Справа № 147/1565/16-ц
Провадження № 2/147/26/17
У Х В А Л А
про залишення без руху
04.01.2017 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Волошин І.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тростянецької селищної ради Вінницької області, ОСОБА_3, приватного підприємства Капітан , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, Державна архітектурно-будівельна інспекція у Вінницькій області, про визнання права власності на нерухоме майно,
ВС ТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом до Тростянецької селищної ради Вінницької області, ОСОБА_3, приватного підприємства Капітан , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Державна архітектурно-будівельна інспекція у Вінницькій області, про визнання права власності на нерухоме майно.
Зазначена позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 119 ЦПК України та Закону України Про судовий збір , а тому є підстави для залишення її без руху з метою усунення недоліків.
Згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Звертаючись до суду з даною позовною заявою, позивачі зазначили ціну позову 2777813, 00 гривень.
Згідно доданої до позовної заяви квитанції, позивачами сплачено судовий збір в розмірі 6890,00 грн. Зазначений судовий збір позивачем було сплачено з врахуванням вказаної ним ціни позову у максимальному розмірі, передбаченому Законом України Про судовий збір .
Однак, предметом позову є майнові вимоги про визнання за кожним з позивачів права власності на 1/2 комплексу будівель та споруд торгівельного призначення по вул.Б. Хмельницького, 1, смт Тростянець Вінницької області. Тобто, на кожного з позивачів частка майна, на яку вони просять визнати право власності становить 1388906,50 грн.
Згідно ч. 6 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Відповідно до п.10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору. За подання додаткових заяв, у яких збільшується розмір позовних вимог, недоплачена сума судового збору також підлягає сплаті. У разі об'єднання позовних вимог відповідно до статті 126 ЦПК, а також у випадках подання позовної заяви одним чи кількома позивачами (співпозивачами) до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом (частина шоста статті 6 Закону № 3674-VI).
Відповідно до п. 1.1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Отже, кожна вимога позивачів має бути оплачена окремим платіжним документом.
Таким чином, позивачам слід доплатити судовий збір з урахуванням п. 1.1 ч.2 ст. 4 та ч. 6 ст. 6 Закону України Про судовий збір , виходячи з вартості майна на яке просять визнати право власності та надати оригінал документу про його сплату.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 121 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тростянецької селищної ради Вінницької області, ОСОБА_3, приватного підприємства Капітан , третя особа яка не заявляє самостійних вимог Державна архітектурно-будівельна інспекція у Вінницькій області про визнання права власності на нерухоме майно залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків не більше п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2017 |
Оприлюднено | 12.01.2017 |
Номер документу | 63932473 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Волошин І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні