Ухвала
від 02.12.2016 по справі 314/7633/16-к
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 314/7633/16-к Провадження № 1-кс/314/1429/2016

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.12.2016 м.Вільнянськ

Слідчий суддя Вільнянського районного суду Запорізької області ОСОБА_1 ,

за участю прокурора ОСОБА_2 ,

представника ТОВ «Лани Країни» ОСОБА_3 ,

представника власника майна СФГ «Лещенко» ОСОБА_4 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_2 про накладення арешту на трактор-навантажувач «John Deere 852 С», д.н. НОМЕР_1 , зеленого кольору, подрібнювач «JENZ HEM 561» без державного номеру, зеленого кольору, екскаватор «ATLAS 1604», д.н. НОМЕР_2 , червоного кольору по матеріалу досудового розслідування, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016080210001648 від 30.11.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 246 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області подано клопотання прокурор Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_2 про арешт майна.

В обґрунтування клопотання посилається на наступне:

30.11.2016 до Вільнянського ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення від ОСОБА_6 про те, що невідомі особи здійснюють незаконну порубку дерев у лісосмузі, розташованій поблизу с.Жовтневе, Вільнянського району, Запорізької області. 30.11.2016 до ЄРДР внесено відомості за вказаним повідомленням та розпочато кримінальне провадження №12016080210001648 за ст.246 КК України.

30.11.2016 був проведений огляд місця події, а саме земельної ділянки, розташованої на відстані близько 1 км на схід від с.Жовтневе, Вільнянського району, площею близько 5 га, вздовж лісосмуги. Під час проведення зазначеної слідчої дії було виявлено понад 350 пнів свіжоспиляних дерев різних видів та діаметрів стовбура. При цьому на місці події виявлено трактор-навантажувач «John Deere 852 С», д.н. НОМЕР_1 , зеленого кольору, подрібнювач «JENZ HEM 561» без державного номеру, зеленого кольору, екскаватор «ATLAS 1604», д.н. НОМЕР_2 , червоного кольору.

Після проведення ОМП вищевказана спеціальна техніка вилучена з місця події та забезпечено тимчасове зберігання за місцем її виявлення. На цей час документів на вказану техніку слідству не надано.

Допитані як свідки працівники ТОВ «Лани країни» ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , які були присутні на місці події показали, що 30.11.2016 за вказівкою директора ТОВ «Лани країни» ОСОБА_3 поблизу с.Жовтневе виконували роботи з викорчовування пнів, які залишились після випилювання дерев клену.

В судовому засіданні прокурор клопотання про арешт майна підтримав.

Представник ТОВ «Лани Країни», представника власника майна СФГ «Лещенко», в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечували, пояснивши, що

Розглядаючи клопотання про накладення арешту на майно, в порядку статей 170-173 КПК України, для прийняття законного та обґрунтованого рішення, слідчий суддя повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для арешту майна або відмови у задоволенні клопотання про арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно ч.2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Крім того, ч. 3 ст. 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Пунктом 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) (яка підлягає застосуванню відповідно до ст.9 Конституції України, та ст.2, ч.1 ст.8 ЦПК та ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»), закріплено принцип, за яким кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи безстороннім судом, а пункт 1 статті 6, стаття 13 Конвенції та стаття 1 Першого протоколу зазначає , що «Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів...».

Статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Закону України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд, учиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

У своїх висновках Європейський суд неодноразово нагадував, що перша та найважливіша вимога ст.1 Першого протоколу полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним: друге речення п.1 дозволяє позбавлення власності лише «на умовах, передбачених законом», а п.2 визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном шляхом введення в дію «законів». Верховенство права, як один з фундаментальних принципів демократичного суспільства, є наскрізним принципом усіх статей конвенції (рішення у справах «Амюр проти Франції», «Колишній король Греції та інші проти Греції» та «Малама проти Греції»).

Європейський суд зазначає, що втручання в право на мирне володіння майном повинне здійснюватися з дотриманням «справедливого балансу» між вимогами загального інтересу суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи (рішення у справі «Спорронг та Льонрот проти Швеції»). Має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, якої прагнуть досягти шляхом ужиття будь-якого заходу для позбавлення особи її власності (рішення у справі «Прессос компанія Нав`єра А.О.» та інші проти Бельгії»).

Посилання прокурора що, майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, слідчий суддя вважає не доведеним, оскільки надані прокурором документи, а саме - Акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 30.12.2016 виданий Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області визначає, що зазначені у клопотанні техніка використовувалася для корчування пнів, що не може ставитись в обґрунтування об`єктивної частини складу злочину передбаченого ст. 246 КК України.

Згідно з ч.1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу, якими є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Керуючись ст.ст.131, 132, 170-175 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання прокурора Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_2 про накладення арешту на трактор-навантажувач «John Deere 852 С», д.н. НОМЕР_1 , зеленого кольору, подрібнювач «JENZ HEM 561» без державного номеру, зеленого кольору, екскаватор «ATLAS 1604», д.н. НОМЕР_2 , червоного кольору по матеріалу досудового розслідування, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016080210001648 від 30.11.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 246 КК України відмовити.

В порядку ст.169 КПК України трактор-навантажувач «John Deere 852 С», д.н. НОМЕР_1 , зеленого кольору, подрібнювач «JENZ HEM 561» без державного номеру, зеленого кольору, екскаватор «ATLAS 1604», д.н. НОМЕР_2 , червоного кольору повернути Селянському (фермерському) господарству «Лещенко В.М.» (код ЄДРПОУ 19275892).

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

02.12.2016

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення02.12.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63127235
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —314/7633/16-к

Ухвала від 27.02.2017

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 22.12.2016

Кримінальне

Апеляційний суд Запорізької області

Шаповал О. С.

Ухвала від 02.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 05.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 02.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 02.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 02.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 02.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 01.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 02.12.2016

Кримінальне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні