УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №276/78/14-к Головуючий у 1-й інст. Мельник М. Л.
Категорія ст. 81 КК України, ст. ст. 537, 539 КПК України Доповідач Широкопояс Ю. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2017 року. Колегія суддів Апеляційного суду Житомирської області у складі: ОСОБА_1 - головуючого, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, за участі прокурора Лотуги Л.В., засудженої ОСОБА_4, секретаря судового засідання Велидчук І.М., -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Житомирі справу за апеляційною скаргою засудженої ОСОБА_4 на ухвалу Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 16 листопада 2016 року, -
в с т а н о в и л а:
Цією ухвалою, в порядку ст. 537 КПК України, ст. 81 КК України, вирішено повернути засудженій ОСОБА_4 її клопотання про застосування до неї на підставі ст. 81 КК України умовно-дострокового звільнення від додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади керівника господарських товариств за вироком Володарсько-Волинського районного суду від 6 лютого 2015 року щодо неї за ч. 2 ст. 382 КК України.
В апеляційній скарзі з усними доповненнями засуджена просить скасувати ухвалу та призначити розгляд її клопотання в суді першої інстанції. Посилається на істотне порушення місцевим судом кримінального процесуального закону, порушення її права на звернення до суду.
Заслухавши доповідь судді, пояснення засудженої в підтримання апеляційної скарги з усними доповненнями, міркування прокурора в заперечення апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до таких висновків.
З матеріалів справи видно, що вироком Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 6 лютого 2015 року ОСОБА_4 було засуджено за ч. 2 ст. 382 КК України на 2 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади керівника господарських товариств на строк 2 роки та на підставі ст. 75 КК України було звільнено її від відбування основного покарання з випробуванням на 1 рік з покладенням на неї певних обовя'зків, передбачених ст. 76 КК України.
2 листопада 2016 року до Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області надійшло клопотання засудженої ОСОБА_4 про застосування до неї на підставі ст. 81 КК України умовно-дострокового звільнення від додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади керівника господарських товариств за вироком того ж місцевого суду від 6 лютого 2015 року щодо неї за ч. 2 ст. 382 КК України.
Відповідно до положень ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, визначений ч. 2 ст. 539 КПК України, має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання під час виконання вироків за клопотаннями певних осіб та органів, у тому числі, за клопотанням засудженого. Положеннями ст. 539 КПК України регламентовано порядок вирішення судом такого питання та необхідність прийняття рішення по суті клопотання, не передбачено можливості повернення клопотання засудженого про умовно-дострокове звільнення від покарання особі, яка вправі подати таке клопотання.
Суд першої інстанції істотно порушив вищевказані норми кримінально-процесуального закону та ухвалив необгрунтоване рішення про повернення клопотання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженій ОСОБА_4 з мотиву відсутності клопотання органу виконання покарання та невідповідності заяви засудженої вимогам ст. 110 Виправно-трудового кодексу України, що втратив чинність з 01.01.2004р., яке не відповідає положенням діючого кримінально-процесуального закону.
За таких обставин доводи апеляційної скарги є обгрунтованими, ухвала місцевого суду підлягає скасуванню у зв'язку з істотним порушенням вимог кримінально-процесуального закону з призначенням розгляду клопотання засудженої ОСОБА_4 у тому ж суді першої інстанції
Керуючись ст. ст. 404, 407 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу засудженої ОСОБА_4 задовольнити.
Ухвалу Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 16 листопада 2016 року за клопотанням засудженої ОСОБА_4 про умовно-дострокове звільнення від додаткового покарання скасувати та призначити розгляд цього клопотання у тому ж суді першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2017 |
Оприлюднено | 24.01.2017 |
Номер документу | 64153207 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Широкопояс Ю. В.
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Широкопояс Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні