ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"03" січня 2017 р.Справа № 922/4832/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.
розглянувши матеріали
позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю Фармацевтична компанія Здоров'я , 61013, м.Харків, вул.Шевченка, 22, код ЄДРПОУ 31437750;
до відповідача - 1 Bippola Limited, Cyprus, 11087, Nikosia, KENNEDY CENTRE, 2 floor;
відповідача - 2 товариства з обмеженою відповідальністю Право-Ресурс , 61013, м.Харків, вул.Шевченка, 28-а, код ЄДРПОУ 38160766;
про захист ділової репутації та спростування недостовірних відомостей,
визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Товариство з обмеженою відповідальністю Фармацевтична компанія Здоров'я звернулось до господарського суду Харківської області із позовом до відповідача-1 Bippola Limited, та відповідача- 2 товариства з обмеженою відповідальністю Право-Ресурс , в якому просить визнати недійсною та такою, що дискредитує, порочить ділову репутацію ТОВ Фармацевтична компанія Здоров'я інформацію, яка була опублікована 25.07.2016 у статті Харьковская группа фармкомпаний Здоровье : Европейский инвестор с российской пропиской інтернет-видання Pharma.net.ua (посилання http:// pharma.net.ua/news/Ukraine/15994-gruppa-farmkompanij-zdorove-evropejskij-investor-s-rossijskoj-propiskoj); зобов'язати відповідача 1- Bippola Limited спростувати недостовірну інформацію опубліковану 25.07.2016 у статті Харьковская группа фармкомпаний Здоровье : Европейский инвестор с российской пропиской інтернет-видання Pharma.net.ua протягом місяця з дати набрання рішенням суду законної сили шляхом повідомлення про ухвалене у справі судове рішення, включаючи публікацію його тексту; стягнути з відповідача 2-товариства з обмеженою відповідальністю Право-Ресурс штраф у розмірі 20000,00 грн., а також солідарно стягнути з відповідачів судовий збір.
Адреса місцезнаходження відповідача 1-Bippola Limited (Cyprus, 11087, Nikosia, KENNEDY CENTRE, 2 floor).
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Статтею 3 Закону України "Про міжнародне приватне право" встановлено, що якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.
Згідно зі ст. 123 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
При цьому відповідно до положень ст. 125 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до пунктів 6.1-6.8 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 р. N 1092/5/54 у разі, якщо правова допомога запитується або надається на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (далі - Конвенція про вручення), застосовуються відповідні положення цієї Інструкції з урахуванням викладеного в пунктах 6.2 - 6.14 цієї Інструкції. Доручення про вручення документів за кордоном на підставі Конвенції про вручення складається судом чи іншим заінтересованим компетентним органом України у формі прохання, яка установлена Конвенцією про вручення, згідно з додатком 10 до цієї Інструкції. Відповідно до статті 7 Конвенції про вручення формуляр обов'язково складається французькою чи англійською мовою чи мовою запитуваної держави, а в разі заповнення українською мовою - обов'язково супроводжується перекладом на одну із зазначених мов. Заповнений формуляр доручення і документи, що підлягають врученню, надсилаються у двох примірниках. Суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції.
Повідомлення іноземних суб'єктів про розгляд справи судами України здійснюється в порядку, визначеному Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965 року в м. Гаага (далі - Конвенція), до якої приєдналась України згідно Закону України «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах» від 19 жовтня 2000 року N 2052-III.
Угодою між Україною та Республікою Кіпр про правову допомогу в цивільних справах від 06 вересня 2004 року, яка була ратифікована Україною 22 вересня 2005 року та набула чинності для України зі 8 березня 2006 року, статтею 2 встановлено, що Центральним органом з боку України є Міністерство юстиції України, а з боку Республіки Кіпр - Міністерство юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр. З метою виконання цієї Угоди компетентні органи Договірних Сторін зносяться через свої Центральні органи.
Враховуючи той факт, що напрямок господарським судом Харківської області сповіщень відповідачеві в порядку, визначеному інструкцією з діловодства в господарських судах України, не може бути належним повідомленням, суд вважає за необхідне направити судове доручення за місцезнаходженням відповідача у порядку, визначеному Угодою між Україною та Республікою Кіпр про правову допомогу в цивільних справах від 06 вересня 2004 року.
Порядок здійснення такого вручення врегульовано в Україні Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 р. N 1092/5/54 (далі - Інструкція).
Відповідно до п. 2.3 Інструкції переклад здійснюється фахівцем, запрошеним до відповідного суду України, або засвідчується уповноваженим перекладачем, або нотаріально.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках такі дії по підготовці справи до розгляду, зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребувати від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомитися з такими матеріалами безпосередньо в місцях їх знаходження.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача надати до суду переклад позовної заяви, цієї ухвали господарського суду Харківської області про порушення провадження у справі № 922/4832/16 на англійську мову у трьох примірниках.
Крім того, враховуючи необхідність звернення до Міністерства юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр з проханням про вручення за кордоном судових або позасудових документів по даній справі, проте останнє вимагає стали 21 євро за послуги з вручення документів відповідачу, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача сплатити вартість послуг з вручення Міністерством юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр документів відповідачеві та надати до суду оригінал відповідного платіжного документа для його надсилання на адресу зазначеного міністерства.
Також, суд вважає за необхідне визначити граничний термін розгляду справи у відповідності з Конвенцією Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.1965 р., а саме встановити строк розгляду справи до 01.07.2017 р., що становить шість місяців з дати надходження позовної заяви в господарський суд Харківської області.
Розглянувши клопотання позивача про звернення до відповідного компетентного органу республіки Кіпр з дорученням щодо отримання інформації про власника Bippola Limited, Кіпр, поданого з посиланням на положення ст.ст.27, 137 ЦПК України, беручи до уваги, що господарський суд при здійсненні процесуальних дій керується не нормами ЦПК України, а Господарським процесуальним кодексом України, приписи статей 38 та 125 якого передбачають можливість звернення господарського суду із судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави із відповідним судовим дорученням на підставі письмового клопотання сторони, поданого у порядку ст.38 ГПК України, враховуючи, що клопотання позивача не відповідає вимогам, встановленим даною статтею, зокрема, не зазначено ні обставини, що перешкоджають його наданню; не зазначено органу, в якого необхідно витребувати доказ, ( в тому числі і підстави, які б могли дати суду розуміння, в якому саме органі може міститися інформація про власника компанії Bippola Limited), суд відмовляє в його задоволенні.
Керуючись статтями статтями 38, 54-57, 64, 65, 86, 125 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі та призначити її до розгляду у судовому засіданні на "21" лютого 2017 р. о(об) 10:30 .
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 2-й поверх, кабінет № 224.
4. Зобов'язати сторони надати через канцелярію суду наступні документи:
ПЕРШОГО ВІДПОВІДАЧА:
- документально та нормативно обґрунтований відзив по суті позовних вимог, у разі наявності заперечень - їх правове та документальне обґрунтування;
- відомості про представництва відповідача на території України або осіб, що уповноважені представляти інтереси відповідача (в разі наявності таких);
ДРУГОГО ВІДПОВІДАЧА:
- документально та нормативно обґрунтований відзив по суті позовних вимог, у разі наявності заперечень - їх правове та документальне обґрунтування;
5. Зобов'язати позивача у відповідності до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.65 р. та Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень в п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали надати господарському суду Харківської області нотаріально засвідчені копії перекладу на англійську мову цієї ухвали в трьох примірниках та судового доручення в трьох примірниках.
6. Зобов'язати позивача сплатити вартість доставки документів Міністерством юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр в сумі 21 Євро для відповідача на наступні платіжні реквізити : Bank Account Number: 6001017 - Ministry of Justice and Public Order; IBAN: CY21 0010 0001 0000 0000 0600 1017; Swift Code: CBCYCY2N) та в п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали надати господарському суду Харківської області докази сплати коштів в сумі 21 Євро.
7. Звернути увагу учасників судового процесу, що згідно ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
У разі, коли письмові докази подаються суду іноземною мовою, додається їх переклад українською мовою, засвідчений у встановленому порядку.
8. Звернути увагу сторін, що нез'явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
9. Попередити сторони про передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивача - про правові наслідки, передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2017 |
Оприлюднено | 06.01.2017 |
Номер документу | 63907120 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні