Ухвала
від 22.12.2016 по справі 821/1642/16
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

22 грудня 2016 р.м. ХерсонСправа № 821/1642/16

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши порядку письмового провадження заяву про розстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовомХерсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області додержавного підприємства "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про стягнення податкового боргу,

встановив:

30.11.2016 року Херсонський окружний адміністративний суд ухвалив постанову у справі № 821/1642/16, якою задовольнив позовні вимоги Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області та стягнув з державного підприємства "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", з рахунків у банках та за рахунок готівки до державного бюджету податковий борг з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) грошові кошти у розмірі 173046,57 грн.

14.12.2016 року державне підприємство "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (далі - заявник) звернулося до суду із заявою про розстрочення виконання постанови Херсонського окружного адміністративного суду від 30.11.2016 року у справі № 821/1642/16 строком на 36 місяців зі сплатою суми боргу з податку на додану вартість у розмірі 173046,57 грн. рівними частками щомісяця по 4806,85 грн. (останній платіж - 4806,82 грн.).

Від заявника надійшло клопотання про розгляд заяви без його участі в порядку письмового провадження.

Належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи Херсонська ОДПІ у судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила.

Відповідно до положень ст.ст. 122, 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно із ч. 2 ст. 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути заяву про розстрочення виконання судового рішення в порядку письмового провадження.

Необхідність розстрочення виконання судового рішення заявник обґрунтовує фінансовими труднощами ДП "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою". Так, згідно Статуту заявник є госпрозрахунковим підприємством, яке здійснює свою діяльність за рахунок коштів, отриманих за виконані роботи із землеустрою. Найбільшу частину грошових надходжень становлять кошти місцевих та державного бюджетів, які сплачуються замовниками за розроблену землевпорядну документацію. Фінансові труднощі підприємства пов'язані з тим, що через брак бюджетних коштів ГУ Держгеокадастру у Херсонській області за виконані роботи з інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих на території Херсонської області, заборгувало підприємству 1820505,58 грн.

Крім того, у заявника існують борги зі сплати податків та обов'язкових платежів до бюджетів та комунальним платежам. Заявник зазначає, що обігових коштів підприємства вистачає тільки на виплату заробітної плати працівникам, часткову оплату комунальних платежів та сплату розстрочених податкових зобов'язань. Підприємство зазначає, що сплата податкового боргу призведе до арешту рахунків боржника та, як наслідок, неможливості здійснення подальшої діяльності, невиплати заробітної плати працівникам, несплати до бюджету єдиного соціального внеску та вже розстрочених податкових зобов'язань, а відтак - до фактичного зупинення роботи та оголошення підприємства банкрутом.

На підтвердження зазначених у заяві доводів заявни надав суду наступні документи: бухгалтерську довідку про дебіторську заборгованість станом на 14.12.2016 року, довідку про кредиторську заборгованість, довідку про рахунок і залишок коштів, звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) за 9 місяців 2016 року за формою № 2, відповідно до якої фінансова діяльність ДП "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" є збитковою; баланс (звіт про фінансовий стан) на 30.09.2016 року.

Статтею 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України, суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

За таких обставин суд дійшов висновку про наявність підстав для про розстрочення виконання судового рішення, а відтак задовольняє заяву державного підприємства "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".

Керуючись ст. ст. 122, 128, 263 КАС України, суд, -

ухвалив:

Задовольнити заяву державного підприємства "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про розстрочення виконання судового рішення.

Розстрочити виконання постанови Херсонського окружного адміністративного суду від 30.11.2016 року у справі № 821/1642/16 за позовом Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області до державного підприємства "Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 173046,57 грн. строком на 36 місяців зі сплатою суми боргу рівними частками щомісяця по 4806,85 грн., починаючи з січня 2017 року, сума останнього платежу - 4806,82 грн.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Суддя Кисильова О.Й.

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.12.2016
Оприлюднено27.12.2016
Номер документу63648886
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/1642/16

Ухвала від 22.12.2016

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Кисильова О.Й.

Ухвала від 15.12.2016

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Кисильова О.Й.

Постанова від 30.11.2016

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 27.10.2016

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні