ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.01.2017 Справа № 917/1773/16
про відшкодування збитків
Суддя Сірош Д.М.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність №1 від 04.01.2016
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність №01/9023 від 05.12.2016
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено про дату складання повного рішення у відповідності до вимог ст. 85 ГПК України.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено про дату складання повного рішення у відповідності до вимог ст. 85 ГПК України.
Суть спору: розглядається позов про відшкодування збитків в сумі 573522,20, завданих забруднення землі ВБКП «Рассвет» внаслідок залиття каналізаційними (стічними) водами.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позов в повному обсязі та наполягав на його задоволенні, в обґрунтування позовних вимог посилався на те, що розмір збитків в сумі 573522,20 визначено комісією, ОСОБА_3 якої затверджено розпорядженням голови Кременчуцької районної державної адміністрації №149 від 18.06.2015; ОСОБА_3 та розпорядження у встановленому порядку незаконними не визнані.
Відповідач у відзиві на позов проти позову заперечив, посилаючись на те, що в матеріалах справи відсутні акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та матеріали притягнення до адміністративної відповідальності службових осіб підприємства за порушення вимог природоохоронного законодавства та інші матеріали, необхідні для обрахунку відповідної шкоди.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив: Відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки від 02.10.2008 за №13798 Виробничо-будівельне колективне підприємство «Рассвет» є власником земельної ділянки площею 7,50 га у межах згідно з планом.
Земельна ділянка розташована на території Червонознам'янської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.
Цільове призначення (використання) земельної ділянки - землі підприємств іншої промисловості.
15.04.2014 на території Виробничо-будівельного колективного підприємства «Рассвет» , яке знаходиться за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Занасипський Шлях, 4 на відстані близько 100 метрів від адміністративної будівлі стався прорив на напірному каналізаційному колекторі Комунального підприємства «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради, внаслідок якого було затоплено стічними (фекальними) водами територію підприємства позивача. Всі природні низини в радіусі сотень метрів були заповнені та підтоплені брудною водою, від якої йшов різкий та неприємний запах сірководню та фекалій.
Каналізаційний колектор від СП-1 (вул. Леонова-1В) до каналізаційних очисних споруд (с. Мала Кохнівка) належить КП «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради.
ОСОБА_3 колектор проходить через земельну ділянку, власником якої є ВБКП "Рассвет", що підтверджується державним актом на право власності на землю та кадастровим планом земельної ділянки.
Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру належна ВБКП «Рассвет» земельна ділянка, якій присвоєно кадастровий №5322486300:06:000:0003 площею 7,5004 гектарів віднесена до категорії земель "Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення", тобто не є ділянкою сільськогосподарського призначення.
Між ВБКП «Рассвет» та КП «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради відсутні договірні правовідносини з приводу надання послуг з водопостачання та водовідведення.
ВБКП «Рассвет» звернулось до Кременчуцького міськрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби в Полтавській області із заявою про проведення перевірки забрудненої земельної ділянки та складання відповідного акту санітарно-епідеміологічного обстеження.
Проте зазначена державна установа 17.04.2014 надала відповідь, відповідно до якої відмовилась проводити обстеження, посилаючись на те, що встановлення факту забруднення території підприємства каналізаційними стічними водами внаслідок аварії на напірному колекторі КП Кременчукводоканал» відноситься до повноважень Державної екологічної інспекції у Полтавській області.
Аналогічну відповідь на заяви та звернення позивача надала і Державна екологічна інспекція у Полтавській області.
Зокрема, у своїй відповіді Державна екологічна інспекція у Полтавській області послалась на лист від КП «Кременчукводоканал» , де останнє повідомило, що наслідки аварії ліквідовані 16.04.2014, після ліквідації аварії з метою недопущення виникнення погіршення санітарно-епідеміологічної та екологічної ситуації були виконані роботи по благоустрою.
Позивач стверджує, що зазначені роботи не виконувалися, працівники відповідача знаходились на території ВБКП «Рассвет» лише в день прориву, тобто 15.04.2014.
В подальшому ВБКП «Рассвет» звернулось із заявою про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів, та за фактом забруднення земельної ділянки ВБКП «Рассвет» , що мало місце 15.04.2014 СВ Крюківського ВМ КМВ УМВС України в Полтавській області відкрито кримінальне провадження за №12014170110001418 від 29.10.2014 за ч. 1 ст. 239 КК України (Забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля). Під час проведення досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні слідчим відповідно до вимог КПК України було проведено огляд місця події (забрудненої ділянки землі) 29.10.2014, складено схему до протоколу огляду місця події з позначенням периметру забрудненої ділянки та було відібрано зразки ґрунту по периметру забрудненої земельної ділянки, а також відібрано контрольний зразок землі з незабрудненої земельної ділянки для порівняння. ОСОБА_3 зразки були направлені до ННЦ «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені ОСОБА_4» , яким складено звіт про науково-дослідну роботу за договором №05/15 від 19.01.2015, в якому встановлено:
В результаті проведених лабораторно-аналітичних досліджень у наданих зразках ґрунту визначено наявність ознак забруднення. З урахуванням похибки вимірювань, передбаченої чинними нормативними документами на методи аналізування (ДСТУ), підвищення вмісту нітратів, рухомих форм фосфору та калію у ґрунті забрудненої ділянки є суттєвим порівняно з аналогічними показниками у фоновому (експериментальному) зразку та ГДК.
Джерелом забруднення ґрунтового покриву території ВКПБ «Рассвет» нітратами, рухомими формами фосфору та калію можна вважати стічні (фекальні) води комунально-побутового походження, що в переважній більшості містять азотовмісні речовини (нітрити, нітрати, аміак) адже саме вони є продуктом розпаду білкових сполук, та фосфати (які містяться у детергентах), що надходять у стічні води з побутовими стоками.
Дослідженнями встановлено, що максимальний рівень забруднення на території, яка піддалась впливу аварійної ситуації на напірному каналізаційному колекторі «Кременчукводоканал» переважно приходиться на ділянки, де відібрано ґрунтові зразки за №6-№8.
Визначено перевищення показників фонового (експериментального) зразка: за вмістом нітратного азоту в усіх відібраних та визначених зразках ґрунту у 1,4-5,2 рази; за рухомим фосфором у 1,2 рази у зразках №№ 3, 4 та у 1,5 рази у зразку №8; за рухомими калієм у 1,2-3,9 рази у зразках №2-№8. Перевищення гранично-допустимих концентрацій хімічних речовин виявлено у зразку № 8 за нітратним азотом (на 67%) та за вмістом рухомого фосфору (на 43%); у зразках №3 і №4 за вмістом рухомого фосфору (відповідно на 8% і 16%). Істотне перевищення у ґрунті значень ГДК нітратів та рухомих форм фосфору є небезпечним і дія їх на суміжні компоненти навколишнього природного середовища (вода, повітря) на організм людини носить лише негативний характер.
5. В результаті проведеної оцінки ступеню забруднення ґрунтів нітратами та фосфатами на ділянці з їх максимальною концентрацією визначено, що коефіцієнт забруднення ґрунту складає 1,55, тобто середовище розцінюється як забруднене, а ризик виникнення захворювань населення, викликаний підтопленням ґрунтів комунально - побутовими стоками «Кременчукводоканал» , істотний» .
25.03.2015 ВБКП "Рассвет" звернулось із заявою до Кременчуцької районної державної адміністрації Полтавської області для створення комісії та складання акту з визначення та відшкодування збитків, спричинених КП "Кременчукводоканал" внаслідок забруднення земельної ділянки, що мало місце 15.04.2014 внаслідок вищенаведеної аварійної ситуації.
На підставі досліджених документів Комісією складено ОСОБА_3 з визначення та відшкодування збитків спричинених КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради внаслідок забруднення земельних ділянок, що належать на праві власності ВБКП "Рассвет".
Вказаним актом встановлено, що 15.04.2014 внаслідок аварії на каналізаційному колекторі КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради стічними водами спричинено забруднення земельної ділянки, яка на праві власності належить ВБКП "Рассвет".
Із поданих до Кременчуцької РДА документів вбачається, що земельна ділянка площею 7,50 га була передана у власність ВБКП «Рассвет» в належному стані та без будь-яких забруднень. Під час користування земельною ділянкою ВБКП «Рассвет» не було жодних випадків забруднення землі сторонніми речовинами (стічними каналізаційними водами) тощо. Отже, лише внаслідок прориву каналізаційного колектору, що належить відповідачу на праві власності, та проходить по земельній ділянці позивача, сталося забруднення земельної ділянки ВБКП «Рассвет» стічними (фекальними) водами. Вказані стічні (фекальні) води тривалий час не прибиралися та земельна ділянка не була приведена до належного стану.
На підтвердження того, що саме внаслідок дій відповідача відбулось забруднення земельної ділянки ВБКП «Рассвет» до позову додані відповіді з відділу Держземагенства у Кременчуцькому районі Полтавської області та з Червонознам'янської сільської ради.
Так у відповіді з Держземагенства у Кременчуцькому районі Полтавської області від 12.01.2015 за вих. №0-1617-01-4/2-15 зазначено, що у відповідності до технічної документації із землеустрою, розробленої на підставі дозволу голови Кременчуцької районної державної адміністрації №1633 від 12.08.2013 проведено інвентаризацію земельної ділянки площею 7,50 га на території Червонознам'янської сільської ради, що знаходилась в користуванні МКП «Рассвет» для її подальшого викупу. Розроблена технічна документація містить висновок Кременчуцького районного відділу земельних ресурсів №01-07/1726 від 27.06.2007 та Відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства №1401 від 02.07.2007, якими встановлено обмеження режиму використання земельної ділянки не міститься в складі технічної документації із землеустрою.
За періоди з 2008 по 2015 до відділу не надходила офіційна інформація з екологічних служб щодо забруднення будь-якими речовинами чи стічними (фекальними) водами каналізації земельної ділянки площею 7,50 га, що знаходиться у власності ВБКП «Рассвет» на території Червонознам'янської сільської ради.
У Відповіді Червонознам'янської сільської ради від 14.01.2015 за вих. №48 зазначено, що в сільській раді відсутні факти забруднення вказаних земельних ділянок, після передачі у власність позивачу, будь-якими речовинами чи стічними (фекальними) водами каналізації.
Відповідно до відповіді Кременчуцького міськрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області за №32 від 17.01.2015 випадків забруднення земельних ділянок, розміщених на території Червонознам'янської сільської ради, в період 2013-2014 років на адресу органів Держсанепіднагляду скарг чи будь-яких інших відомостей з вказаного питання не надходило.
Таким чином, із вказаних документів вбачається, що земельна ділянка площею 7,50 га передана у власність ВБКП «Рассвет» в належному стані та без будь-яких забруднень. Під час подальшого користування земельною ділянкою ВБКП «Рассвет» не було жодних випадків забруднення землі сторонніми речовинами (стічними каналізаційними водами) тощо.
Отже, як стверджує позивач, лише внаслідок прориву каналізаційного колектору, що належить відповідачу на праві власності, та проходить по земельній ділянці позивача, могло статися забруднення земельної ділянки ВБКП «Рассвет» стічними (фекальними) водами.
Як зазначає позивач, площа забрудненої земельної ділянки була виміряна в присутності понятих за допомогою 50-ти метрової рулетки PC- 50 саме по периметру забрудненої ділянки, на складеній схемі позначались місця, де відбирались проби ґрунту з забрудненої земельної ділянки. Таким чином, було встановлено, що площа забрудненої земельної ділянки складає 6596 кв.м.
Згідно з вказаним вище ОСОБА_3 розмір шкоди від забруднення земельної ділянки площею 6596 кв.м, які завдав КП "Кременчукводоканал" ВБКП "Рассвет" становить 573522,20 грн.
Розрахунок суми завданих збитків здійснено та визначено членами комісії згідно з п. 4.6 Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства затвердженої Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 за формулою:
Р = АхГхПхКх К(Н) х К(ЕГ) де:
Р - розмір шкоди від забруднення земель, грн;
А - питомі витрати на ліквідацію наслідків забруднення земельної ділянки, значення якого дорівнює 0,5;
Г - нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що зазнала забруднення (засмічення), грн/кв.м;
П - площа забрудненої земельної ділянки, кв.м;
К - коефіцієнт забруднення земельної ділянки, що характеризує кількість забруднюючої речовини в об'ємі забрудненої землі залежно від глибини просочування;
К(Н) - коефіцієнт небезпечності забруднюючої речовини;
К(ЕГ) - коефіцієнт еколого-господарського значення земель.
Отже, розмір шкоди від забруднення земельної ділянки площею 6596 кв.м., які завдав КП «Кременчуводоканал» ВБКП «Рассвет» 15.04.2014 відповідно до п. 4.6 Методики становить :
0,5x69,56x6956x25x1,0x1,0 = 573 522,20 грн
де: А = 0,5;
Г = 69,56 грн/кв.м (згідно технічної документації по розрахунку нормативно-грошової оцінки «промрайону Занасип» на території Червонознам'янської сільської ради Кременчуцького району затверджена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 24.06.2003 №301);
П = 6596 кв.м (відповідно до протоколу огляду місця події від 29.10.2014 за підписом слідчого СВ Крюківського ВМ КМВ УМВС України в Полтавській області ст. лейтенанта міліції ОСОБА_5);
К(Н) = 2,5 (згідно додатку 1 даної Методики); К(ЕГ) = 1,0 (згідно додатку 2 даної Методики).
Коефіцієнт К через неможливість визначення згідно Методики (п.4.8.4) прийнято за 1.
Розпорядженням голови Кременчуцької районної державної адміністрації від 18.06.2015 №149 зазначений ОСОБА_5 було затверджено.
ОСОБА_3 та Розпорядження у встановленому порядку незаконними не визнані.
Згідно з частиною 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є завдання майнової (матеріальної) шкоди іншій особі.
Відповідно до норм статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитки у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Крім того, відповідно до п.п. 1.2, 1.3 Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.1995 N 30, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 21.07.1995 за N 231/767, (в редакції, яка була чинною на момент забруднення земельної ділянки стічними водами) ці правила є обов'язковими для всіх виробничих підприємств водопровідно-каналізаційного господарства (надалі - виробник), комбінатів комунальних підприємств або інших організацій, що експлуатують системи водопостачання та каналізації населених пунктів України, незалежно від їх відомчої належності та форми власності. Виробники та інші організації, що експлуатують системи водопостачання та каналізації населених пунктів України, несуть відповідальність за невиконання вимог цих Правил і чинного законодавства України.
Згідно з п. 2.1.6 Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України технічна експлуатація систем водопостачання та каналізації повинна забезпечувати безперебійну і надійну роботу всіх споруд при високих техніко-економічних і якісних показниках з врахуванням вимог охорони водойм від забруднення стічними водами і раціонального використання водних ресурсів.
Статтею 1 Закону України "Про відходи" (в редакції, яка була чинною на момент забруднення земельної ділянки стічними водами) визначено, що відходи - це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України "Про відходи" (в редакції, яка була чинною на момент забруднення земельної ділянки стічними водами) суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані, зокрема, відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров'ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України; виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.
Відповідно до частина 1 статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Частиною 2 цієї статті передбачено, що особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Виходячи зі змісту цієї норми, підставою цивільно-правової відповідальності за завдання майнової шкоди є склад цивільного правопорушення, яке складається з наступних елементів: наявність майнової шкоди, протиправна поведінка заподіювача (дії чи бездіяльність), причинний зв'язок між протиправною поведінкою та майновою шкодою, вина. Тому, відповідно до статті 1116 Цивільного кодексу України позивач повинен довести факт протиправної поведінки відповідача, настання шкоди (її розмір) та причинний зв'язок між протиправною поведінкою відповідача та настанням шкоди, а відповідач - відсутність своєї вини.
Так, з наведених вище обставин справи вбачається протиправна поведінка відповідача, яка полягає в забрудненні належної позивачу на праві власності земельної ділянки фекальними (стічними) водами.
Відповідно до частини другої статті 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Статтею 157 Земельного кодексу України передбачено, що відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, в тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами і стічними водами. Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 2 вказаної статті, порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 № 284 затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 1 Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок.
Згідно з пунктом 2 Порядку розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад.
Результати роботи комісій оформляються відповідними актами, що затверджуються органами, які створили ці комісії.
Відповідно до пункту 5 Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, збитки відшкодовуються власникам землі і землекористувачам, у тому числі орендарям, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, що їх заподіяли, за рахунок власних коштів не пізніше одного місяця після затвердження актів комісій.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" голови місцевих державних адміністрацій утворюють для сприяння здійсненню повноважень місцевих державних адміністрацій консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, служби та комісії, члени яких виконують свої функції на громадських засадах, а також визначають їх завдання, функції та персональний склад.
На виконання вимог статей 152, 157 Земельного кодексу України та вказаного Порядку ВБКП "Рассвет" звернулось із заявою 25.03.2015 до Кременчуцької районної державної адміністрації Полтавської області для створення комісії та складання акту з визначення та відшкодування збитків спричинених КП "Кременчукводоканал" внаслідок забруднення земельної ділянки, що мало місце 15.04.2014 внаслідок вищенаведеної аварійної ситуації.
На підставі досліджених документів Комісією складено ОСОБА_3 з визначення та відшкодування збитків спричинених КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради внаслідок забруднення земельних ділянок, що належать на праві власності ВБКП "Рассвет".
ОСОБА_3 встановлено, що 15.04.2014 внаслідок аварії на каналізаційному колекторі КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради стічними водами спричинено забруднення земельних ділянок, які на праві власності належать ВБКП "Рассвет".
Згідно з вказаним ОСОБА_3 розмір шкоди внаслідок забруднення земельної ділянки площею 7,50 кв.м, які завдав КП "Кременчукводоканал" ВБКП "Рассвет", становить 573 522,20 грн.
Розпорядженням голови Кременчуцької районної державної адміністрації від 18.06.2015 №149 зазначений ОСОБА_3 було затверджено.
В матеріалах справи відсутні докази визнання ОСОБА_3 та Розпорядження недійсними. Отже, матеріалами справи підтверджується протиправна поведінка відповідача, шкода, (її розмір визначено у встановленому порядку), причинний зв'язок між протиправною поведінкою відповідача та шкодою, у заявленому до стягнення розміру та вина відповідача, яка презюмується і не спростована останнім. Заперечення відповідача судом відхиляються як безпідставні та необґрунтовані.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про задоволення позову в частині стягнення збитків в сумі 573522,20 грн.
Також, позивач просить суд сягнути з відповідача 13000,00 грн збитків, понесених позивачем за договором № 05/15 на виконання науково-дослідної роботи від 19.01.2015, укладеним між Виробничо-будівельним колективним підприємством "Рассвет" та Національним науковим центом «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені ОСОБА_4". Предмет зазначеного договору - проведення аналізу та оцінки рівня забруднення ґрунтового покриву території ВКП «Рассвет» , м. Кременчук внаслідок підтоплення стічними водами.
Загальна вартість робіт за договором становить 13000,00 грн (п. 2.1 договору).
Розрахунок за договором здійснюється відповідно до календарного плану протягом 30 календарних днів з моменту підписання акту здачі - приймання робіт (п. 2.3).
02.03.2015 сторони договору підписали акт здачі - приймання науково - дослідних робіт.
Проте, в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження оплати позивачем виконаних робіт.
За таких обставин суд відмовляє в задоволенні позову в частині стягнення збитків у розмірі 13000,00 грн у зв'язку з недоведеністю.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 32 - 33, 43 - 44, 49, 82 - 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради, 39602, Полтавська область, м. Кременчук, провулок Г.Бреста, 35А, ідентифікаційний код 03361655 на користь Виробничо-будівельного колективного підприємства "Рассвет", 39618, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Занасипський шлях, 4 (р/р 2600901644758, МФО 331649, код ЄДРПОУ 24831310) 573522,20 грн збитків, 8602,83 грн судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Відмовити в позові в частині стягнення 13000,00 грн збитків.
Повне рішення складено 23.01.2017.
Суддя Д.М. Сірош
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2017 |
Оприлюднено | 30.01.2017 |
Номер документу | 64263871 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Сірош Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні