Справа № 212/7010/16-ц
2/212/3321/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2016 року м. Кривий Ріг Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши позовну заяву Церковного Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України до Німецької Євангельсько-лютеранської Церква про усунення перешкод у користування власністю та виселення, -
В С Т А Н О В И В:
В провадження Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла справа за позовом Церковного Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України до Німецької Євангельсько-лютеранської Церква про усунення перешкод у користування власністю та виселення.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що підстав для відкриття провадження по справі немає виходячи з наступного.
Так, у позовні заяві позивачем зазначено, що на підставі Договору безкоштовної оренди житлового будинку від 08.01.2008 укладеного між Церковним Управлінням (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України та Німецької Євангельсько-лютеранської Церкви було передано в оренду спірне майно.
Згідно вимог ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Відповідно до роз’яснень викладених у п. 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» право власності на майно, на речове право на чуже майно, захист цих прав регулюються цивільним законодавством, і власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном (стаття 391 ЦК), а особа, якій належить право на чуже майно, має право на захист цього права, у тому числі й від власника майна відповідно до положень глави 29 ЦК (стаття 396 ЦК), тому такі спори з урахуванням вимог статті 15 ЦПК підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, якщо однією із сторін є фізична особа, незалежно від участі у них органу державної влади та/або органу місцевого самоврядування (суб'єкта владних повноважень).
Виходячи з положень ст. 1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Так, Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України та Німецька Євангельсько-лютеранської Церква не є суб’єктами підприємницької діяльності, однак належать до юридичних осіб.
Виходячи зі змісту позовної заяви позивач звернувся до суду із захистом права користування та розпорядження своїм майном, переданого іншій юридичній особі на підставі договору оренди майна.
Таким чином, враховуючи те, що сторонами по справі є юридичні особи, спір виник з приводу їх статутної діяльності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та даний спір підлягає вирішенню в господарському суді.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 15, 122, 208-210 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом Церковного Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України до Німецької Євангельсько-лютеранської Церква про усунення перешкод у користування власністю та виселення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її отримання.
Суддя: М. В. Зімін
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2016 |
Оприлюднено | 01.12.2016 |
Номер документу | 62983790 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Зімін М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні