№ 2-о-28/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.04.2008р. Вільногірський мі ський суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Литвинової Р.А.,
при секретарі Довбань С.М., з участю зацікавленої особи ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому с удовому засіданні в залі суд у в м. Вільногірську цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту нал ежності часток в спільному майні (зацікавлені особи - КП «БТІ м.Вільногірська», ОСОБА_1.),
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_2 зверну вся до суду з заявою про встан овлення факту належності час ток у праві спільної сумісно ї власності, в якій зазначає, щ о відповідно до свідоцтва пр о право власності на житло ві д 12.12.1998р. його батькам ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на праві приват ної спільної сумісної власно сті належить квартира АДРЕ СА_1, яка отримана ними у влас ність в порядку приватизації житла.
ІНФОРМАЦІЯ_1. його батько ОСОБА_3 помер і на його май но, в тому числі і на частку кв артири відкрилась спадщина. За свого життя батько склав з аповіт на його користь.
Він звернувся в Вільногірс ьку державну нотаріальну кон тору з заявою про прийняття с падщини, де йому було роз'ясне но, що для отримання свідоцтв а про спадщину необхідно виз начити частку за кожним спів власником. За таких підстав в ін вимушений звернутись з за явою до суду, оскільки іншим ш ляхом визначити частку у спі льному майні неможливо. Без в изначення цих часток він не м оже отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про спадщи ну, чим порушуються його прав а як спадкоємця.
Відповідно до законодавст ва» вважається, що частки спі ввласників у праві спільної сумісної власності є рівними , якщо інше не встановлено дом овленістю сторін або законом . Законом рівність часток виз начена. Домовленості стосовн о іншого розміру часток не бу ло. На протязі всього часу з мо менту приватизації квартири його батьки вважали, що кожен з них має рівне право на вказа ну квартиру. Сам факт отриман ня квартири в спільну сумісн у власність при її приватиза ції мав місце тому, що на момен т приватизації в 2001р. не мало зн ачення в якій формі квартира передається у їх власність.
За таких підстав він вважає , що кожному з його батьків нал ежить по 1/2 частки квартири.
Заявник просить встановит и факт належності часток спі ввласників у спільному майні , яким визначити за його матір 'ю ОСОБА_1 та за померлим ба тьком ОСОБА_3 за життя по 1/2 частки квартири. У зв'язку з п роживанням за межами міста В ільногірська він просить про водити судове засідання без його участі
Зацікавлена особа - мати зая вника ОСОБА_1 - заяву підтр имала, підтвердила викладене в заяві, просить її задовольн ити.
Представник зацікавленої особи - КП «БТІ м.Вільногірськ а» - в судове засідання не з'яв ився, однак суд не вбачає пере шкод для розгляду даної спра ви без
його участі.
Вислухавши пояснення тр етьої особи, дослідивши та оц інивши у сукупності надані п о справі докази, в тому числі: копію свідоцтва про право вл асності на житло від 12.10.1998р. (а.с.4 ), копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2І (а.с.5), копію запові ту від імені ОСОБА_3 на кор исть ОСОБА_2 (а.с.6), копію вит ягу про реєстрацію в Спадков ому реєстрі (а.с.7), суд прийшов д о висновку про задоволення з аяви з наступних підстав.
Діючим цивільним законода вством (ст.ст.355, 368, 370 ЦК України) в становлено, що спільна власн ість двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спіль ною сумісною власністю, вваж ається, що частки кожного з сп іввласників є рівними, якщо і нше не встановлено домовлені стю між ними, законом або ріше нням суду.
Під час судового розгляду с прави було встановлено, що за період спільного життя бать ків заявника вони вважали, що кожному з них належить 1/2 част ки квартири, іншої домовлено сті між ними не існувало, за ви значенням часток ніхто з них до відповідних органів не зв ертався.
Таким чином, є підстави для визначення за матір'ю заявни ка ОСОБА_1 (зацікавленою о собою по справі) та за життя за покійним батьком - ОСОБА_3 по 1/2 частки у праві їх власнос ті на спільне майно.
Керуючись ст.ст. 11, 212-215, 234, 235, 256, 257, 259 Ц ПК України, ст.ст. 355, 368, 370, 372 ЦК Укра їни, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 про вст ановлення факту належності часток у праві спільної сумі сної власності задовольнити .
Визначити, що розмір частк и у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1, що на лежить зацікавленій особі ОСОБА_1 та за життя ОСОБА_3 , який помер 17.10.2007 року, станови ть по 1/2 за кожним співвласник ом.
Рішення може бути оскаржен о в апеляційному порядку шля хом подачі заяви про апеляці йне оскарження протягом 10-ти д нів з дня його проголошення. А пеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти д нів після подання заяви про а пеляційне оскарження. Апеляц ійна скарга може бути подана без попереднього подання за яви про апеляційне оскарженн я, якщо скарга подається у стр ок, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарж ення.
Заява про апеляційне оскар ження та апеляційна скарга п одаються апеляційному суду ч ерез Вільногірський міський суд.
Рішення набирає законної с или після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про ап еляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяв у про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не бул а подана у встановлений стро к, рішення суду набирає закон ної сили після закінчення ць ого строку. У разі подання апе ляційної скарги рішення, якщ о його не скасовано, набирає з аконної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Вільногірський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2008 |
Оприлюднено | 07.07.2010 |
Номер документу | 6322944 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Литвинова Р.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні