Справа № 367/6966/16-ц Головуючий у І інстанції Пархоменко О. В. Провадження № 22-ц/780/6783/16 Доповідач у 2 інстанції ОСОБА_1 Категорія 46 09.12.2016
УХВАЛА
Іменем України
09 листопада 2016 року суддя Апеляційного суду Київської області Іванова І.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Ірпінського міського суду Київської області від 11 жовтня 2016 року про відкриття провадження у справі за позовом Першого заступника прокурора Київської області, в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: Міністерство екології та природних ресурсів України, Національний природний парк "Голосіївський" про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 11 жовтня 2016 року відкрито провадження по вищевказаній справі.
Не погоджуючись з такою ухвалою суду ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, подав апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ст. 295 ЦПК України, зокрема: ним не сплачено судовий збір та пропущено строк на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання апеляційної скарги фізичною особою на ухвалу суду ставка судового збору становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, а це 275 грн. 60 коп.
Таким чином, ОСОБА_2 слід оплатити апеляційну скаргу судовим збором в розмірі 275 грн. 60 коп.
Апеляційна скарга повинна бути оплачена судовим збором на рахунок: 31217206780001; код класифікації доходів бюджету: 22030101; отримувач коштів: ГУДКСУ у К/о. (Київ обл./м. Київ) 22030101, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, код ЄДРПОУ 37955989, призначення платежу: 22030101, судовий збір за позовом Першого заступника прокурора Київської області, Апеляційний суд Київської області, код ЄДРПОУ 02892020.
Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Апеляційного суду Київської області в оригіналах.
За правилами ч. 2 ст. 297 ЦПК України, у разі несплати суми судового збору застосовуються також положення статті 121 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ч.2 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, і надає стороні строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання стороною по справі ухвали.
Окрім того, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Так, відповідно до вимог ч.2 ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цього рішення.
В поданій апеляційній скарзі ОСОБА_2 не зазначає причини пропуску такого строку, що позбавляє суд обєктивно вирішити питання щодо поновлення пропущеного строку.
З матеріалів справи не зрозуміло чи був ОСОБА_2 присутнім на засіданні та відсутні будь-які дані на підтвердження факту отримання копії такої ували суду, що унеможливлює визначити початок перебігу строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
У зв’язку з викладеним, ОСОБА_2 слід подати клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду із зазначенням поважних та об’єктивних причин, що перешкоджали вчасному апеляційному оскарженню.
Згідно із ч. 3 ст. 297 ЦПК України, апеляційна скарга подана після закінчення строків, встановлених ст. 294 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними залишається без руху. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Якщо скаржник, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк усуне недоліки, то апеляційна скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду. В іншому випадку до апеляційної скарги будуть застосовані положення або ч. 3 ст. 297 ЦПК України або ч. 2 ст. 121 ЦПК України.
Враховуючи наведене та вимоги ст. ст. 297, 121 ЦПК України, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши ОСОБА_2 строк для сплати судового збору в розмірі 275 грн. 60 коп. та подачі клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
До усунення вказаних недоліків подана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду.
Керуючись ст. ст. 297, 121 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Ірпінського міського суду Київської області від 11 жовтня 2016 року про відкриття провадження залишити без руху.
Надати ОСОБА_2 строк для сплати судового збору, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання нею копії ухвали.
Надати ОСОБА_2 строк для подачі клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, який не може перевищувати тридцяти днів з дня отримання нею копії ухвали.
У випадку не виконання вимог ухвали суду будуть застосовані положення ст. 297 ЦПК України або ст.121 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Київської області ОСОБА_1
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2016 |
Оприлюднено | 13.12.2016 |
Номер документу | 63295813 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Київської області
Іванова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні