Постанова
від 14.12.2016 по справі 820/5131/16
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

14 грудня 2016 р. № 820/5131/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київського районного відділу Харківського міського управління Головного Управління МВС України в Харківській області про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області (код ЄДРПОУ: 08675720) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1) середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 21 квітня 2015 року по 04.09.2015.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивач обіймав посаду заступника начальника сектору дільничних інспекторів міліції Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області. Наказом ГУ МВС України в Харківській області №197 від 24.03.2015 року за порушення службової дисципліни на позивача накладено дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з органів внутрішніх справ. На підставі наказу ГУ МВС України в Харківській області №168 о/с від 21.04.2015 р. його було звільнено з органів внутрішніх справ згідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, за п. "Є" ст. 64 (за порушення дисципліни), з посади заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області. Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22.07.2015 по справі №820/5422/15 позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, третя особа: начальник ГУ МВС в Харківській області було задоволено у повному обсязі, скасовано наказ начальника ГУ МВС в Харківській обл. №197 від 24.03.2015 в частині накладення дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення з органів внутрішніх справ заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області ОСОБА_1 Скасовано наказ начальника Головного Управління МВС України в Харківській області № 168 від 21.04.2015 року в частині звільнення згідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, за п. 64 «Є» (за порушення дисципліни), у запас бройних сил (з органів внутрішніх справ України), майора міліції ОСОБА_1, заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ТУ МВС України в Харківській області. Поновлено ОСОБА_1, майора міліції, на посаді заступника начальника сектору дільничних інспекторів міліції Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.10.2015 по справі № 820/5422/15 постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.07.2015 по справі № 820/5422/15 залишено без змін. Середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 21.04.2015 року по 04.09.2015 року ГУМВС України в Харківській області позивачу виплачено не було.

В судове засідання позивача не прибув, надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином, правом надати заперечення не скористався

Оскільки визначене ч. 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завдання адміністративного судочинства залишається незмінним при розгляді будь-якої адміністративної справи, і дотримання вказаного завдання є обов'язковим в силу приписів ч.2 ст.19 ОСОБА_2 України, то з огляду на приписи ст.41, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, зібравши докази, що в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, доходить висновку, що справа має бути розглянута та вирішена на підставі наявних в ній доказів в порядку письмового провадження.

Стаття 8 ОСОБА_2 України встановлює, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_2 України має найвищу юридичну силу. Закон та інші нормативно - правові акти приймаються на основі ОСОБА_2 України і повинні відповідати їй. ОСОБА_2 України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі ОСОБА_2 України гарантується.

Правовий порядок в Україні, за визначенням ст. 19 ОСОБА_2 України, ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені ОСОБА_2 та законами України.

Суд, розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 обіймав посаду заступника начальника сектору дільничних інспекторів міліції Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області.

Наказом ГУ МВС України в Харківській області №197 від 24.03.2015 року за порушення службової дисципліни на позивача накладено дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з органів внутрішніх справ.

Наказом ГУ МВС України в Харківській області №168 о/с від 21.04.2015 р. ОСОБА_1 було звільнено з органів внутрішніх справ, згідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, за п. "Є" ст. 64 (за порушення дисципліни), з посади заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22.07.2015 р. по справі №820/5422/15 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про скасування наказів та поновлення на посаді - задоволено у повному обсязі.; скасовано наказ начальника Головного Управління МВС України в Харківській області №197 від 24.03.2015 року в частині накладення дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення з органів внутрішніх заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області майора міліції ОСОБА_1; скасовано наказ начальника Головного Управління МВС України в Харківській області № 168 від 21.04.2015 року в частині звільнення згідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, за п. 64 В«ЄВ» (за порушення дисципліни), у запас Збройних сил (з органів внутрішніх справ України), майора міліції ОСОБА_1, заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області; поновлено ОСОБА_1, майора міліції, на посаді заступника начальника сектору дільничних інспекторів міліції Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.10.2015 р. Апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області залишено без задоволення; постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.07.2015р. по справі № 20/5422/15 залишено без змін. (а.с.7-16).

В силу ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду від 22.07.2015 року по справі №820/5422/15 набула законної сили.

Відповідно до ч.1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Отже, судом першої та апеляційної інстанції у справі №820/5422/15 встановлено безпідставність та незаконність наказів начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про звільнення з посади заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області; поновлено ОСОБА_1 з 21.04.2015 року.

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про міліцію" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року № 114 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Приписами абзацу 1 пункту 24 вищевказаного Положення передбачено, що у разі незаконного звільнення або переведення на іншу посаду особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній посаді з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці в грошовому забезпеченні за час виконання службових обов'язків, але не більш як за один рік.

Відповідно до положень ст.235 КЗпП, у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.

Згідно до ст. 236 КЗпП, у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.

Аналізуючи вищевказане, суд доходить висновку, що затримка з вини відповідача виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 22.07.2015 року у розумінні статті 236 КЗпП України тягне за собою відповідальність, передбачену даною нормою, що виражається у виплаті відповідачем заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Вищевказана позиція суду узгоджується із позицією Верховного суду України, котра викладена у справі №6-435цс15 від 01.07.2015 року.

Окрім того, суд зазначає, що середній заробіток працівника згідно з ч.1 ст.27 Закону України "Про оплату праці" №108/95-ВР від 24.03.1995 визначається за правилами, закріпленими у порядку.

Умови обчислення середньої заробітної плати визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати".

Із положень п.5 вищевказаного Порядку вбачається, що нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

Абзацом 1 ст. 8 Порядку №100 визначено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Згідно до п.21 Положення про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затвердженим Кабінетом Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року № 114, для осіб рядового і начальницького складу встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках вони несуть службу понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні. Оплата праці в понадурочний, нічний час, у вихідні та святкові дні провадиться відповідно до законодавства.

У відповідності до п.1.7 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС від 31.12.2007 року №499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", при виплаті особі рядового чи начальницького складу грошового забезпечення за неповний місяць розмір виплати за кожний календарний день визначається шляхом ділення суми грошового забезпечення за повний місяць на кількість календарних днів у місяці, за який здійснюється виплата.

На виконання ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 02.11.2016р. Київським районним відділом Харківського міського управління Головного Управління МВС України в Харківській області надано довідки щодо розміру заробітку ОСОБА_1 на посаді заступника начальника СДІМ Київського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області за останні два календарні місяці роботи, що передували дню звільнення працівника з роботи, сума середньоденного грошового забезпечення позивача складає 153,11 грн. (а.с. 32).

Щодо вірності вказаного позивачем періоду вимушеного прогулу, суд зазначає, що відповідно до наказу Головного управління МВС України в Харківській області №457 о/с від 04.09.2015 року, позивач поновлений на посаді з 21 квітня 2015 року на підставі постанови Харківського окружного адміністративного суду від 22.07.2015 року. (а.с.17).

Згідно довідки про середньомісячну заробітну плату ОСОБА_1 ліквідаційної комісії - начальником Київського відділу поліції (м.Харків) Головного управління Національної поліції в Харківській області здійснено розрахунок згідно вимог постанови КМУ від 08.02.1995 р. № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати». Середньомісячна заробітна плата розрахована станом на 21.04.2015р. відповідно до пункту 2 та пункту 3 даної постанови і становить: фактично нараховане грошове утримання за лютий 2015 складає 4516,88 грн., за березень 2015 складає 4516,88 грн, всього 9033,76 грн., середньомісячне грошове утримання складає 4516,88 грн.

Середньоденна заробітна плата розрахована станом на 21.04.2015р. складає: за лютий 2015 - 4516,88 грн., за березень 2015 р. - 4516,88 грн., всього 9033,76 грн., середньоденне грошове утримання 153,11 грн. (59 днів ).

Враховуючи, що відповідачем безпідставно не виплачено позивачу суму грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, суд доходить висновку про правомірність заявленої позивачем вимоги про виплату йому такого забезпечення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 ОСОБА_2 України, ст.ст. 160 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського районного відділу Харківського міського управління Головного Управління МВС України в Харківській області про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу- задовольнити.

Стягнути з Ліквідаційної комісії Київського районного відділу харківського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Харківській області на користь ОСОБА_1 (пров. Ліднянський, 3, м.Харків, 61090, РНОКПП: НОМЕР_1) середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 21 квітня 2015 року по 04 серпня 2015 року.

Постанову звернути до негайного виконання в частині виплати заробітної плати у межах суми стягнення за один місяць.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Тітов О.М.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.12.2016
Оприлюднено27.12.2016
Номер документу63584901
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/5131/16

Постанова від 14.12.2016

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 02.11.2016

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 26.09.2016

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 26.09.2016

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні