ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
14 листопада 2016 рокуч Справа № 913/990/16
Провадження №13/913/990/16
За позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, м. Сєвєродонецьк Луганської області
до Малого приватного підприємства "інженерно-виробничого центру "В+В", м. Сєвєродонецьк Луганської області
про визнання грошових вимог на суму 1187,58 грн.
Суддя Яресько Б.В.
Секретар судового засідання - помічник судді Ногін С.М.
Представники сторін:
від позивача - не прибув
від відповідача - не прибули.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: позивач звернувся з позовом про зобов'язання ліквідатора МПП «ІВЦ «В+В» визнати грошові вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області у розмірі 1187,58 грн. та включити їх до реєстру кредиторів.
Представник позивача у судовому засіданні 10.10.2016 р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
10.11.2016 р. від позивача надійшло клопотання № 03/1630 від 08.11.2016 р. про розгляд справи без участі його представника.
Представник відповідача повторно явку свого уповноваженого представника в засідання не забезпечив, причини неявки суду не повідомляв, вимоги попередніх ухвал суду не виконав.
Із врахуванням наведеного, матеріалів у справі, господарським судом дотримано встановлених ст.129 Конституції України, ст.ст.4-2,4-3 ГПК України засад здійснення судочинства та забезпечено відповідачу передбачені ст. 22 ГПК України права, як сторони в процесі (зокрема неодноразово відкладався розгляд справи для надання можливості реалізації своїх прав відповідачем), а тому суд, відповідно до вимог ст.ст.43,69,75 ГПК України вбачає за можливе розглянути спір за відсутності представника відповідача за наявними матеріалами справи.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
За даними звітів щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2011, 2013, 2014 роки, 1 квартал 2015 року та 2 квартал 2016 року, які підписані керівником МПП «ІВЦ «В+В» та надані до відділення Фонду, залишок заборгованості за сплати страхових внесків на кінець звітного періоду складає у розмірі 1187,58 грн;
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2015 року по справі № 812/1019/15 з відповідача малого приватного підприємства Інженерно-виробничий центр В+В на користь позивача було стягнуто заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 1187 грн. 58 коп.
Позивачу 01.08.2016 р. з витягу Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців стало відомо, що 13.07.2016 р. засновниками відповідача було прийнято рішення про його ліквідацію, ліквідатором призначено ОСОБА_1.
01.08.2016 р. позивач направив відповідачу заяву про визнання грошових вимог на суму 1187 грн. 58 коп. від 01.08.2016 р. № 03/1011.
Зазначена заява була повернута позивачу в зв'язку з закінченням встановленого терміну зберігання.
Позивач 26.09.2016 р. звернувся до господарського суду Луганської області з позовом в якому просить суд зобов'язати ліквідатора МПП «ІВЦ «В+В» визнати грошові вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області у розмірі 1187,58 грн. та включити їх до реєстру кредиторів, відповідно до ст. 111 Цивільного кодексу України.
Розглянувши доводи позовних вимог, вивчивши матеріали справи, наявні в ній докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
При цьому, суд виходить з наступних мотивів:
Згідно ст. 60 Господарського кодексу України ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання.
Як зазначає позивач та вбачається з матеріалів справи, останній (як кредитор) звертався до відповідача з відповідною заявою від 01.08.2016р. про включення до реєстру вимог кредиторів. Однак, зазначена заява не буда отримана відповідачем через його відсутність за адресою реєстрації.
Господарський суд, за результатами розгляду даної справи, вивчення та оцінки доказів поданих сторонами, вважає бездіяльність відповідача щодо розгляду поданої заяви позивача, а також щодо не включення до реєстру вимог кредиторів протиправною та такою, що порушує права та законні інтереси заявника. Так, суд звертає увагу на наступне.
З аналізу наведених вище правових норм вбачається, що поряд з публічним оголошенням про припинення (ліквідацію), закон зобов'язує ліквідаційну комісію також персонально письмово повідомляти кожного явного кредитора про припинення підприємницької діяльності, вживати всіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів та розрахунку з ними.
Як встановлено судом, заборгованість відповідача перед позивачем підтверджена рішенням суду у справі № 812/1019/15 від 04.09.2015 р., що набрало законної сили.
З огляду на вищенаведене, в розумінні ст.ст. 60, 61 Господарського кодексу України, позивач у даній справі є явним (відомим) кредитором, якого в порядку передбаченому законом відповідач був зобов'язаний персонально письмово повідомити про свою ліквідацію та вживати всіх можливих заходів щодо розрахунку з ним.
В той же час, у матеріалах справи відсутні будь-які докази такого повідомлення позивача про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 Цивільного кодексу України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
Правова позиція господарського суду також кореспондується із правовими положеннями викладеними у постанові ВГС України від 20.09.2012р. у справі №5019/1346/11.
Враховуючи, що позивачем було представлено достатньо об'єктивних та переконливих доказів в підтвердження своїх позовних вимог, а відповідачем, (за умови надання судом можливості реалізувати своє право на захист), не подано жодних доказів, які б спростовували б вимоги позивача, суд прийшов до висновку їх задовольнити.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 43,33,34,44,49,75,82,82-1,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1.Позовні вимоги виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області - задовольнити повністю.
2.Зобовязати мале приватне підприємство Інженерно-виробничий центр В+В в особі ліквідатора включити, заявлені виконавчою дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області вимоги на суму 1187 грн. 58 коп. до реєстру вимог кредиторів.
3.Стягнути з малого приватного підприємства Інженерно-виробничий центр В+В (адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова 23 код ЄДРПОУ 30190844) на користь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (адреса: 93400 Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів 34 код ЄДРПОУ 25938871) 1378 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили відповідно до ст.116 та 117 ГПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом
У судовому засіданні 14.11.2016 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 15.11.2016р.
Суддя Б.В.Яресько
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2016 |
Оприлюднено | 21.11.2016 |
Номер документу | 62748688 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Яресько Б.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні