Справа № 308/11120/16-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2016 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
обвинуваченої - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгород заяву прокурора ОСОБА_3 про відвід судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч..3 ст. 368 КК України -
В С Т А Н О В И В:
Прокурором ОСОБА_3 заявлено відвід головуючому судді ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч..3 ст. 368 КК України. Зава мотивована тим, що суддею ОСОБА_6 11.10.2016 року було повернуто обвинувальний акт прокурору у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч..3 ст. 368 КК України, а тому суддя ОСОБА_6 вже брав участь у розгляді обвинувального акту у даному кримінальному провадженні, вже сформував свою думку щодо даного кримінального провадження, що є підставою для його відводу. Також зазначив, що при проведенні підготовчого судового засідання 11.10.2016 року суддею ОСОБА_6 було порушено норми процесуального права, що свідчить про його упередженість, що також є підставою для відводу судді.
В судовому засіданні прокурор, захисник підтримали клопотання про відвід судді ОСОБА_6 .
Обвинувачена ОСОБА_5 в судовому засіданні залишила вирішення заявипро відвід судді ОСОБА_6 у кримінальному провадженні на розсуд суду.
Відповідно до ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
У складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 КПК України, суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій, при перегляді судових рішень Верховним Судом України або за нововиявленими обставинами.
Згідно ч. 5ст. 80 КПК Українивідвід повинен бути вмотивованим.
Дослідивши заяву прокурора ОСОБА_3 про відвід судді ОСОБА_6 , з`ясувавши думку учасників кримінального провадження, суд приходить до висновку, що прокурор не довів підстави необ`єктивності судді. Підстав, передбачених ст.75 КПК України не встановлено, а посилання прокурора на ст.76 КПК України також безпідставні, оскількив ч.1ст.76 КПК України зазначено, що суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій, при перегляді судових рішень Верховним Судом України або за нововиявленими обставинами. Суддя ОСОБА_6 у досудовому розслідуванні участі не приймав. Щодо зазначення прокурором про порушення суддею ОСОБА_6 норм процесуального права, то суд першої інстанції не вправі надавати цьому оцінку, а це є компетенцією апеляційного суду.
Враховуючи наведене та приймаючи до уваги, що обставини які викладені в заяві не підтверджені, суд не вбачає підстав для задоволення заяви прокурора про відвід судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, а тому в задоволенні заяви про відвід судді ОСОБА_6 слід відмовити за його безпідставністю.
Керуючисьст. ст.75, 76,80,81 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви прокурора ОСОБА_3 судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч..3 ст. 368 КК України- відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63638958 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні