справа № 2-а- 3117/08
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2008 року 15 год. 25 хв. м. Рівне
Рівненський окружни й адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В.
за участю секретаря судово го засідання Маньковського Д. В.
представника позивача Васюк Н.М.
відповідача ОСОБ А_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адмініст ративну справу за позовом Бе резнівського РВ УМВС України в Рівненській області до гро мадянки Росії ОСОБА_2 про видворення з території У країни в примусовому порядку ,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувши сь з позовом до суду просить в идворити (депортувати) в прим усовому порядку з території України громадянку Росії ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, я ка перебуває на території Ук раїни з 28 червня 2007 року по прив атних справах у співмешканця ОСОБА_4 та разом з ним прож иває в селі Поліське Березн івського району Рівненської області.
В судовому засіданні предс тавник позивача позов підтри мала в повному обсязі та пояс нила, що 03 червня 2008 року праців никами міліції було виявлено факт нелегального проживанн я громадянки Росії ОСО БА_2.
Стосовно ОСОБА_2 прийма лось рішення про видворення з території України 11 квітня 2 008 року. Однак відповідач тери торію України не покинула, за лишилась проживати в селі П оліське Березнівського райо ну Рівненської області, не працює, зловживає алкогольни ми напоями. Також зазначила, що при перевірці по обліках В ІТ УМВС було встановлено, що ОСОБА_2 перебуває в розшуку ГУ МВС Московської області, п роти неї порушено кримінальн у справу №1/38-07 від 25 травня 2007 рок у по ч.1 ст.157 КК.
В зв' язку з порушенням зак онодавства України, а саме по рушенням термінів перебуван ня на території України, пред ставник позивача просить поз ов задовольнити та видворити
ОСОБА_2 в примусовому порядку з України.
Відповідач в судово му засіданні позов не визнал а та просить відмовити в його задоволенні.
Заслухавши сторони , повно і всебічно дослідивши докази в справі, суд вважає, щ о позов слід задоволити з так их підстав.
Відповідно до ст.3 ЗУ «Про пр авовий статус іноземців та о сіб без громадянства» інозем ці та особи без громадянств а можуть у встановленому пор ядку іммігрувати в Україну н а постійне проживання або пр ибути для працевлаштування н а визначений термін, а також т имчасово перебувати на її т ериторії.
Іноземці та особи без гро мадянства, які іммігрували н а постійне проживання або пр ибули для тимчасового працев лаштування , отриму ють посвідки відповідно на п остійне або тимчасове прожив ання.
Іноземці та особи без грома дянства, які перебувають в Ук раїні на іншій законній підс таві, вважаються такими, що ти мчасово перебувають в Україн і. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Мі ністрів України, зареєструва ти свої паспортні документи, і виїхати з України після з акінчення відповідного терм іну перебування.
Як вбачається з матеріалі в справи та не заперечується відповідачем вона не зареєс трувала свої паспортні докум енти та не отримувала посвід ки на тимчасове проживання в Україні.
Згідно п.11 Правил в' їзду ін оземців та осіб без громадян ства в Україну, їх виїзду з Укр аїни і транзитного проїзду ч ерез її територію затверджен их Постановою КМ України №1074 в ід 29 грудня 1995 року, в' їзд в Укр аїну та виїзд з України інозе мців та осіб без громадянств а може здійснюватися - за пасп ортним документом і за наяв ності відповідної візи, якщ о інший порядок в'їзду та виїз ду не встановлено законодавс твом України;
Відповідно до п. 19 цих Правил , іноземці та особи без громад янства, які прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на тер иторії країни за паспортним документом, зареєстрованим у порядку, встановленому ци ми Правилами.
Паспортний документ подає ться іноземцем та особою без громадянства для реєстрації у пункті пропуску через держ авний кордон посадовій особ і Державної прикордонної слу жби. Реєстрація проводиться на період короткотерміновог о перебування - для іноземців та осіб без громадянства з де ржав з візовим порядком в'їзд у на період дії візи, але не більш як 90 днів, якщо інший тер мін не визначено міжнародн ими угодами; для іноземців та осіб без громадянства з держ ав з безвізовим порядком в'їз ду - на термін не більш як 90 дн ів протягом 180 днів, якщо інши й термін не визначено міжнар одними угодами.
На момент затримання праці вниками міліції ОСОБА_2 03 ч ервня 2008 року, вона проживала н а території України без пасп орта і понад терміни встанов лені для перебування іноземц ів, що підтверджується оглян утим в судовому засіданні на ціональним паспортом відпов ідача з відміткою про в' їзд в Україну 23.06.2007 року та іммігра ційною картою, згідно яких те рмін її перебування в Україн і мав закінчитись через 90 днів - 21.09. 2007 року.
Відповідно до ст.30 згаданог о закону, за порушення інозем цями та особами без громадян ства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів н а право проживання в Україн і, або проживання за недійсн ими документами, недотриман ня встановленого порядку реє страції або пересування і ви бору місця проживання, праце влаштування, ухилення від ви їзду після закінчення термін у перебування, а також за недо тримання Правил транзитного проїзду через територію Укр аїни до них застосовуються з аходи відповідно до законода вства України.
Орган внутрішніх справ чи орган охорони державного ко рдону можуть затримати і при мусово видворити з України і ноземця або особу без громад янства тільки на підставі по станови адміністративного с уду. Така постанова приймаєт ься судом за зверненням орга ну внутрішніх справ, органу о хорони державного кордону аб о Служби безпеки України, якщ о іноземець або особа без гро мадянства ухиляються від в иїзду після прийняття рішен ня про видворення або є обґру нтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від ви їзду.
Після прийняття рішення ор ганами внутрішніх справ про видворення, ОСОБА_2 ухилил ась від виїзду з України, отже її слід видворити примусово .
Керуючись статтями 160-163 Коде ксу адміністративного судоч инства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити.
Видворити з території Укра їни громадянку ОСОБА_2, 1 972 року народження у примусо вому порядку із забороною в' їзду на п' ять років.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України с удові витрати з відповідача не стягуються.
Постанова набирає законно ї сили після закінчення стро ку подання заяви про апеляці йне оскарження, якщо таку зая ву не було подано. Якщо заяву п ро апеляційне оскарження бул о подано, але апеляційна скар га не була подана у встановле ний строк, постанова набирає законної сили після закінче ння цього строку. У разі подан ня апеляційної скарги постан ова, якщо її не скасовано, наби рає законної сили після закі нчення апеляційного розгляд у справи.
Постанова може бути оскарж ена до Львівського апеляційн ого адміністративного суду ч ерез суд першої інстанції, як ий ухвалив постанову. Заява п ро апеляційне оскарження под ається протягом 10 днів з дня с кладення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інста нції подається протягом 20-ти д нів після подання заяви про а пеляційне оскарження. Апеляц ійна скарга може бути подана без попереднього подання за яви про апеляційне оскарженн я, якщо скарга подається у стр ок, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарж ення.
Головуючий: С.В . Боймиструк
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2008 |
Оприлюднено | 13.12.2010 |
Номер документу | 6429110 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Боймиструк С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні