Ухвала
від 12.12.2016 по справі 520/15648/16-ц
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 520/15648/16-ц

Провадження № 2/520/5885/16

УХВАЛА

про відстрочення сплати судового збору

12.12.2016 суддя Київського районного суду м. Одеси Васильків О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу "Вимпел-13" в особі голови кооперативу ОСОБА_2, третя особа - Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" в особі Південного РЕМ, про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

09.12.2016 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до відповідача, в якому просить зобов’язати ЖБК "Вимпел-13" в особі голови кооперативу ОСОБА_2 відновити за рахунок позивача постачання електроенергії та облік електроенергії, шляхом встановлення приладу обліку електроенергії за адресою: АДРЕСА_1.

Разом із позовною заявою ОСОБА_1 надала до суду заяву про відстрочення сплати судового збору до прийняття судом рішення по справі, на підставі ч. 1 ст. 82 ЦПК України.

Згідно п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов’язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог.

Згідно п. 1.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» /в редакції від 01.09.2015 року/, ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, ОСОБА_3 за подання позовної заяви необхідно сплатити судовий збір за п. 1.2 у розмірі 551,20 грн. за вимогу немайнового характеру.

Положеннями ст. 82 ЦПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.

Аналогічні положення передбачено і положеннями ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір».

Окрім того, п. 29-32 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року, передбачено, що відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

З урахуванням вимог статті 11 ЦПК суд не вправі вчиняти дії, про які йдеться у статті 8 Закону № 3674-VI, з власної ініціативи.

У разі відстрочення або розстрочення сплати судового збору суд повинен зазначити в ухвалі (про відкриття провадження чи в іншій) конкретний строк (строки) сплати судового збору, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. У разі перенесення цієї дати (у зв'язку з відкладенням розгляду справи або з інших причин) при наявності такого клопотання може бути продовжено й строк (строки), на який відстрочено або розстрочено сплату судового збору, про що судом зазначається у відповідній ухвалі.

Суд вправі застосувати щодо одного й того самого заявника і за однією й тією ж його заявою (скаргою) як відстрочення, так і розстрочення сплати судового збору, або зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати. Зазначені дії можуть мати місце у різній послідовності або в сукупності.

Судом досліджено на підтвердження вимоги позивача про відстрочення від спалити судового збору надане ОСОБА_1 пенсійне посвідчення, видане 15.02.2002 року із відміткою «Дитина війни».

На підставі викладеного, та враховуючи надання позивачем на виконання вимог Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року, письмових доказів майнового стану, суд приходить до висновку про можливість застосування положень ст. 82 ЦПК України.

Керуючись ст. 82 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір» /в редакції від 01.09.2015 року/, Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року суддя, -

УХВАЛИЛА:

Відстрочити ОСОБА_1 до ухвалення судового рішення по справі сплату судового збору за подання позовної заяви до Житлово-будівельного кооперативу "Вимпел-13" в особі голови кооперативу ОСОБА_2, третя особа - Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" в особі Південного РЕМ, про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Васильків О. В.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення12.12.2016
Оприлюднено16.12.2016
Номер документу63351572
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/15648/16-ц

Рішення від 17.05.2017

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Васильків О. В.

Ухвала від 12.12.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Васильків О. В.

Ухвала від 12.12.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Васильків О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні