cpg1251
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
02.12.2016 Справа № 904/10753/16
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Науменка І.М.
суддів: Кузнецова В.О., Вечірка І.О.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги публічного акціонерного товариства "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.11.2016 р. у справі №904/10753/16
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Адвокатське бюро "Легрем", м.Київ
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 24.11.2016 р. у даній справі (суддя Владимиренко І.В..) заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Адвокатське бюро "Легрем" про порушення провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" прийнято до розгляду в підготовчому засіданні.
Не погодившись з даною ухвалою, публічне акціонерне товариство "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" звернулось до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, просить ухвалу господарського суду скасувати, відмовити у відкритті провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
Припис ст. 129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом. Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в ст. 12 Закону України "Про судоустрій України" , згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс України повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному чи касаційному порядку.
Відповідно до ч.1 ст. 91 ГПК України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Ухвали місцевого господарського суду оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду лише у випадках, передбачених статтею 106 цього Кодексу .
Відповідно до п.10 ч.1 ст. 106 ГПК України окремо від рішення місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали місцевого господарського суду у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
Отже, оскарженню підлягають лише ті ухвали суду першої інстанції, можливість оскарження яких прямо визначена Господарським процесуальним кодексом України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
Норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначають спеціальний порядок оскарження судових рішень місцевого господарського суду у справі про банкрутство в апеляційному та касаційному порядку.
В пункті 7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI )" роз'яснено, що згідно зі ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в апеляційному порядку оскарженню підлягають: постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; усі ухвали місцевого господарського суду, прийняті у справі про банкрутство, крім випадків, передбачених Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК ) та Законом. До числа оскаржуваних належать й ухвали про відмову в прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство та про повернення заяви про порушення справи про банкрутство, а також ухвали, які стосуються процедури досудової санації, а саме про: повернення заяви про затвердження плану досудової санації; затвердження плану досудової санації; відмову в затвердженні плану досудової санації.
Наведений перелік судових рішень, що підлягають оскарженню, є вичерпним, і тому подання апеляційних або касаційних скарг на інші судові рішення, прийняті у справі про банкрутство, тягне за собою наслідки у вигляді відмови в прийнятті відповідної апеляційної або касаційної скарги.
Господарським процесуальним кодексом України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом положення" не передбачена можливість оскарження ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство до розгляду, у зв'язку з чим колегія суддів відмовляє публічному акціонерному товариству "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" у прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 29.02.2016р.
Колегія суддів звертає увагу скаржника, що відповідно до ч.1 ст.16 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом положення" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюється господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 91 , 98 , 106 ГПК України ,-
УХВАЛИВ:
Відмовити публічному акціонерному товариству "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" у прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.11.2016 р. у справі № 904/10753/16.
Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.11.2016 р. у справі №904/10753/16 повернути скаржнику.
Додаток: апеляційна скарга з додатками на 15 аркушах, в т.ч. квитанція про сплату судового збору від 25.11.2016 р.
Головуючий суддя І.М. Науменко
Судді: В.О.Кузнецов
І.О.Вечірко
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2016 |
Оприлюднено | 06.12.2016 |
Номер документу | 63133754 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Науменко Іван Мефодійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні