ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"08" грудня 2016 р. № 916/3368/16
Суддя Бездоля Ю.С., розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№3607/16
про: визнання договору укладеним, -
ВСТАНОВИВ:
06.12.2016р. Товариство з обмеженою відповідальністю «МОТОРКОМ» звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Приватного Публічного акціонерного товариства «ОДЕСЬКИЙ ЗАВОД РАДІАЛЬНО-СВЕРДЛИЛЬНИХ ВЕРСТАТІ» про визнання договору від 07.10.2016р. №07/10 про технічне забезпечення електропостачання позивача, складеного на підставі затвердженого уповноваженим державним органом типового договору, таким що укладений в редакції позивача та викладення цієї редакції в резолютивній частині рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
У відповідності до п.2 ч.1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Між тим, до позовної заяви за вих.№23-п від 23.11.2016р. (за вх.№3607/16 від 06.12.2016р.) позивачем додано належним чином засвідчену копію поштової квитанції та опису вкладення, з якого вбачається, що позивачем на адресу відповідача надіслано лише позовну заяву на 3 аркушах.
Згідно з вимогами п.6 ч.1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За змістом цієї норми у разі коли до позовної заяви додано докази надсилання відповідачеві копії лише самої заяви, але відсутні докази надсилання йому копій доданих до неї документів, така заява підлягає поверненню на загальних підставах згідно з п.6 ч.1 ст. 63 ГПК України.
Така ж правова позиція викладена і у п.3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» (з наступними змінами і доповненнями).
Статтями 4-2 та 4-3 Господарського процесуального кодексу України визначено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Салов проти України» від 06.09.2005р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об'єктивного з'ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
За таких обставин, позивачем не надано до суду доказів надсилання відповідачу копій всіх доданих до позовної заяви документів.
Вказані обставини є підставою для повернення позивачу позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду на підставі п.6 ч.1 ст. 63 ГПК України.
Відповідно до ч.3 ст. 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Керуючись п.6 ч.1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОРКОМ» за вих.№23-п від 23.11.2016р. (за вх.№3607/16 від 06.12.2016р.) на 3 (трьох) аркушах і додані до неї документи повернути без розгляду.
2. Дану ухвалу надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю «МОТОРКОМ» (67801, Одеська обл., смт. Овідіополь, вул. Дзержинського, буд. 4) та Публічному акціонерному товариству «ОДЕСЬКИЙ ЗАВОД РАДІАЛЬНО-СВЕРДЛИЛЬНИХ ВЕРСТАТІ» (65005, м. Одеса, вул. Бугаївська, буд. 21) - рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено.
Додаток на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОРКОМ»: позовна заява на 3 (трьох) аркушах та додані до неї документи на 30 (тридцяти) аркушах.
Суддя Ю.С. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2016 |
Оприлюднено | 12.12.2016 |
Номер документу | 63253705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Ю.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні