Справа № 621/2443/16-к
Провадження № 1-кп/621/201/16
УХВАЛА
Іменем України
23 грудня 2016 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві питання про виправлення описки, допущеної в ухвалі Зміївського районного суду Харківської області від 20 грудня 2016 року,
встановив:
В провадженні Зміївського районного суду Харківської області перебувало кримінальне провадження № 12016220300001075 відносно ОСОБА_3 за ознаками суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 20 грудня 2016 року відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі строгим наглядом.
Однак, при виготовленні тексту ухвали було допущено описку.
Так, в п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року № 7 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування» роз`яснено, що для об`єктивної оцінки ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб суд має спочатку з`ясувати думку експертів-психіатрів стосовно виду примусових заходів медичного характеру, які можуть бути призначені психічно хворій особі в разі визнання її неосудною, а потім, з урахуванням висновків експертів і характеру вчиненого цією особою суспільно небезпечного діяння, ухвалити рішення про вибраний ним вид примусових заходів медичного характеру (тип психіатричного закладу, який його здійснюватиме). При цьому в ухвалі (постанові) суду не треба наводити назву конкретного психіатричного закладу, до якого має бути госпіталізована неосудна особа, і вказувати строк застосування примусового заходу медичного характеру, проте необхідно зазначити про скасування з часу доставки (прийому) неосудного до цього закладу запобіжного заходу (якщо останній був застосований).
В той же час, в резолютивній частині ухвали Зміївського районного суду Харківської області від 20 грудня 2016 року зазначено, що запобіжний захід відносно ОСОБА_3 , у виді тримання під вартою в УВП № 27 залишити без змін до набрання ухвалою законної сили.
Відповідно до ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
З огляду на вищевикладене, суд вбачає підстави для виправлення описки, допущеної у резолютивній частині вказаної ухвали.
На підставі викладеного та керуючись ст. 379 КПК України, суд, -
ухвалив:
Виправити описку допущену у резолютивній частині ухвали Зміївського районного суду Харківської області від 20 грудня 2016 року по справі № 621/2443/16-к.
Абзац 3 резолютивної частині ухвали Зміївського районного суду Харківської області від 20 грудня 2016 року викласти в наступній редакції:
«Запобіжний захід відносно ОСОБА_3 у вигляді тримання під вартою в умовах УВП № 27 до набрання ухвалою законної сили залишити, а з моменту госпіталізації (доставки) ОСОБА_3 до психіатричного закладу зі строгим наглядом ОСОБА_3 з-під варти звільнити.».
На ухвалу суду протягом 7 днів з моменту її проголошенняможе бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області
Головуючий:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63620888 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні