Справа №718/3189/13-ц
Провадження №8/718/13/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про перегляд рішення у зв`язку
з нововиявленими обставинами
22.12.2015 року
Кіцманський районний суд Чернівецької області
у складі: головуючого - судді Олексюк Т.І.
секретаря - Пітак О.В.
з участю: представника заявника (відповідача) - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дьолер Буковина» про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 21 грудня 2013 року у справі № 718/3189/13-ц за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Букофрут» про встановлення нікчемності правочину, -
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2015 року ТзОВ «Дьолер Буковина» звернувся до суду із заявою про перегляд у зв'язку за нововиявленими обставинами рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 21 грудня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ТзОВ»Букофрут» про встановлення нікчемності правочину. Нововиявленими обставинами вважає те, що спірна земельна ділянка була отримана позивачем не як пай, а в порядку безоплатної приватизації. Про вказані обставини заявник дізнався із змісту довідки Мамаївської сільської ради від 05.11.2015 року.
Представник заявника підтримав заяву з наведених підстав, а також посилаючись на зміст розпорядження Кіцманської РДА від липня 2008 року за № 544.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Встановлено, що рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 21.12.2013 року позов ОСОБА_2 задоволено, встановлено нікчемність договору купівлі-продажу земельної ділянки, укладеного 31 травня 2012 року та посвідченого приватним нотаріусом Кіцманського районного нотаріального округу Чернівецької області ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за №1456, між ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Букофрут».
Як передбачено п.1 ч.2 ст.361 ЦПК України підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли біти відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
У абз. 1, 2, 4 п. 3 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 30.03.2012 року «Про застосування цивільного процесуального законодавства при перегляді судових рішень у зв'язку з нововиявленими обставинами» зазначено, що нововиявлені обставини - це юридичні факти, які мають істотне значення для розгляду справи та існували на час розгляду справи, але не були і не могли бути відомі заявнику, а також обставини, які виникли після набрання судовим рішенням законної сили та віднесені законом до нововиявлених обставин (ч.2 ст.361 ЦПК).
Необхідними умовами нововиявлених обставин, визначених п. 1, 2 ч. 2 ст.361 ЦПК, є те, що вони існували на час розгляду справи; ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи; вони входять до предмета доказування у справі та можуть вплинути на висновки суду про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі. Нововиявлені обставини мають підтверджуватися фактичними даними (доказами), що в установленому порядку спростовують факти, покладені в основу судового рішення. Суд має право скасувати судове рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами лише за умови, що ці обставини можуть вплинути на юридичну оцінку обставин, здійснену судом у судовому рішенні, що переглядається.
У абз. 2 п. 6 цієї постанови роз'яснено, що судове рішення не може переглядатись у зв'язку з нововиявленими обставинами у разі якщо обставини, передбачені ч.2 ст.361 ЦПК, відсутні, а є підстави для перегляду судового рішення в апеляційному чи касаційному порядку або Верховним Судом України, а також якщо обставини, визначені ч.2 ст.361 ЦПК, були або могли бути відомі заявникові на час розгляду справи.
Відповідно до абз. 1-3 п. 7 вищезазначеної постанови встановлено, що обставини, які відповідно до п.1 ч.2 ст.361 ЦПК є підставою для перегляду судового рішення, це юридичні факти, які існували на час розгляду справи, але не були і не могли бути відомі заявнику, повинні бути істотними, тобто такими, що могли вплинути на висновки суду при ухваленні судового рішення і були встановлені після набрання ним законної сили.
Питання про те, які обставини можна вважати істотними, є оціночним, і вирішується судом у кожному конкретному випадку з урахуванням того, чи ці обставини могли спростувати факти, покладені в основу судового рішення, та вплинути на висновки суду під час його ухвалення таким чином, що якби вказана обставина була відома особам, які беруть участь у справі, то зміст судового рішення був би іншим.
Згідно з ч.3 ст.60 ЦПК доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі та щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виник спір, а тому підставою для скасування судового рішення є не всі невідомі на час розгляду справи обставини, а лише ті, які входять до предмета доказування у справі (ст.179 ЦПК).
Відповідно до п.15 ОСОБА_4 «Перехідні положення» Земельного Кодексу України в редакціях від 19.01.2010р. та 22.12.2011р. не допускалась в тому числі купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викуп) земельних ділянок для соціальних потреб.
Належна ОСОБА_2 земельна ділянка за цільовим призначенням є для ведення особистого селянського господарства та передана йому відповідно до ст.118 ЗК України, тому наявні підстави для скасування судового рішення.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.361, 365, 366 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дьолер Буковина» задовольнити.
Рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 21 грудня 2013 року у справі № 718/3189/13-ц за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Букофрут» про встановлення нікчемності правочину - скасувати у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Справу за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Букофрут» про встановлення нікчемності правочину призначити до судового розгляду на 15 січня 2016 року о 09:30год.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2015 |
Оприлюднено | 18.11.2016 |
Номер документу | 62724480 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Олексюк Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні