8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 грудня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1215/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Шембелян В.С.
при секретарі судового засідання: Олійник О.А. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «³нсон ТрейдВ» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
06 жовтня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області (далі також- позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «³нсон ТрейдВ» (далі також- відповідач) про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач зареєстрований субєктом підприємницької діяльності Лисичанською міською радою. У звязку з несплатою узгоджених податкових зобовязань за відповідачем утворився податковий борг з податку на додану вартість у сумі 347395,02 грн. З метою погашення податкового боргу, Відповідачу виставлено 04.04.2016 податкову вимогу форми «Ю» № 289-17, яка була вручена посадовій особі Відповідача та на даний час оскаржена не була. На підставі викладеного, Позивач просив суд стягнути заборгованість з ПДВ у сумі 347395,02 грн, за рахунок коштів, які перебувають у його власності, з рахунків Відповідача у банках, обслуговуючих його за період з 13.03.2015 по 30.09.2016.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.25,49,54), на адресу суду повернулись конверти із позначкою пошти за закінченням терміну зберігання. Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72, КАС України суд приходить до такого.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Вінсон Трейд" код ЄДРПОУ 39959110, зареєстровано у якості юридичної особи Лисичанською міською радою Луганської області, місцезнаходження 93100, Луганська область м. Лисичанськ вул. Ворошилова, буд. 5, кім. 316 є платником податків та перебуває на податковому обліку в Лисичанській ДПІ ГУ ДФС у Луганській області (а.с. 7,8).
З матеріалів справи вбачається, що камеральною перевіркою даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, результати якої закріплені у акті № 1/1530/39959110 від 13.01.2016, Державною податковою інспекцією у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області встановлено порушення п. 184.7 ст. 184 ПКУ в частині не визначення відповідачем податкових зобов'язань в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку, по товарах/послугах, необоротних активах, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у зв'язку з чим відповідачем занижені податкові зобов'язання до сплати в бюджет по декларації з податку на додану вартість за листопад 2015 року у сумі 287264 грн. (а.с. 9-10).
На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у м. Лисичанську 04.02.2016 прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 про сплату грошового зобов'язання за порушення відповідачем п. 184.7 ст. 184 ПКУ у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 359080 грн., з якої 287264 грн. сума грошового зобов'язання за основним платежем та 71816 грн. сума грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) (а.с.11).
Зазначене повідомлення-рішення 04.02.2016 відправлено відповідачу поштою з повідомленням про вручення, та вручено його законному представникові 03.03.2016, що підтверджено копією поштового повідомлення.
Станом на 30.09.2016 податковий борг з податку на додану вартість за зазначеним грошовим зобов'язанням складає 341065,02 грн.
Також відповідач має податковий борг з податку на додану вартість згідно податковій декларації за липень 2016 № НОМЕР_2 від 17.08.2016 в розмірі 6330 грн. (а.с.14)
Однак до цього часу вказаний податковий борг відповідачем не сплачений.
У зв'язку з чим з 30.08.2016 збільшилась сума податкового боргу з податку на додану вартість на 6330 грн., яка станом на 30.09.2016 складає загальну суму 347395,02 грн., що підстверджено розрахунком суми податкового боргу (а.с.16), карткою особового рахунку (а.с.28-33).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Відповідно до підпункту 16.1.4. пункту 16.1. статті 16 ПК України, - платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 14.1.175 статті 14 ПК України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно пункту 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Розділом V ПК України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.
У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 ПК України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:
а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;
б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 ПК України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
В порушення вимог пунктів 57.1, 57.3, статті 57, пункту 203.2 статті 203 ПК України ТОВ "Вінсон Трейд" не сплатив у встановлені строки суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 347395,02 грн.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Оскільки відповідач у встановлені законом строки не сплатив суму узгодженого грошового зобов'язання ДПІ у м. Лисичанську відповідно до статті 59 ПК України з метою погашення податкового боргу вручено відповідачу податкову вимогу форми «Ю» від № 04.04.2016 № 289-17 на загальну суму 359080,00 грн. (а.с.13), яка 10.05.2016 відправлено відповідачу поштою з повідомленням про вручення, та вручена його законному представникові 01.06.2016, що підстверджено копією поштового повідомлення (а.с.13).
Відомостей, щодо оскарження, скасування податкової вимоги суду не надано.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.34 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 69-71, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «³нсон ТрейдВ» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсон Трейд" (код ЄДРПОУ 39959110, місцезнаходження: 93100, Луганська область м. Лисичанськ вул. Ворошилова, буд. 5, кім. 316) з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податковий борг з податку на додану вартість за період з 13.03.2016 по 30.09.2016 у розмірі 347395,02 грн (триста сорок сім тисяч триста девяносто п`ять гривень 02 копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 15 грудня 2016 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2016 |
Оприлюднено | 20.12.2016 |
Номер документу | 63467342 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
В.С. Шембелян
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні