Справа № № 585/216/17
Номер провадження 1-кс/585/41/17
У Х В А Л А
І М Е Н ЕМ У К Р АЇ Н И
18 січня 2017 року м.Ромни
Слідчий суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю заступника прокурора Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши клопотання заступника прокурора Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні магазину за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В С Т А Н О В И Л А:
18 січня 2017 року заступник прокурора Роменської місцевої прокуратури звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні магазину за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та відшукання паперових та електронних документів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема, печаток, документи, які вказують на наміри виготовити вказані вікна, безпосередньо вищевказані вікна у кількості 135 шт., печаток, а також договори купівлі продажу метало пластикових вікон за період із грудня 2016 року по даний час, договори купівлі товару, первинні бухгалтерські документи щодо оприбуткування, руху метало пластикових вікон за період із грудня 2016 року по даний час, особисті записи ФОП « ОСОБА_4 » щодо його діяльності та інших даних, звітність щодо діяльності ФОП « ОСОБА_4 » за період із грудня 2016 року по даний час, документи щодо виготовлення ФОП « ОСОБА_4 » метало пластикових вікон за період із грудня 2016 року по даний час та безпосереднє відшукання вікон з енергозбереженням в кількості 135 штук.
З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що ФОП « ОСОБА_4 » з метою заволодіння бюджетними коштами, отриманими від Відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради, під час проведення закупівлі металопластикових вікон для навчальних закладів м. Ромни, надав до відділу завідомо недостовірні дані та документи, на підставі яких отримав грошові кошти в сумі 549999, 45 грн. А саме подав інформацію, що між вищевказаним відділом та ФОП « ОСОБА_4 » 21.12.2016 року укладено договір зберігання № 1, відповідно до якого ФОП « ОСОБА_4 » прийняв на зберігання згідно акту приймання передачі № 1 від 21.12.2016 року, а відділ передав «майно» - металопластикові вікна з енергозбереженням в кількості 135 штук, зазначене майно буде зберігатися у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 . Також ОСОБА_4 з метою незаконного отримання державних коштів 12.12.2016 року надав до відділу довідку № 28 «про наявність обладнання та матеріально технічної бази», в якій п. 2 зазначив наявність у нього магазину по продажу столярних та металопластикових вікон за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказаний факт внесено до ЄРДР та проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12017200100000013 від 05.01.2017 року за ч.3 ст.191 КК України.
В ході допиту свідок ОСОБА_5 , яка з 2015 року по даний час працює у відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради на посаді бухгалтера, підтвердила, що саме ФОП « ОСОБА_4 » подав до відділу вищезазначені документи, на підставі яких отримав на свій розрахунковий рахунок бюджетні кошти в сумі 549999, 45 грн.
Враховуючи вищевказані обставини та відповідно до наявних даних за місцем розташування магазину по продажу столярних виробів та металопластикових вікон, який зазначив у довідці № 28 від 12.12.2016 року ФОП « ОСОБА_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитися документи, що мають значення для об`єктивного і досудового розслідування та містить відомості про заволодіння ФОП « ОСОБА_4 » бюджетними коштами під час укладення з ним відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради договору закупівлі товару за державні кошти та мають знаходитися вищевказані вікна у кількості 135 шт.
В ході досудового розслідування встановлено, що приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , належить ПП «Брокер» код ЄДРПОУ 21118326, частка власності 1/ 1, на праві приватної власності.
У судовому засіданні прокурор своє клопотання підтримав, застосовувати технічні засоби фіксування не просив.
В силу ч. 1 ст. 107 КПК України вказане клопотання розглядається без застосування технічних засобів фіксування.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши прокурора, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність часткового задоволення клопотання.
З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що ФОП « ОСОБА_4 » отримав грошові кошти в сумі 549 999,45 грн. від Відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради для проведення закупівлі метало пластикових вікон для навчальних закладів м. Ромни. Також між вищевказаним відділом та ФОП « ОСОБА_4 » 21.12.2016 року укладено договір зберігання № 1, відповідно до якого ФОП « ОСОБА_4 » прийняв на зберігання згідно акту приймання передачі № 1 від 21.12.2016 року, а відділ передав «майно» - металопластикові вікна з енергозбереженням в кількості 135 штук, зазначене майно буде зберігатися у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 . Досудове слідство вважає, що документи складені між ФОП « ОСОБА_4 » та Відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради є недостовірними і складені з метою заволодіння бюджетними коштами. Також ОСОБА_4 з метою незаконного отримання державних коштів 12.12.2016 року надав до відділу довідку № 28 «про наявність обладнання та матеріально технічної бази», в якій п. 2 зазначив наявність у нього магазину по продажу столярних та метало пластикових вікон за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказаний факт внесено до ЄРДР та проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12017200100000013 від 05.01.2017 року за ч.3 ст.191 КК України (а. с. 3).
В ході допиту свідок ОСОБА_5 , яка з 2015 року по даний час працює у відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради на посаді бухгалтера, підтвердила, що саме ФОП « ОСОБА_4 » подав до відділу вищезазначені документи, на підставі яких отримав на свій розрахунковий рахунок бюджетні кошти в сумі 549999, 45 грн. (а. с. 9 - 10).
Згідно Договору зберігання № 1 від 21.12.2016 року відділ освіти виконкому Роменської міської ради передав ФОП « ОСОБА_4 » на зберігання матеріали, згідно акту приймання передачі № 1 від 21.12.2016 року (металопластикові вікна з енергозбереженням в кількості 135 шт.), терміном з 21.12.2016 року по 31.01.2017 року включно, в окремому приміщенні, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 15, 16).
У довідці № 28 від 12.12.2016 року ФОП « ОСОБА_4 » про наявність обладнання та матеріально технічної бази вказаний, зокрема, магазин по продажу столярних виробів та метало пластикових вікон за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 22).
В ході досудового розслідування встановлено, що приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , належить ПП «Брокер» код ЄДРПОУ 21118326, частка власності 1/ 1, на праві приватної власності (а. с. 23 - 24).
Суд вважає, що прокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані 135 штук метало пластикових вікон з енергозбереженням мають значення для досудового розслідування та можуть бути речовими доказами під час судового розгляду та їх відшукання має значення для встановлення істини в даному кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в приміщенні магазину за адресою: АДРЕСА_1 , може зберігатися майно, а саме: вищевказані вікна у кількості 135 шт., яке може бути речовим доказом згідно ст. 98 КПК України під час судового розгляду та їх відшукання має значення для встановлення істини в даному кримінальному провадженні у4 зв`язку з чим клопотання прокурора про проведення обшуку з метою відшукання метало пластикових вікон з енергозбереженням в кількості 135 штук необхідно задовольнити.
В задоволенні клопотання в частині надання дозволу на виявлення і відшукання печаток і документів, слід відмовити, так як прокурором не доведено, що дані документи відповідно до ч. 2 ст. 98 КПК України, містять ознаки речового доказу зазначені в частині першій цієї статті. Крім того в клопотанні не конкретизовано які саме документи мається намір відшукати та їх номера та дату видачі, що з огляду на практику ЄСПЛ є підставою для відмови в задоволенні клопотання в цій частині.
Керуючись ст. ст. 234-235 КПК України,
П О С Т А Н О В И Л А :
Клопотання заступника прокурора Роменської місцевої прокуратури задовольнити частково.
Надати слідчому Роменського ВП ГУНП України ОСОБА_6 дозвіл на проведення обшуку в приміщенні магазину за адресою: Сумська обл., м. Ромни, вул. Горького, 108, яка належить ПП «Брокер» (код ЄДРПОУ 21118326) з метою виявлення та відшукання металопластикових вікон з енергозбереженням у кількості 135 шт.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Виготовляються дві ухвали про дозвіл на обшук, які чітко позначаються як копії.
Слідчий суддя:підпис…
Копія вірна:
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2017 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 64139352 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Євлах О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні