Справа № 388/949/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
07.12.2016 року Долинський районний суд Кіровоградської області
у складі: головуючого - судді Баранського Д.М.,
за участю секретаря Поліщук Т.І.,
представника ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні, у приміщенні суду в м. Долинській цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області, Металургійної районної ради у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з цим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4, яка була його матір'ю.
ОСОБА_4 мала у власності земельну ділянку площею 1,9999 га, що знаходиться на території Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області.
Позивач ОСОБА_2 є спадкоємцем майна ОСОБА_4 за заповітом.
Постановою державного нотаріуса третьої криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області від 29 березня 2016 року ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 з тих підстав, що відсутній правовстановлюючий документ на земельну ділянку.
ОСОБА_2 у зв'язку з втратою державного акта на право власності на земельну ділянку подавав оголошення до місцевої газети «Долинські новини».
Крім ОСОБА_2 інших спадкоємців немає.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2, ОСОБА_1 позов підтримала за обставин зазначених у ньому, попросила позов задовольнити.
Представник відповідача Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області в судове засідання не з'явився, однак надіслав до суду заяву, згідно якої не заперечує проти позову, просить справу розглянути за його відсутності.
Представник Металургійної районної ради у м. Кривому Розі Дніпропетровської області в судове засідання не з'явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надіслав.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку про задоволення позову з таких підстав.
Судом установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Кривому Розі Дніпропетровської області померла ОСОБА_4 (а. с. 9).
Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, зокрема земельна ділянка площею 1,9999 га, кадастровий номер НОМЕР_1, що знаходиться на території Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області, що належала їй згідно державного акта на право власності на земельну ділянку, виданого 19 квітня 2006 року Долинською районною державною адміністрацією Кіровоградської області (а. с. 11).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
За змістом ч. ч. 1-3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до змісту довідки відділу реєстрації місця проживання громадян від 2 листопада 2016 року № 5369 на момент смерті ОСОБА_4 проживала разом з ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 (а. с. 67).
Позивач ОСОБА_2 є спадкоємцем майна ОСОБА_4 за заповітом, що посвідчений секретарем Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області Квартюк Г.В., зареєстрованого у реєстрі за № 48, згідно якого спадкодавець на випадок своєї смерті заповіла на користь ОСОБА_2 всі свої права та обов'язки, що належать на момент складання заповіту, а також ті, що можуть належати у майбутньому (а. с. 39).
29 березня 2016 року державним нотаріусом третьої криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Риковою Т.В., спадкоємцю ОСОБА_2 видано свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 на земельну ділянку площею 1,5002 га, кадастровий номер НОМЕР_2, що знаходиться на території Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області (а. с. 60).
Таким чином, спадкоємець за заповітом всього майна після смерті ОСОБА_4, ОСОБА_2 частково реалізував право на спадкування.
Постановою державного нотаріуса третьої криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Рикової Т.В. від 29 березня 2016 року ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 на земельну ділянку площею 1,9999 га, що знаходиться на території Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області з тих підстав, що відсутній правовстановлюючий документ на це спадкове майно (а. с. 10).
Згідно абзацу 3 пункту 23 ПОСТАНОВИ Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Таким чином, оскільки позивач ОСОБА_2 єдиний спадкоємець за заповітом, який прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_4, відповідно набув права на земельну ділянку площею 1,9999 га, кадастровий номер НОМЕР_1, що знаходиться на території Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області, а тому цей позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1216-1218, 1220, 1221, 1222, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 15, 57-62, 64, 208, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позов ОСОБА_2 до Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області, Металургійної районної ради у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 1,9999 гектарів, кадастровий номер НОМЕР_1, що знаходиться на території Гурівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області, що належала ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Кривому Розі Дніпропетровської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Кіровоградської області через Долинський районний суд Кіровоградської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлений 12 грудня 2016 року.
Суддя Долинського районного суду Д. М. Баранський
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2016 |
Оприлюднено | 15.12.2016 |
Номер документу | 63327487 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні