cpg1251
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2016 р. Справа №805/1369/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 14год.57хв.
ухавлено у нарадчій кімнаті
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Троянової О.В.
при секретарі Кудрі В.Г.,
за участю:
представників позивача Бєлозьорової М.М.,Геращенко К.С.,
представників відповідача Ламєкіна С.М., Мельник Л.О.,
Сорокотяги Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна»
до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області
про скасування податкових повідомлень-рішень від 04 травня 2016 року №0000341401, №000351401, №0000361401,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 04 травня 2016 року №0000341401, №000351401, №0000361401 /а.с.4-36/.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що за наслідками планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 р. по 31.12.2014 р. з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.05.2011 р. по 31.12.2014 р. Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області складено акт від 11.04.2016 р. №926/14-01-37653064. На підставі висновків акту планової виїзної перевірки відповідачем 04.05.2016 р. прийнято податкові повідомлення-рішення №0000361401, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 484 432, 00 грн. та застосовані штрафні санкції в сумі 242 216,00 грн., № 0000341401, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 591 061,00 грн. та застосовані штрафні санкції у сумі 295 530,50 грн., № 0000351401, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 466 731,00 грн. та застосовані штрафні санкції у сумі 233 365,50 грн.
Зазначали, що відповідно до акту перевірки, позивач не погоджується з даними висновками податкового органу, оскільки вважає, що позивачем було дотримано всі зазначені норми податкового законодавства, та документально підтверджено реальність господарських операцій.
Так відповідно до висновків відповідачем встановлено: придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «Українська нафто-газова компанія» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Українська нафто-газова компанія» за січень - вересень 2013 року на загальну суму 21 842 264,40 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання придбаного природного газу в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства. Перевіркою встановлено відсутність у ТОВ «Руссоль-Україна» об'єктів оподаткування податком на додану вартість по взаємовідносинам з підприємством-постачальником ТОВ «Українська нафто-газова компанія» у січні-серпні 2013 року; придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «ГК Промгаз України» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «ГК Промгаз України» за лютий 2014 року на загальну суму 2476702,80 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання придбаного природного газу в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства. ТОВ «Руссоль-Україна» включило до складу податкового кредиту суми ПДВ у лютому 2014 року в сумі 349278,60грн., у березні 2014 року в сумі 63505,20 грн. нараховані за податковими накладними, отриманими від ТОВ «ГК Промгаз Україна» від здійснення операцій, які не пов'язані з придбанням товарів з метою їх подальшого використання оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, чим порушено п. 198.1, п.198.3 ст. 198 ПКУ. В результаті підприємством завищено податковий кредит на загальну суму 412783,80 грн., у тому числі за лютий 2014 р. у сумі 349278,60 грн., за березень 2014 року в сумі 63505,20 грн.; придбання ТОВ «Руссоль-Україна» пічного палива нафтового від ТОВ «Будкомплект» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Будкомплект» за лютий-грудень 2013 року на загальну суму 2135705,00 грн., за січень-березень 2014 року на загальну суму 582465,06 грн. не підтверджені,ТОВ «Руссоль-Україна» не погоджується з даним висновком, оскільки вважає, що позивачем було дотримано всі зазначені норми податкового законодавства, та документально підтверджено реальність господарських операцій; - придбання ТОВ «Руссоль-Україна» робіт по ремонту градирні від ПП «Строймеханік» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ПП «Строймеханік» за листопад 2014 року на загальну суму 63000,00 грн. не підтверджені, ТОВ «Руссоль-Україна» включило до складу податкового кредиту суми ПДВ у листопаді 2014 року у розмірі 10500 грн., нараховані за податковими накладними, отриманими від ПП «Строймеханік», від здійснення операцій, які не підтверджують фактичне придбання пічного палива нафтового з метою його подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, чим порушено п.198.1, п.198.3 ст. 198 ПКУ. В результаті чого підприємством завищено податковий кредит на загальну суму 10500 грн., проведено списання основних засобів за самостійним рішенням, в порушення п.189.9 ст. 189 Податкового кодексу України, ТОВ «Руссоль-Україна» не включило до складу податкових зобов'язань суму ПДВ від балансової вартості списаних за самостійним рішенням платника основних засобів., порушення п. 185.1 ст.185, п.187.1 ст. 187, п.188.1 ст. 188 Податкового кодексу України ТОВ «Руссоль-Україна», а саме включено до складу податкових зобов'язань з ПДВ суми податку на додану вартість по компенсації затрат по природному газу відображеному на Договір про спільну діяльність від 26.02.2012р. №006/12 уповноважена особа ТОВ «Руссоль-Україна»: у лютому 2014 р. на суму 412783,80 грн. перевиставлення затрат на адресу якого відбулося за рахунок придбання від ТОВ «Українаська нафто-газова компанія», не пов'язану з придбанням або виготовленням товарів (послуг) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства. В результаті чого ТОВ «Руссоль-Україна» безпідставно сформовано податкові зобов'язання з ПДВ по операціям продажу товарів на загальну суму 3641368 грн., у тому числі по періодам: за лютий 2014 р. на суму - 412783,80 грн. від перевиставлення компенсації затрат на адресу якого не відбулося.
Позивач вважає, що порушення не відбулося, оскільки господарська операція з придбанням природного газу у січні - серпні 2013 року з ТОВ «Українська нафтогазова компанія» є підтвердженою наявними первинними документами, наявністю податкових накладних, а також господарська операція з придбанням природного газу у лютому 2014 року з ТОВ «ГК Промгаз Україна» також є підтвердженою наявними первинними документами, податковими накладними та оплатою за отриманий природний газ. Відповідно до п.185.1 ст. 185, п 187.1 ст. 187, п.188.1 ст. 188 ПКУ Позивачем були нараховані компенсаційні витрати по природному газу та відображені в Договорі про спільну діяльність від 29.02.2012року №006/12, Уповноважена особа ТОВ «Руссоль-Україна» за період з січня 2013 року по лютий 2014 року в сумі 4045265,00 грн.;придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу у ТОВ «Українська нафто-газова компанія» не відбулося, господарські операції ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «Українська нафто-газова компанія» за січень-серпень 2013 року на загальну суму 21842264,39грн., у т.ч. ПДВ 3640377,40 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання придбаного природного газу у господарській діяльності та подальше отримання компенсації затрат по Договору Про спільну діяльність від 29.02.2012 року № 006/12 Уповноважена особа ТОВ «РУССОЛЬ - Україна» та порушень, які знайшли відображення в п. 3.1.2 розділу 3 дійсного акту перевірки, не встановлено об'єкта оподаткування податком на прибуток по придбанню у ТОВ «Українська нафто-газова компанія» природного газу, факт придбання, яких та перевиставлення компенсації затрат по Договору про спільну діяльність від 29.02.2012р. №006/12 Уповноважена особа ТОВ «Руссоль-Україна» не підтверджені;щодо придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу у ТОВ «ГК ПромГаз України» не відбулося, господарські операції ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «ГК ПромГаз України» за лютий 2014 року на загальну суму 2476702,80грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання придбаного природного газу у власній господарській діяльності та подальше отримання компенсації затрат по Договору Про спільну діяльність від 29.02.2012 року № 006/12 Уповноважена особа ТОВ «РУССОЛЬ - Україна» та порушень, які знайшли відображення в п. 3.1.2 розділу 3 дійсного акту перевірки, не встановлено об'єкта оподаткування податком на прибуток по придбанню у ТОВ «ГК ПромГаз України» природного газу, факт придбання, якого та перевиставлення компенсації затрат по Договору про спільну діяльність від 29.02.2012р. №006/12 Уповноважена особа ТОВ «Руссоль-Україна» не підтверджені; ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Українська нафто-газова компанія» за січень - вересень 2013 року на загальну суму 21 842 264,39 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання придбаного природного газу в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства. ТОВ «Руссоль-Україна» згідно наданих до перевірки первинних документів, включило до рядка 05.1 Декларації «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» вартість придбаного газу, реальність операцій з придбання яких від ТОВ «Українська нафто-газова компанія» не підтверджено, чим порушило вимоги п. 138.2, п. 138.4 ст. 138 ПК України. В результаті підприємством завищено собівартість придбаних та реалізованих товарів за 2013 рік на загальну суму 18201886,99 грн., щодо придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «ГК «Промгаз України» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «ГК «Промгаз України» за лютий 2014 року на загальну суму 2476702,80 грн. у т.ч. ПДВ 412783,80 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання його у власній господарській діяльності. ТОВ «Руссоль-Україна» згідно наданих до перевірки первинних документів, включило до рядка 05.1 Декларації «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» вартість придбаного газу, реальність операцій з придбання яких від ТОВ «ГК «Промгаз України» не підтверджено, чим порушило вимоги п. 138.2, п. 138.4 ст. 138 ПК України. В результаті підприємством завищено собівартість придбаних та реалізованих товарів за 2014 рік на загальну суму 2063919,00 грн.; щодо з придбання ТОВ «Руссоль-Україна» пічного палива нафтового від ТОВ «Будкомплект» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Будкомплект» за період лютий-грудень 2013 року на загальну суму 2135705 грн., за січень-березень 2014 року на загальну суму 582465,06 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання його у власній господарській діяльності, щодо придбання ТОВ «Руссоль-Україна» пічного палива нафтового від ПП «Строймеханік» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ПП «Строймеханік» за листопад 2014 року на загальну суму 63000,00 грн. у т.ч. ПДВ 10500,00 грн. не підтверджені . З огляду на вище викладене, та у зв'язку з тим, що ТОВ «Руссоль -Україна» - не надано достатніх первинних бухгалтерських та податкових документів на підтвердження фактичного отримання ремонтних робіт градирні від ПП «СТРОЙМЕХАНІК», перевіркою встановлено, що ТОВ «Руссоль - Україна» безпідставно включено до складу витрат, що враховуються при визначенні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів ( робіт та послуг), за 2014 р. суму 63000,00грн. Таким чином, перевіркою встановлено: на порушення вимог п.44.1 ст.44,п.п. 14.1.27 п.14.1 ст.14, п.138.2 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України ТОВ «РУССОЛЬ - Україна» завищило задекларовані суб'єктом господарювання показники у рядку 05.1 Декларацій «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, робіт, послуг» за 2014 рік у сумі 52500грн. позивач зазначає наступне. ТОВ «Руссоль-Україна» не придбавало пічне паливо нафтове у ПП «Строймеханік», а дане підприємство здійснювало ремонт градирні відповідно до договірних відносин.,щодо зауваження про завищення задекларованих ТОВ «Руссоль - Україна» у рядку 06.1 Декларації «Адміністративні витрати» всього у сумі 274777грн. За вказаний період ТОВ «Руссоль-Україна» не правомірно віднесено до складу адміністративних витрат, витрат пов'язані з відрядженням фізичних осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах. Від вказаних операцій підприємством не було отримано економічний ефект, так як не було отримано доходу у вказаному періоді. Понесені витрати пов'язані з вказаним відрядженням підприємством було включено до адміністративних витрат та віднесено до ряд.06.1 Податкової декларації з податку про прибуток підприємств за 2014 рік, чим порушено п.п.138.10.2 п.138.10 ст.138, п.п.140.1.7 п.140.1 ст. 140 ПКУ позивач зазначив наступне. У зв'язку з отриманими від ТОВ «Руссоль» (Російська Федерація) запрошеннями, керівництвом ТОВ «Руссоль-Україна» було прийнято рішення про направлення працівників у службове відрядження. Оскільки підприємства займаються однаковим видом господарської діяльності (видобуток солі), працівники, які були направлені у відрядження переймали досвід роботи з передових технологій у цій галузі. Вивчали електронний документообіг, роботу у програмі «Аксапта», роботу на ТФ2-Питпак-04-0 (такі ж фасувальні автомати були придбані у ТОВ «Руссоль») та інше. ТОВ «Руссоль-Україна» вважає, що не завищило адміністративні витрати та правомірно задекларувало суму в розмірі 274777 грн. у рядку 06.1. Декларації; позивач зазначає, що у зв'язку з проведенням АТО в м. Слов'янську та Слов'янському районі з травня по серпень 2014 року на території, де знаходилося Товариство було знищено кімнату бухгалтерії з податковими накладними за 2013-2014 р., про що свідчить Акт про пожежу від 04.09.2014 року та Сертифікат (висновок) про настання обставин непереборної сили №2929/05-4 від 08.09.2014 року з ТПП з оцінки втрат і руйнувань у слідстві АТО і для підтвердження фактів понесення збитків у зв'язку з форс-мажорними обставинами. Тому для відновлення податкового кредиту Товариство зверталося до контрагентів з листами для відновлення документообігу відповідно до п.44.5 ст. 44 ПКУ.
Просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області від 04 травня 2016 року №0000341401, №000351401, №0000361401 /а.с.35/.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, надали пояснення аналогічні викладеним у позові, просили суд задовольнити позов.
Представники відповідача позовні вимоги не визнали, надали суду заперечення, аналогічні викладеним письмово, в яких зазначили, що під час проведення перевірки ТОВ «Руссоль-Україна» було встановлено порушення п. 198.1, п.198.3 ст. 198 ПКУ, а саме- господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «ГК Промгаз України» за лютий 2014 року на загальну суму 2476702,80 грн. у т.ч. ПДВ 412783,80 грн. не підтверджені. ТОВ «Руссоль-Україна» неправомірно включило до складу податкового кредиту суми ПДВ у лютому 2014 року в сумі 349278,60грн., у березні 2014 року в сумі 63505,20 грн. нараховані за податковими накладними, отриманими від ТОВ «ГК Промгаз Україна», не підтвердження придбання ТОВ «Руссоль-Україна» пічного палива нафтового від ТОВ «Будкомплект» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Будкомплект» за лютий-грудень 2013 року на загальну суму 2135705,00 тгрн., у т.ч. ПДВ 355950,87 грн. та за січень-березень 2014 року на загальну суму 582465,06 грн. у т.ч. ПДВ 97077,51 грн.; не підтвердження придбання ТОВ «Руссоль-Україна» робіт по ремонту градирні від ПП «Строймеханік» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ПП «Строймеханік» за листопад 2014 року на загальну суму 63000,00 грн., у т.ч. ПДВ 10500,00 грн. ТОВ «Руссоль-Україна» включило до складу податкового кредиту суми ПДВ у листопаді 2014 року у розмірі 10500 грн., нараховані за податковими накладними, отриманими від ПП «Строймеханік», від здійснення операцій, які не підтверджують фактичне придбання пічного палива нафтового з метою його подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, чим порушено п.198.1, п.198.3 ст. 198 ПКУ. Проведено списання основних засобів за самостійним рішенням, в порушення п.189.9 ст. 189 Податкового кодексу України, ТОВ «Руссоль-Україна»; порушено п. 185.1 ст.185, п.187.1 ст. 187, п.188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, а саме щодо податкових зобов'язань з ПДВ суми податку на додану вартість по компенсації затрат по природному газу відображеному на Договір про спільну діяльність від 26.02.2012р. №006/12 уповноважена особа ТОВ «Руссоль-Україна»: у лютому 2014 р. на суму 412783,80 грн. перевиставлення затрат на адресу якого відбулося за рахунок придбання від ТОВ «Українаська нафто-газова компанія», не пов'язану з придбанням або виготовленням товарів (послуг) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства. В результаті чого ТОВ «Руссоль-Україна» безпідставно сформовано податкові зобов'язання з ПДВ по операціям продажу товарів на загальну суму 3641368 грн., за період перевірки з 01.01.2013р. по 31.12.2014р. ТОВ «Руссоль-Україна» задекларувало доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування у сумі 163261445 грн. Перевіркою повноти визначення дохід, що враховується при визначенні об'єкта оподаткування за період з 01.01.2013р. по 31.12.2014р. встановленої завищення на загальну суму 20265806 грн. ; придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу у ТОВ «Українська нафто-газова компанія» не відбулося, господарські операції ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «Українська нафто-газова компанія» за січень-серпень 2013 року на загальну суму 21842264,39грн., у т.ч. ПДВ 3640377,40 грн. не підтверджені, придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу у ТОВ «ГК ПромГаз України» не відбулося, господарські операції ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «ГК ПромГаз України» за лютий 2014 року на загальну суму 2476702,80грн., у т.ч. ПДВ 412783,80 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання придбаного природного газу у власній господарській діяльності та подальше отримання компенсації затрат по Договору Про спільну діяльність від 29.02.2012 року № 006/12 Уповноважена особа ТОВ «РУССОЛЬ - Україна»; господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Українська нафто-газова компанія» за січень - вересень 2013 року на загальну суму 21 842 264,39 грн. не підтверджені,ТОВ «Руссоль-Україна» згідно наданих до перевірки первинних документів, включило до рядка 05.1 Декларації «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» вартість придбаного газу, реальність операцій з придбання яких від ТОВ «Українська нафто-газова компанія» не підтверджено, чим порушило вимоги п. 138.2, п. 138.4 ст. 138 ПК України. В результаті підприємством завищено собівартість придбаних та реалізованих товарів за 2013 рік на загальну суму 18201886,99 грн.; придбання ТОВ «Руссоль-Україна» природного газу від ТОВ «ГК «Промгаз України» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «ГК «Промгаз України» за лютий 2014 року на загальну суму 2476702,80 грн. у т.ч. ПДВ 412783,80 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання його у власній господарській діяльності; ТОВ «Руссоль-Україна» згідно наданих до перевірки первинних документів, включило до рядка 05.1 Декларації «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» вартість придбаного газу, реальність операцій з придбання яких від ТОВ «ГК «Промгаз України» не підтверджено, чим порушило вимоги п. 138.2, п. 138.4 ст. 138 ПК України. В результаті підприємством завищено собівартість придбаних та реалізованих товарів за 2014 рік на загальну суму 2063919,00 грн.; придбання ТОВ «Руссоль-Україна» пічного палива нафтового від ТОВ «Будкомплект» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ТОВ «Будкомплект» за період лютий-грудень 2013 року на загальну суму 2135705 грн., в т.ч. ПДВ 355950,80 грн. та за січень-березень 2014 року на загальну суму 582465,06 грн. у т.ч. ПДВ 97077,51 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання його у власній господарській діяльності. Дане ствердження обґрунтовується, тим, що діяльність ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ» - ТОВ «УКРАЇНСЬКА КОМПАНІЯ «МОДУС» та ТОВ «Дельта Союз» здійснюється поза межами правового поля, що у свою чергу свідчить про не набуття належним чином цивільної право дієздатності фінансово-господарських взаємовідносин, такими, що вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювались цими правочинами (ст.234ЦКУ); придбання ТОВ «Руссоль-Україна» пічного палива нафтового від ПП «Строймеханік» не відбулося, господарські операції між ТОВ «Руссоль-Україна» та ПП «Строймеханік» за листопад 2014 року на загальну суму 63000,00 грн. не підтверджені, що унеможливлює подальше використання його у власній господарській діяльності, не надано достатніх первинних бухгалтерських та податкових документів на підтвердження фактичного отримання ремонтних робіт градирні від ПП «СТРОЙМЕХАНІК», перевіркою встановлено, що ТОВ «Руссоль - Україна» безпідставно включено до складу витрат, що враховуються при визначенні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів ( робіт та послуг), за 2014 рік суму 63000,00грн., Таким чином, перевіркою встановлено порушення вимог п.44.1 ст.44, п.п. 14.1.27 п.14.1 ст.14, п.138.2 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України ТОВ «РУССОЛЬ - Україна» завищило задекларовані суб'єктом господарювання показники Декларацій «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, робіт, послуг» за 2014 рік у сумі 52500грн.; встановлено завищення задекларованих ТОВ «Руссоль - Україна» Декларації «Адміністративні витрати» всього у сумі 274777грн., щодо відряджень працівників підприємства, відповідно до ряд.06.1 Податкової декларації з податку про прибуток підприємств за 2014 рік, чим порушено п.п.138.10.2 п.138.10 ст.138, п.п.140.1.7 п.140.1 ст. 140 Податкового кодексу України /том 1 а.с. 214-219/. Просили суд залишити без задоволення позовну заяву.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши представників сторін, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» зареєстроване в якості юридичної особи, перебуває на обліку як платник податків у Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області /том 1 а.с.37/.
З 25.02.2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна»» зареєстровано в якості платника податку на додану вартість, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість № 200112446 (Бланк НБ №126475) /том 1 а.с.38/.
Відповідач - Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.
Відповідно до вимог п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.77, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області в період з 22.02.2016 року по 21.03.2016 року, термін перевірки продовжувався на 10 робочих днів з 22.03.2016 року по 04.04.2016 року (проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Товариство з обмеженою відповідальністю «Руссоль -Україна» (ЄДРПОУ 37653064) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 р по 31.12.2014 р. З питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.05.2011 р. по 31.12.2014 р.
11 квітня 2016 року за наслідками проведеної перевірки податковою інспекцією складено акт № 926/14-01-37653064 /том 1 а.с.40-182/.
Згідно з висновком акту перевірки позивачем допущено такі порушення законодавства:
1) п.14.1 ст. 14, п.44.1 ст. 44, п.135.2 ст.135, п.137.1 ст. 137, п. 138.2, п.138.4, п.п. 138.10.2 п.138.10 ст. 138, п.п. 140.1.7 п.140.1 ст. 140, п.п. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 484432,00 грн., у тому числі: за 2013 рік в сумі 338153,00 грн., за 2014 рік в сумі 146279,00 грн.
2) п.185.1 ст. 185, п.187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 189.9 ст. 189, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України,в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму - 466731,00 грн., у тому числі: за січень 2013 року в сумі 8698,00 грн., за травень 2013 року в сумі 382418,00 грн., за червень 2013 року в сумі 579,00 грн., за липень 2013 року в сумі 67927,00 грн., за вересень 2013 року в сумі 7109,00 грн.; завищення від'ємного значення податку на додану вартість (рядок 24 Декларацій) за грудень 2014 року у сумі - 591061,00 грн.
3) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, подання звітності з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями, з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків по податковому розрахунку за ф. 1 ДФ;
4) п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного перерахування податку на доходи фізичних осіб утриманого із заробітної плати працівників у сумі 53278,94 грн.; у т.ч. за червень 2013 року у сумі 1866,40 грн., за липень 2013 року у сумі 945,99 грн., за серпень 2013 року у сумі 2922,50 грн., за вересень 2013 року у сумі 1743,23 грн., за жовтень 2013 року у сумі 2669,24 грн., за січень 2014 року у сумі 2539,57 грн., за лютий 2014 року у сумі 1649,55 грн., за березень 2014 року у сумі 1987,24 грн., за квітень 2014 року у сумі 2722,27 грн., за червень 2014 року у сумі 75,36 грн., за липень 2014 року у сумі 32056,14 грн., за серпень 2014 року у сумі 23,13 грн, за вересень 2014 року у сумі 2055,19 грн., за жовтень 2014 року у сумі 23,13 грн.
На підставі п.п. 129.1.3. п. 129 ст. 129 нарахована пеня у сумі 333,41 грн. (розрахунок пені наведено у додатку № 2 до акту).
5) ст. 4, ст. 7, п. 2 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині своєчасно не нарахованого єдиного внеску, самостійно відкоригованого підприємством у звітах по рядку 6 на загальну суму 596,66 грн. у т.ч. по періодах: у звіті за грудень 2012 року у сумі 63,12 грн. за вересень 2012 року; у звіті за січень 2013 року у сумі 15,05 грн. за грудень 2012 року; у звіті за червень 2013 року у сумі 246,97 грн. за травень 2013 року; у звіті за липень 2013 року у сумі 268,32 грн. за червень 2013 року.
6) Статті 1 Закону України від 23.09.2994 № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» із змінами, внесеними Законом України від 06.11.2012 № 5480-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок», з врахуванням п.1 постанови правління Національного банку України від 14.11.2013 № 453 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2013 р. за № 1951/24483). Прострочення законодавчо встановленого терміну надходження від нерезидента валютних коштів в розмірі 98,95 євро по контракту № ДГ-0000024 від 31.01.2013, укладеному з S.C. «MONDISTAR» SRL (Покупець, Румунія), становить 286 днів (з 21.03.2014 по 31.12.2014).
7) п.1 ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» із змінами та доповненнями, в частині не проведення декларування валютних цінностей та іншого майна резидентів, яке не перебуває за межами України, що підлягає обов'язковому декларуванню станом на 01.04.2014, станом на 01.07.2014, укладеним з S.C. «MONDISTAR» SRL (Покупець, Румунія), по митній декларації від 20.12.2013 № 4141 в розмірі 98,95 євро /том 1 а.с.180-182/.
Не погодившись із висновками акту перевірки від 11 квітня 2016 року № 926/14-01-37653064 Товариство з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» подало заперечення за вих.№220 від 20.10.2016 року /том 1 а.с.189-199/.
Листом Слов'янської ОДПІ від 27.04.2016 року за вих.№7450/10/05-22-14-1 було розглянуто заперечення від 20.04.2016 № 220 та зроблено наступні висновки: порушення
1) п.14.1 ст. 14, п.44.1 ст. 44, п.135.2 ст.135, п.137.1 ст. 137, п. 138.2, п.138.4, п.п. 138.10.2 п.138.10 ст. 138, п.п. 140.1.7 п.140.1 ст. 140, п.п. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 484432,00 грн., у тому числі: за 2013 рік в сумі 338153,00 грн., за 2014 рік в сумі 146279,00 грн.
2) п.185.1 ст. 185, п.187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 189.9 ст. 189, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму - заниження податку на додану вартість на загальну суму 466731,00 грн., у тому числі : за січень 2013 року в сумі 8698,00 грн., за травень 2013 року в сумі 382418,00 грн.,за червень 2013 року в сумі 579,00 грн., за липень 2013 року в сумі 67927,00 грн., за вересень 2013 року в сумі 7109,00 грн.; завищення від'ємного значення податку на додану вартість (рядок 24 Декларацій) за грудень 2014 року у сумі - 591061,00 грн. - залишено без змін.
Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області погоджується, що станом на 31.12.2014 р. у ТОВ «Руссоль-Україна» відсутні порушення вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій /том 1 а.с.200-210/.
На підставі висновків акту перевірки, відповідачем, 04 травня 2016 року №0000341401, №0000361401 прийняті наступні податкові повідомлення-рішення: № №0000341401, відповідно до якого Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» зменшено суму від'ємного значення суми податку на додану вартість у сумі 591061,00 грн., №000351401 відповідно до якого Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 466731,00 грн., №0000361401 відповідно до якого Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 484432,00 грн. /том 1 а.с.183-188/.
Не погоджуючись із прийнятим податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся до суду із даним позовом.
У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність прийнятих ним податкових повідомлень - рішень в повному обсязі з наступних підстав.
Правовідносини,що склалися регулюються нормами Податкового кодексу України, в редакції чинною на момент виникнення правовідносин.
Підпунктом 14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Відповідно до п.п.14.1.191 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. З метою застосування терміну "постачання товарів" електрична та теплова енергія, газ, пар, вода, повітря, охолоджене чи кондиційоване, вважаються товаром. Постачанням товарів також вважаються:
а) фактична передача матеріальних активів іншій особі на підставі договору про фінансовий лізинг (повернення матеріальних активів згідно з договором про фінансовий лізинг) чи іншої домовленості, відповідно до якої оплата відстрочена, але право власності на матеріальні активи передається не пізніше дати здійснення останнього платежу;
б) передача права власності на матеріальні активи за рішенням органу державної влади або органу місцевого самоврядування чи відповідно до законодавства;
в) будь-яка із зазначених дій платника податку щодо матеріальних активів, якщо платник податку мав право на віднесення сум податку до податкового кредиту у разі придбання зазначеного майна чи його частини (безоплатна передача майна іншій особі; передача майна у межах балансу платника податку, що використовується у господарській діяльності платника податку для його подальшого використання з метою, не пов'язаною із господарською діяльністю такого платника податку; передача у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню);
г) передача (внесення) товарів (у тому числі необоротних активів) як вклад у спільну діяльність без утворення юридичної особи, а також їх повернення;
д) ліквідація платником податку за власним бажанням необоротних активів, які перебувають у такого платника;
е) передача товарів згідно з договором, за яким сплачується комісія (винагорода) за продаж чи купівлю.
Так, в судовому засіданні встановлено, що 24.05.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» як комітентом та Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська нафто-газова компанія» як комісіонером укладено договір комісії № К/12-001 /том 2 а.с. 210-212/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору комітент доручає, а комісіонер бере на себе зобов'язання укласти за винагороду від свого імені та за рахунок комітента договори, спрямовані на купівлю (поставку) останньому природного газу (надалі «газ» або «товар»).
12.12.2012 року було укладено додаткову угоду №1 до договору комісії від 24.05.2012 р. № К/12-001 /том 2 а.с. 213/.
01.07.2013 року було укладено додаткову угоду №2 до договору комісії від 24.05.2012 р. № К/12-001 /том 2 а.с. 214/.
На підтвердження виконання договору комісії, позивачем надано наступні документи: акт передачі-приймання природного газу від 31.01.2013 року за січень 2013 року на суму 4170744,00 у т.ч ПДВ 695124,00 грн., акт виконаних послуг за січень 2013 року згідно договору 24.05.2012 р. № К/12-001 від 31.01.2013 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за січень 2013 року складає 38838,76 грн. у т.ч. ПДВ 6473,13 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 31.01.2013 р., акт передачі-приймання природного газу від 28.02.2013 року за лютий 2013 року на суму 4262979,48 грн., у т.ч. ПДВ 710496,58 грн., акт виконаних послуг за лютий 2013 року згідно договору 24.05.2012 р. № К/12-001 від 28.02.2013 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за лютий 2013 року складає 39697,67 грн., у т.ч. ПДВ 6616,28 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 28.02.2013 р., акт передачі-приймання природного газу від 31.03.2013 року за березень 2013 року на суму 4441235,53 грн., у т.ч. ПДВ 740205,92 грн., акт виконаних послуг за березень 2013 року згідно договору 24.05.2012 р. № К/12-001 від 31.03.2013 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за березень 2013 року складає 41357,63 грн., у т.ч. ПДВ 6616,28 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 31.03.2013 р., акт передачі-приймання природного газу від 30.04.2013 року за квітень 2013 року на суму 2561405,81 грн., у т.ч. ПДВ 426900,97 грн., акт виконаних послуг за квітень 2013 року згідно договору 24.05.2012 р. № К/12-001 від 30.04.2013 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за квітень 2013 року складає 23852,29 грн., у т.ч. ПДВ 3975,38 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 30.04.2013 р., акт передачі-приймання природного газу від 30.06.2013 року за червень 2013 року на суму 2448158,12 грн., у т.ч. ПДВ 408026,52 грн., акт виконаних послуг за червень 2013 року згідно договору 24.05.2012 р. № К/12-001 від 24.05.2012 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за червень 2013 року складає 22797,72 грн., у т.ч. ПДВ 3799,62,28 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 30.06.2013 р., акт передачі-приймання природного газу від 31.07.2013 року за липень 2013 року на суму 2450740,15 грн., у т.ч. ПДВ 408456,69 грн., акт виконаних послуг за липень 2013 року згідно договору від 24.05.2012 р. № К/12-001 від 31.07.2013 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за липень 2013 року складає 46310,23 грн., у т.ч. ПДВ 7718,37 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 31.07.2013 р., акт передачі-приймання природного газу від 31.08.2013 року за серпень 2013 року на суму 1270144,80 грн., у т.ч. ПДВ 211690,80 грн., акт виконаних послуг за серпень 2013 року згідно договору від 24.05.2012 р. № К/12-001 від 31.08.2013 року, відповідно до якого сума комісійної винагороди за серпень 2013 року складає 24001,20 грн., у т.ч. ПДВ 4000,20 грн., акт прийому передачі природного газу і виконання послуг з транспортування № 23 від 31.08.2013 р., /том 2 а.с. 215-225, том 8 а.с. 1-10/.
Позивач сплатив Товариству з обмеженою відповідальністю «Українська нафто-газова компанія» за природний газ згідно з випискою ОТП-банку за 09.01.2013 року грошові кошти у розмірі 300000,00 грн.; випискою ОТП-банку за 16.01.2013 року грошові кошти у розмірі 343755,01 грн., випискою ОТП-банку за 17.01.2013 року грошові кошти у розмірі 500000,00 грн., випискою ОТП-банку за 22.01.2013 року грошові кошти у розмірі 700000,00 грн., випискою ОТП-банку за 25.01.2013 року грошові кошти у розмірі 1200000,00 грн., випискою ОТП-банку за 30.01.2013 року грошові кошти у розмірі 500000,00 грн., випискою ОТП-банку за 31.01.2013 року грошові кошти у розмірі 600000,00 грн., випискою ОТП-банку за 01.02.2013 року грошові кошти у розмірі 300000,00 грн., випискою ОТП-банку за 07.02.2013 року грошові кошти у розмірі 370744,00 грн., випискою ОТП-банку за 08.02.2013 року грошові кошти у розмірі 390417,24 грн., випискою ОТП-банку за 08.02.2013 року грошові кошти у розмірі 390417,24 грн., випискою ОТП-банку за 11.02.2013 року грошові кошти у розмірі 500000,00 грн., випискою ОТП-банку за 18.02.2013 року грошові кошти у розмірі 1000000,00 грн., випискою ОТП-банку за 27.02.2013 року грошові кошти у розмірі 885750,00 грн., випискою ОТП-банку за 28.02.2013 року грошові кошти у розмірі 850000,00 грн., випискою ОТП-банку за 06.03.2013 року грошові кошти у розмірі 400000,00 грн., випискою ОТП-банку за 07.03.2013 року грошові кошти у розмірі 236812,24 грн., випискою ОТП-банку за 06.03.2013 року грошові кошти у розмірі 400000,00 грн., випискою ОТП-банку за 14.03.2013 року грошові кошти у розмірі 1000000,00 грн., випискою ОТП-банку за 21.03.2013 року грошові кошти у розмірі 1431140,00 грн., випискою ОТП-банку за 28.03.2013 року грошові кошти у розмірі 850000,00 грн., випискою ОТП-банку за 29.03.2013 року грошові кошти у розмірі 365570,00 грн., випискою ОТП-банку за 04.04.2013 року грошові кошти у розмірі 450000,00 грн., випискою ОТП-банку за 05.04.2013 року грошові кошти у розмірі 344525,53 грн., випискою ОТП-банку за 18.04.2013 року грошові кошти у розмірі 599328,97 грн., випискою ОТП-банку за 25.04.2013 року грошові кошти у розмірі 942159,37 грн., випискою ОТП-банку за 30.04.2013 року грошові кошти у розмірі 500000,00 грн., випискою ОТП-банку за 08.05.2013 року грошові кошти у розмірі 380000,00 грн., випискою ОТП-банку за 15.05.2013 року грошові кошти у розмірі 139917,47 грн., випискою ОТП-банку за 21.05.2013 року грошові кошти у розмірі 433501,60 грн., випискою ОТП-банку за 13.06.2013 року грошові кошти у розмірі 433501,60 грн., випискою ОТП-банку за 18.06.2013 року грошові кошти у розмірі 563552,08 грн., випискою ОТП-банку за 19.06.2013 року грошові кошти у розмірі 260100,96 грн., випискою ОТП-банку за 03.07.2013 року грошові кошти у розмірі 757502,88 грн., випискою ОТП-банку за 12.07.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 16.07.2013 року грошові кошти у розмірі 846763,20 грн., випискою ОТП-банку за 19.07.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 25.07.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 02.08.2013 року грошові кошти у розмірі 333832,15 грн., випискою ОТП-банку за 15.08.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 27.08.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 30.08.2013 року грошові кошти у розмірі 211690,80 грн., випискою ОТП-банку за 10.09.2013 року грошові кошти у розмірі 211690,80 грн./том 5 а.с.74-128, 131-148, 152-155, 158-172, 175-179, 182-188, 192-201/.
Позивач сплатив Товариству з обмеженою відповідальністю «Українська нафто-газова компанія» за комісійну винагороду згідно з випискою ОТП-банку за 08.04.2013 року грошові кошти у розмірі 41357,63 грн. /том 5 а.с. 129-130/
ТОВ «Українська нафто-газова компанія» склало та зареєструвало в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні:
№ 777 від 31.01.2013 року на загальну суму 38838,76 грн. у т.ч. ПДВ 6473,13 грн.;
№ 636 від 28.02.2013 року на загальну суму 39697,67 грн. у т.ч ПДВ 6616,28 грн.;
№ 665 від 31.03.2013 року на загальну суму 41357,63 грн. у т.ч. ПДВ 6892,94 грн.;
№ 506 від 30.04.2013 року на загальну суму 23852,29 грн. у т.ч. ПДВ 3975,38 грн.;
№ 190 від 30.06.2013 року на загальну суму 22797,72 грн. у т.ч. ПДВ 3799,62 грн.;
№ 327 від 31.07.2013 року на загальну суму 293830,15 грн. у т.ч. ПДВ 48971,69 грн.;
№ 328 від 31.07.2013 року на загальну суму 46310,23 грн. у т.ч. ПДВ 7718,37 грн.;
№ 307 від 31.08.2013 року на загальну суму 24001,20 грн. у т.ч. ПДВ 4000,20 грн. / том 8 а.с.13-20/, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджуються відповідними реєстрами виданих та отриманих податкових накладних, що містяться у матеріалах справи /том 4 а.с. 57-61, 69-77, 88-98, 114-122, 154-165, 173-186, 198-210/
Суму податку на додану вартість відповідно до вказаних податкових накладних позивач включив до складу податкового кредиту:
- за січень 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто - газова компанія» /том 4 а.с. 52-56/;
- за лютий 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто - газова компанія» /том 4 а.с. 64-68/;
- за березень 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто - газова компанія» /том 4 а.с. 82-87/;
- за квітень 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто-газова компанія» /том 4 а.с. 107-113/;
- за червень 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто-газова компанія» /том 4 а.с. 147-153/;
- за липень 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто-газова компанія» /том 4 а.с. 166-172/;
- за серпень 2013 року, що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Українська нафто-газова компанія» /том 4 а.с. 187-197/.
Отже Позивач здійснив фактичну оплату за вище зазначеними податковими накладними ТОВ «Українська нафто-газова компанія» у повному обсязі.
Відповідачем надано інформацію, відповідно до якої Слов'янською ОДПІ від Основ'янської ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області отримано акт № 1137/20-38-23-01-04/37764888 від 12.08.2014р. про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Українська нафтогазова компанія» (код за ЄДРПОУ 37764888) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.10.2012р. по 16.01.2014р. та акт від 27.08.2014 №1175/20-38-23-01-04/37764888 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ „Українська нафто-газова компанія» (код ЄДРПОУ 37764888), щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.06.2012 по 16.01.2014 року. Відповідно до інформації отриманої в результаті тимчасового доступу до документів по банківських рахунках ТОВ „Українська нафто-газова компанія» в національній та іноземних валютах у банківських установах, встановлено, що по вказаних рахунках відсутні перерахування грошових коштів від ТОВ «Торенія» та ТОВ «Крістенс» за природний газ. Таким чином, на думку контролюючого органу в період 2012-2014 років ТОВ „Українська нафто-газова компанія» не отримувала природного газу від своїх контрагентів Цивільного кодексу України ці правочини є нікчемними, та, як наслідок, недійними з моменту їх вчинення. За результатами заходів вжитих в ході відпрацювання вищезазначених матеріалів, в зв'язку з не встановленням місцезнаходження підприємства та його посадових осіб, а також неможливістю документального підтвердження господарських відносин ТОВ «Українська нафто-газова компанія» із платниками податків, Основ'янською ОДПІ м. Харкова складено акт від 12.08.2014 №1137/20-38-01-04/37764888. /том 2 а.с. 46-112/.
22.02.2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» як покупцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Будкомплект» як постачальником укладено договір № 4 /том 8 а.с.214-216/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору постачальник поставляє та передає у власність покупця пічне паливо нафтове, далі Товар, а покупець зобов'язується прийняти цей товар та своєчасно здійснити його оплату на умовах цього Договору.
На підтвердження виконання договору № 4 від 22.02.2013 року, позивачем надано наступні документи: видаткова накладна № 18 від 28.02.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 28.02.2013 р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 16.01.2013р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 03.02.2013р., акт про використання матеріалів № 1 від 05.03.2013 р., видаткова накладна № 21 від 14.03.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 14.03.2013 р., видаткова накладна № 36 від 18.04.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 18.04.2013 р., акт про використання матеріалів № 1 від 08.04.2013 р., видаткова накладна № 50 від 23.05.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 23.05.2013 р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 10.05.2012 р., акт про використання матеріалів № 1 від 05.06.2013 р., видаткова накладна № 60 від 14.06.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн. товарно-транспортна накладна від 14.06.2013 р., акт про використання матеріалів № 1 від 05.07.2013 р., видаткова накладна № 75 від 12.07.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 12.07.2013 р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 10.07.2013 р., акт про використання матеріалів № 1 від 09.08.2013 р., видаткова накладна № 81 від 15.08.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 15.08.2013 р., акт про використання матеріалів № 1 від 10.09.2013 р., видаткова накладна № 94 від 12.09.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 12.09.2013 р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 02.09.2013 р., акт про використання матеріалів № 1 від 04.10.2013 р., видаткова накладна № 104 від 17.10.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 17.10.2013 р., акт про використання матеріалів № 1 від 12.11.2013 р., видаткова накладна № 122 від 22.11.2013 р. на загальну суму 194155,00 грн. у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна від 22.11.2013 р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 06.11.2013 р. /том 8 а.с. 217-250/.
03.01.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» як покупцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Будкомплект» як постачальником укладено договір № 011/14-029/14 /том 3 а.с. 5-6/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору постачальник поставляє та передає у власність покупця пічне паливо нафтове, що визначений у специфікаціяї які є невід'ємною частиною данного договора далі Товар,а покупець зобов'язується прийняти цей товар та своєчасно здійснити його оплату на умовах цього Договору.
На підтвердження виконання договору № 011/14-029/14 від 03.01.2014 року, позивачем надано наступні документи: акт про використання матеріалів № 1 від 06.12.2013 р, акт про використання матеріалів № 1 від 14.01.2014 р., видаткова накладна № 132 від 13.12.2013 р. на суму 194155,00 у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна № Р132 від 13.12.2013 р., видаткова накладна № 1 від 23.01.2014 р. на суму 194155,00 у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна № Р1 від 23.01.2014 р., сертифікат якості палива пічного побутового сірчистого від 10.01.2014 р., акт про використання матеріалів № 1 від 05.02.2014 р., видаткова накладна № 3 від 21.02.2014 р. на суму 194155,00 у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна № Р3 від 21.02.2014 р., акт про використання матеріалів № 1 від 07.03.2014 р., видаткова накладна № 9 від 24.03.2014 р., на суму 194155,00 у т.ч. ПДВ 32359,17 грн., товарно-транспортна накладна №Р9 від 24.03.2014 р., акт про використання матеріалів № 1 від 08.04.2014 р., видаткова накладна № 53 від 17.10.2014 р. на суму 313635,00 у т.ч. ПДВ 52272,50 грн., товарно-транспортна накладна № Р53 від 17.10.2014 р., акт про використання матеріалів № 1 від 07.11.2014 р. /том 3 а.с. 1-4, 6-19/.
Позивач сплатив Товариству з обмеженою відповідальністю «Будкомплект» за пічне паливо нафтове згідно з випискою ОТП-банку за 28.02.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 14.03.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 08.04.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 23.05.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 14.06.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 12.07.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 15.08.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 13.09.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 17.10.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 22.11.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн. випискою ОТП-банку за 13.12.2013 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 21.02.2014 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 124.03.2014 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 17.10.2014 року грошові кошти у розмірі 313635,00 грн. /том 5 а.с.102-104, 110-112, 131-133, 149-151, 156-157, 175-176, 192-195, 204-205, 218-220, 235-236, том 6 а.с. 6-7, 54-56, 69, 135-141/.
ТОВ «Будкомплект» склало та зареєструвало податкові накладні на загальну суму ПДВ 420669,21 грн., що зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджуються Витягом з єдиного реєстру податкових накладних № 15225, що міститься у матеріалах справи /том 3 а.с.20/.
Сума податку на додану вартість позивач включив до складу податкового кредиту:
- за лютий 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 64-68/;
- за березень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 82-87/;
- за квітень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 107-113/;
- за травень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 123-146/;
- за червень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 147-153/;
- за липень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 166-172/;
- за серпень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 187-197/;
- за вересень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 211-221/;
- за жовтень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 4 а.с. 242-250, том 5 а.с. 1-3/;
- за листопад 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 5 а.с. 27-38/;
- за грудень 2013 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 5 а.с. 52-51/;
- за січень 2014 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 3 а.с. 21-31/;
- за лютий 2014 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 3 а.с. 46-54/;
- за березень 2014 року у розмірі 32359,17 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які подані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ «Будкомплект» /том 3 а.с. 63-74/.
Відповідачем надано інформацію, відповідно до якої, Слов'янської ОДПІ від ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надійшов акт від 29.12.2014 р. № 6142/20-30-22-01/33066131 «Про результати невиїзної документальної позапланової перевірки ТОВ „БУДКОМПЛЕКТ" (код ЄДРПОУ 33066131) щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ТОВ «УКРАЇНСЬКА КОМПАНІЯ „МОДУС» (код 38161150) їх реальності, повноти відображення в обліку та подальшого використання в господарській діяльності», акт № 492/20-30-22-04/33066131 від 22.10.2014р. «Про результати зустрічної звірки ТОВ „БУДКОМПЛЕКТ" (код ЄДРПОУ 33066131) щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків та зборів ТОВ „Дельта Союз" (код ЄДРПОУ 38805078), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014 по 31.03.2014 року», акт № 2534/20-30-22-01/33066131 від 25.06.2014 р. «Про результати виїзної документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Будкомплект» (код ЄДРПОУ 33066131) щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з ТОВ «Українська компанія «Модус» (код ЄДРПОУ 38161150) за період січень 2014 року /том 2 а.с. 163-184, 185-190, 191-209/.
29.05.2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» як покупцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «ПРОМГАЗ УКРАЇНИ» як постачальником укладено договір на постачання природного газу № 238/13 /том 8 а.с. 21-23/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору постачальник зобов'язується передати, а покупець прийняти та оплатити газ на умовах даного Договору.
01.07.2013 року було укладено додаткову угоду №1 про зміну та доповлення до договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № П/238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 24/.
10.12.2013 року було укладено додаткову угоду № 2 про зміни та доповнення до договору на постачання природного газу № 238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 25/.
08.01.2014 року було укладено додаткову угоду № 3 про зміни та доповнення до договору на постачання природного газу № 238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 26/.
08.04.2014 року було укладено додаткову угоду № 4 про зміни та доповнення до договору на постачання природного газу № 238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 27/.
01.09.2014 року було укладено додаткову угоду № 6 про зміни та доповнення до договору на постачання природного газу № 238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 28/.
03.11.2014 року було укладено додаткову угоду № 7 про зміни та доповнення до договору на постачання природного газу № 238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 29/.
01.12.2014 року укладено додаткову угоду № 8 про зміни та доповнення до договору на постачання природного газу № 238/13 від 29.05.2013 р. /том 8 а.с. 30/.
На підтвердження виконання договору № 238/13 від 29.05.2013 року, позивачем надано наступні документи: акт прийому-передачі природного газу № 692 від 30.09.2013 р. на загальну суму 2878994,88 грн. у т.ч. ПДВ 479832,48 грн., акт № 389 виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу від 30.09.2013 р. на загальну суму 54402,72 грн. у т.ч. ПДВ 9067,12 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 30.09.2013 року, акт прийому-передачі природного газу № 579 від 31.07.2013 р. на загальну суму 1270144,80 грн. у т.ч. ПДВ 211690,80 грн., акт прийому-передачі природного газу № 637 від 31.08.2013 р. на загальну суму 826665,28 грн. у т.ч. ПДВ 137777,55 грн., акт прийому-передачі природного газу № 816 від 31.10.2013 р. на загальну суму 846763,20 грн. у т.ч. ПДВ 141127,20 грн., акт прийому-передачі природного газу № 816 від 31.10.2013 р. на загальну суму 846763,20 грн. у т.ч. ПДВ 141127,20 грн., акт прийому-передачі природного газу № 957 від 31.12.2013 р. на загальну суму 4263452,71 грн. у т.ч. 710575,45 грн., акт прийому-передачі природного газу № 4 від 31.01.2014 р. на загальну суму 1820517,54 грн. у т.ч. ПДВ 303419,59 грн., акт прийому-передачі природного газу № 7 від 31.01.2014 р. на загальну суму 1035033,16 грн. у т.ч. ПДВ 172505,53 грн., акт прийому-передачі природного газу № 103 від 28.02.2014 р. на загальгу суму 2476702,80 грн. у т.ч. ПДВ 412783,80 грн., акт прийому-передачі природного газу № 188 від 28.02.2014 р. на загальну суму 957996,26 грн. у т.ч. ПДВ 159666,04 грн., акт прийому-передачі природного газу № 355 від 30.04.2014 р. на загальну суму 5059655,77 грн. у т.ч. ПДВ 843275,96 грн., акт прийому-передачі природного газу № 49 від 31.08.2014 р. на загальну суму 225366,10 грн. у т.ч. ПДВ 37561,02 грн., акт приймання-передачі обсягів природного газу в серпні 2014 року від 31.08.2014 р., акт прийому-передачі природного газу № 780 від 30.09.2014 р. на загальну суму 2386310,40 грн. у т.ч. ПДВ 397718,40 грн., акт прийому-передачі природного газу № 847 від 31.10.2014 р. на загальну суму 4202376,13 грн. у т.ч. ПДВ 700396,02 грн., акт прийому-передачі природного газу № 937 від 30.11.2014 р, акт прийому-передачі природного газу № 937 від 30.11.2014 р. на загальну суму 3121200,00 грн. у т.ч. ПДВ 520200,00 грн., акт прийому -передачі природного газу « 1100 від 31.12.2014 р. на загальну суму 722160,00 грн. у т.ч. 120360,00 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.12.2014 р. /том 8 а.с. 31- 33, 36, 39, 45, 48-49, 52-53, 56, 59, 61-62, 65, 68, 72-73/.
На підтвердження доводів про реальність господарських операцій за договором П/238/13 від 29.05.2013 р. ТОВ «Руссоль-Україна» надало наступні документи: акт виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 349 від 31.07.2013 р. на загальну суму 24001,20 грн. у т.ч. ПДВ 4000,20 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.07.2013 року, акт виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 380 від 31.08.2013 р., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.08.2013 р., акт виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 456 від 31.10.2013 р. на загальну суму 16000,80 грн. у т.ч. ПДВ 2666,80 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.10.2013 р., акт прийому-передачі природного газу № 861 від 30.11.2013 р. на загальну суму 1905217,20 грн., у т.ч. 317536,20 грн., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 464 від 30.11.2013 р. на загальну суму 49501,80 грн. у т.ч. 8250,30 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 30.11.2013 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 517 від 31.12.2013 р. на загальну суму 110774,03 грн. у т.ч. ПДВ 18462,34 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.12.2013 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг про забезпеченню постачання природного газу № 3 від 31.01.2014 р. на загальну суму 82439,96 грн. у т.ч. ПДВ 13739,99 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.01.2014 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 57 від 28.02.2014 р. на загальну суму 90138,60 грн. у т.ч. 15023,10 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 28.02.2014 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 192 від 30.04.2014 р. на загальну суму 102824,39 грн. у т.ч. ПДВ 17137,40 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 30.04.2014 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 290 від 31.08.2014 р. на загальну суму 2553,71 грн. у т.ч. ПДВ 425,62 грн., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 293 від 30.09.2013 р. на загальну суму 26208,00 грн. у т.ч. ПДВ 4368,00 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 30.09.2014 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 319 від 31.10.2014 р. на загальну суму 46153,20 грн. у т.ч. ПДВ 7692,20 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 31.10.2014 р., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 355 від 30.11.2014 р. на загальну суму 32760,00 грн. у т.ч. 5460,00 грн., акт № 23 прийому-передачі природного газу і виконання послуг з транспортування від 30.11.2014 р., акт виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 458 від 31.12.2014 р. на загальну суму 6552,00 у т.ч. ПДВ 1092,00 грн., акт про виконання послуг згідно договору про надання послуг по забезпеченню постачання природного газу № 458 від 31.12.2014 р. на загальну суму 6552,00 грн. у т.ч. ПДВ 1092,00 грн. /том 8 а.с. 34-35, 37-38, 40-41, 42-44, 46-47, 50-51, 54-55, 57-58, 60, 63-64, 66-67, 69-71/.
Позивач сплатив Товариству з обмеженою відповідальністю «ГПК «ПРОМГАЗ УКРАЇНИ» за газ природний згідно з випискою ОТП-банку за 09.07.2013 року грошові кошти у розмірі 846763.20 грн., випискою ОТП-банку за 24.07.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 13.08.2013 року грошові кошти у розмірі 846763,20грн., випискою ОТП-банку за 30.08.2013 року грошові кошти у розмірі 211690,80 грн., випискою ОТП-банку за 11.09.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 17.09.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 19.09.2013 року грошові кошти у розмірі 846763,20 грн., випискою ОТП-банку за 27.09.2013 року грошові кошти у розмірі 846763,20 грн., випискою ОТП-банку за 18.10.2013 року грошові кошти у розмірі 84676,32 грн., випискою ОТП-банку за 29.10.2013 року грошові кошти у розмірі 444550,68 грн., випискою ОТП-банку за 31.10.2013 року грошові кошти у розмірі 190521,72 грн., випискою ОТП-банку за 15.11.2013 року грошові кошти у розмірі 211690,80 грн., випискою ОТП-банку за 19.11.2013 року грошові кошти у розмірі 317536,20 грн., випискою ОТП-банку за 22.11.2013 року грошові кошти у розмірі 211690,80 грн., випискою ОТП-банку за 26.11.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 04.12.2013 року грошові кошти у розмірі 150000,00 грн., випискою ОТП-банку за 05.12.2013 року грошові кошти у розмірі 273381,60 грн., випискою ОТП-банку за 05.12.2013 року грошові кошти у розмірі 194935,15 грн., випискою ОТП-банку за 10.12.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 10.12.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 12.12.2013 року грошові кошти у розмірі 635072,40 грн., випискою ОТП-банку за 13.12.2013 року грошові кошти у розмірі 211 690,80 грн., випискою ОТП-банку за 17.12.2013 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 20.12.2013 року грошові кошти у розмірі 122 780,66 грн., випискою ОТП-банку за 25.12.2013 року грошові кошти у розмірі 974 675,75 грн., випискою ОТП-банку за 23.12.2013 року грошові кошти у розмірі 194 935,15 грн., випискою ОТП-банку за 27.12.2013 року грошові кошти у розмірі 292 402,70 грн., випискою ОТП-банку за 30.12.2013 року грошові кошти у розмірі 151 074,75 грн., випискою ПАТ «Фортуна-банк» за 03.01.2014 грошові кошти у розмірі 639 122,15 грн., випискою ПАТ «Фортуна-банк» за 08.01.2014 грошові кошти у розмірі 194 935,15 грн., випискою ОТП-банку за 10.01.2014 року грошові кошти у розмірі 440137,25 грн., випискою ОТП-банку за 17.01.2014 року грошові кошти у розмірі 423381,60 грн., випискою ОТП-банку за 23.01.2014 року грошові кошти у розмірі 194155,00 грн., випискою ОТП-банку за 24.01.2014 року грошові кошти у розмірі 381031,00 грн., випискою ОТП-банку за 28.01.2014 року грошові кошти у розмірі 381031,00 грн., випискою ОТП-банку за 31.01.2014 року грошові кошти у розмірі 762062, 00 грн., випискою ОТП-банку за 05.02.2014 року грошові кошти у розмірі 272972,70 грн., випискою ОТП-банку за 12.02.2014 року грошові кошти у розмірі 381031,20 грн., випискою ОТП-банку за 14.02.2014 року грошові кошти у розмірі 381031,20 грн., випискою ОТП-банку за 18.02.2014 року грошові кошти у розмірі 381031,20 грн., випискою ОТП-банку за 21.02.2014 року грошові кошти у розмірі 323876,52 грн., випискою ОТП-банку за 24.02.2014 року грошові кошти у розмірі 628701,48 грн., випискою ОТП-банку за 26.02.2014 року грошові кошти у розмірі 381031,20 грн., випискою ОТП-банку за 28.02.2014 року грошові кошти у розмірі 571546,80 грн., випискою ОТП-банку за 05.03.2014 року грошові кошти у розмірі 386449,46 грн., випискою ОТП-банку за 10.04.2014 року грошові кошти у розмірі 492048, 00 грн., випискою ОТП-банку за 11.04.2014 року грошові кошти у розмірі 738072. 00 грн., випискою ОТП-банку за 17.04.2014 року грошові кошти у розмірі 738072,00 грн., випискою ОТП-банку за 28.04.2014 року грошові кошти у розмірі 948096, 00 грн., випискою ОТП-банку за 29.04.2014 року грошові кошти у розмірі 492048,00 грн., випискою ОТП-банку за 30.04. 2014 року грошові кошти у розмірі 492048,00 грн., випискою ОТП-банку за 08.05.2014 року грошові кошти у розмірі 1123271,78 грн., випискою ОТП-банку за 22.08.2014 року грошові кошти у розмірі 148319,34 грн., випискою ОТП-банку за 29.08.2014 року грошові кошти у розмірі 77046,74 грн., випискою ОТП-банку за 01.09.2014 року грошові кошти у розмірі 69943,92 грн., випискою ОТП-банку за 05.09.2014 року грошові кошти у розмірі 98913,64 грн., випискою ОТП-банку за 11.09.2014 року грошові кошти у розмірі 247284,16 грн., випискою ОТП-банку за 15.09.2014 року грошові кошти у розмірі 296741,00 грн., випискою ОТП-банку за 19.09.2014 року грошові кошти у розмірі 197827,34 грн., випискою ОТП-банку за 25.09.2014 року грошові кошти у розмірі 197827,34 грн., випискою ОТП-банку за 30.09.2014 року грошові кошти у розмірі 791309,36 грн., випискою ОТП-банку за 03.10.2014 року грошові кошти у розмірі 486463,65 грн., випискою ОТП-банку за 10.10.2014 року грошові кошти у розмірі 596577,60 грн., випискою ОТП-банку за 20.10.2014 року грошові кошти у розмірі 596577,60 грн., випискою ОТП-банку за 27.10.2014 року грошові кошти у розмірі 1193155,20 грн., випискою ОТП-банку за 03.11.2014 року грошові кошти у розмірі 1312470,72 грн., випискою ОТП-банку за 07.11.2014 року грошові кошти у розмірі 115000.00 грн., випискою ОТП-банку за 10.11.2014 року грошові кошти у розмірі 388595,01 грн., випискою ОТП-банку за 17.11.2014 року грошові кошти у розмірі 624240,00 грн., випискою ОТП-банку за 24.11.2014 року грошові кошти у розмірі 624240,00 грн., випискою ОТП-банку за 28.11.2014 року грошові кошти у розмірі 624240,00 грн., випискою ОТП-банку за 02.12.2014 року грошові кошти у розмірі 200000,00 грн., випискою ОТП-банку за 08.12.2014 року грошові кошти у розмірі 1048480,00 грн., випискою ОТП-банку за 12.12.2014 року грошові кошти у розмірі 200000,00 грн., випискою ОТП-банку за 23.12.2014 року грошові кошти у розмірі 361080,00 грн., /том 5 а.с 173-174, 180-181, 189-191, 198-199, 202-203, 206-211, 212-213, 214-217, 221-250, том 6 а.с. 1-68, 70-182/.
Сума податку на додану вартість позивач включив до складу податкового кредиту:
- за лютий 2014 року у розмірі 349278,60 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які прдані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ Газопостачальна компанія «ПРОМГАЗ УКРАЇНИ» /том 3 а.с. 46-54/;
- за березень 2014 року у розмірі 63505,20 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які прдані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ТОВ Газопостачальна компанія «ПРОМГАЗ УКРАЇНИ» /том 3 а.с. 63-74/.
Відповідачем суду надано інформацію відповідно до якої, до Слов'янської ОДПІ надійшов від ДПІ у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві акт від 14.05.014р. № 1341/26-55-22-07/38705998 «Про неможливість проведення зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС ГАЗ ГРУП" (податковий номер 38705998) щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період з 01.12.2013 року по 31.03.2014 року», акт від 04.06.2013 р. № 484/26-55-22-10/37044939 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ГК «ПРОМГАЗ УКРАЇНИ» (код за ЄДРПОУ 37044939) з питань дотримання вимог податкового законодавства при проведенні господарських відносин із платниками податків ТОВ «ТРАНС ГАЗ ГРУП» (код за ЄДРПОУ 38705998), ТОВ «ЮГАГРУП» (код за ЄДРПОУ 38823923), ТОВ «НАФТОГАЗ-АЛЬЯНС» (код за ЄДРПОУ 34881820) за лютий 2014 року /том 2 а.с. 119-126,132-141/.
29.02.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» з однієї сторони та Товариством з обмеженою відповідальністю «Слов'янська солевидобувна компанія» з іншої сторони укладено договір про спільну діяльність (простого товариства) № 006/12 /том 8 а.с. 75-76/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору сторони зобов'язуються шляхом об'єднання своїх зусиль та майна, що належить Сторонам на відповідних правових підставах, спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення наступних спільних господарських цілей в сфері виробництва та реалізації солі «Екстра».
На підтвердження виконання договору № 006/12 від 29.02.2012 року, позивачем надано наступні документи: акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000005 від 31.01.2013 р. на загальну суму 4565692,09 грн. у т.ч. ПДВ 760948,68 грн., звіт про витрати газу за січень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000011 від 28.02.2013 р. на загальну суму 4666661,78 грн. у т.ч. ПДВ 777776,96 грн., звіт про витрати газу за лютий 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000016 від 31.03.2013 р. на загальну суму 4861797,78 грн. у т.ч. ПДВ 810299,63 грн., звіт про витрати газу за березень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000027 від 30.04.2013 р. на загальну суму 2803957,81 грн. у т.ч. ПДВ 467326,30 грн., звіт про витрати газу за квітень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000034 від 31.05.2013 р. на загальну суму 3417291,34 грн. у т.ч. ПДВ 569548,56 грн., звіт про витрати газу за травень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000040 від 30.06.2013 р. на загальну суму 4526965,64 грн. у т.ч. ПДВ 754494,27 грн., звіт про витрати газу за червень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000049 від 31.07.2013 р. на загальну суму 4102941,71 грн. у т.ч. ПДВ 683823,62 грн., звіт про витрати газу за липень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000055 від 31.08.2013 р. на загальну суму 2312108,45 грн. у т.ч. ПДВ 385351,41 грн., звіт про витрати газу за серпень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000063 від 30.09.2013 р. на загальну суму 3744227,98 грн. у т.ч. ПДВ 624038,00 грн., звіт про витрати газу за вересень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000073 від 31.10.2013 р. на загальну суму 4435546,42 грн. у т.ч. ПДВ 739257,74 грн., звіт про витрати газу за жовтень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000081 від 30.11.2013 р. на загальну суму 4476405,11 грн. у т.ч. ПДВ 746067,52 грн., звіт про витрати газу за листопад 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000087 від 31.12.2013 р. на загальну суму 5441410,10 грн. у т.ч. ПДВ 906901,68 грн., звіт про витрати газу за грудень 2013 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000013 від 31.01.2014 р. на загальну суму 3622564,92 грн. у т.ч. ПДВ 603760,82 грн., звіт про витрати газу за січень 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000028 від 28.02.2014 р. на загальну суму 3835287,40 грн. у т.ч. ПДВ 639214,57 грн., звіт про витрати газу за лютий 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000035 від 31.03.2014 р. на загальну суму 4734099,97 грн. у т.ч. ПДВ 789016,66 грн., звіт про витрати газу за березень 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000041 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000056 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000063 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000064 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000065 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000066 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000067 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000068 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000069 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000070 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000071 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000072 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000073 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000074 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000075 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000076 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000077 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000078 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000079 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000080 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000081 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000082 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000083 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000084 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000085 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000086 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000087 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000088 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000089 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000090 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000091 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000092 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000093 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000094 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000095 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000096 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000097 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000098 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000099 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000100 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000101 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000102 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000103 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000104 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000105 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000106 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000107 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000108 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000109 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000110 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000111 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000112 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000113 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000114 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000115 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000116 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000117 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000118 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000119 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000120 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000121 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000122 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000123 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000124 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000125 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000126 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000127 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000128 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000129 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000130 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000131 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000132 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000133 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000134 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000135 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000136 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000137 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000138 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000139 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000140 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000141 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000142 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000143 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000144 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000145 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000146 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000147 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000148 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000149 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000150 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000151 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000152 від 30.04.2014 р. на загальну суму 59963,22 грн. у т.ч. ПДВ 9993,87 грн., звіт про витрати газу за квітень 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000176 від 31.05.2014 р. на загальну суму 60000,00 грн. у т.ч. ПДВ 10000,00 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000177 від 31.05.2014 р. на загальну суму 60000,00 грн. у т.ч. ПДВ 10000,00 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000178 від 31.05.2014 р. на загальну суму 60000,00 грн. у т.ч. ПДВ 10000,00 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000179 від 31.05.2014 р. на загальну суму 60000,00 грн. у т.ч. ПДВ 10000,00 грн., акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000187 від 31.05.2014 р. на загальну суму 4523,58 грн. у т.ч. ПДВ 753,93 грн., звіт про витрати газу за травень 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000204 від 30.09.2014 р. на загальну суму 4419715,40 грн. у т.ч. ПДВ 736619,23 грн., звіт про витрати газу за вересень 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000214 від 31.10.2014 р. на загальну суму 6532642,01 грн. у т.ч. ПДВ 1088773,67 грн., звіт про витрати газу за жовтень 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000223 від 30.11.2014 р. на загальну суму 6509836,52 грн. у т.ч. ПДВ 1084972,75 грн., звіт про витрати газу за листопад 2014 року, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000417 від 31.12.2014 р. на загальну суму 6800744,65 грн. у т.ч. ПДВ 1133457,44 грн., звіт про витрати газу за грудень 2014 року,/том 8 а.с. 77-213/
19.08.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» як замовником та Приватним підприємством «СтройМеханік» як виконавцем укладено договір про виконання робіт №091/14 /том 2 а.с. 16-17/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору виконавець зобов'язується виконати по завданню замовника робіт в обсязі згідно з кошторисами, що додаються, а замовник прийняти та оплатити виконані роботи.
На підтвердження виконання договору про виконання робіт, позивачем надано наступні документи: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2014 року на загальну вартість устаткування, меблів, інвентарю 63000,00 грн., у т.ч. ПДВ 10500,00 грн., акт прийому виконаних будівельних робіт №1 за листопад 2014 року, відомість ресурсів до акту прийому, договірна ціна на ремонт градирні на загальну вартість 63000,00 грн., у т.ч. ПДВ 10500,00 грн., локальний кошторис на будівельні роботи, відомість ресурсів до локального кошторису /том 2 а.с. 18-29/.
Позивач сплатив Приватному підприємству «СтройМеханік» за усунення втіку на газопроводі згідно з випискою ОТП-банку за 11.09.2014 року грошові кошти у розмірі 28244,12 грн., випискою ОТП-банку за 14.11.2014 року грошові кошти у розмірі 63000,00 грн. /том 6 а.с 95-100,162-166/.
Сума податку на додану вартість позивач включив до складу податкового кредиту за за листопад 2014 року у розмірі 10500,00 грн., що відобразив у відповідних податкових деклараціях, в розрізі контрагентів, які прдані до Податкового органу, де в Додатку № 5 до декларації, в розділ II Податковий кредит визначено контрагента ПП «СтройМеханік» /том 3 а.с. 240-250/;
04.08.2015 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Руссоль -Україна» як постачальником та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрславресурс» як покупцем укладено договір поставки №04-08/2015-01 /том 11 а.с. 148/.
Відповідно до п.1.1. вказаного Договору на умовах, викладених в розділах цього Договору. Постачальник зобов'язується передати у власність покупця, а покупець прийняти та оплатити брухт чорних та/або кольорових металів, надалі за текстом - «Товар», номенклатура, кількість, ціна якого зазначені в Специфікаціях, які оформлені у вигляді Додатків до цього договору, та є невід'ємними частинами.
На підтвердження доводів про реальність господарських операцій за договором поставки, позивач наддав наступні документи: довіреність № 000388 від 07.09.2015 р. на отримання брухту сталевого легковагового вид № 501, видаткову накладну № РН-0000153 від 07.09.2015 р. на загальну суму 53639,52 грн., акт здачі-приймання № ПНМ07/09/3 від 07.09.2015 р. на загальну суму 53639,52 грн. /том 11 а.с 149-151/.
Статтею 44 Податкового кодексу України визначені вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, відповідно до п.44.1 якої для цілей оподатковування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподатковування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів (документи, створені в письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження і дозвіл адміністрації (власника) на їхнє проведення ); регістрів бухгалтерського обліку (носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм і т.п., призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування й узагальнення інформації з первинних документів, прийнятих до обліку ); фінансової звітності (бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період); інших документів, зв'язаних з вирахуванням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених вищевказаними документами.
Згідно п.44.2 ст.44 Податкового кодексу України Платники податку, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат та визначають об'єкт оподаткування з податку на прибуток за такими стандартами з урахуванням положень цього Кодексу. Такі платники податку при застосуванні положень цього Кодексу, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності..
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Згідно ст. 1 цього Закону господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства, бухгалтерський облік - процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.
Відповідно до статті 4 вказаного Закону бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються на основних принципах, серед яких превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.
Згідно частини 1 статті 9 цього Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року № 88, визначає, що первинні і зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити, визначені п. 2.4 Положення: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства; зміст і обсяг господарської операції, одиницю її виміру; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дозволяють ідентифікувати особу, що брала участь у здійсненні господарської операції.
Форми облікових регістрів, порядок записів у них, обробка і використання необхідної інформації визначаються відповідними нормативними документами про порядок їх застосування.
Відповідно до п. 3.7 Положення інформація про господарські операції підприємства за звітний період (місяць, квартал, рік) з облікових регістрів переноситься в згрупованому вигляді в бухгалтерські звіти, порядок складання яких установлюється відповідними нормативно-правовими актами.
Згідно ч. 1 ст. 11 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" фінансова звітність підприємства складається на підставі даних бухгалтерського обліку і підписується керівником і бухгалтером підприємства.
Фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ і суб'єктів малого підприємництва) складається з: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до звітів.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та не спростоване відповідачем, в підтвердження реальності господарських операцій та правомірності включення сум до складу податкового кредиту з ПДВ позивачем надані до матеріалів справи документи бухгалтерського та податкового обліку, а саме:договори з контрагентами; додатками до договору, рахунками фактури, видатковими накладними, платіжними дорученнями, податковими накладними, актами прийому передачі, товарно-транспортними накладними, що є підтвердженням реальності господарських операцій та правомірності включення сум до складу податкового кредиту з ПДВ.
Надані позивачем документи на підтвердження здійснення господарських операцій за договорами з контрагентами відповідають наведеним вище вимогам до первинних документів згідно Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Статтею 215 Цивільного кодексу України передбачено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Так, статтею 203 Цивільного кодексу України передбачені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину. Частиною 3, зазначеної статті передбачено, що волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Частиною 5 передбачено,що правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
Пунктом 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009р. № 9 " Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними " визначений перелік правочинів, які є нікчемними як такі, що порушують публічний порядок (ст. 228 ЦК України): правочини, спрямовані на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина) правочини, спрямовані на знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи,держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Такими є правочини, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочин, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об'єктів цивільного права тощо.
Усі інші правочини, спрямовані на порушення інших об'єктів права, передбачені іншими нормами публічного права, не є такими, що порушують публічний порядок.
При кваліфікації правочину за статтею 228 Цивільного кодексу України має враховуватися вина, яка виражається в намірі порушити публічний порядок сторонами правочину або однією зі сторін. Доказом вини може бути вирок суду, постановлений у кримінальній справі, щодо знищення, пошкодження майна чи незаконного заволодіння ним тощо.
Суд не бере до уваги акти зустрічних звірок контрагентів позивача та інших суб'єктів господарської діяльності, відносно яких складені ці акти, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 73.5 статті 73 Податкового кодексу України, - контролюючі органи з метою отримання податкової інформації мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.
Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку про те, що акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, який є відображенням дій працівників податкових органів, не породжує правових наслідків для платника податків і, відповідно, не порушує його прав. Разом з тим, у висновках цих актів вказано про відсутність факту реальності здійснення господарських відносин контрагентами з боку позивача.
Відповідно до Листа ВАСУ від 02.06.2011р. № 742/11/13-11 оцінюватися при дослідженні факту здійснення господарської операції повинні відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку.
Суд погоджується з даними висновками Вищого адміністративного суду України та підкреслює, що письмові докази у вигляді первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій позивача з контрагентами постачальниками спростовують висновки податкового органу, які гуртуються на даних інформаційних податкових баз та актах про неможливість проведення зустрічних перевірок.
Стосовно правомірності формування позивачем податкового кредиту податку на додану вартість суд зазначає наступне.
Відповідно п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Згідно з п.п. 14.1.181 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий кредит-сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного ( податкового) періоду, визначена згідно з розділом п'ять цього Кодексу.
Згідно вимог п.198.1, 198.2, 198.3, 198.6 ст.198 Податковий кодекс України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Датою віднесення сум податку до податкового кредитувважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Датою збільшення податкового кредиту орендаря (лізингоотримувача) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким орендарем.
Датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).
Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Статтею 201 Податкового Кодексу України передбачено,що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктами 201.4, 201.7 ст.201 ПК України визначено, що податкова накладна складається в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер: покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця; покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця. У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць. Податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі: здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника); виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами; надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов'язань.
Пунктом 201.10 ст.201 Податкового кодексу України передбачено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Виникнення у позивача права на формування податкового кредиту, за наслідками господарських операцій з контрагентами, підтверджено відповідними податковими накладними. Податкові накладні позивач включив до Реєстру отриманих та виданих податкових накладних.
Тобто, чинним законодавством України, зокрема, Податковим кодексом України, на сторону цивільно-правової угоди, яка є платником податків, не покладений обов'язок здійснювати контроль за дотриманням постачальником вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності, сплати податку до бюджету і в подальшому за можливі дії порушника; за будь-якими із сторін правочину не передбачено зобов'язання та не визначено права здійснення контролю показників податкової звітності однієї сторони правочину над показниками податкової звітності заявленими іншою стороною правочину, при цьому такий платник податків несе самостійну відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку, яка стосується кожного окремого платника податків і не може автоматично поширюватися на інших осіб, у тому числі на його контрагентів.
Статтею 61 Конституції України закріплений індивідуальний характер юридичної відповідальності особи, тобто, до відповідальності повинен бути притягнений правопорушник та притягнення до відповідальності добросовісного платника податків суперечить конституційним нормам та нормам чинного законодавства.
Суд звертає увагу, що недотримання контрагентами позивача податкової дисципліни (що відповідачем суду не доведено) має правові наслідки саме для цього контрагента, оскільки порушення платником вимог податкового законодавства тягне застосування заходів відповідальності саме до такого платника та не може негативно впливати на податковий облік інших осіб (зокрема, його контрагентів) за відсутності факту причетності останніх до таких правопорушень та за наявності факту здійснення господарської операції.
Аналогічна правова позиція була висловлена також Вищим адміністративним судом України, зокрема, в ухвалах суду від 29.01.2014 №К/9991/81114/11, від 22.01.2014 № К/9991/37637/12, від 17.02.2014 № К/800/50945/13, від 19.02.2014 № К/800/61338/13, від 11.03.2014 №К/800/1128/14, від 03.03.2014 № К/800/12888/13, від 02.06.2014 №К/800/6497/13, від 20.05.2014 №К/800/53111/13, від 05.06.2014 №К/800/1816/13, від 11.11.2014 №К/800/1336/14.
Виходячи з практики Європейського Суду з прав людини у рішеннях, позицій Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, викладених вІнформаційному листі від 20.07.2010 року № 1112/11/13-10 "Проблемні питання застосування законодавства у справах за участю органів державної податкової служби", наголошено на індивідуальному характері відповідальності особи та відсутності підстав для притягнення платника податків до відповідальності у зв'язку з порушенням податкової дисципліни його контрагентами.
Згідно ст.1 Закону України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого Протоколу та Протоколів 2, 4, 7, 11 до Конвенції" ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 року, Україна визнала джерелом права рішення Європейського суду з прав людини, а також юрисдикцію цього суду в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції. Рішення Європейського суду є частиною національного законодавства і є обов'язковим для правозастосування органами правосуддя.
Так, у рішеннях Європейського суду з прав людини у справах Інтерсплав проти України (2007 рік, заява №803/02, "Булвес" АД проти Болгарії (2009 рік, заява №1991/03) і Бізнес Супорт Центр проти Болгарії (2010 рік, заява №6689/03) визначено, що платника податку не може бути позбавлено права на бюджетне відшкодування ПДВ за відсутності доказів того, що було залучено до протиправної діяльності, пов'язаної з незаконним отриманням бюджетного відшкодування; при цьому платник ПДВ не повинен нести відповідальність за зловживання, вчинені його постачальниками, якщо платник ПДВ не знав про такі зловживання і не міг знати. Добросовісний платник не має зазнавати негативних наслідків через будь-які негаразди із його контрагентом.
Отже, формування податкового кредиту з ПДВ платником податків обумовлено фактичним здійсненням операцій з придбання товарів, робіт (послуг), для подальшого використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності платника податку, і реалізується за наявності в платника належно оформлених підтверджуючих проведення господарських операцій первинних документів та в обов'язковому порядку податкових накладних.
Факт здійснення господарських операцій з контрагентами підтверджується вищенаведеними первинними документами позивача. Суд зазначає, що податковий орган не ставив під сумнів достовірність первинних документів чи їх відповідність вимогам чинного законодавства, встановленим пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, стосовно порядку оформлення та підстав їх видачі.
В діях позивача як платника податку не вбачається порушень діючого законодавства, а господарські операції не викликають сумніву в їх реальності та відповідності дійсному економічному змісту, що підтверджується наявністю належним чином оформлених документів.
Таким чином, суд дійшов висновку про необґрунтованість збільшення відповідачем грошового зобов'язання з податку на додану вартість і відповідно застосування штрафних (фінансових) санкцій спірним податковим повідомленням-рішенням.
Щодо віднесення суми податку на додану вартість у розмірі 498673 грн. без підтвердження відповідними податковими накладними, які відображені в реєстрі отриманих податкових накладних в порушення п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем завищено податковий кредит за 2013-2014 р.р. суд зазначає наступне.
В зв'язку з проведенням АТО на території м. Слов'янську з травня по серпень 2014р. було знищено кімнату бухгалтерії, де зберігались податкові накладні за 2013-2014р., що також підтверджується Актом про пожежу від 04.09.2014 р.
Для відновлення даних по податковому кредиту позивачем направлено на адресу контрагентів відповідні листи для відновлення документообігу /т.11 а.с. 8-45/.
Також, листами від 07.07.2015р.,29.01.2016р. позивач звернувся до Слов'янської ОДПІ з проханням надати підтвердження податкового кредиту з податку на додану вартість за 2013р.,січень-березень 2014р., які відображені в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних з контрагентами/т.11 а.с. 6-7/.
Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України визначено,що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимоги 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п.201.11 ст.201 цього Кодексу.
Підприємством в повному обсязі не відновлено податкові накладні в загальній сумі 46 440,00 грн., що не заперечувалось представниками позивача в судовому засіданні.
Щодо списання позивачем основних засобів, суд зазначає наступне.
Як встановлено судом, позивач Листом № 263 від 11.03.2014 року повідомило Слов'янську ОДПІ ГУ ДФС в Донецькій області про те, що у грудні 2013 року було проведено списання основних засобів, які знаходяться в неробочому стані і не підлягають ремонту на підставі Актів технічного стану. На підтвердження списання основних засобів надано наступні документи: акт на списання основних засобів від 13.12.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт на списання основних засобів від 13.12.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт на списання основних засобів від 13.12.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт на списання основних засобів від 13.12.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 13.12.2013 року, акт технічного стану від 13.12.2013 року /том 9 а.с. 45-51/.
Листом № 1870 від 13.12.2013 року ТОВ «Руссоль-Україна» повідомило Слов'янську ОДПІ ГУ ДФС в Донецькій області про те, що у листопаді 2013 року було проведено списання основних засобів, які знаходяться в неробочому стані і не підлягають ремонту на підставі Актів технічного стану. На підтвердження списання основних засобів надано наступні документи: акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 471,16 грн., дефектний акт від 01.03.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1,00грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 2,49 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 2592,53 грн., акт технічного стану 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 4700,35 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 10199,11 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 3213,92 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 2000,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 2000,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 2,27 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 85,36 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 15,40 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 120,41 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1630,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 946,85 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 104,91 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 28645,02 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 97,27 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 38,92 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 30,44 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 30,44 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 63,47 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 145, 21 р., акт технічного стану від 29.11.2013 акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 3,02 грн., акт технічного стану від 29.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 29.11.2013 року на загальну суму 2499,63 грн., акт технічного стану від 04.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 04.11.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 04.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 04.11.2013 року на загальну суму 3,33 грн., акт технічного стану від 04.11.2013 р., акт на списання основних засобів від 04.11.2013 року на загальну суму 3.33 грн., акт технічного стану від 04.11.2013 р. /том 9 а.с. 45-51/.
Листом № 1804 від 26.11.2014 року ТОВ «Руссоль-Україна» повідомило Слов'янську ОДПІ ГУ ДФС в Донецькій області про те, що у жовтні 2013 року було проведено списання основних засобів, які знаходяться в неробочому стані і не підлягають ремонту на підставі Актів технічного стану. На підтвердження списання основних засобів надано наступні документи: акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1.00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 8460,31 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 159784,90 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 246,05 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 7,66 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 10,30 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 9,36 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 9,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 8453,85 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 300,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 7227,84 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 17847,03 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 8453,85 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 21.10.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 21.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 290,15 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 34038,31 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 393,39 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт технічного стану від 31.10.2013р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 644,74 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 2491,19 грн., акт технічного стану від 31.10.2013., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 12146,58 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1730,27 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 18696,95 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р., акт на списання основних засобів від 31.10.2013 року на загальну суму 428,30 грн., акт технічного стану від 31.10.2013 р. /том 9 а.с. 125-189/.
Листом № 1676 від 29.10.2013 року ТОВ «Руссоль-Україна» повідомило Слов'янську ОДПІ ГУ ДФС в Донецькій області про те, що у вересні 2013 року було проведено списання основних засобів, які знаходяться в неробочому стані і не підлягають ремонту на підставі Актів технічного стану. На підтвердження списання основних засобів надано наступні документи: акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 3516,79 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 18696,95 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 128,85 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 128,85 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 128,85 грн., акт технічного стану 30.09.2013., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 11,98 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 2,61 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 854,24 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 544,16 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 188,09 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 140,54 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 627,34 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р. /том 9 а.с. 190-220/.
Листом № 1453 від 13.09.2013 року ТОВ «Руссоль-Україна» повідомило Слов'янську ОДПІ ГУ ДФС в Донецькій області про те, що у серпні 2013 року було проведено списання основних засобів, які знаходяться в неробочому стані і не підлягають ремонту на підставі Актів технічного стану. На підтвердження списання основних засобів надано наступні документи: акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 14921,60 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 1657,80 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 27807,94 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 250,81 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 226,84 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 2000,00 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 3648,16 грн., акт технічного стану від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 23.08.2013 року на загальну суму 2,69 грн., акт технічного огляду обладнання від 23.08.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 2,69 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 445,58 грн., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 176,76 грн., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 2592,53 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 1000,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 1889,01 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 100,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 50,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 50,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 392,03 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р., акт на списання основних засобів від 30.09.2013 року на загальну суму 1,00 грн., акт технічного стану від 30.09.2013 р. /том 9 а.с. 221-247, том 10 а.с. 1-14, 230-240/.
В підтвердження обгрунтованності прийняття рішення щодо списання, також позивачем надані до суду наступні документи: акт прийому на відповідальне зберігання металобрухту від 31.12.2013 р., наказ № 305/1 від 01.08.2013 р. щодо проведення списання основних засобів та малоцінних необоротних активів, службові записки щодо проведення списання техніки /том 11 а.с. 69-96/.
Згідно абз. 5 п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України у разі постачання необоротних активів, у тому числі в разі їх самостійної ліквідації, переведення з виробничих у невиробничі, переведення з використання в оподатковуваних операціях для використання в неоподатковуваних, база оподаткування визначається виходячи з їх балансової вартості на момент їх постачання.
У відповідності до абз. 8 п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, у випадках, передбачених статтею 189 цього Кодексу, база оподаткування визначається з урахуванням положень статті 189 цього Кодексу.
Згідно п. 189.9. ст. 189 Податкового кодексу України у разі якщо основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій як платник податку, а також у разі переведення необоротних активів до складу невиробничих фондів, така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як постачання таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такої поставки.
Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, або коли платник податку подає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів у інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням.
Отже, у разі коли платник податку подає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів у інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням, такі операції зі списання (ліквідації) основних засобів не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість.
Відповідно до п. 146.16 ст. 146 Податкового кодексу України, у разі ліквідації основних засобів за рішенням платника податку або в разі якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об'єкта основних засобів.
Пунктом 146.18 статті 146 Податкового кодексу України визначено, що виведення з експлуатації будь-якого об'єкта основних засобів здійснюється за результатами ліквідації, продажу, консервації на підставі наказу керівника підприємства, а в разі їх примусового відчуження чи конфіскації - згідно із законом.
У зв'язку з наведеним суд відмічає, що документами, що підтверджують знищення, розібрання або перетворення основного засобу, є акти на їх списання, типові форми яких встановлені наказом Міністерства статистики України від 29.12.95 № 352 «Про затвердження типових форм первинного обліку», зокрема, типова форма первинної облікової документації з обліку основних засобів - ОЗ-3 «Акт списання основних засобів», які були надані позивачем до матеріалів справи.
Щодо правомірності декларування суми адміністративних витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п.138.8.5 п.138.8 ст.138 Податкового кодексу України, до складу загальновиробничих витрат, які входять до собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг , включаються витрати на управління виробництвом (оплата праці працівників апарату управління цехами, дільницями відповідно до законодавства тощо; внески на соціальні заходи, визначені ст.143 Податкового кодексу України; медичне страхування, страхування відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», страхування за довгостроковими договорами страхування життя в межах, визначених абз.2 і 3 п.142.2 Податкового кодексу України, працівників апарату управління цехами, дільницями; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо). Відповідно до п.п.138.10.2 п.138.10. ст.138 Податкового кодексу України, до складу адміністративних витрат, які входять до складу інших витрат, включаються витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством (у тому числі витрати на оплату праці адміністративного апарату) та іншого загальногосподарського персоналу. А згідно з п.п.138.10.3 п.138.10 ст.138 Податкового кодексу України, до складу витрат на збут, які входять до складу інших витрат, включаються витрати на відрядження працівників, зайнятих збутом.
Згідно з нормами п.п.140.1.7 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України, при визначенні об'єкта оподаткування враховуються витрати подвійного призначення на відрядження фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах із таким платником податку або є членами керівних органів платника податку, в межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку із здійсненням таких витрат.
Цим же пунктом кодексу також визначається, зокрема, що зазначені вище витрати можуть бути включені до складу витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.
Не дозволяється включати до складу витрат на харчування вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми «чайових», за винятком випадків, коли суми таких «чайових» включаються до рахунку згідно із законами країни перебування, а також плату за видовищні заходи.
До складу витрат на відрядження відносяться також витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.
Сума добових визначається в разі відрядження:
у межах України та країн, в'їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи (дозволу на ви'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами; до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.
За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює сума добових не включається до складу витрат платника податку.
Як регламентує цей же п.п.140.1.7 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України, будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з діяльністю такого платника податку, зокрема (але не виключно) таких: запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю платника податку; укладеного договору чи контракту; інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю платника податку.
Як встановлено судом, наказом № 62 від 02.05.2014 р. директор ТОВ «Руссоль-Україна» у зв'язку з активною фазою проведення антитерористичної операції в м. Слов'янськ та Слов'янському районі та небезпекою для життя співробітників підприємства 02.05.2014 р. зупинив виробництво на ТОВ «Руссоль-Україна» /том 10 а.с.15/.
Листом № 129 від 25.04.2014 р. директор ТОВ «Руссоль» (місцезнаходження Росія, м. Оренбург, вул. Цвиллінга, 61/1) в рамках співпраці та у зв'язку з аналогічним видом діяльності (видобуток солі) запрошує прибути в м. Оренбург до офісу ТОВ «Руссоль» начальників відділів та новоприйнятих спеціалістів для обміну досвідом /том 10 а.с. 16/.
Листом № 154 від 29.04.2014 р. директор ТОВ «Руссоль» (місцезнаходження Росія, м. Оренбург, вул. Цвиллінга, 61/1) в рамках співпраці та у зв'язку з аналогічним видом діяльності (видобуток солі) запрошує прибути в Астраханську область, сел. Нижній Баскунчак в ЦДПС Бассоль начальників відділів та спеціалістів виробничих ділянок для обміну досвідом /том 10 а.с. 17/.
Листом № 155 від 29.04.2014 р. директор ТОВ «Руссоль» (місцезнаходження Росія, м. Оренбург, вул. Цвиллінга, 61/1) в рамках співпраці та у зв'язку з аналогічним видом діяльності (видобуток солі) запрошує прибути в м. Усольє-Сибирское в ЦДПС Усольє начальників відділів та спеціалістів виробничих ділянок для обміну досвідом /том 10 а.с. 18/.
Як встановлено у судовому засіданні, підтверджено матеріалами справи та не спростовано відповідачем, належне документування позивачем відрядження своїх працівників у Росію в рамках співпраці та у зв'язку з аналогічним видом діяльності для обміну досвідом, ознайомленню з новими технологіями, покращенню якості обробки документів, ознайомленню з новими технологіями по видобутку солі. Указане, зокрема, підтверджується долученими до матеріалів справи наказами про відрядження, проїзними квитками, які оформлялися в ході таких відряджень, звітами про використання коштів, кошторисами витрат на відрядження, звітами про службове відрядження /том 10 а.с. 19-229, том 11 а.с. 97-131/. При цьому, зі змісту таких документів можна встановити особу (працівника) відрядженого платником податків, мету відрядження, період відрядження, поставлені йому завдання та ін.
Позивач надав до суду наступні документи: табель обліку використання робочого часу за травень 2014 року, табель обліку використання робочого часу за червень 2014 року, табель обліку використання робочого часу за серпень 2014 року, табель обліку використання робочого часу за вересень 2014 року в яких зазначено години відпрацьовані працівниками, які в цей час фактично знаходились у відрядженні. /том 11 а.с. 132-148/.
Суд не приймає доводи перевіряючих про обов'язковість оформлення підприємством посвідчень про відрядження працівників, оскільки чинним законодавством не передбачено обов'язковості оформлення посвідчень про відрядження. Наказ Державної податкової адміністрації України від 28.07.1997р. №260 «Про затвердження форми посвідчення про відрядження» втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2011р. №738.
Суд, звертає увагу, що статтею 121 Кодексу законів про працю України передбачено, що працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями. Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
Працівник може здійснювати витрати за рахунок власних коштів, а після повернення з відрядження підприємство має їх відшкодувати.
Наявними у матеріалах справи доказами (наказами про відрядження, авансовими звітами, укладеними договорами, актами виконаних робіт) підтверджується факт направлення працівників у відрядження, зв'язок відряджень з господарською діяльністю платника податків, фактично здійснених витрат.
Суд звертає увагу, що відповідно до чинного законодавства працівникові можуть бути відшкодовані лише документально підтверджені витрати у зв'язку з відрядженням. Отже, у випадку відсутності оригіналів документів, що підтверджують витрати, такі витрати не відшкодовуються.
Проте відсутність підтверджувальних витрати документів (пасажирських квитків, квитанцій, підтверджень найму житла тощо) за наявності наказу про відрядження не спростовує самого факту службового відрядження працівника.
Наявними в матеріалах справи доказами підтверджується, що працівникам, які направлялись у відрядження, були відшкодовані лише документально підтверджені витрати та добові.
Доказів на підтвердження протилежного Відповідач не надав.
Крім того, суд вважає за потрібне звернути увагу, що Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочате проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.
Тому, як з'ясовано в судовому засіданні у представників позивача для збереження трудових ресурсів направлялись у відрядження працівника підприємства, крім того, до витрат віднесено тільки витрати підтверджені документально, особам, які здійснювали подорож за власний рахунок витрати не відшкодовувались.
Таким чином, суд дійшов висновку, що, всі відрядження працівників позивача у період за 2014 рік були здійснені платником податків в межах його господарської діяльності, оформлені відповідно до діючого законодавства, обумовлені розумними економічними причинами, здійснені з метою приросту (збереження) активів та їх вартості, отримання матеріальної вигоди від виконання робіт (надання послуг) та прибутку як результату збереження та розвитку господарської діяльності підприємства.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ч.1 ст.79 КАС України письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що відповідачем в судовому засіданні частково не доведено, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення прийняті законно, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із наступного.
Частиною 3 статті 94 КАС України визначено, що якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Оскільки прийняте рішення ухвалено на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» судові витрати пропорційно задоволеним позовним вимогам у розмірі 25243,49(двадцять п'ять тисяч двісті сорок три гривні сорок дев'ять копійок)грн. за рахунок бюджетних асигнувань Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 04 травня 2016 року №0000341401, №000351401, №0000361401- задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення від 04 травня 2016 року №0000341401, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» зменшено розмір від'ємного значення з податку на додану вартість в сумі 591061 грн. та застосовано штрафні санкції в сумі 295530,50 грн.
Скасувати податкове повідомлення-рішення від 04 травня 2016 року №0000361401 яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» збільшено податок на прибуток підприємств в сумі 484432 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 242 216,00 грн.
Скасувати податкове повідомлення-рішення від 04 травня 2016 року №№000351401, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» яким збільшено суму горошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 466731 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 233365,50 грн., в частині 420291 грн. грошового зобов'язання та 210145,5 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Руссоль-Україна» судові витрати у розмірі 25243,49(двадцять п'ять тисяч двісті сорок три гривні сорок дев'ять копійок)грн. за рахунок бюджетних асигнувань Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 11 жовтня 2016 року.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 жовтня 2016 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Троянова О.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2016 |
Оприлюднено | 06.12.2016 |
Номер документу | 63151913 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Васильєва І.А.
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Василенко Любов Андріївна