ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" грудня 2016 р.Справа № 924/764/16 Господарський суд Хмельницької області у складі: суддя Радченя Д.І., розглянувши справу
за заявою державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області м.Хмельницький
до товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький
про визнання банкрутом
Представники:
Від кредитора: ОСОБА_1 - представник ДПІ у м.Хмельницькому за дов.№22258/9/22-25-10 від 06.10.2016р.;
Від боржника: не з'явився;
Розпорядник майна: ОСОБА_2 - в режимі відеоконференції.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 18.08.2016 р. (суддя Радченя Д.І.) прийнято до розгляду заяву Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області м.Хмельницький про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34 (код ЄДРПОУ 32517700).
Ухвалою господарського суду від 31.08.2016 р. (суддя Радченя Д.І.) порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Фоззі-Т", м.Хмельницький, визнано вимоги ініціюючого кредитора - державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області до боржника в сумі 3 712 906,00 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядженням майном боржника на строк 115 календарних днів, тобто до 24.12.2016р., розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.
Оголошення (повідомлення) про порушення провадження у справі про банкрутство боржника - ТОВ "Фоззі-Т" оприлюднено 01.09.2016 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.
Ухвалою суду від 17 жовтня 2016 року затверджено реєстр вимог кредиторів, на загальну суму 3 726 686, 00 грн., (вимоги ДПІ у м.Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області у сумі 13 780,00 грн. судового збору -перша черга, вимоги в сумі 2 775 458,00грн. - третя черга та вимоги в сумі 937 448,00грн. - шоста черга), вирішено перші збори кредиторів та засідання комітету кредиторів ТОВ "Фоззі-Т", провести до 8 листопада 2016 року, протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів, та рішення комітету кредиторів про санацію боржника чи про відкриття ліквідаційної процедури, чи про укладення мирової угоди, або про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання подати до господарського суду до 11.11.2016р., підсумкове судове засідання призначено на 11 год. 00 хв. 14 листопада 2016 року.
Ухвалою суду від 07.12.2016р. підсумкове судове засідання суду у справі №924/764/16 відкладалося на 12год. 19 грудня 2016 р. та зобов'язано розпорядника майна до 19.12.2016р. виконати вимоги ухвали суду від 17.10.2016р.
Стаття 26 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» визначає порядок скликання та проведення перших зборів кредиторів. Також визначає перелік питань віднесених до компетенції зборів кредиторів, зокрема обрання комітету кредиторів та вирішення питань щодо подальших судових процедур.
19.12.2016р. ініціюючим кредитором подано клопотання та протокол від 12.12.2016р., згідно якого просить суд припинити процедуру розпорядженням майном боржника, визнати його банкрутом, а також надано згоду на призначення ОСОБА_2 ліквідатором по справі. Як додатки надано документи по справі, зокрема протокол зборів кредиторів від 12.12.2016р. та протокол засідання комітету кредиторів від 12.12.2016р., звіт про проведену роботу в процедурі розпорядження майном за період з 31.08.2016р. по 19.12.2016р.
Як вбачається з матеріалів справи, на день проведення зборів комітету кредиторів, заяв від потенційних інвесторів (санаторів) не надходило.
Представником ДПІ у м.Хмельницькому запропоновано інформацію розпорядника майна щодо провадження процедури банкрутства прийнято до уваги та зазначено, що заяв від інвесторів не надходило, підприємство фактично припинило господарську діяльність, відновити платоспроможність боржника не є можливим.
Розпорядник майна боржника в підсумковому судовому засіданні подані клопотання підтримує та наполягає на їх задоволенні.
На дату судового засідання від інших арбітражних керуючих заяви на участь у справі № 924/764/16 в якості ліквідатора не надходили.
Розглянувши наявні в матеріалах справи документи та заяви, господарським судом встановлено і враховується таке:
Боржник - товариство з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстроване 05.06.2003 року код ЄДРПОУ 32517700.
Заборгованість ТОВ "Фоззі-Т" перед кредиторами згідно затвердженого ухвалою суду реєстру вимог кредиторів від 17 жовтня 2016 року визначено в розмірі 3 726 686, 00 грн.
Частина 1 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону) визначає, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
Стаття 209 Господарського кодексу України визначає, що у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно до ст. 1 Закону, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 3 ст. 22 Закону до повноважень розпорядника майна відноситься проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника.
Розпорядником майна - арбітражним керуючим ОСОБА_2 на зборах кредиторів проінформовано присутніх кредиторів про значну заборгованість боржника, відсутність будь-якого майна, ненадходження звернень щодо санації боржника та неможливість відновлення платоспроможності боржника.
Аналіз фінансового стану ТОВ "Фоззі-Т" свідчить про відсутність перспективи погашення наявної заборгованості та відсутність можливостей для відновлення платоспроможності. Пропозиції щодо проведення санації боржника та укладення мирової угоди у встановленому порядку не надходили.
Згідно з п. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Відповідно до наявного в матеріалах справи протоколу засідання комітету кредиторів від 12.12.2016р. кредиторами (100% голосів) затверджено звіт розпорядника майна про роботу проведену в процедурі розпорядження майном боржника за період з 31.08.2016р. по 19.12.2016р., визнано роботу арбітражного керуючого ОСОБА_2 при виконанні повноважень розпорядника майна у справі № 924/764/16 задовільною, доручено розпоряднику майна звернутись до господарського суду Хмельницької області з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, погоджено призначення ліквідатором ТОВ "Фоззі-Т" арбітражного керуючого ОСОБА_2
Дослідивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку, що майновий стан боржника підтверджує той факт, що останній не в змозі самостійно ліквідувати борг перед кредитором, за відсутності можливості укладення мирової угоди чи передумов для введення процедури санації, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Статтею 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Судом приймаються до уваги роз'яснення викладені у абз. 2 п. 28 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 (із змінами та доповненнями), за змістом якого, з урахуванням обставин конкретної справи та з метою забезпечення ефективної роботи ліквідатора банкрута ліквідаційна процедура може бути введена на строк, менший ніж 12 місяців.
З огляду на викладене, суд вважає за належне припинити процедуру розпорядження майном ТОВ "Фоззі-Т" та повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_2, як розпорядника майна, клопотання розпорядника майна про визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації ТОВ "Фоззі-Т" задовольнити, ТОВ "Фоззі-Т" визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком до 19.06.2017р..
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Кредитором погоджено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_2 для призначення ліквідатором ТОВ "Фоззі-Т", що підтверджується протоколом засідання комітету кредиторів від 12.12.2016р..
Судом враховано, що 19.12.2016р. арбітражним керуючим ОСОБА_2 подано згоду про участь у справі про банкрутство ТОВ "Фоззі-Т" як ліквідатора. На дату судового засідання від інших арбітражних керуючих заяви на участь у справі №924/764/16 як ліквідатора не надходили.
Враховуючи досвід роботи арбітражного керуючого ОСОБА_2, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки ліквідатора, погодження зазначеної кандидатури для призначення ліквідатором по справі №924/764/16 на загальних зборах комітету кредиторів, господарський суд вважає за належне заяву арбітражного керуючого ОСОБА_2 задовольнити, призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, вул. Підгірянки, 28/1, м. Івано-Франківськ, Україна, 76018, свідоцтво арбітражного керуючого №830 від 22.05.2013р., електронна адреса 1926202751@mail.gov.ua.
Повноваження ліквідатора визначені ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно п.1,2 ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
Відповідно до ч.3 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.
Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі 5 відсотків від обсягу стягнутих на користь боржника активів (повернення грошових коштів майна, майнових прав), які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, а також 3 відсотків від обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.
Право вимоги арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) на додаткову грошову винагороду виникає з дня фактичного надходження до боржника стягнутих на його користь активів чи їх частини, які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, або з дня фактичного повного або часткового погашення вимог конкурсних кредиторів пропорційно до їх обсягу.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому ОСОБА_2 оплату послуг за виконання ним повноважень ліквідатора у справі, що складається з основної та додаткової грошових винагород у розмірі, встановленому законодавством.
Відповідно до статті 38 Закону, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; скасовується арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Відповідно до пункту 3.1. „Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутствоВ» передбачено, належить здійснити офіційне оприлюднення оголошення на підставі судового рішення. З цією метою резолютивна частина судового рішення повинна містити припис щодо оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури.
Суддя, який прийняв судове рішення, що містить припис про офіційне оприлюднення, не пізніше дванадцятої години наступного робочого дня формує в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронній формі оголошення, яке підлягає офіційному оприлюдненню.
Відлік строку на вчинення передбачених Законом процесуальних дій починається з дня офіційного оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України. Першим днем перебігу відповідного строку є день, наступний за днем офіційного оприлюднення такого оголошення.
Отже, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується у двомісячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 40, 41, 114, 115, розділом Х „Прикінцеві та Перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , Суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34 (код ЄДРПОУ 32517700) та повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_2, як розпорядника майна ТОВ "Фоззі-ТВ» .
2. Визнати банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34 (код ЄДРПОУ 32517700).
3. Відкрити ліквідаційну процедуру у справі №924/764/16 строком на шість місяців - до 19.06.2017р.
4. Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34 (код ЄДРПОУ 32517700), призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2, вул. Підгірянки, 28/1, м. Івано-Франківськ, Україна, 76018, свідоцтво арбітражного керуючого №830 від 22.05.2013р., електронна адреса 1926202751@mail.gov.ua.
5. Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_2, вул. Підгірянки, 28/1, м. Івано-Франківськ, Україна, 76018, свідоцтво арбітражного керуючого №830 від 22.05.2013р., оплату послуг за виконання ним повноважень ліквідатора у справі, що складається з основної та додаткової грошових винагород у розмірі, встановленому законодавством.
8. Оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34 (код ЄДРПОУ 32517700) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
9. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав 19.12.2016р..
10. Припинити з 19.12.2016р. нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших економічних санкцій за всіма зобов'язаннями банкрута.
11. Припинити з 19.12.2016р. повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном та припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.
12. Скасувати арешти, накладені на майно боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Т", м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34 (код ЄДРПОУ 32517700) та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13. Зобов'язати ліквідатора:
- використовувати тільки один банківський рахунок для зарахування коштів, отриманих під час проведення ліквідаційної процедури та для здійснення розрахунків з кредиторами банкрута. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю.
- провести ліквідаційну процедуру банкрута відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", скласти ліквідаційний баланс та подати його господарському суду разом із звітом про свою діяльність у строк до 19.06.2017р.;
- письмово надавати суду один раз на місяць звіт про хід ліквідаційної процедури з відповідним документальним підтвердження, відомості про фінансове становище та майно боржника, заплановані заходи щодо продажу майна боржника.
Зобов'язати посадових осіб банкрута - протягом п'ятнадцяти днів з дня винесення постанови передати ліквідатору бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.
Суддя Д.І. Радченя
Віддрук. 7 прим.
1 - до справи,
2 - ініціюючому кредитору - м.Хмельницький, вул.Героїв Майдану, 12 ;
3 - боржнику, м.Хмельницький, вул.Зарічанська, 34
4 - Головне управління юстиції у Хмельницькій області - м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87;
5- арбітражному керуючому ОСОБА_2, вул. Підгірянки, 28/1, м. Івано-Франківськ, Україна, 76018
6 - державному реєстратору Реєстраційної служби Хмельницького міськрайоного управління юстиції; вул.Соборна,
7 - Головному управлінню статистики у Хмельницькій області.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2016 |
Оприлюднено | 27.12.2016 |
Номер документу | 63612586 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Радченя Д.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні