Ухвала
від 05.12.2016 по справі 635/8155/16-к
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/8155/16-к

Провадження №1-кс/635/1071/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2016 року Харківський районний суд Харківської області в складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт Покотилівка Харківського району Харківської області клопотання старшого слідчого СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220430004389 від 25.11.2016р. за ознаками ст. 185 ч. 1 КК України, про арешт майна,-

встановив:

Старшого слідчий СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220430004389 від 25.11.2016р. за ознаками ст. 185 ч. 1 КК України, погодженим з прокурором Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_4 , в якому слідчий просить накласти арешт на трактор «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 з причепом «2ПТС4», а також на стволи дерев, розпиляні на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см об`ємом 3,8м3.

Як вбачається із клопотання слідчого, у провадженні слідчого відділу Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220430004389 від 25.11.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.

24 листопада 2016 року у денний час невідома особа, перебуваючи поблизу с. Перемога Харківського району Харківської області, в садозахисній смузі, шляхом вільного доступу, заволоділа виробами з деревини.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220430004389 від 25.11.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.

В ході проведення досудового слідства встановлено, що 24.11.2016 біля лісосмуги поблизу с.Перемога Харківського району Харківської області, під час огляду місця події було виявлено ділянка довжиною 120 м, шириною 20 м, на якій знаходяться пні від дерев твердої породи, діаметри пнів від 8 см до 50 см. Також було виявлено трактор «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 з тракторним причепом «2ПТС4», який має характерні ознаки, а саме: складається з шасі, платформи, і надставних переднього, заднього, двох бічних металевих бортів висотою 0,5 м, з`єднані між собою запорами, причіп частково забарвлений коричневим кольором, частково покритий іржею; на шасі встановлена платформа прямокутної форми розміром 2,4х5,9м; шасі причепа складається з рами, поворотного візка, задньої осі з колесами, задньої підвіски; рама складається з двох лонжеронів швелерної форми, з`єднаних між собою поперечинами; поворотний візок складається з рами, поворотного кола, дишла, передній осі з колесами, передньої підвіски; освітлювальні прилади на причепі відсутні; причеп завантажений стволами дерев, розпиляними на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см об`ємом 3,8м3.

Крім того, водій трактору «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 ОСОБА_5 згідно ст. 63 Конституції України, відмовився надавати будь-які пояснення.

Встановлено, що вищевказаний трактор належать ЮКПФ «Центр Сприяння Розвитку Сільського Господарства Регіону», код ЄДРПОУ 24279194, розташованого за адресою: Харківська область, Харківський район, с.Перемога, вул. Першотравнева, 11, а причіп на обліку не перебуває та має лише характерні ознаки, а саме: складається з шасі, платформи, і надставних переднього, заднього, двох бічних металевих бортів висотою 0,5 м, з`єднані між собою запорами, причіп частково забарвлений коричневим кольором, частково покритий іржею; на шасі встановлена платформа прямокутної форми розміром 2,4х5,9м; шасі причепа складається з рами, поворотного візка, задньої осі з колесами, задньої підвіски; рама складається з двох лонжеронів швелерної форми, з`єднаних між собою поперечинами; поворотний візок складається з рами, поворотного кола, дишла, передній осі з колесами, передньої підвіски; освітлювальні прилади на причепі відсутні; причеп завантажений стволами дерев, розпиляними на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см об`ємом 3,8м3.

Відтак, враховуючи положення ст. 98 КПК України трактор «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 з причепом «2ПТС4», стволи дерев, розпиляні на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см об`ємом 3,8м3 є речовими доказами, тобто знаряддям вчинення кримінального правопорушення, що зберіг на собі його сліди та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Слідчим Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області в ході огляду місця події 24.11.2016, вилучено трактор «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 з причепом «2ПТС4», стволи дерев, розпиляні на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см об`ємом 3,8м3, які є тимчасово вилученим майном та відповідають критеріям п.1 ч.2 ст.167 КПК України. Зазначені предмети, як речові докази, необхідні судовим експертам для проведення експертиз.

В обґрунтування клопотання слідчий вказав на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення зазначених предметів, його окремих складових частин, проведення ремонту пошкоджених деталей інструментів з боку заінтересованих осіб, які зацікавлені у результатах кримінального провадження, як безпосередніх учасників незаконної порубки деревини, у зв`язку з чим виникла необхідність у арешті предметів, а саме, трактору «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 з причепом «2ПТС4», стволів дерев, розпиляних на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см об`ємом 3,8м3, шляхом надання можливості слідчому та прокурору зберігати вилучене майно на території Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області для зберігання відповідно до п. 20 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМУ № 1104 від 19.11.2012.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, яке просив задовольнити, з посиланням на обґрунтування викладені у клопотанні.

Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши надані документи, якими обґрунтоване клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення.

Згідно вимог ст.ст. 214, 223 КПК України, після внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий або прокурор розпочинають досудове розслідування, виконують слідчі (розшукувані) дії, спрямовані на отримання (збирання) доказів. Повідомлення про підозру, відповідно до 276 КПК України, здійснюється тільки за наявності достатніх доказів для підозри особи у вчинені кримінального правопорушення.

Тому відсутність повідомлення про підозру у кримінальному правопорушенні не позбавляє права звернутися з клопотанням про арешт майна для забезпечення доказової бази у кримінальному правопорушенні, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно ч.2, ч.3 приведеної статті КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

За змістом ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Окрім того слідчим у клопотанні не зазначено у який спосіб згідно з вимогами ч.1 ст.170 КПК України, він вважає за необхідне накласти арешт на тимчасово вилучене майно.

Відтак, докладно дослідивши всі додані до справи матеріали та проаналізувавши обставини справи, слідчий суддя приходить до висновку, що приведено достатньо підстав вважати, що зазначене майно відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України та існує необхідність арешту майна шляхом встановлення заборони відчужувати, користуватися та розпоряджатися майном.

Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило ті за ініціативою суду не здійснювалося, що відповідає вимогам ст. 107 КПК України.

Керуючись ст. ст. 107, 131, 170-173, 175 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання старшого слідчого СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220430004389 від 25.11.2016р. за ознаками ст. 185 ч. 1 КК України, про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме,трактор «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 (який належать ЮКПФ «Центр Сприяння Розвитку Сільського Господарства Регіону», код ЄДРПОУ 24279194, розташованого за адресою: Харківська область, Харківський район, с.Перемога, вул. Першотравнева, 11), з причепом «2ПТС4» (причеп на обліку не перебуває та має лише характерні ознаки, а саме: складається з шасі, платформи, і надставних переднього, заднього, двох бічних металевих бортів висотою 0,5 м, з`єднані між собою запорами, причіп частково забарвлений коричневим кольором, частково покритий іржею; на шасі встановлена платформа прямокутної форми розміром 2,4х5,9м; шасі причепа складається з рами, поворотного візка, задньої осі з колесами, задньої підвіски; рама складається з двох лонжеронів швелерної форми, з`єднаних між собою поперечинами; поворотний візок складається з рами, поворотного кола, дишла, передній осі з колесами, передньої підвіски; освітлювальні прилади на причепі відсутні; причеп завантажений стволами дерев), а також на стволи дерев, розпиляні на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см загальним об`ємом 3,8м3, шляхом встановлення заборони відчужувати, користуватися та розпоряджатися даним майном.

Вилучене майно на яке накладено арешт, а саме, трактор «Беларус МТЗ-82» д.н. НОМЕР_1 з причепом «2ПТС4», стволи дерев, розпиляні на частини довжиною від 20см до 40см, товщиною від 8см до 50см загальним об`ємом 3,8м3, передати на зберігання старшому слідчому СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 .

Роз`яснити ОСОБА_3 його відповідальність за зберігання арештованого майна.

Копію ухвали негайно вручити старшому слідчому СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 .

Копію ухвали надіслати ЮКПФ «Центр Сприяння Розвитку Сільського Господарства Регіону», код ЄДРПОУ 24279194, розташованого за адресою: Харківська область, Харківський район, с.Перемога, вул. Першотравнева, 11, не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.

Ухвала про арешт майна виконується слідчим негайно.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Харківської області протягом 5 днів з дня її оголошення. Для особи, без виклику якої постановлено ухвалу і яка її оскаржує, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Слідчий суддя -

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.12.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63186378
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —635/8155/16-к

Постанова від 31.07.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Пілюгіна О. М.

Ухвала від 05.12.2016

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 01.12.2016

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 29.11.2016

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні