ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" грудня 2016 р. Справа № 8/8
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого-судді Михалюк О.В.
суддів Малех І.Б.
Плотніцький Б.Д.
розглянув апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст»
на ухвалу господарського суду Львівської області від 19.09.2016р. про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження
у справі № 8/8
за заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова, м.Львів
до Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод», м.Львів
про визнання банкрутом ,
з участю представників :
від скаржника - Рябокляк Д.
від боржника - не з»явився
арбітражний керуючий - Стадник А.Я.
від прокуратури - Макогон Ю.
В ході судового засідання сторонам права і обов"язки, передбачені ст.22 ГПК України роз"яснені.
Відводів складу суду в порядку статті 20 Господарського процесуального кодексу України не заявлялось. Заяв про технічну фіксацію судового процесу від учасників судового процесу не надходило, у зв»язку із чим хід судового засідання фіксується у протоколі судового засідання.
05.12.2016р. скаржником - Товариством з обмеженою відповідальністю «Техномаст» подано клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення пов»язаної з нею справи № 826/17045/16.
Розглянувши подане клопотання колегія суддів дійшла висновку про його відхилення, враховуючи наступне:
Статтею 79 ГПК України встановлено вичерпний перелік підстав зупинення провадження у справі. Зупинення провадження у справі з інших підстав є неправомірним.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове й повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.
При цьому пов'язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі.
Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду пов'язаної з нею справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, що не можуть бути з'ясовані та встановлені у даному процесі, проте які мають значення для справи, провадження у якій зупинено.
Таким чином, для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарський суд у кожному випадку повинен з'ясовувати, як пов'язана справа, що розглядається даним судом, зі справою, що розглядається іншим судом, а також чим обумовлюється неможливість розгляду даної справи.
Відтак, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін щодо зупинення провадження у справі, колегія суддів вважає, що відсутні правові підстави для зупинення апеляційного провадження.
Окрім того, на думку колегії суддів, судове рішення прийняте у адміністративній справі № 826/17045/16 за позовом ПАТ КНІФЗТ «Інеко Ріал Істейт» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання нечинним та скасування розпорядження № 256-КФ-С-А від 09.09.2016р. уповноваженої особи Комісії про скасування реєстрації випуску акцій ВАТ «ЛДНМЗ» та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій ВАТ «ДДНМЗ» від 03.08.2000р. № 395/1/00 може бути підставою для перегляду оскаржуваної ухвали за нововиявленими обставинами в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 19.09.2016р. у справі № 8/8 (суддя Гутьєва В.В.) про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод», м.Львів здійснено заміну кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Варта» на кредитора - Публічне акціонерне товариство «Інвестиційна енергетична компанія «Інеко» на суму 20000,00 грн., затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, повноваження ліквідатора Стадника А.Л. припинено, вимоги кредиторів визнано погашеними, Відкрите акціонерне товариство «Львівський дослідний нафтомаслозавод» ліквідовано як юридичну особу та припинено провадження у справі про банкрутство.
Не погоджуючись з даною ухвалою скаржник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Техномаст» подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати згадану ухвалу, посилаючись, зокрема, на те, що вона є незаконна, винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, в порушення статті 43 ГПК України господарський суд не вжив заходів, спрямованих на всебічне, повне і об»єктивне встановлення всіх обставин справи, оскільки, як зазначає скаржник, ОСОБА_10, який представляв інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст» в судовому засіданні 19.09.2016р. діяв без належних повноважень, а відтак був не вправі від імені Товариства погоджувати звіт ліквідатора та ліквідаційний балнас банкрута, а також не мав права подавати господарському суду клопотання про затвердження зазначених документів. Окрім того, на думку скаржника, звіт ліквідатора не може бути затверджений господарським судом за відсутності аналізу судом при затвердженні ліквідаційного балансу дій ліквідатора, зокрема, щодо зобов»язання ліквідатора надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкритття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, звіт про використання коштів боржника, іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів. Як зазначає скаржник, ліквідатором не надано жодного документа, який би підтверджував вчинення ліквідатором вказаних дій. Таким чином, на думку скаржника, судом першої інстанції не взято до уваги того факту, що ліквідатором не вживались належні заходи щодо проведення ліквідаційної процедури, чим зумовлюється порушення прав кредитора, оскільки вимоги залишаються незадоволеними протягом тривалого часу, які можуть бути задоволені лише у даній ліквідаційній процедурі.
Наводить скаржник і інші доводи, що є на його думку підставою для скасування оскаржуваної ухвали.
Колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В провадженні господарського суду Львівської області знаходилась справа № 8/8 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод», м.Львів, порушена за заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова у порядку, встановленому ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
21.01.2008 р. порушено провадження у справі та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" опубліковано в газеті "Голос України" № 76 від 19 квітня 2008 р.
Ухвалою суду від 18.06.2008 р. затверджено реєстр вимог кредиторів ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод".
Ухвалою суду від 09.09.2008 р. введено процедуру санації та керуючим санацією призначено арбітражного керуючого Коляду В.І., ліцензія серії АВ № 307323 від 16.03.2007 року.
Постановою від 27.03.2009 р. суд визнав Відкрите акціонерне товариство „Львівський дослідний нафтомаслозавод" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру та ліквідатором у справі призначив арбітражного керуючого Коляду В.І., ліцензія серії АВ № 307323 від 16.03.2007 року. Оголошення про визнання боржника банкрутом опубліковано в газеті "Голос України" № 101 (4601) від 3 червня 2009 р.
Ухвалою суду від 03.06.2013р. припинено повноваження ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Львівський дослідний нафтомаслозавод" арбітражного керуючого Коляди Володимира Ілліча; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Стадника Андрія Любомировича.
16.09.2016 р. на адресу суду надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" (за вхідн. № 37062/16 від 16.09.2016 р.). 19.09.2016р. головою комітету кредиторів ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" ТзОВ „Техномаст" подано клопотання про затвердження звіту та ліквідаційного балансу ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" (за вхідн. № 37132/16 від 19.09.2016 р.). До вказаного клопотання долучено протокол комітету кредиторів банкрута від 15.09.2016 р., відповідно до якого комітетом кредиторів ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" вирішено погодити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод". Крім того, до звіту ліквідатора долучено реєстр вимог кредиторів ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" з даними про розміри вимог кредиторів, в тому числі погашених, відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод", відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на договори купівлі-продажу, протоколи про проведення аукціонів, договори купівлі-продажу майна банкрута на аукціоні, акти про передачу права власності на нерухоме майно. Крім того, до звіту ліквідатора долучено розпорядження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 256-КФ-С-А від 09.09.2016 р. про скасування реєстрації випуску акцій ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод", довідку Приватної архівної установи "Трудовий архів" № 81-Р від 06.09.2016 р. про прийняття документів ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод".
Як вбачається із звіту ліквідатора та доданих документів, ліквідатором відповідно до актів інвентаризації від 24.07.2013 року, копії яких долучено до матеріалів справи, встановлено наявність основних засобів ВАТ "ЛДНМЗ" - обліковою вартістю 1 075 384,64 грн., товарно-матеріальних цінностей - обліковою вартістю 1146286,00 грн., а також незавершеного будівництва - обліковою вартістю 579 504,00 грн. Згідно з актами приймання-передачі майна від 15.08.2013 року, укладеними між арбітражним керуючим Стадником А.Л. та арбітражним керуючим Колядою В.І., останній передав установчі та правовстановлюючі документи ВАТ "ЛДНМЗ", круглу печатку, а також основні засоби - обліковою вартістю 1075384,64 грн., товарно-матеріальні цінності - обліковою вартістю 1 146 286,00 грн., а також незавершене будівництво - обліковою вартістю 579 504,00 грн. Розбіжностей між даними актів інвентаризації від 24.07.2013 року, проведеними комісією та актами приймання-передачі майна від 15.08.2013 року, укладеними з арбітражним керуючим Колядою В.І. не виявлено.
Відтак, упродовж процедури ліквідації ВАТ "ЛДНМЗ" сформовано ліквідаційну масу банкрута з майна, облікова вартість якого станом на 15.08.2013 року (дата передачі майна арбітражним керуючим Колядою В.І. арбітражному керуючому Стаднику А.Л.) становила 2801174,64 грн. Упродовж ліквідаційної процедури, у виняткових випадках, здійснювалося також і списання майна відповідно до комісійних актів списання при фіксації факту знищення майна внаслідок дії негативних природних факторів, впливу кислоти тощо. Так, згідно з комісійним актом списання від 30.07.2013 року було списано залізнодорожнє полотно інв. № 579 та переведено наявні рейки в металобрухт. Комісія встановила, що залізнодорожне полотно за інв. № 579 складається із залізнодорожніх рейок Р43 загальною довжиною 190 метрів погонних та Р65 - 375 метрів погонних. Встановлено, що на рубках (звенах) рейок наявні гостродефектні місця (вищерблення глибиною до 5 мм та тріщини, сліди корозії, деформації) - сліди тривалої експлуатації, що свідчать про значний технічний знос вказаного майна та зумовлюють неможливість його використання відповідно до функціонального призначення. Крім того, комісія констатувала, що не вбачається за можливе подальше використання залізнодорожного полотна, оскільки ВАТ "ЛДНМЗ" не володіє власним рухомим залізнодорожним складом та в процедурі ліквідації не виникає необхідності в експлуатації вказаного полотна. Згідно з актом списання товарно-матеріальних цінностей від 21.12.2015 року проведено комісійний огляд товарно-матеріальних цінностей підприємства, а саме: кабель "ААБПУ", що обліковувався в кількості 160 м.; поліграфічна крошка, що обліковувалася в кількості 200 мішків; компоненти рідких та твердих палив, що обліковувалися в кількості 6,58 т. Комісією встановлено, що наведені ТМЦ є фактично знищені, а саме: кабель зазнав впливу кислот та залишився лише у вигляді розрізнених фрагментів без будь-якої цінності; поліграфічна крошка внаслідок тривалого зберігання на повітрі, втраті цілісності мішків, в яких вона зберігалася, впливу атмосферних явищ (опадів дощу та снігу) перетворилася на глиняноподібну речовину, тобто відбулася повна втрата вартості цього майна; компоненти рідких і твердих палив - т.зв. "мертві залишки", що частково випарувалися через відсутність герметичності ємностей, в яких ці речовини зберігалися, залишок цих компонентів перетворився в темну, негорючу, пластоподібну речовину без будь-якої цінності . У зв'язку із фактичним знищенням внаслідок впливу сторонніх факторів та, відповідно, втратою будь-якої цінності, вирішено списати і вилучити з обліку товарно-матеріальні цінності обліковою вартістю 2 127,00 грн., а саме: кабель "ААБПУ" в кількості 160 м. обліковою вартістю 1 200,00 грн.; поліграфічну крошку в кількості 200 мішків обліковою вартістю 114,00 грн.; компоненти рідких та твердих палив в кількості 6,58 т. обліковою вартістю 813,00 грн.
Крім того, відповідно до акту списання майна № 1 від 28.01.2016 року констатовано, що в с. Грибовичі Жовківського району Львівської області в безпосередній близькості до одного з амбарів кислого гудрону перебувало обліковане на балансі ВАТ "ЛДНМЗ" майно - каркас металевий інв. № 312, рік введення в експлуатацію - 1978. Однак, при огляді території амбарів кислих гудронів, комісією встановлено, що вказане майно є фактично знищеним, відтак знаходиться в непридатному стані для подальшого використання та реалізації. Вказане майно з дати введення його в експлуатацію в 1978 році постійно знаходилося під впливом агресивного кислотного середовища, тому збереглися лише деформовані та знищені залишки цього майна, що покриті шаром кислих гудронів, що нівелює будь-яку цінність майна та унеможливлює реалізацію в будь-якій якості. Отож, у зв'язку із фактичним знищенням майна та втратою будь-якої цінності та перспектив реалізації, вирішено списати і вилучити з обліку вказане майно обліковою вартістю 196,03 грн., а саме: каркас металевий інв. № 312, рік введення в експлуатацію - 1978. Також згідно з актом № 2 від 28.01.2016 року, у зв'язку із знищенням внаслідок впливу сторонніх факторів, втратою будь-якої цінності, перспектив реалізації та використання, списано і вилучено з обліку майно обліковою вартістю 113,43 грн., а саме: ловушка М1/8 інв. № 330, рік введення в експлуатацію - 1977; ловушка М9/10 інв. № 331, рік введення в експлуатацію - 1978; ловушка М11/14 інв. № 332, рік введення в експлуатацію - 1983. Причина списання: комісією встановлено, що вказане майно фактично зруйноване, відтак знаходиться в непридатному стані для подальшого використання та реалізації. Так, дане майно з дати введення його в експлуатацію в період 1978-1983 років постійно знаходилося під впливом агресивного кислотного середовища, а також впливом атмосферних факторів і т.д., що мало наслідком обрушення стінок ловушок, завалення їх ґрунтом тощо, що й зумовило знищення цього майна та, відповідно, втрату будь-якої цінності. Згідно з протоколом комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" від 10.02.2016 року комітетом кредиторів погоджено дії арбітражного керуючого-ліквідатора ВАТ "ЛДНМЗ" Стадника А.Л. щодо списання, виключення з обліку та виключення з ліквідаційної маси ВАТ "ЛДНМЗ" наступного майна: товарно-матеріальних цінностей обліковою вартістю 2 127,00 грн., а саме: 1) кабель "ААБПУ" в кількості 160 м. обліковою вартістю 1 200,00 грн.; поліграфічна крошка в кількості 200 мішків обліковою вартістю 114,00 грн.; компоненти рідких та твердих палив в кількості 6,58 т. обліковою вартістю 813,00 грн.; 2) каркас металевий інв. № 312, рік введення в експлуатацію - 1978, обліковою вартістю 196,03 грн.; 3) майно обліковою вартістю 113,43 грн., а саме: ловушка М1/8 інв. № 330, рік введення в експлуатацію - 1977; - ловушка М9/10 інв. №331, рік введення в експлуатацію - 1978; ловушка М11/14 інв. № 332, рік введення в експлуатацію - 1983.
Упродовж ліквідаційної процедури було виготовлено та актуалізовано ряд правовстановлюючих документів щодо нерухомого майна ВАТ "ЛДНМЗ", поновлювалася технічна документація на будівлі та споруди, а також виготовлялася відповідна технічна документація на земельні ділянки, на яких було розташоване нерухоме майно банкрута. У зв'язку із впровадженням Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, було здійснено внесення даних про будівлі та споруди ВАТ "ЛДНМЗ", які знаходились за адресою: м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 207 до вказаного реєстру (отримано витяг № 42243300 від 13.08.2015 року від Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції). Крім того, вчинялися дії з оформлення відповідних витягів із Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок, належних банкруту на праві постійного користування, на яких розташовувалось нерухоме майно банкрута.
З метою визначення вартості майна ВАТ "ЛДНМЗ", яке включено в ліквідаційну масу ВАТ "ЛДНМЗ" з суб'єктом оціночної діяльності ОСОБА_12 було укладено договір № 0716/13 від 16.07.2013 р. на проведення незалежної оцінки майна. Крім того, на виконання вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" було проведено конкурс щодо визначення організатора аукціону з реалізації майна ВАТ "ЛДНМЗ". Так, умови конкурсу було опубліковано в оголошенні, розміщеному в газеті "Львівська пошта" № 120 (1445) від 31.10.2013 р. Відповідно до отриманих пропозицій обрано найбільш економічно привабливу (найменший відсоток винагороди організатора торгів) та прийнято рішення від 14.11.2013 р. про визначення Товарної біржі "Наша" (79035, м. Львів, вул. Зелена, 251) переможцем конкурсу та організатором торгів з реалізації майна ВАТ "ЛДНМЗ". Відповідно до прийнятого рішення з Товарною біржею "Наша" було укладено договір № 25А від 15.11.2013 р. на проведення аукціонів з продажу майна ВАТ "ЛДНМЗ". Протоколом засідання комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" від 08.08.2013 року було погоджено реалізацію рухомого майна банкрута - брухту залізнодорожніх рейок R65 - 188 м.п. та R4 - 95 м.п. за ціною не нижче 62 572,00 грн., що відповідає оцінці вказаного майна, проведеній оцінювачем ОСОБА_12 (висновок від 01.08.2013 р.). На прилюдних торгах, що проводились біржею "Наша" було реалізовано вказане нерухоме майно за ціною 65 701,00 грн. (протокол проведення аукціону № 3-226 від 16.12.2013 р.) та складено договір купівлі-продажу № 1 від 16.12.2013 р. з переможцем торгів. Додатковою угодою № 1 від 03.02.2014 р. спільною згодою сторін було припинено договір № 25А від 15.11.2013 р. на проведення аукціонів з продажу майна ВАТ "ЛДНМЗ", що укладався з Товарною біржею "Наша".
Умови нового конкурсу щодо визначення організатора аукціону з реалізації майна ВАТ "ЛДНМЗ" було опубліковано в оголошенні, розміщеному в газеті "За вільну Україну плюс" № 5 (486) від 06.02.2014 р. Протоколом засідання комісії з визначення організатора аукціонів з відчуження майна ВАТ "ЛДНМЗ" від 24.02.2014 р. було визначено Прикарпатську універсальну товарну біржу організатором аукціону з продажу майна банкрута. Рішенням ліквідатора ВАТ "ЛДНМЗ" від 24.02.2014 року переможцем конкурсу з надання послуг організатора аукціону з реалізації майна ВАТ "ЛДНМЗ" визначено Прикарпатську універсальну товарну біржу (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 9), що запропонувала найменшу суму винагороди (5%) та якою підтверджено належний досвід організатора торгів та відповідну матеріально-технічну базу для проведення торгів. На підставі результатів конкурсу із Прикарпатською універсальною товарною біржею укладено договір на організацію роботи з продажу майна та надання брокерських послуг б/н від 28.02.2014 р.
30.04.2014 р. було проведено аукціон з реалізації нерухомого та рухомого майна ВАТ "ЛДНМЗ", розташованого за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 27, в складі: 1) будівля нежитлових приміщень фінського будинку, загальною площею 58,6 м. кв., до складу якого входять 9 приміщень, що знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 27; 2) спеціалізоване обладнання та споруди: став-накопичувач - 3000 кв. м. х 1; дамба грунтова - 0,175 км.; шлюз 2-х камерний 1 шт; пісколовка - 1 шт; огорожа - 180 п. м.; ворота 20 кв. м. - 2 шт; хвіртка 1,5 кв. м.; дорога внутрішньомайданчикова - 0,075 км.; водопровід питної води Д425 - 6 п.м.; вбиральня - 2 кв.м.
Початкова вартість цього майна була погоджена комітетом кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" відповідно до протоколу комітету кредиторів від 28.02.2014 р. на суму 330 600,00 грн., що відповідає вартості, визначеній оцінювачем СПД ОСОБА_12 згідно з висновком про оцінку майна від 14.02.2014 р. Під час проведення 30.04.2014 р. аукціону з визначення переможця щодо придбання майна ВАТ "ЛДНМЗ", що проводились Прикарпатською універсальною товарною біржею, протоколом № 32/1 від 30.04.2014 року переможцем торгів визнано фізичну особу, що запропонувала 3 000 000,00 грн. за майно, яке розташоване за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 27, що визначене на торгах як лот № 1. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 71 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" переможцю торгів надано пропозицію для укладення договору купівлі-продажу. Однак, фізична особа відмовилася від купівлі майна, належного підприємству-банкруту. Частиною 1 статті 73 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі відмови або ухилення переможця торгів від підписання договору купівлі-продажу майна протягом п'яти днів з дня отримання цього договору гарантійний внесок йому не повертається і замовник аукціону має право запропонувати укласти договір купівлі-продажу майна учасникові торгів, яким запропонована найбільш висока ціна порівняно з ціною майна, запропонованою іншими учасниками торгів, за винятком переможця торгів. Відповідно до протоколу № 32/1 аукціону з продажу майна підприємства-банкрута від 30.04.2014 р., складеного за результатами аукціону, що проводився Прикарпатською універсальною товарною біржею, а також відповідно до реєстраційних карток учасників аукціону, учасником торгів, яким запропонована найбільш висока ціна порівняно з ціною майна, запропонованою іншими учасниками торгів, за винятком переможця торгів-фізичної особи, є юридична особа із запропонованою сумою в 1 000 380,00 грн. Зважаючи на викладене, керуючись нормою ч. 1 ст. 73 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" даному товариству було надано пропозицію про укладення договору купівлі-продажу майна, визначеного на згаданому аукціоні як лот № 1, за запропонованою даним учасником аукціону ціною в розмірі 1 000 380,00 грн. Отримано письмову згоду цієї юридичної особи на укладення договору-купівлі продажу майна. 15.05.2014 р. року із вказаною юридичною особою було укладено договір купівлі-продажу майна ВАТ "ЛДНМЗ", що розташоване за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 27 (лот № 1) за ціною в 1 380 000,00 грн.
Ліквідатором ВАТ "ЛДНМЗ" здійснювалися дії з реалізації рухомого майна ВАТ "ЛДНМЗ" - кислих гудронів кількістю 152 497 тон. Загальна початкова вартість продажу 152 497 тон гудронів кислих згідно з висновком про вартість майна оцінювача СПД ОСОБА_12 від 02.12.2014 р. становила 2 429 000,00 грн. без ПДВ або 15,93 грн./т. без ПДВ. Протоколом засідання комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" від 04.12.2014 року комітетом кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" погоджено початкову вартість продажу вказаного майна відповідно до оціночної вартості, а також надано згоду ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" на відчуження даного майна за ціною не нижче вказаної. Згідно з відповідним оголошенням, розміщеним на сайті Міністерства юстиції України та сайті ВГС України, перший аукціон з реалізації кислих гудронів було призначено на 21.01.2015 року. Проте, відповідно до листа № 10 від 16.01.2015 р. Прикарпатська універсальна товарна біржа (організатор аукціону) поінформувала, що жодної заявки на участь в аукціоні за запропонованою стартовою ціною не поступило. Керуючись нормою ч. 3 ст. 65 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі Закон) початкову вартість вказаного майна банкрута було знижено на 20% - до 1 943 200,00 грн. без ПДВ або до 12,74 грн./т. без ПДВ та опубліковано оголошення про проведення 24 лютого 2015 року повторного аукціону. Однак, листом № 41 від 20.02.2015 р. Прикарпатська універсальна товарна біржа поінформувала про те, що до участі у вказаному повторному аукціоні заявок не поступило.
Проведення другого повторного аукціону було призначено на 07.04.2015 року. Початкову вартість 152 497 тон гудронів кислих згідно з вимогами ч. 3 ст. 65 Закону було знижено ще на 20% - до 1 554 560,00 грн. без ПДВ або до 10,20 грн./т. без ПДВ. Однак, на другому повторному аукціоні вказане майно теж не було реалізоване через відсутність заявок. Листом № 68 від 07.04.2015 р. Прикарпатська універсальна товарна біржа поінформувала ліквідатора про те, що до участі у вказаному другому повторному аукціоні заявок не поступило. Відтак, згідно з вимогами ч. 1 ст. 55 Закону усі наведені аукціони визнаються такими, що не відбулися, а майно - 152 497 тон гудронів кислих - таким, що не продане на аукціоні.
Частиною 1 статті 44 Закону встановлено, що після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута одним із способів: проведення аукціону, або продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Частина 6 статті 44 Закону визначає, що ліквідатор може здійснювати безпосередній продаж активів, що не були продані на аукціоні. У цьому випадку безпосередній продаж може здійснюватися за ціною останніх торгів на аукціоні. У зв'язку з наведеним, зважаючи на те, що активи ВАТ "ЛДНМЗ", а саме: 152 497 тон гудронів кислих не були реалізовані на першому, повторному та другому повторному аукціонах, проведення яких передбачене Законом, комітетом кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" згідно з протоколом від 14.04.2015 року було надано ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" згоду на продаж безпосередньо юридичним або фізичним особам 152 497 тон гудронів кислих за ціною останніх торгів - 1 554 560,00 грн. без ПДВ або 10,20 грн. за одну тонну без ПДВ. Однак, вказане майно не було реалізоване шляхом безпосереднього продажу юридичним або фізичним особам за ціною останніх торгів - 1 554 560,00 грн., оскільки таких пропозицій не надходило.
Також була проведена процедура реалізації комплексу майна ВАТ "ЛДНМЗ" за адресою: м. Львів, вул. Пластова, 19 у складі: будинок насосної станції інв. № 893; будинок фінський інв. № 892; насосна станція стоків інв. № 900; насосна фекальних стоків інв. № 909; автодорога 15-74Н інв. № 906; Буф. став інв. № 895; електромережа інв. № 920; збірник нафтопродуктів інв. № 898; камера утворення пластівців інв. № 898; мережа водопровідна інв. № 922; мережа каналізаційна інв. № 921; накоплювач інв. № 910; під'їзна дорога інв. № 896; приймальна камера інв. № 903; флотатор інв. № 914; флотатор інв. № 915. Однак, вказане майно теж не було реалізоване під час першого, повторного та другого повторного аукціонів. Загальна початкова вартість продажу вказаного майна відповідно до висновку про вартість майна оцінювача СПД ОСОБА_12 від 02.12.2014 року становила 3 042 000, 00 грн. без ПДВ. Протоколом засідання комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" від 04.12.2014 року комітетом кредиторів погоджено початкову вартість продажу вказаного майна згідно поданої оціночної вартості, а також надано згоду ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" на відчуження даного майна за ціною не нижче вказаної. Згідно з відповідним оголошенням, розміщеним на сайті Міністерства юстиції України та сайті ВГС України, перший аукціон з реалізації вказаного майна ВАТ "ЛДНМЗ" було призначено на 02.02.2015 року. Проте, відповідно до листа № 24 від 30.01.2015р. організатор аукціону - Прикарпатська універсальна товарна біржа повідомила, що станом на 30.01.2015 року жодної заявки на участь в аукціоні за запропонованою стартовою ціною не поступило. Відтак, згідно з вимогами ч. 1 ст. 55 Закону аукціон визнається таким, що не відбувся. Керуючись нормою ч. 3 ст. 65 Закону початкову вартість вказаного майна ВАТ "ЛДНМЗ" було знижено на 20% - до 2 433 600,00 грн. без ПДВ та опубліковано оголошення про проведення 15.04.2015 року повторного аукціону з реалізації майна. Однак, вказаний комплекс майна ВАТ "ЛДНМЗ" не був проданий на повторному аукціоні через відсутність заявок учасників. Початкову вартість майна ВАТ "ЛДНМЗ" було знижено ще на 20% - до 1 946 880,00 грн. без ПДВ та опубліковано оголошення про проведення 25.05.2015 року другого повторного аукціону з реалізації майна. Проте, вказаний аукціон теж не відбувся через відсутність учасників торгів, що підтверджується відповідною публікацією на сайті ВГС України та сайті Міністерства юстиції України.
Реалізовано рухоме майно ВАТ "ЛДНМЗ", а саме: стаціонарну дизель-електростанцію ДГМА 100М2-2, а також 124 штуки ламп ЛБ-20. Початкову вартість вказаного майна було погоджено в розмірі 18 830,00 грн. згідно з протоколом комітету кредиторів від 26.09.2014 року. 19.06.2015 року Прикарпатською універсальною товарною біржею проведено аукціон, на якому вказане майно було реалізоване за ціною 20 713,00 грн., що підтверджується протоколом № 32/1 аукціону з продажу майна підприємства-банкрута від 19.06.2015 року, а також договором купівлі-продажу майна від 19.06.2015 року.
Проведено аукціон з продажу комплексу нерухомого майна площею 1 174,6 кв. м., належного ВАТ "ЛДНМЗ", розташованого за адресою: м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 207, загальною площею 1 174,6 кв. м., а саме: склади металу "Ш-1", "Щ-1", площею 262,1 кв. м.; адмінкорпус гаражу "Щ-2", площею 185,4 кв. м.; будівля електромайстерні "О-1", площею 108,8 кв. м.; будівля гаражу (майстерня) "Є"'-1", площею 40,6 кв. м.; будівля гаражу "Є"-1", площею 220,5 кв. м.; будівля побутових приміщень "Є-1", площею 155,0 кв. м.; склад реагентів "Є'-1", площею 177,8 кв. м.; електрощитова "М-1", площею 24,4 кв м.; 1961-1991 року побудови, одноповерхові, крім адмінкорпусу гаражу літ. "Щ-2", багато років не експлуатуються, розташовані на наданій у постійне користування земельній ділянці у глибині території підприємства. Загальна початкова вартість продажу вказаного майна згідно з висновком про вартість майна станом на 01.07.2015 р. (оцінювач СПД ОСОБА_12.) становила 1063000,00 грн. без ПДВ. Протоколом комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" № 1 від 03.07.2015 року ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" надано згоду на реалізацію нерухомого майна за ціною не нижче 1 063 000,00 грн. Проведення аукціону було призначено на 11.08.2015 року. Відповідні оголошення про аукціон було опубліковано на сайті Вищого господарського суду України та сайті Міністерства юстиції України (публікації № 19970 від 08.07.2015 року). Згідно з протоколом № 43/1 аукціону з продажу майна від 11.08.2015 року переможцем аукціону визнано юридичну особу, що запропонувала за вказане майно 1169300,00 грн. без ПДВ. З переможцем аукціону 14.08.2015 року було укладено договір купівлі-продажу майна підприємства-банкрута, а також складено акт про передання права власності на нерухоме майно від 14.08.2015 року.
З метою задоволення вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ", згідно з протоколом від 25.02.2016 року комітетом кредиторів надано ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" арбітражному керуючому Стаднику А.Л. згоду на продаж на першому аукціоні цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" в складі всіх видів майна, належних даному банкруту, в тому числі: комплексу нерухомого майна, розташованого по вул. Б. Хмельницького, 207 в м. Львові, комплексу нерухомого майна по вул. Пластова, 19 в м. Львові, рухомого майна, належного ВАТ "ЛДНМЗ", а також кислих гудронів обліковою кількістю 152 497 тон. за початковою вартістю 19 288 610,23 грн., що є сукупністю визнаних у встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порядку вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ". Початкова вартість ЦМК на суму 19 288 610,23 грн. є сукупністю визнаних у встановленому Законом порядку вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" станом на 01.02.2016 року, з урахуванням вимог, що були задоволені в процедурі банкрутства ВАТ "ЛДНМЗ", а також наявних поточних вимог кредиторів даного банкрута.
ТзОВ "Техномаст", як голова комітету кредиторів та, водночас, як забезпечений кредитор, вказаним протоколом надало згоду на продаж в складі цілісного-майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" також й заставного майна - кислих гудронів кількістю 152 497 тон., що забезпечували вимоги даного кредитора першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
Керуючись вимогами частини 2 статті 33 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що визначає перелік майна, що включається в склад ЦМК боржника, до складу ЦМК ВАТ "ЛДНМЗ" було включене усе наявне майно підприємства, підтверджене актами інвентаризації, правовстановлюючими документами, витягом з ЄДР щодо підприємств засновником яких є банкрут, даними щодо дебіторської заборгованості.
Ліквідатором отримано відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (витяг № 1000731034 від 14.03.2016 р.), що підтвердили наявність права власності ВАТ "ЛДНМЗ" 100% статутного капіталу Дочірнього підприємства "Оіл-Плюс" (код ЄДРПОУ № 33286015), а також на частку в статутному капіталі ТОВ "Аква-Оіл-Плюс" (код ЄДРПОУ № 34306901).
До складу ЦМК включено також й право вимоги зі стягнення дебіторської заборгованості на суму 2 149,32 грн. згідно з рішенням Личаківського районного суду м. Львова від 24.02.2012 року у справі № 2/1312/433/2012 з боржника ОСОБА_14
З Прикарпатською універсальною товарною біржею було укладено відповідний додаток № 2 від 15.03.2016 року до договору на організацію роботи з продажу майна та надання брокерських послуг б/н від 28.02.2014 р., що визначав початкову вартість ЦМК ВАТ "ЛДНМЗ" на першому аукціоні.
Оголошення про проведення аукціону з продажу ЦМК ВАТ "ЛДНМЗ", призначеного на 19.04.2016 року було опубліковане на сайті ВГС України за № 29384 від 18.03.2016 року. Однак, як підтверджується повідомленням про результати проведення аукціону за номером публікації 30602 від 19.04.2016 року, розміщеному на сайті ВГС України, Лот № 1 "Цілісний майновий комплекс ВАТ "ЛДНМЗ"" початковою вартістю лоту 19 288 610,23 грн. без ПДВ - не було продано у зв'язку з відсутністю учасників.
Відтак, 20.04.2016 року було проведено засідання комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ", на якому ліквідатору Стаднику А.Л. надано згоду на продаж цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" на повторному аукціоні та погоджено умови реалізації. Вказаним протоколом ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" арбітражному керуючому Стаднику А.Л. надано згоду на продаж цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" у складі всіх видів майна, належних даному банкруту, в т.ч.: комплексу нерухомого майна, розташованого по вул. Б. Хмельницького, 207 в м. Львові, комплексу нерухомого майна по вул. Пластова, 19 в м. Львові, рухомого майна, належного ВАТ "ЛДНМЗ", а також кислих гудронів обліковою кількістю 152 497 тон. на повторному аукціоні - за початковою вартістю, зменшеною на 20 відсотків щодо початкової вартості першого аукціону, тобто за початковою вартістю в розмірі 15 430 888,18 грн. Крім того, вирішено надати згоду ліквідатору ВАТ "ЛДНМЗ" арбітражному керуючому Стаднику А.Л. на проведення повторного аукціону з можливістю зниження початкової вартості, але не нижче, ніж до граничної вартості, яка становить 50 відсотків початкової вартості, тобто не нижче ніж до 7 715 444,09 грн. Вказаний підхід ґрунтується на вимогах частини 2 статті 66 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" згідно з якою повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості, але не нижче, ніж до граничної вартості, яка становить 50 відсотків початкової вартості, вказаної в оголошенні про проведення аукціону.
ТзОВ "Техномаст", як голова комітету кредиторів та, водночас, як забезпечений кредитор, зазначеним протоколом надало згоду на продаж в складі цілісного-майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" також й заставного майна - кислих гудронів кількістю 152 497 тон., що забезпечували вимоги даного кредитора першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
Оголошення про проведення повторного аукціону з продажу ЦМК ВАТ "ЛДНМЗ", призначеного на 25.05.2016 року було опубліковане на сайті ВГС України за № 30727 від 22.04.2016 року. Згідно з протоколом № 19/1 від 25.05.2016 року та додатку до даного протоколу аукціону з визначення переможця щодо придбання цілісного майнового комплексу ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" Прикарпатською універсальною товарною біржею визначено ТзОВ "БК Темп" переможцем аукціону з пропозицією у розмірі 7715444,09 грн. 30.05.2016 року керівнику вказаного підприємства ліквідатором банкрута передано листа за № 30/05-1 з пропозицією про укладення договору купівлі-продажу ЦМК з проектом договору купівлі-продажу. Листом за № 03-06 від 03.06.2016 р. надало підписаний проект договору купівлі-продажу ЦМК та повідомило, що даним товариством вчиняються дії з погодженням умов співпраці та визначення чіткого переліку документів, необхідних для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу майна банкрута. Листом б/н від 15.06.2016 року Прикарпатська універсальна товарна біржа повідомила, що станом на 03 червня 2016 року грошові кошти у загальному розмірі 7 715 444,09 грн. надійшли від переможця аукціону на розрахунковий рахунок біржі. Відповідно до договору купівлі-продажу з аукціону щодо продажу майна підприємства-банкрута від 04.07.2016 року було реалізовано цілісний майновий комплекс ВАТ "ЛДНМЗ". Акт про передання права власності на вказане майно було складено 04.07.2016 року.
Щодо погашення дебіторської заборгованості слід зазначити наступне. В ліквідаційній процедурі виявлена дебіторська заборгованість на загальну суму 57 051,00 грн., а саме: 47 451,00 грн. - боржник НВК "Галичина". Вказана сума боргу була повністю сплачена боржником в добровільному порядку. 9 600,00 грн. - боржник ОСОБА_15 Відповідно до рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 21.12.2011 р. було задоволено позовні вимоги ВАТ "ЛДНМЗ" до колишнього працівника ОСОБА_15 про стягнення суми позики у розмірі 9 646,04 грн. Останній здійснив добровільне повне погашення боргу в загальному розмірі 9 646,04 грн. Щодо суми боргу в розмірі 2 149,00 грн. - боржник ОСОБА_14, то відповідно до рішення Личаківського районного суду м. Львова від 24.02.2012 року у справі № 2/1312/433/2012 вказану суму боргу було присуджено на користь ВАТ "ЛДНМЗ". Виконавче провадження перебувало на виконанні у ВДВС Франківського району м. Львова. Державним виконавцям не вдалося стягнути вказану суму боргу, однак, право вимоги зі стягнення дебіторської заборгованості з боржника ОСОБА_14 на суму 2 149,32 грн., що підтверджене рішенням Личаківського районного суду м. Львова від 24.02.2012 року у справі № 2/1312/433/2012 було реалізоване в складі цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ".
Ухвалою господарського суду Львівської області від 18.06.2008 р. у справі № 8/8 затверджено реєстр вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ". Згідно із вказаним реєстром вимоги кредиторів першої черги становили 11 045 161,90 грн., з них: судові витрати кредиторів (витрати на оплату держмита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу) на загальну суму 31 953,95 грн.; вимоги ТзОВ "Техномаст", що забезпечені заставою на суму 10 439 542,00 грн.; вимоги АКБ "ФОРУМ" в особі Львівської філії, що були забезпечені заставою на суму 573 665,95 грн. Проте, відповідно до рішення Господарського суду Львівської області від 11.11.2008 року у справі № 26/159 визнано неукладеними договір застави № 0007/07/10-КL/S-1 від 14.03.2007 року та додатковий договір № 1 до вказаного договору застави, укладені між ВАТ "ЛДНМЗ" та АКБ "Форум", за якими з боку ВАТ "ЛДНМЗ" було передано в заставу АКБ "Форум" товари в обороті. Львівським апеляційним господарським судом прийнято постанову від 17.06.2009 року у справі № 26/159, відповідно до якої вказане рішення господарського суду Львівської області залишено без змін, а апеляційну скаргу АКБ "Форум" - без задоволення.
Відтак, у зв'язку з набранням рішення господарського суду Львівської області від 11.11.2008 року у справі № 26/159 законної сили, яким визнано неукладеним договір застави рухомого майна ВАТ "ЛДНМЗ", тобто таким, що не створює жодних юридичних наслідків для сторін договору, кредиторські вимоги АКБ "ФОРУМ" на суму 573 665,95 грн. були включені арбітражним керуючим-ліквідатором ВАТ "ЛДНМЗ" в четверту чергу реєстру вимог кредиторів боржника в якості вимог кредиторів, що не забезпечені заставою.
У період з 25.05.2011 року до 18.08.2015 року було повністю погашено конкурсні вимоги кредиторів першої-третьої черги реєстру вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" на загальну суму 1 061 738,72 грн., що підтверджується копіями платіжних доручень, які долучені до матеріалів справи, а саме: 1) вимоги кредиторів першої черги реєстру вимог кредиторів боржника (окрім вимог, забезпечених заставою) на суму 31 953,95 грн., а саме: відшкодування судових витрат кредиторів. 2) вимоги кредиторів другої черги реєстру вимог кредиторів на суму 426 981,89 грн., а саме: УПФУ в Личаківському р-ні м. Львова - 403 002,56 грн.; ВВД ФСС від НВВ та ПЗ України у м.Львові - 8 183,10 грн.; Львівського МЦЗ - 15 796,23 грн. 3) вимоги кредиторів третьої черги реєстру вимог кредиторів на суму 602 802,88 грн., а саме: ДПІ у Шевченківському р-ні м.Львова - 561 635,54 грн.; ДПІ у Жовківському районі Львівської області - 41 167,34 грн.
Стосовно погашення вимог забезпеченого кредитора першої черги реєстру вимог кредиторів - ТОВ "Техномаст", вимоги якого забезпечені заставою кислих гудронів слід зазначити наступне. Згідно з ухвалою господарського суду Львівської області від 18.06.2008 р. у справі № 8/8, розмір таких вимог становив 10 439 542,00 грн. Сума продажу цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" становила 7 715 444,09 грн. Відтак, з врахуванням вимог ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вбачалося за необхідне здійснити розподіл коштів, отриманих від реалізації майна ВАТ "ЛДНМЗ" між кредиторами банкрута, з урахуванням того факту, що в складі реалізованого ЦМК наявне майно, що забезпечує вимоги кредитора першої черги - ТзОВ "Техномаст". Ухвалою господарського суду Львівської області у справі № 8/8 від 18.06.2008 р. затверджено реєстр вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ". Згідно з реєстром вимоги забезпеченого кредитора ТзОВ "Техномаст" становлять 10 439 542,00 грн. У зв'язку з цим, ліквідатором ВАТ "ЛДНМЗ" арбітражним керуючим Стадником А.Л. здійснено розрахунок вартості майна та активів ВАТ "ЛДНМЗ" від 12.07.2016 року, що враховує їх облікову вартість, ціну цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" на першому аукціоні, а також кінцеву ціну реалізації ЦМК на повторному аукціоні. Так, як випливає із зазначеного розрахунку, сума реалізації гудрону кислого в складі ЦМК ВАТ "ЛДНМЗ" становила 1 575 350,10 грн.
Частиною 2 ст. 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в чинній редакції передбачено, що майно банкрута, що є предметом забезпечення, використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які воно забезпечує.
Відтак, на користь ТзОВ "Техномаст", як забезпеченого кредитора першої черги, визначеного ухвалою господарського суду Львівської області у справі № 8/8 від 18.06.2008 р., підлягала перерахуванню грошова сума в розмірі 1 575 350,10 грн.
Крім того, решта грошових вимог ТзОВ "Техномаст" першої черги на суму 8 864 191,90 грн. підлягала включенню в четверту чергу реєстру вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ", оскільки реєстр вимог кредиторів сформовано у відповідності до чинної на дату винесення ухвали суду від 18.06.2008 р. Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" № 2344-ХII від 14.05.1992 р. в редакції Закону № 784-XIV від 30.06.1999 з наступними змінами та доповненнями, та на арбітражного керуючого-ліквідатора покладено обов'язок вносити відповідні зміни до реєстру саме з урахуванням специфіки ведення реєстру вимог кредиторів, що затверджений судом по редакції згаданого Закону, що діяла до 18.01.2013 року (до вступу в силу редакції № 4212-VI від 22.12.2011 р.).
Зазначений підхід щодо включення залишку грошових вимог забезпеченого кредитора І черги в ІV чергу реєстру вимог кредиторів знайшов своє відображення у Інформаційному листі ВГС України № 01-8/447 від 17.04.2002 року "Про деякі питання черговості задоволення вимог кредиторів у справах про банкрутство". Так, в п. 2 вказаного листа зазначено, що: "Відповідно до статті 24 Закону України "Про заставу" у випадках, коли сума, виручена від продажу предмета застави, недостатня для повного задоволення вимог заставодержателя, останній має право, якщо інше не передбачено законом чи договором, одержати суму, якої не вистачає для задоволення його вимоги, з іншого майна боржника у порядку черговості, передбаченої законодавством України. Оскільки Законом не передбачено право заставодержателя на першочергове задоволення його вимог з іншого майна банкрута за недостатності коштів, одержаних від продажу предмета застави, вимоги цього кредитора у частині, не забезпеченій заставою, задовольняються в ліквідаційній процедурі у четверту чергу."
Зважаючи на викладене, з урахування вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", згідно з протоколом засідання комітету кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" від 12.07.2016 року, додатком до якого є вказаний розрахунок вартості майна та активів ВАТ "ЛДНМЗ" від 12.07.2016 року, комітетом кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" в складі ТОВ "Техномаст" (голови) та ТОВ "Варта" (члена комітету) погоджено дії арбітражного керуючого-ліквідатора ВАТ "ЛДНМЗ" Стадника А.Л. з розподілу грошових коштів, одержаних від реалізації ЦМК ВАТ "ЛДНМЗ", а саме: 1) сплата вимог забезпеченого кредитора першої черги - ТОВ "Техномаст" в розмірі 1 575 350,10 грн.; 2) оплата витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, а також погашення відповідних грошових вимог поточних кредиторів І-ІІІ черг реєстру вимог кредиторів; 3) зарахування (включення) решти грошових вимог ТОВ "Техномаст" І черги на суму 8 864 191,90 грн. в ІV чергу реєстру вимог кредиторів ВАТ "ЛДНМЗ" та відповідно, погашення вимог кредиторів ІV черги із застосуванням принципу пропорційності задоволення вимог кредиторів однієї черги, встановленого ч. 3 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Відтак, 10.08.2016 року на користь ТзОВ "Техномаст" було перераховано грошові кошти в розмірі 1575350,10 грн. в якості погашення вимог І черги реєстру вимог кредиторів, що забезпечені заставою майна боржника.
Вимоги кредиторів ІV черги реєстру вимог кредиторів погашені на загальну суму 3 627 044,05 грн.
Оплата на користь ТзОВ "Нафтагарант" (код ЄДРПОУ № 30964562) як кредитора ІV черги реєстру вимог кредиторів, здійснена шляхом сплати на депозитний рахунок нотаріуса, оскільки зазначений кредитор ухилявся від прийняття виконання зобов'язання з оплати боргу ВАТ "ЛДНМЗ".
17.08.2016 року ліквідатору здійснити платіж на відомий ліквідатору розрахунковий рахунок на користь ТзОВ "Нафтагарант", що був відкритий у АТ "Правекс-Банк" не вдалося, оскільки цей розрахунковий рахунок було закрито кредитором. Відповідно до цінного листа арбітражного керуючого Стадника А.Л. № 26/08-1 від 26.08.2016 року з описом вкладенням, що надсилався на адресу місцезнаходження ТОВ "Нафтагарант" (02081, м. Київ, вул. Здолбунівська, буд. 7-а), арбітражним керуючим надіслано запит про надання відомостей щодо розрахункового рахунку ТзОВ "Нафтагарант" для здійснення оплати коштів у розмірі 124 303,65 грн. Однак вказаний лист арбітражного керуючого повернуто поштовим відділенням із поміткою про те, що адресат вибув. Відтак, зобов'язання не може бути виконане безпосередньо у зв'язку з відсутністю кредитора або уповноваженої ним особи у місці виконання зобов'язання, тобто за місцезнаходженням кредитора. У зв'язку з наведеним, на ім'я приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Трубарової М.В. було подано заяву про прийняття у депозит нотаріуса грошових коштів у розмірі 124 303,65 грн. на користь ТзОВ "Нафтагарант" з метою погашення заборгованості перед кредитором. Згідно з квитанцією № 1 від 12.09.2016 року приватним нотаріусом Трубаровою М.В. підтверджено отримання від ВАТ "ЛДНМЗ" грошових коштів у розмірі 124 303,65 грн. для передачі ТзОВ "Нафтагарант" (02081, м. Київ, вул. Здолбунівська, буд.7-а.; код за ЄДРПОУ № 30964562).
Зважаючи на викладене, погашено вимоги кредиторів І-ІІІ черг реєстру вимог кредиторів, а також частково погашено вимоги кредиторів IV черги реєстру вимог кредиторів на суму 3 627 044,05 грн.
З метою реалізації в складі ЦМК нерухомого майна, належного ВАТ "ЛДНМЗ", розташованого по вул. Пластова, 19 в м. Львові, виникла необхідність внесення земельної ділянки площею 4,0093 га в державний земельний кадастр та присвоєння кадастрового номера. Згідно з договором підряду про виконання проектно-пошукових робіт № 01/16/63 від 19.04.2016 року, укладеного із ПП "Геокапітал", виготовлено технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Вартість робіт згідно з протоколом погодження договірної ціни на виконання робіт та п. 4.1. договору становила 30 000,00 грн. та була оплачена 15.07.2016 року відповідно до платіжного доручення № 7/07.
Згідно з договором підряду про виконання проектно-пошукових робіт № 01/16/73 від 20.05.2016 року, укладеного із ПП "Геокапітал", виготовлено технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки площею 0,9977 га по вул. Замарстинівська б/н в м. Львові в натурі (на місцевості), що належала ВАТ "ЛДНМЗ" на праві постійного користування згідно з Державним актом на право постійного користування № 1-ЛВ 001528 від 01.09.1998 року. Вартість робіт згідно з протоколом погодження договірної ціни на виконання робіт та п. 4.1. договору становила 14 000,00 грн. та була оплачена 15.07.2016 року відповідно до платіжного доручення № 6/07.
Відповідно до договору № 01/06/16 від 01.06.2016 року, укладеного між ВАТ "ЛДНМЗ" та ФОП ОСОБА_17, зазначеним виконавцем було взято на себе зобов'язання упорядкувати документи фонду ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" за 1945-2016 роки. Згідно з додатком № 1 до цього договору - специфікацією на роботи (послуги) з науково-технічного опрацювання архівних документів загальна вартість робіт з упорядкування документів фонду ВАТ "ЛДНМЗ" становила 63 959,00 грн. Виконання вказаних робіт підтверджується погодженими сторонами актом виконаних робіт № 01/06/16-1 від 02.08.2016 року. Оплату робіт здійснено згідно з платіжним дорученням № 3/08 від 10.08.2016 року.
Відповідно до договору № 73/1 про надання послуг з передачі документів на подальше державне зберігання від 10.08.2016 року, укладеного між ВАТ "ЛДНМЗ" та Приватною архівною установою "Трудовий архів" (код ЄДРПОУ № 38821456), даній установі було передано документи ВАТ "ЛДНМЗ" із зобов'язанням щодо подальшого передавання на державне зберігання.
Пунктами 2.1.2. вказаного договору передбачено, що Приватна архівна установа "Трудовий архів" зобов'язана вживати всіх необхідних заходів для забезпечення схоронності документів, відповідно до "Переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів", Київ, 2012 р.
Пунктом 2.1.3. договору встановлено, що Приватна архівна установа "Трудовий архів" зобов'язана нести відповідальність за втрату (нестачу) або пошкодження документів замовника, у відповідності із цим договором та чинним законодавством України з моменту приймання документів від замовника та до моменту передачі їх на подальше зберігання до Державного архіву Львівської області.
Згідно з актом приймання-передачі наданих послуг № 73/2 від 12.08.2016 року вартість послуг ПАУ "Трудовий архів" згідно з договором № 73/2 від 10.08.2016 року становила 57 156,00 грн. Оплату послуг здійснено згідно з платіжним дорученням № 14/08 від 15.08.2016 року.
Відповідно до довідки № 81-Р від 06.09.2016 року, виданої Приватною архівною установою "Трудовий архів" (вул. Героїв УПА, буд.73, корп.10, офіс 15, м. Львів, 79015. Код ЄДРПОУ № 38821456) підтверджується прийняття документів постійного зберігання та з особового складу Відкритого акціонерного товариства "Львівський дослідний нафтомаслозавод" за 1976-2016 роки згідно з описами справ, а також підтверджено, що зазначені документи будуть передані на подальше державне зберігання.
Регіональне відділення ФДМ України по Л/о листом за вих. № 11/8-813 від 11.02.2008 р. надало Господарському суду Львівської області інформацію про те, що частка держави у статутному фонді ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" (79024, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 207; код ЄДРПОУ № 00152394) відсутня. З метою впорядкування управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів акціонерних товариств, створених у процесі корпоратизації та приватизації, на виконання постанови КМУ від 15.07.1997 р. № 757, регіональним відділенням було проведено інвентаризацію державного майна, яке не увійшло до статутного фонду ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" у процесі корпоратизації. За результатами даної перевірки 17.01.2001 р. складено акт (Том 1, а. с. 110).
ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" створено в процесі корпоратизації на базі Львівського дослідного нафтомаслозаводу згідно з наказом Державного комітету України по нафті і газу (далі - Держкомнафтогаз) від 04.03.1994 № 74 відповідно до Указу Президента України "Про корпоратизацію підприємств" від 15.06.1993 року № 210/93. Держкомнафтогаз, як засновник товариства, в процесі корпоратизації здійснив оцінку вартості майна Львівського дослідного нафтомаслозаводу станом на 01.01.1994 р. та сформував статутний капітал ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" на вказану дату.
Відповідно до Указу та Порядку передачі акцій засновниками ВАТ державним органам приватизації, затвердженого спільним наказом Мінфіну та ФДМУ від 09.08.1993 № 56/342, Держкомнафтогаз за Актом передачі акцій від 23.12.1994 року передав РВ ФДМУ по Львівській області для подальшого продажу лише належні державі акції ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" та документи, визначені вказаним Порядком.
Ухвалою від 21.03.2008 р. визнано учасником провадження у справі про банкрутство ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" Міністерство палива та енергетики України. Проте листом за вих. № 17/684 від 05.06.2008 р. Міністерство палива та енергетики України повідомило про те, що вказане міністерство не може бути визнано учасником у справі № 8/8 у зв'язку з відсутністю жодних управлінських повноважень щодо ВАТ „Львівський дослідний нафтомаслозавод" (Том 3, а. с. 55).
Відповідно до Переліку майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів основного виробництва, приватизація або передача в оренду яких не допускається, затвердженого Декретом КМУ від 31.12.1992 № 26-92, згідно з рішенням комісії з корпоратизації Львівського дослідного нафтомаслозаводу (протокол комісії № 3 від 31.01.1994 р.) та Акту оцінки вартості цілісного майнового комплексу Львівського дослідного нафтомаслозаводу, затвердженого Держкомнафтогазом 04.03.1994 року, до статутного капіталу ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" не ввійшли як такі, що не підлягають приватизації, споруди для захоронення промислових відходів (кислих гудронів), а саме: амбар кислого гудрону - інвентарний № 268, рік введення в експлуатацію 1961; котлован - інвентарний № 267/1, рік введення в експлуатацію 1961; амбар кислотний - інвентарний № 411, рік введення в експлуатацію 1979; амбар кислотного гудрону - інвентарний № 389, рік введення в експлуатацію 1972. Місцезнаходження даних об'єктів - с. Грибовичі Жовківського району Львівської області. Вказане майно не було включене в склад майна цілісного майнового комплексу ВАТ "ЛДНМЗ" як таке, що не належить ВАТ "ЛДНМЗ", оскільки підприємство було лише балансоутримувачем.
Враховуючи наведене, арбітражний керуючий Стадник А.Л. листом № 11/07-1 від 11.07.2016 року, адресованим директору юридичної особи, що придбала ЦМК банкрута включно з рухомим майном - кислими гудронами, запропонував прийняти амбари на відповідальне зберігання. Однак, листом ТзОВ "БК Темп" № 15/07 від 15.07.2016 року арбітражного керуючого Стадника А.Л. було повідомлено про те, що вказане рухоме майно було продане ТОВ "КОМЕРЦ ПРО 777" та запропоновано адресувати запит про передачу на відповідальне зберігання амбарів кислого гудрону вказаній юридичній особі. Відтак, із ТОВ "КОМЕРЦ ПРО 777" було укладено договір від 01.08.2016 року на відповідальне зберігання майна, що не ввійшло до статутного капіталу ВАТ "ЛДНМЗ", що розташоване за адресою: Львівська область, Жовківський район, с. Великі Грибовичі, а саме: амбар кислого гудрону (рік введення в експлуатацію 1961); котлован (рік введення в експлуатацію 1961); амбар кислого гудрону (рік введення в експлуатацію 1972); амбар кислотний (рік введення в експлуатацію 1979).
Також укладено акт приймання-передачі на відповідальне зберігання від 01.08.2016 року, яким зафіксовано зняття цього майна з балансу ВАТ "ЛДНМЗ" та його передачу зазначеному зберігачу на відповідальне зберігання та на баланс.
Крім того, відповідно до гарантійного листа за вих. № 01/08 від 01.08.2016 року ТОВ "КОМЕРЦ ПРО 777", як власник кислих гудронів, що розташовані у зазначених амбарах, гарантувало подальше зберігання в схоронності вказаного майна в незалежності від можливого припинення дії договору на відповідальне зберігання, зумовленого можливою ліквідацією юридичної особи-поклажодавця. А також гарантувало передачу (повернення) майна (амбарів, котловану) власнику цього майна на першу ж його письмову вимогу.
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 2 липня 2015 року N 580-VIII, від 8 грудня 2015 року N 867-VIII ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: виробництво особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, поводження з небезпечними відходами. Не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб'єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб'єктам господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.
Крім того, постановою КМУ № 446 від 13.07.2016 р. затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності з небезпечними відходами. Отже, ліцензія необхідна для поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення, сортування), утилізація, видалення, знешкодження і захоронення.). Проте чинне законодавство України не передбачає необхідності отримання ліцензій на операції (передача на відповідальне зберігання тощо) з технічними спорудами (амбарами і т.д.) - місцями зберігання таких відходів. Також не передбачено обов'язку отримання ліцензії на купівлю-продаж відходів.
На виконання вимог ч. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" згідно з розпорядженням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 256-КФ-С-А від 09.09.2016 року було скасовано випуск акцій ВАТ "ЛДНМЗ" від 03.08.2000 року № 395/1/00, видане Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Крім того, НКЦПФР надало також й довідку про відсутність нескасованих випусків цінних паперів ВАТ "ЛДНМЗ".
З початку ліквідаційної процедури (з 27.03.2009 року) ВАТ "ЛДНМЗ" отримано доходів на загальну суму 15 915 227,09 грн., а саме: від продажу майна - 15 446 239,09 грн.; від оренди майна і надання послуг - 352 871,00 грн.; повернення дебіторської заборгованості - 57 051,00 грн.; поповнення обігових коштів та понесення витрат арбітражним керуючим - 59 066,00 грн. Понесені витрати становлять 15 915 227,09 грн., а саме: відшкодування судових витрат кредиторам - 31 945,00 грн.; задоволення вимог ТОВ "Техномаст" - 4 517 174,21 грн. (в т. ч. 1 575 350,10 грн. - І черги вимог; 2 941 824,11 грн. - IV черги - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог УПФУ в Личаківському р-ні м. Львова - 1 703 358,68 грн. (в т.ч. 403 002,56 грн. ІІ черги вимог - задоволено 100% вимог); задоволення вимог Львівського міського центру зайнятості - 55 031,00 грн. (в т. ч. 15 796,23 грн. ІІ черги вимог - задоволено 100% вимог); задоволення вимог ВВД ФСС від НВ та ПЗ України у м. Львові - 25 508,00 грн. (в т.ч. 8 183,10 грн. ІІ черги вимог - задоволено 100% вимог); задоволення вимог ДПІ у Шевченківському районі м. Львова - 1 623 911,76 грн. (в т.ч. 531 635,54 грн. ІІІ черги вимог - задоволено 100% вимог); задоволення вимог ДПІ у Жовківському районі Львівської області - 79 369,34 грн. (в т.ч. 41 167,34 грн. ІІІ черги вимог - задоволено 100% вимог); задоволення вимог ТОВ "Варта" - 135 905,57 грн. (в т.ч. 60 803,57 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ПАТ "Банк Форум" - 190 386,71 грн. (в т.ч. 190 386,71 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" - 72 443,34 грн. (в т.ч. 72 443,34 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ТОВ "Інститут судових експертиз та права" - 36 898,10 грн. (в т.ч. 36 898,10 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ТОВ "Нафтагарант" - 124 303,65 грн. (в т. ч. 124 303,65 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ТОВ "Автоцентр "Мотор Сіті" - 26 145,63 грн. (в т. ч. 26 145,63 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ТОВ "Україна-Енерго" - 152 898,18 грн. (в т. ч. 152 898,18 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ЛМКП "Львівводоканал" - 14 703,21 грн. (в т.ч. 14 703,21 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); задоволення вимог ПАТ "ІЕК "ІНЕКО" - 6 637,55 грн. (в т.ч. 6 637,55 грн. ІV черги вимог - задоволено 33,2% вимог); погашення заборгованості із заробітної плати - 2 268 805,00 грн.; погашення позики перед ТОВ "Техномаст", отриманої для виплати заробітної плати працівникам ВАТ "ЛДНМЗ" - 809 000 грн.; відрахування у ФСС ТВП - 1 276,00 грн . ; відрахування по єдиному соціальному внеску - 618 204,50 грн.; витрати на електроенергію - 328 443,64 грн.; послуги з техн. інвентаризації та реєстрації - 34 072,00 грн.; послуги експерта-оцінювача - 250 000,00 грн.; послуги ЗМІ - 1 434,00 грн.; витрати з проведення екологічного аудиту - 35 000,00 грн.; витрати по ліквідації витоків інфільтрату - 56 700,00 грн.; юридичні послуги - 125 500,00 грн.; винагорода арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) - 700 500,00 грн.; послуги банку - 25 652,12 грн.; послуги УДАІ у Львівській області - 8 108,00 грн.; господарські витрати - 114 314,00 грн.; витрати, пов'язані з передачею відомчого житлового будинку - 5 669,00 грн.; послуги залізниці - 10 400,00 грн.; послуги нотаріуса - 14 274,00 грн.; послуги біржі - 544 646,90 грн.; судові витрати - 1 110,00 грн.; послуги з відключення від газових мереж - 1 445,00 грн.; відшкодування витрат арбітражного керуючого на поповнення обігових коштів - 57 620,00 грн.; послуги охоронної фірми - 20 000,00 грн.; послуги з виготовлення документації на землю - 274 000,00 грн.; винагорода за цивільно-правовими договорами - 582 629,00 грн.; оплата послуг бухгалтера - 108 680 грн.; послуги з передачі документів тривалого зберігання в архів - 121 115,00 грн.
Як вбачається із звіту ліквідатора та доданих документів, вимоги кредиторів: ТзОВ "Техномаст" на загальну суму 10 642 139,41 грн., а саме: вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 5 922 367,79 грн.; вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 4 719 771,62 грн.; АКБ "Форум" на загальну суму 407 102,57 грн., а саме: вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 383 279,24 грн.; вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 23 823,33 грн.; ЛМКП "Львівводоканал" на загальну суму 31 549,78 грн., а саме: вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 29 599,93 грн.; вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 1 949,85 грн.; ТзОВ "Україна-Енерго" на загальну суму 463 685,67 грн., а саме: вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 307 808,77 грн.; вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 155 876,90 грн.; ДАТ "Чорноморнафтогаз" - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 145 840,17 грн.; ТзОВ "Інститут судових експертиз та права" - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 74 281,83 грн.; ТзОВ "Нафтагарант" - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 250 243,35 грн.; ТзОВ "Автоцентр "Мотор Сіті" - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 52 635,37 грн.; ТзОВ "Варта" - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 122 407,43 грн.; ПАТ "Інвестиційна енергетична компанія "ІНЕКО" - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів на суму 13 362,45 грн.; ДПІ у Шевченківському р-ні м. Львова - вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 7 277,81 грн.; ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області - вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 270,39 грн.; УПФУ у Личаківському р-ні м.Львова - вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 130 810,45 грн.; ТзОВ "Інститут інформатики і управління" - вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів на суму 15 654,16 грн. є непогашеними у зв'язку з відсутністю грошових коштів та майнових активів у банкрута. Згідно з ч. 5 ст. 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними. Відповідно до ч. 6 ст. 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Щодо повноважень представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст» ОСОБА_10 колегія суддів зазначає наступне:
В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю «Техномаст» стверджує, що даний кредитор не уповноважував ОСОБА_10 на представництво своїх інтересів у судовому засіданні, що відбулось 19.09.2016р. Також апелянт стверджує, що, як легітимний голова комітету кредиторів Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод», не надавав ОСОБА_10 повноважень на підписання протоколу комітету кредиторів банкрута, яким було погоджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, а також не надавав йому повноважень на подання до суду клопотання про затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута.
Проте, як вбачається із матеріалів справи № 8/8 в додатках до звіту ліквідатора Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод» від 15.09.2016р. наявний оригінал довіреності Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст» від 20.01.2016р., що видана представнику ОСОБА_10, та підписана генеральним директором товариства ОСОБА_18 і містить відтиск круглої печатки цього підприємства (том 23 арк.38).
Так, згідно з довіреністю від 20.01.2016р. ОСОБА_10 вповноважений представляти інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст», зокрема, в установах суду ( в тому числі господарських) усіх інстанцій, з усіма правами, що надані законодавством України позивачу, відповідачу, третій особі, потерпілому, обвинуваченому, захиснику, стягувачу, кредитору, боржнику, заявнику, заінтересованій особі, для чого ОСОБА_10 надаються наступні права (повноваження), але не обмежуючись наданими нижче:
- подавати та підписувати від імені Товариства необхідні документи, в тому числі будь-які заяви;
- брати участь в усіх засіданнях господарського суду;
- від імені Товариства засвідчувати та подавати копії документів та інших доказів, брати участь у їх дослідженні, подавати інші документи;
- давати усні та письмові пояснення, заперечення, висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, наводити та давати свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу;
- представляти інтереси Товариства на засіданнях комітету кредиторів Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод» в тому числі з право голосувати від імені Товариства на свій розсуд щодо всіх питань, включених до порядку денного засідання комітету кредиторів, а також стосовно інших питань, що ставляться на голосування, підписувати від імені Товариства листи, заяви, клопотання, протоколи засідання комітету кредиторів, скарги та інші документи, а також здійснювати інші дії, необхідні для виконання представницьких функцій на засіданнях комітету кредиторів;
- підписувати та подавати від імені та в інтересах Товариства будь-які документи та здійснювати всі інші законні дії, пов»язані з цією довіреністю, в межах наданих повноважень;
- користуватись всіма іншими процесуальними правами, наданими Цивільним процесуальним кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Кримінально-процесуальним кодексом України, іншими актами законодавства України.
Станом на дату проведення засідання комітету кредиторів Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний наятомаслозавод» (15.09.2016р.), на якому було схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, а також станом на дату проведення господарським судом Львівської області судового засіданні, на якому було ухвалено ліквідувати банкрута, зазначена довіреність була чинною.
Отже, твердження апелянта про відсутність повноважень у ОСОБА_10 на схвалення від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст» звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод», а також незаконне, на думку скаржника, подання до суду клопотання про затвердження цього звіту та балансу, спростовуються належним та допустимим доказом наявності відповідних повноважень у ОСОБА_10 - довіреністю Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномас» від 20.01.2016р., видану на представництво інтересів даного підприємства.
Відтак, господарським судом Львівської області при прийнятті оскаржуваної ухвали надано належну правову оцінку усім долученим до матеріалів справи доказам, таким як звіту ліквідатора Стадника А.Л. з додатками (в тому числі оригіналом довіреності Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст» від 20.01.2016р., видану ОСОБА_10.), протоколу комітету кредиторів Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод» від 15.09.2016р., яким було схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, а також вирішено направити відповідне клопотання до господарського суду Львівської області про затвердження ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора, а також припинення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Згідно з ч. 2 ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
Пропозицій від інвесторів, засновників підприємства стосовно поліпшення фінансового становища підприємства не надходило.
Отже, суд дійшов правильного висновку, що ліквідатор при реалізації своїх прав та обов'язків діяв сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів, його звіт повно відображає обставини, що мають значення для справи (ліквідатор вчинив належні дії по виявленню активів та пасивів боржника шляхом запитів до відповідних органів, у тому числі державної виконавчої служби, банківських установ, БТІ, реєстраційних відділень МВС України, тощо). Ліквідатор належно провів всі заходи ліквідаційної процедури, повно вчинив дії по виявленню кредиторів та активів боржника, реально довів неможливість платоспроможності боржника і задоволення вимог кредиторів, а відтак звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню господарським судом.
Згідно ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.
Відповідно до вимог ст..46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором банкрута подано господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Отже, дослідивши усі обставини справи у їх сукупності, господарський суд дійшов вірного висновку, що ліквідатором Відкритого акціонерного товариства «Львівський дослідний нафтомаслозавод» виконані всі дії в ході здійснення ліквідаційної процедури відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а відтак звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню господарським судом.
У відповідності до ст. 46 Закону ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Згідно ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.
Згідно ст. 19 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до п. 4 ст. 83 Закону у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті /зокрема, п. 6 - затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом/, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Відповідно до вимог ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Скаржник не надав належних та допустимих доказів на спростування висновків місцевого господарського суду, викладених в ухвалі господарського суду Львівської області від 19.09.2016р. у даній справі.
З огляду на все викладене вище, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає, що ухвала господарського суду Львівської області від 19.09.2016 року у даній справі відповідає матеріалам справи, ґрунтується на вимогах чинного законодавства і підстав для її скасування немає, а зазначені в апеляційній скарзі доводи скаржника не відповідають матеріалам справи, документально не обґрунтовані, а тому не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст. 104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваної ухвали.
Судовий збір за перегляд ухвали господарського суду Львівської області від 19.09.2016 року у даній справі в апеляційному порядку слід покласти на скаржника в порядку, передбаченому ст. 49 ГПК України.
На підставі наведеного та відповідно до вимог ст.ст.33,34,43,49,91,99,101-106 ГПК України,-
Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Техномаст» - залишити без задоволення.
2. Ухвалу господарського суду Львівської області від 19.09.2016р. про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі № 8/8 - залишити без змін.
3. Витрати по сплаті судового збору за перегляд рішення в апеляційному порядку покласти на скаржника.
4. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
5. Матеріали справи повернути господарському суду Львівської області.
6. Повний текст постанови складено « 07» грудня 2016р.
Головуючий суддя Михалюк О.В.
суддя Малех І.Б.
суддя Плотніцький Б.Д.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2016 |
Оприлюднено | 13.12.2016 |
Номер документу | 63254360 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович