ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
31 жовтня 2016 року м. Київ К/800/29465/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А. , розглянувши
касаційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - ОВПП ДФС)
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2015
у справі № 826/5762/15
за позовом Державного територіально-галузевого обєднання «Південно-Західна залізниця» (далі - ТТГО «Південно-Західна залізниця»)
до Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
ОВПП ДФС 31.10.2016 (згідно штампу на поштовому конверті) звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2015.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху, як така, що подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення, а заявлене клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для оскарження судових рішень є необґрунтованим.
Згідно з частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Звертаючись 31.10.2016 до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою та заявляючи клопотання про поновлення строку подання касаційної скарги, ОВПП ДФС посилається на те, що касаційна скарга була повернута ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.02.2016 на підставі частини 6 статті 214 цього Кодексу через невиконання вимог ухвали про залишення касаційної скарги без руху у зв'язку з несплатою судового збору, а можливість сплатити судовий збір виникла лише 12.08.2016. Водночас відповідач не наводить обставин, які були об'єктивною перешкодою для звернення із касаційною скаргою впродовж періоду часу з серпня по жовтень 2016 року після затвердження кошторису на 2016 рік; доказів на підтвердження обставин, які були об'єктивною перешкодою для звернення з касаційною скаргою впродовж лютого - жовтня 2016 року (виписки з кошторису витрат, довідок територіального органу ДКС України щодо стану бюджетного фінансування за кодом бюджетної класифікації 2800 тощо), так само, як і пояснень з приводу наявності чи відсутності таких доказів, не надає.
Згідно з пунктом 3 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних справах є рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Керуючись частиною 1 статті 108, статтями 165, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2015 у справі № 826/5762/15 залишити без руху, надавши їй строк для усунення вищевказаних недоліків касаційної скарги - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Роз'яснити, що відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга буде повернута та вважатись неподаною, якщо особа, що подає касаційну скаргу, не усуне зазначені недоліки касаційної скарги до вказаного строку або не заявить клопотання про його продовження.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2016 |
Оприлюднено | 26.12.2016 |
Номер документу | 63651972 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Усенко Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні