ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"10" листопада 2016 р. Справа № 922/4677/15
вх. № 4677/15
Суддя господарського суду Усатий В.О.
При секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
за участю:
представника ліквідатора - ОСОБА_1, дов від. 01.11.2016 р.
представника кредитора - ТОВ "Кенда Маркет" - ОСОБА_2, дов.ід 10.11.2016 р.
представника Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області - ОСОБА_3, дов. від 13.08.2016 р.
Розглянувши скаргу Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області
по справі за заявою ТОВ "Торгівельна фірма "Різол", м. Харків
до ТОВ "Торгівельна фірма "Різол", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 05.10.2015 р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельна фірма "Різол" (код 39466972) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_4
До суду від Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області надійшла скарга на дії ліквідатора (вх. № 33143 від 25.10.2016 р.), в якій заявник просить суд визнати дії (бездіяльність) ліквідатора ОСОБА_4 неправомірними та зобов"язати його забезпечити можливість для проведення Західною ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області позапланової виїзної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів ТОВ "ТФ "Різол", яку суд призначив до розгляду на 10.11.2016 р.
В судовому засіданні 10.11.2016 р. представник Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області наполягала на задоволенні її скарги, оскільки ліквідатор не забезпечує проведення виїздної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків а також не надає для цього документи боржника.
Представник ліквідатор надав відзив ліквідатора, в якому ліквідатор заперечує проти скарги, оскільки Центральна ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області не є учасником справи про банкрутство ТОВ "Торгівельна фірма "Різол.
Розглянувши скаргу Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області, суд зазначає наступне.
Згідно статті 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно п.1 ст. 2 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", сторонами у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут); учасниками у справі про банкрутство є сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" також визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя.
Оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 05.10.2015 р. № 23542.
Відповідно до ч.3 ст.95 Закону, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Як свідчать матеріали справи, Центральна ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області не зверталася до суду із заявою з грошовими вимогами до боржника, на балансі підприємства не рахується податковий борг та в скарзі заявник також не вказує на наявність у боржника податкової заборгованості.
Виходячи зі змісту статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Центральна ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області не є учасником у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельна фірма "Різол".
Відповідно п. 4 ст. 40 Закону, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до п.11 ст.41 Закону, дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).
Суд також зазначає, що визначені в ст. 210 Господарського кодексу України органи справляння податків, зборів (обов'язкових платежів) користуються правами кредиторів щодо неплатоспроможних боржників. Однак, вказана норма не встановлює автоматичного визнання цих органів кредиторами у всіх справах про банкрутство. Статус кредитора щодо неплатоспроможного боржника набувається, у тому числі і цими органами, через певні процедури, які визначені спеціальними нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що питання ненадання ліквідатором бухгалтерських документів для проведення перевірки стосуються реалізації суб"єктом владних повноважень своїх функцій та розглядаються за правилами адміністративного провадження у відповідному суді.
Таким чином, враховуючи, що Центральна ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області статусу кредитора у справі не набула, відповідно не є стороною у справі про банкрутство, а також не є учасником у справі про банкрутство, тому не має права звертатись зі скаргою на дії ліквідатора, у зв"язку з чим припиняє провадження по розгляду скарги керуючись п.1 ч.1 ст.80 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 38-46, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , п. 1 ч. 1 ст. 80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України -
УХВАЛИВ:
Припинити провадження по скарзі Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області (вх. № 33143 від 25.10.2016 р.).
Ухвалу направити ліквідатору, Центральній ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області.
Суддя Усатий В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2016 |
Оприлюднено | 24.11.2016 |
Номер документу | 62847101 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні