Справа № 359/10536/14-ц Головуючий у І інстанції Муранова-Лесів І. В. Провадження № 22-ц/780/1200/17 Доповідач у 2 інстанції Ігнатченко Н. В. Категорія 58 16.01.2017
УХВАЛА
16 січня 2017 року м. Київ
Суддя Апеляційного суду Київської області Ігнатченко Н.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 21 жовтня 2014 року у справі за поданням державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Бориспільського міськрайонного управління юстиції Київської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника - ОСОБА_2,
у с т а н о в и л а:
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 21 жовтня 2014 року подання задоволено.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, ОСОБА_2, через свого представника ОСОБА_3, подав апеляційну скаргу із пропуском строків, встановлених ч. 2 ст. 294 ЦПК України.
Згідно із ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
За положенням ст. 69 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційну скаргу на ухвалу від 21 жовтня 2014 року подано 22 грудня 2016 року через канцелярію суду першої інстанції.
В апеляційній скарзі з посиланням на долучені докази зазначено, що представник боржника отримав копію оскаржуваної ухвали 16 грудня 2016 року, однак вказані обставини не дають підстав вважати, що строк на апеляційне оскарження не пропущено, оскільки останнім днем подання апеляційної скарги в даному випадку буде 21 грудня 2016 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 294 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані не поважними.
При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, ОСОБА_2 необхідно надати суду апеляційної інстанції належні докази або вказати на інші підстави, які підтверджують поважність причини пропуску установленого законом строку на апеляційне оскарження.
За таких обставин, підстави відкриття апеляційного провадження у справі відсутні, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху із наданням терміну для зазначення боржником підстав для поновлення пропущеного строку.
Керуючись ст. ст. 294, 297 ЦПК України,
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 21 жовтня 2014 року залишити без руху та встановити строк тридцять днів з моменту отримання копії ухвали для виправлення вказаних недоліків, в іншому випадку буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Київської області Н.В. Ігнатченко
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2017 |
Оприлюднено | 19.01.2017 |
Номер документу | 64078966 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Київської області
Ігнатченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні