Ухвала
від 12.02.2016 по справі 761/2927/16-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/2927/16-ц

Провадження № 2/761/3453/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2016 року Суддя Шевченківського районного суду Малинников О.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна про захист прав споживачів та повернення сплачених коштів, відшкодування моральної шкоди за невиконання умов договору про надання фізкультурно-спортивних послуг,

В С Т А Н О В И В :

В січні 2015 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна про захист прав споживачів та повернення сплачених коштів, відшкодування моральної шкоди за невиконання умов договору про надання фізкультурно-спортивних послуг.

В зазначеному позові Позивач просить стягнути з відповідача на користь Позивача матеріальну шкоду у розмірі 3150,00 грн. та стягнути сплачений нею судовий збір в розмірі 551,20 грн..

Проте Позивачем в назві позовної заяви зазначено вимогу про відшкодування моральної шкоди за невиконання умов договору про надання фізкультурно-спортивних послуг, але в прохальній частині позовної заяви такі вимоги відсутні.

Також як вбачається з матеріалів доданих до позовної заяви, між Позивачем та Відповідачем було укладено договір про надання фізкультурно-спортивних послуг. Відповідно до умов Договору Позивачем було сплачено вартість послуг в розмірі 5400,00 грн. ФОП ОСОБА_2, яка не залучена стороною по справі.

Враховуючи вищевикладене, Позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та визначити коло осіб по справі.

Крім того, згідно з ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви /скарги/ додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.

Слід зазначити, що відповідно до п. 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року, Законодавством не встановлено спеціальних вимог до оформлення платіжних документів, на підставі яких перераховуються суми судового збору. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв'язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення (пункт 2.14 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті , затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (зі змінами)).

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Звертаючись до суду, позивач судовий збір у порядку, визначеному Законом України Про судовий збір , сплатив в розмірі 551,20 грн., як за позовні вимоги майнового характеру та додав до матеріалів справи лише копію квитанції, що не може бути доказом належним підтвердженням сплати судового збору.

За правилами ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених ст. 119, 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши останнім строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119, 120, 121 ЦПК України, У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Мастер Фітнес Україна про захист прав споживачів та повернення сплачених коштів, відшкодування моральної шкоди за невиконання умов договору про надання фізкультурно-спортивних послуг - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання ухвали, інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.

Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.

Суддя О.Ф. Малинников

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.02.2016
Оприлюднено17.11.2016
Номер документу62692179
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/2927/16-ц

Рішення від 21.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

Рішення від 21.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

Ухвала від 05.11.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

Ухвала від 22.02.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Малинников О. Ф.

Ухвала від 12.02.2016

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Малинников О. Ф.

Ухвала від 04.04.2016

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Малинников О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні