ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
10.01.2017Справа № 910/14755/16
За скаргою державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості
на дії державного виконавця
у справі № 910/14755/16
за позовом державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості
до товариства з обмеженою відповідальністю Укрконсалтінвест
про стягнення 22 645, 71 грн
Суддя Карабань Я.А.
Представники: без виклику сторін
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И :
11.08.2016 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрконсалтінвест" про стягнення 27589 грн. 40 коп., з яких 22335 грн. 00 коп. основного боргу, 3585 грн. 45 коп. пені, 1358 грн. 26 коп. штрафу та 310 грн. 69 коп. 3% річних.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 20.09.2016 позов задоволено частково, припинено провадження у справі в частині стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Укрконсалтінвест" суми основного боргу у розмірі 22335, 00 грн, стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Укрконсалтінвест" на користь державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" 3% річних у розмірі 310, 69 грн та судовий збір у розмірі 1378, 00 грн. В іншій частині позову відмовлено.
На виконання вказаного рішення суду у справі № 910/14755/16 видано відповідний наказ від 07.10.2016.
04.01.2017 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості надійшла скарга на дії державного виконавця.
Згідно скарги стягувач просить суд визнати незаконними дії державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві, яким 23.11.2016 видано повідомлення про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання; зобов'язати державний відділ державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві прийняти заяву та відкрити виконавче провадження на підставі наказу Господарського суду міста Києва від 07.10.2016 про примусове виконання рішення.
На підставі розпорядження в.о. керівника апарату Господарського суду міста Києва від 04.01.2017 № 05-23/32 здійснено повторний авто розподіл судової справи між суддями, скаргу передано на розгляд судді Карабань Я.А.
Суд, дослідивши скаргу державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості і додані до неї документи, дійшов висновку, що скарга підлягає залишенню без розгляду в порядку, встановленому статтями 53, 121 2 , п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням такого.
Відповідно до п. 9.9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим статтею 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у пунктах 2, 4 частини першої цієї статті і за необхідності - зазначених у частинах другій і третій статті 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в пунктах 3-5 частини сьомої статті 82 Закону України "Про виконавче провадження".
У вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, пунктів 1-3, 5, 6, 9 частини першої статті 63, статті 64, розділів ХІ, ХІІ, ХІІ 1 ГПК тощо.
Отже, у відповідності до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додається документ, який підтверджує відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи наведені вище норми процесуального права, належним доказом надсилання сторонам судового процесу та органу Державної виконавчої служби копій скарги на дії чи бездіяльність останнього та доданих до неї документів є: оригінали описів вкладення до поштових відправлень, в яких наведено вичерпний перелік предметів (документів), які надіслані, а також оригінал розрахункового документу (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відділенням поштового зв'язку.
Однак, під час дослідження доданих до скарги документів на предмет додержання вимог, встановлених, зокрема, ст. 57 ГПК України, судом встановлено, що скаржником в якості доказів відправлення скарги сторонам у справі не додано описів вкладення у цінний лист та поштових чеків.
Стаття 57 ГПК України є імперативною нормою права, тому ненадання скаржником доказів направлення скарги сторонам у справі є порушенням її вимог, що, в свою чергу, тягне за собою наслідки, передбачені п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК, тобто повернення скарги із доданими до неї документами без розгляду.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником.
За приписами п. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
У відповідності до частини 1 статті 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином-суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Юридична особа відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Отже, від імені юридичної особи позовну заяву підписує повноважна посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах чи приписах закону.
Особа, яка є представником, повинна мати належним чином посвідчені повноваження на ведення справи в суді.
У постанові Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 17.01.2006 р. № 34/224 у справі за позовом ВАТ до ЗАТ про стягнення 1 593 424,19 грн. зазначається, що відповідно до ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб у господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, надають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище. Таким чином, право на представництво юридичної особи пов'язане з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим ця юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії.
Керівник підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначено законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їхнє посадове становище. Повноваження керівників юридичних осіб підтверджується:
а) документи, що посвідчують їхнє посадове чи службове становище. До таких документів відносять накази (чи інші аналогічні документи) про призначення на посаду, протоколи зборів про обрання на посаду;
б) установчими документами юридичної особи, в яких містяться повноваження посадових чи службових осіб, що беруть участь у справі як представники цих осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України, представниками юридичних осіб можуть бути особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
До поданої скарги в якості підтвердження повноважень представника державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості ОСОБА_1 на підписання скарги, засвідчення копій документів та подання до суду документів, не додано жодного документа, що підтверджує такі повноваження.
За таких обставин, керуючись 53, 54, 121 2 , п.п. 1, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
Повернути скаргу державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості на дії державного виконавця із доданими до неї документами без розгляду.
Суддя Я.А. Карабань
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2017 |
Оприлюднено | 13.01.2017 |
Номер документу | 63963445 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Карабань Я.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні