Справа № 761/40360/16-ц
Провадження № 2/761/8749/2016
У Х В А Л А
16 листопада 2016 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Савицький О.А., вивчаючи матеріали позовної заяви Громадської організації ЕКОСТОЛИЦЯ до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: Київська міська рада, Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, Комунальне підприємство Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м.Києва, Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Горбунова Леся Василівна, ОСОБА_5, ОСОБА_6, про визнання договорів недійсними та скасування державної реєстрації та запису державного реєстру права власності на нерухоме майно щодо нерухомого майна,
в с т а н о в и в:
14.11.2016 року Громадська організація ЕКОСТОЛИЦЯ звернулась до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: Київська міська рада, Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, Комунальне підприємство Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м.Києва, Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Горбунова Леся Василівна, ОСОБА_5, ОСОБА_6, про визнання договорів недійсними та скасування державної реєстрації та запису державного реєстру права власності на нерухоме майно.
Під час вивчення матеріалів поданої позовної заяви було встановлено, що вони не відповідають вимогам ст. 119 ЦПК України.
Перш за все слід зазначити, що відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір розмір ставки судового збору із позовних заяв немайнового характеру, які подаються до суду юридичною особою становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, тобто 1378 грн. 00 коп.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем у позовній заяві об'єднано пов'язані між собою три самостійні вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення від 25.07.2016 року, укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2; про визнання недійсним Договору купівлі-продажу, зареєстрованого Товарною біржею Народна 17.05.2001 року за реєстраційним №А 2001/0305; скасувати державну реєстрацію та запис державного реєстру права власності на нерухоме майно щодо нерухомого майна, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Крім того, згідно роз'яснень, які містяться в п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року № 10, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов'язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 4, 6 Закону України Про судовий збір та роз'яснення, які містяться в п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року № 10, позивачу слід було надати до суду підтвердження щодо сплати судового збору за подання до суду трьох самостійних вимог немайнового характеру, тобто, по 1 378 грн. 00 коп. за кожну.
Таким чином, загальна сума судового збору за подання до суду даної позовної заяви має становити 4134 грн. 00 коп. (1378*3).
Разом з тим, до позовної заяви позивачем додано копії квитанції про сплату судового збору за №№52 та53 від 11.11.2016 року на загальну суму лише 2756 грн. 00 коп.
Отже, позивачу слід надати до суду документ, який би підтверджував доплату судового збору у розмірі 1 378 грн. 00 коп.
При цьому, слід зазначити, що згідно роз'яснень, які містяться в п. 26 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року № 10, відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Отже, враховуючи вищенаведені роз'яснення Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, позивачу слід надати до суду оригінали квитанцій №№52 та53 від 11.11.2016 року про сплату судового збору за подання даного позову до суду на загальну суму 2756 грн. 00 коп.
Також, згідно з п.п. 3, 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Разом з тим, у позовній заяві не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги про скасування державної реєстрації та запису державного реєстру права власності на нерухоме майно щодо нерухомого майна, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, саме до вказаним ним відповідачем, тобто, відсутні обставини, які б свідчили про порушення прав позивача у правовідносинах саме з вказаними відповідачами та не зазначено доказів, що підтверджують ці обставини.
У разі виправлення недоліків у вказаній частині, нову заяву згідно вимог ч. 1 ст. 120 ЦПК України необхідно подати разом із її копіями відповідно до кількості учасників процесу.
У відповідності з ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 4, 6 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 119-121, 209, 210 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Громадської організації ЕКОСТОЛИЦЯ до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: Київська міська рада, Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, Комунальне підприємство Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м.Києва, Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Горбунова Леся Василівна, ОСОБА_5, ОСОБА_6, про визнання договорів недійсними та скасування державної реєстрації та запису державного реєстру права власності на нерухоме майно щодо нерухомого майна - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала в частині визначення розміру судового збору може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м.Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
В решті ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2016 |
Оприлюднено | 22.11.2016 |
Номер документу | 62753527 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Савицький О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні