ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
24 січня 2017 року Справа № 5016/2908/2012(2/26)
Кредитори:
1) Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області (55002, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Енергобудівників, 5),
2) Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» (61050, м. Харків, просп. Московський, 60, поштова адреса: 65058, м. Одеса, вул. Романа Кармена, 21-А),
Банкрут: Приватна виробничо-комерційна фірма «ТЕКТОНІТ» (55001, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Миру, буд. 11, кім. 14, ідентифікаційний код 20860161),
Ліквідатор: ОСОБА_1 (55002, АДРЕСА_1),
Суддя Ржепецький В.О.,
представники:
від 1-го кредитора: не з'явився;
від 2-го кредитора:ОСОБА_2 за довіренстю №30-1/56396 від 29.12.2016;
від банкрута: ліквідатор ОСОБА_1
суть спору: про банкрутство
встановив:
Ухвалою суду від 19.12.2016 розгляд справи відкладено на 24.01.2017, зобов'язано ліквідатора ОСОБА_1 за три дні до дати судового засідання надати суду звіт про ліквідаційну процедуру станом на поточну дату з відповідними доказами, попереджено ліквідатора про наслідки невиконання або неналежного виконання обов'язків ліквідатора.
19.12.2016 ліквідатором ОСОБА_1 надано суду повідомлення про хід ліквідаційної процедури.
24.01.2017 ліквідатором подано суду проміжний звіт про ліквідаційну процедуру №24/01 від 24.01.2017 з додатками та клопотання №1/23 від 23.01.2017 про продовження строку ліквідаційної процедури на 7 днів.
Клопотання обґрунтовано тим, що станом на поточну дату для завершення ліквідаційної процедури залишилось нотаріально посвідчити 4 договори купівлі-продажу нерухомого майна.
В судовому засіданні ліквідатор доповів про вжиті ним заходи в ході проведення ліквідаційної процедури та підтримав своє клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури.
Присутній в судовому засіданні представник кредитора зауважень щодо роботи ліквідатора не висловив, підтримав клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури.
Кредитор - Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області правом участі в судовому засіданні не скористався, про причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора банкрута, думку представника кредитора, суд дійшов наступних висновків.
Постановою господарського суду Миколаївської області від 14.01.2013 приватну виробничо-комерційну фірму «ТЕКТОНІТ» визнано банкрутом за ознаками ст. 51 Закону про банкрутство, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1.
Із 19 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.
Відповідно до п. 1-1 Розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» названого Закону (із змінами), положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Таким чином, під час розгляду даної справи застосовуються положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діяла до 19.01.2013 (далі - Закон про банкрутство), що регулюють ліквідаційну процедуру.
Частина 2 ст. 22 Закону про банкрутство встановлює, що строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство» у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала.
Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.
Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.
Строк ліквідаційної процедури у даній справі неодноразово продовжувався, останній раз ухвалою суду від 18.10.2016 строк ліквідаційної процедури продовжено на три місяці до 14.01.2017.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на теперішній час ліквідаційна процедура не завершена.
Разом з тим, господарський суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, з наведених норм Закону витікає, що ліквідатор зобов'язаний здійснювати достатні та необхідні дії для завершення ліквідаційної процедури, подання звіту та ліквідаційного балансу, якими підтверджується факт вичерпного дотримання ліквідатором вимог Закону щодо обсягу дій, належних до вчинення в ліквідаційній процедурі, здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язковий перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів (комітету кредиторів).
Тому, незважаючи на завершення строку ліквідаційної процедури, її фактичне завершення пов'язується законодавцем виключно із затвердженням звіту та ліквідаційного балансу банкрута, оформлених у відповідності до вимог названого Закону.
Згідно з ч. 3 статті 24 Закону про банкрутство ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, в задоволенні клопотання ліквідатора ОСОБА_1 від 23.01.2017 про продовження ліквідаційної процедури слід відмовити.
Однак, оскільки на поточну дату ліквідаційну процедуру не завершено, всіх дій, необхідних для завершення ліквідаційної процедури не здійснено, повноваження ліквідатора по даній справі господарським судом не припинялися, ОСОБА_1 має право здійснювати повноваження ліквідатора банкрута в цій справі до затвердження судом звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу підприємства-банкрута або до припинення її повноважень господарським судом.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 22, 32, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діяла до 19.01.2013, ст. ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1.В задоволенні клопотання ліквідатора ОСОБА_1 від 23.01.2017 про продовження строку ліквідаційної процедури - відмовити.
2.Ліквідатору ОСОБА_1 здійснювати повноваження ліквідатора приватної виробничо-комерційної фірми «ТЕКТОНІТ» до затвердження судом звіту за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційного балансу підприємства-банкрута або до припинення його повноважень господарським судом.
3.Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 здійснити необхідні та можливі дії для завершення ліквідаційної процедури; подати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута, оформлені у відповідності до вимог ст. 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2017 |
Оприлюднено | 26.01.2017 |
Номер документу | 64290450 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні