Єдиний унікальний номер № 616/949/16-ц
Провадження № 2/616/372/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
« 30» грудня 2016 року смт.Великий Бурлук
Суддя Великобурлуцького районного суду Харківської області РИКОВ М.І., перевіривши виконання вимог ст.ст.119, 120 ЦПК України при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківської області, третя особа - Великобурлуцька РДА у Харківській області про визнання права на земельну ділянку із земель державного резервного фонду,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Харківської області, третя особа - Великобурлуцька РДА у Харківській області в якому просить визнати право на земельну ділянку, площею 8,2288 га, яка передається у власність ОСОБА_1 із земель державного резервного фонду, що знаходяться на території Міловської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області.
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.119,120 ЦПК України, а саме: позовна заява повинна містити: - ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку; - ціну позову щодо вимог майнового характеру; - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; - зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору, - позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання; - позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ціну позову щодо вимог майнового характеру. Відповідно до п.2 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна (необхідно зазначити дійсну вартість нерухомого майна на час звернення до суду з посиланням на належний доказ). Таким чином суд не має можливості перевірити правильність сплаченого державного мита. Цей недолік необхідно виправити, визначити ціну позову та сплатити судовий збір відповідно ціни позову.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Оскільки в матеріалах доданих до позовної заяви відсутні відомості про дійсну вартість земельної ділянки на час розгляду справи в суді і не додається документ про вартість спірного майна на момент звернення до суду, то ці обставини унеможливлюють вирішення питання про правильність розміру судового збору.
Цей недолік необхідно усунути, встановити дійсну вартість майна на час звернення до суду, (для визначення дійсної вартості земельної ділянки станом на день пред'явлення позову, а з цим і ціни позову, позивачеві необхідно надати відповідну довідку від Відділу Держгеокадастру у Великобурлуцькому районі Харківської області), після чого зазначити ціну позову, як цього вимагає до п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України, сплативши при цьому судовий збір відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір".
Крім того, позивачеві необхідно обґрунтовано, з посиланням на закон, який регламентує дані правовідносини, оформити позовну заяву належним чином, оскільки суддя має право відкрити провадження у справі лише при наявності як передумов права на пред'явлення позову, так і при наявності умов, які складають порядок реалізації права на звернення до суду, і вони передбачені в статтях 119-121 ЦПК України.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119-121 ЦПК України або не сплачено судовий збір підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин суд вважає, що вказану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу термін для усунення зазначених вище недоліків.
За таких обставин, керуючись ст.ст.119-121 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківської області, третя особа - Великобурлуцька РДА у Харківській області про визнання права на земельну ділянку із земель державного резервного фонду - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України у разі невиконання ним вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Великобурлуцького районного суду
Харківської області: ОСОБА_2
Суд | Великобурлуцький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2016 |
Оприлюднено | 06.01.2017 |
Номер документу | 63886158 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобурлуцький районний суд Харківської області
Риков М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні