справа № 399/1023/16-ц
провадження № 2/399/70/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2017 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді - Шуліки О.О., за участю секретаря судового засідання - Рясної В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Онуфріївка заяву публічного акціонерного товариства комерційного Банку ПриватБанк про забезпечення позову у цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства комерційного Банку ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В :
Представник ПАТ КБ ПриватБанк звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
12.01.2017 р. позивач подав заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту, заборони будь яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження на земельну ділянку площею 1,5 га, кадастровий номер 3524680800:02:000:5112, розташовану на території Вишнівцівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області, що належить відповідачу ОСОБА_1 на праві власності і призначена для ведення особистого селянського господарства.
Згідно ч.1 ст. 153 ЦПК України встановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Суд не вбачає підстав для накладення арешту на майно відповідача, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч.1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду (ч.3 ст. 151 ЦПК України ).
Згідно п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України позов може бути забезпечено, зокрема, накладенням арешту на майно та грошові кошти, що належить відповідачеві і знаходяться у нього або інших осіб.
Відповідно до ч.3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Як роз'яснив Верховний Суд України в п.4 постанови Пленуму Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 р. № 9 , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд(суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів, оскільки обмеження можливості користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.
Пунктом 15 Розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України встановлено, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, не допускається: купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами. Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, в порядку, визначеному цим Законом. Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
Наразі суд бере до уваги те, що доказів співмірності вимог з вартістю майна, що перебуває у власності відповідача, відсутні, а також при встановлених обставинах, коли до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, тому заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає, як необгрунтована відповідно до положень ст.ст. 151 , 152 ЦПК України та п.15 Розділу Х "Перехідні положення" ЗК України .
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України , -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви публічного акціонерного товариства комерційного Банку ПриватБанк про забезпечення позову у цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства комерційного Банку ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - відмовити.
Ухвала може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Онуфріївський районний суд Кіровоградської області протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя О.О. Шуліка
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2017 |
Оприлюднено | 18.01.2017 |
Номер документу | 64050335 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Шуліка О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні