cpg1251
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/25667/16-ц
Категорія 58
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2016 року Печерський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Васильєвої Н.П.,
при секретарі Захарчишиній В.С.,
за участю представників позивача Мельника О.В., Кожевіної Н.Д.,
представника відповідача Внучко С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовною заявою Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва про визнання недійсним рішення ІХ Позачергового з,їзду Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України від 09 червня 2013 року.
ВСТАНОВИВ:
Позивач Всеукраїнська професійна спілка працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» звернувся до суду з позовом до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва про визнання недійсним рішення ІХ Позачергового з,їзду Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України від 09 червня 2013 року.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначає, що 11 квітня 2013 року Господарським судом м. Києва було задоволено позов Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання», Всеукраїнської професійної спілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України про визнання недійсним рішення VIII Позачергового З'їзду Федерації від 17.12.2011 р. та про поновлення прав учасників, яке 17 липня 2013 року Київським апеляційним господарським судом вказане рішення залишено без змін.
Однак до цього часу Відповідач не скасував проведену ним, на підставі рішень VIII Позачергового З'їзду Федерації від 17.12.2011 р., державну реєстрацію змін внесених до відомостей про Федерацію професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України та більш того Позивачу стало відомо про те, що відповідач провів 09 червня 2013 року в м. Львів IX Позачерговий З'їзд Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, яким було повторно прийнято скасовані судом рішення.
Позивач вважає, що IX Позачерговий З'їзд Федерації 09.06.2013 р. був проведений з порушенням вимог чинного законодавства, а рішення, які були на ньому прийняті мають бути визнані недійсними, оскільки порушують права позивача, як учасника Федерації.
У судовому засіданні представники позивача вимоги підтримали та просили задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, вважає, що вони є не обґрунтованими, безпідставними та не підлягають задоволенню.
Суд, виконавши всі вимоги цивільного процесуального законодавства й всебічно перевіривши обставини справи, розглянувши справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 16 ЦК Україна кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Статтею 8 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» передбачено, що з метою виконання своїх статутних завдань профспілки, їх організації (якщо це передбачено статутом) мають право на добровільних засадах створювати об'єднання (ради, федерації, конфедерації тощо) за галузевою, територіальною або іншою ознакою, а також входити до складу об'єднань та вільно виходити з них. Профспілки, які бажають створити об'єднання профспілок, укладають відповідну угоду та затверджують статут (положення) об'єднання.
Відповідно до п. 1.1 Статуту Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, Федерація є всеукраїнським неприбутковим добровільним об'єднанням всеукраїнських, обласних, місцевих профспілок, інших галузевих, міжгалузевих та регіональних профспілок (членські організації Федерації), що представляють інтереси громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності - працівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виду господарювання, територіальної, галузевої чи фахової приналежності, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та осіб , що забезпечують себе роботою самостійно, навчаються в професійно-технічних і вищих навчальних закладах, які тимчасово не працюють, вибули на пенсію.
Відповідно до п. 1.3 Статуту Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, Федерація має статус всеукраїнського об'єднання профспілок, її діяльність поширюється на всю територію України.
Згідно з п. 1.6 Статуту Федерація є юридичною особою, має печатку, штампи, фірмовий бланк, свою символіку, зразки яких затверджується президією Федерації. Символіка реєструється в установленому чинним законодавством порядку.
Відповідно до п. 4.1 Статуту Федерації членські організації Федерації мають право, зокрема, брати участь у формуванні основних напрямків діяльності Федерації, вносити пропозиції щодо порядку денного З'їзду, засідань Ради, Президії, підготовки спільних програм, акцій, а також інші пропозиції з поданням проектів відповідних документів та отримувати інформацію про результати їх розгляду.
Судом встановлено, що 17.12.2011 відбувся VIII Позачерговий З'їзд Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, рішення якого були оформлені протоколом від 17.12.2011.
Так, на VIII Позачерговому З'їзді Федерації, зокрема, було прийнято рішення виключити Всеукраїнську професійну спілку працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» зі складу членських організацій Федерації та внести відповідні зміни в реєстраційні документи Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 11.04.2013 у справі № 5011-52/11282-2012 за позовом Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» та Всеукраїнської профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України про визнання недійсним рішення VIII Позачергового З'їзду Федерації від 17.12.2011 та про поновлення прав учасників позов задоволено; визнано недійсними рішення, прийняті VIII Позачерговим З'їздом Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, який відбувся 17 грудня 2011 року, оформлені протоколом від 17.12.2011 року; поновлено права Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу "Єднання" та Всеукраїнської профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами на участь в Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.
Судовим розглядом встановлено, що 09.06.2013 відбувся ІХ Позачерговий З'їзд Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, рішення якого оформлені протоколом від 09.06.2013.
На ІХ Позачерговому З'їзді Федерації, зокрема, було вирішено підтвердити рішення VIII Позачергового З'їзду Федерації від 17.12.2011 та Ради Федерації від 17.12.2011 про виключення Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» зі складу членських організацій Федерації.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.07.2013 рішення Господарського суду міста Києва від 11.04.2013 у справі № 5011-52/11282-2012 залишено без змін.
При цьому, у рішенні Господарського суду міста Києва від 11.04.2013 р. у справі № 5011-52/11282-2012 судом при досліджені порядку скликання та проведення з'їзду Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України встановлено факт порушення відповідачем положень п. 7.1.3. Статуту Федерації.
Частиною 3 статті 61 ЦПК України до обставин, що не підлягають доказуванню відносить преюдиційні факти, тобто такі, які встановлені рішенням суду, що набрало законної сили. Вони не доказуються по іншій цивільній справі, якщо у даній справі беруть участь ті ж самі особи. Преюдиційні обставини є обов'язковими для суду, який розглядає справу, оскільки за наявності цих підстав у суду не буде необхідності досліджувати докази для встановлення певних обставин. Положення цієї статті також спрямовані на запобігання ухваленню різних судових рішень щодо однієї й тієї самої обставини.
Преюдиціальні (преюдиційні) факти - це факти, що встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, і які не підлягають повторному доказуванню. Обставини вважаються встановленими в іншому судовому рішенні, якщо про це зазначено в мотивувальній чи резолютивній частинах цього рішення.
Преюдиційність фактів заснована на юридичному механізмі набрання судовим рішенням законної сили, відповідно до якого виникає заборона оспорювати в іншому процесі встановлені у ньому рішенні факти.
Преюдиційний зв'язок рішень у цивільних, господарських або адміністративних справах пояснюється тим, що одні й ті самі факти можуть тягти різні юридичні наслідки.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що встановлений факт про порушення відповідачем положень п. 7.1.3. Статуту Федерації, є преюдиційним та відповідно до ст. 61 ЦПК України підлягає застосуванню, що як наслідок є підставою для визнання їх недійсними.
Отже, позивач в силу закону мав право брати участь у IX Позачерговому З'їзді Федерації, що відбувся 09.06.2013 р. Про те, на дату проведення з'їзду Позивач не був поновлений в правах учасника Федерації, а тому був позбавлений можливості прийняти участь в цьому з'їзді учасників Федерації та прийнятті ними рішень.
Адже, відповідно до п. 2.1 Статуту Федерації, метою створення та діяльності Федерації є вираження, представництво інтересів і захист членських організацій Федерації, координація їхніх колективних дій, сприяння в забезпеченні правових гарантій їх діяльності та єдності профспілкового руху, представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок, яких вони об'єднують.
Розділом третім Статуту Федерації передбачено умови та порядок прийняття нових членських організацій до Федерації та виходу з неї. А саме в п. 3.4. Статуту зазначено, що з дня прийняття рішення Федерацією про вступ членської організації, яке набуває чинності з моменту його ухвалення, якщо інше не передбачено цим рішенням, членська організація набуває перед Федерацією цивільних, майнових та інших прав і беруть на себе відповідні зобов'язання через свої виборні органи, що діють у межах прав, наданих їм статутами.
Відповідно з виходом членської організації з Федерації припиняється повноваження її делегованих представників в виборних органах Федерації (п. 3.5 Статуту).
Згідно п. 7.2.1. Статуту, Рада Федерації формується в чисельності, встановленою З'їздом Федерації, але не менше двох представників від кожної Всеукраїнської членської організації, від обласних, місцевих, інших галузевих, міжгалузевих регіональних членських організацій - не менше одного представника.
Отже, з урахуванням зазначеного, участь у З'їзді Федерації та Раді Федерації можуть мати лише ті організації, що є членами Федерації.
Згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців», відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними, доки до них не внесено відповідних змін.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців від 21.05.2015 р. № 1000111987 до членів Федерації станом на 09.06.2013 р. входили: 1) Всеукраїнська професійна спілка «Столиця-Регіони»; 2) Запорізька професійна спілка підприємців авто ринку м. Запоріжжя; 3) Полтавська обласна професійна спілка працівників недержавних підприємств «Співдружність»; 4) Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства; 5) Професійна спілка працівників вільного підприємництва України; 6) Профспілкова організація «Чернігівська профспілка підприємців»; 7) Профспілкове об'єднання працівників малого та середнього бізнесу «Столиця».
З урахуванням викладеного та беручи до уваги те, що рішення Господарського суду м. Києва від 11.04.2013 р. у справі № 5011-52/11282-2012 набрало законної сили лише 17.07.2013 p., Позивач був позбавлений законних підстав брати участь у прийнятті оскаржуваного ним рішення З'їзду, як членська організація Федерації і набути перед Федерацією цивільних, майнових та інших прав, які передбачені Статутом Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.
Згідно ст.ст.10,60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З огляду на зазначене, суд оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить до висновку, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, є такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача також необхідно стягнути судовий збір на користь позивача.
На підставі ст.ст. 15,16 ЦК України, ст.ст. 8,15 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Закону України «Про господарські товариства керуючись ст.ст. 213-215, 208, 209 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва про визнання недійсним рішення ІХ Позачергового з,їзду Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України від 09 червня 2013 року задовольнити.
Визнати недійсними рішення, прийняті ІХ Позачерговим З,їздом Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України від 09 червня 2013 року, оформлене протоколом від 09 червня 2013 року.
Стягнути з Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України /03150 місто Київ вулиця Анрі Барбюса будинок 11/2 квартира 44, код ЄДРПОУ 00011104/ на користь Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» /01025 місто Київ вулиця Софійська будинок 20/21, код ЄДРПОУ 21678893, адреса для листування 04107 місто Київ вулиця Нагірна 22 офіс 129-В/ судові витрати в сумі 1378,00 гривень.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів після його проголошення в Апеляційний суд міста Києва через Печерський районний суд міста Києва, особами, що не були присутні при проголошенні рішення - в той же строк з дня отримання ними копії рішення.
Суддя
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2016 |
Оприлюднено | 01.12.2016 |
Номер документу | 63045714 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Васильєва Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні