Справа № 404/7246/16-ц
Номер провадження 2/404/3622/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2016 року Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Бершадська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЄвродомВ» про звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнення боргу,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом, яким просять в порядку звернення стягнення на предмет іпотеки визнати за ними право власності по 1/2 частині за кожним на комплекс будівель, який знаходиться в місті Кропивницькому по провулку Василівському, 6, загальною площею 834,10 кв.м., та земельну ділянку площею 398,00 кв.м., розташовану в місті Кропивницькому по провулку Василівському, 6, тобто у спільну часткову власність в рівних частках (вимоги майнового характеру); стягнути з відповідачів на їх користь 2 172 600 грн. за борговою розпискою від 03.02.2011 року (вимоги майнового характеру); відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі і стягнути його з відповідачів в дохід держави.
Згідно ч.2 ст. 79 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 8 Закону України В«Про судовий збірВ» №3674-VI від 08.07.2011 року, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У відповідності до ст. 82 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Якщо у встановлений судом строк судові витрати не будуть оплачені, заява відповідно до статті 207 залишається без розгляду, або витрати стягуються за судовим рішенням у справі, коли оплата судових витрат була відстрочена або розстрочена до ухвалення цього рішення. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Відповідно до роз'яснень, наданих у постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
Особа, яка заявляє клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. При цьому, суддя, вважає за необхідне відмовити представнику позивачів в задоволенні її клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки достатніх та переконливих доказів відсутності коштів на сплату судового збору не надано. Надані довідки не є достатнім доказом на підтвердження заявленого клопотання. Крім того, позивачами не надано відомостей про відсутність будь-яких додаткових доходів.
Згідно ст. 122 ЦПК України, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.
У відповідності до ч. 5 ст. 119 ЦПК України, - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату позивачем судового збору.
Відповідно до ст. 1 Закону України В«Про судовий збірВ» від 08.07.2011 року, який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно ст. 4 цього ж Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня-1378 гривень (ст. 8 Закону України В« Про Державний бюджет України на 2016 рікВ» ).
За подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з п. 1, 2, 9 ч. 1 ст.80 ЦПК України, ціна позову визначається:
у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується; у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна. Вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач.
У разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом ( ч. 6 ст. 6 Закону України В«Про судовий збірВ» від 08.07.2011 року ).
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ В«Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справахВ» від 17 жовтня 2014 року розВ»яснено, що якщо в позовній заяві об’єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов’язаних між собою, то, враховуючи, що об’єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіми позовними вимогами.
У відповідності до ч.1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119, 120 ЦПК України:
відсутня ціна позову щодо вимог майнового характеру;
не додано документів, що підтверджували би сплату судового збору щодо вимог майнового характеру кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Тому, керуючись ст. 8 Закону України №3674-VI В« Про судовий збірВ» від 08.07.2011 року, ст. ст. 79, 82, ч.1 ст.121, п.9 ч.1 ст. 293 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відстрочення сплати судового збору по справі за їх позовом до ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЄвродомВ» про звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнення боргу - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЄвродомВ» про звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнення боргу- залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків до 15 грудня 2016 року, який не може перевищувати пВ»яти днів з дня отримання позивачами ухвали.
Запропонувати позивачам подати до суду в установлений строк: належним чином оформлену позовну заяву, вказавши ціну позову щодо вимог майнового характеру, сплатити кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом судовий збір в розмірі по - 6 890 грн. на р/р 31215206700003; МФО 823016; одержувач: УДКСУ у м. Кіровограді Кіровоградської області; Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 38037409, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу ( судовий збір, за позовом
В разі невиконання вказаної вимоги позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області щодо визначення розміру судових витрат у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда О. В. Бершадська
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2016 |
Оприлюднено | 06.12.2016 |
Номер документу | 63113189 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Бершадська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні