3/69
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"03" травня 2007 р. Справа № 3/69
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Болгар Н.В., розглянув у судовому засіданні 03.05.07 о 15:20 адміністративну справу № 3/69
за позовом: Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від імені якого діє виконавча дирекція;
до відповідача: Державного відкритого акціонерного товариства комерційно-збутового підприємства "Олександріявуглезбут";
про стягнення 1 136 грн. 36 коп.,
за участю:
секретаря судового засідання Гонтаренко К.С.;
представників
позивача - головного спеціаліста юридичного відділу виконавчої дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Безушко Л.М., довіреність № 01-53-30 від 13.09.05;
відповідача - участі не брав
Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від імені якого діє виконавча дирекція звернулося до господарського суду в порядку адміністративного судочинства з позовною заявою, у якій просить стягнути з державного відкритого акціонерного товариства комерційно-збутового підприємства "Олександріявуглезбут" 1 136 грн. 36 коп. заборгованості по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, с станом на 01.01.07 згідно звіту Ф4-ФСС з ТВП за 2006 рік.
Відповідачем не надане письмове погодження або обґрунтоване та підтверджене належними доказами заперечення щодо вимог заявника; представник такої сторони участі у попередньому та судовому засіданні участі не брав. Ухвали, надіслані за юридичною адресою державного відкритого акціонерного товариства комерційно-збутового підприємства "Олександріявуглезбут", зазначеною у позовній заяві і підтвердженої довідкою Головного управління статистики у Кіровоградській області від 23.04.07 № 14-2465, повернуті органом поштового зв'язку до господарського суду з посиланням на відсутність адресата. Дані про інші адреси відповідача відсутні.
При встановленні обставин справи, заслуховуванні пояснень представника позивача, дослідженні письмових доказів у судовому засіданні господарський суд встановив наступне.
Пунктом 1 статті 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, проводить збір та акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, а саме допомога по тимчасовій втраті працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомога по вагітності та пологах, допомога при народженні дитини, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога на поховання, забезпечення оздоровчих заходів, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з тимчасовою втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї) вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” передбачено, страхувальник зобов'язаний нараховувати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
За ч. 1 ст. 23 вищеназваного Закону, страхувальники - роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками - роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банків коштів на оплату праці за відповідний період. Днем сплати вважається день подання до установи банку розрахункових документів на перерахування страхових внесків на рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” та розділу 3, 4 (п. п. 4.4) Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання в установах банків коштів на оплату праці, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення вказаних виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування вказаних внесків до Фонду.
Державне відкрите акціонерне товариство комерційно-збутове підприємство "Олександріявуглезбут", виплачуючи заробітну плату своїм працівникам у грудні 2006 року, страхові внески до Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не перерахувало. Згідно поданого страхувальником звіту Ф4-ФСС з ТВП за 2006 рік , станом на 01.01.07 за державним відкритим акціонерним товариством комерційно-збутовим підприємством "Олександріявуглезбут" рахується заборгованість по коштах Фонду в сумі 3 188 грн., в тому числі простроченої - 1 136 грн. 36 коп.. Така заборгованість підтверджується актом звірки взаємних розрахунків, складеним сторонами 14.02.07р.
Докази сплати боржником 1 136 грн. 36 коп. у добровільному порядку відсутні.
Господарський суд визнав позов на суму 1 136 грн. 36 коп. таким, що ґрунтується на обставинах справи та нормах законодавства України, тому задовольняє вимоги про стягнення такої суми у примусовому порядку.
Керуючись ч. ч. 1, 2, 3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ст. 164, ч. ч. 1, 2, 3, 4 ст. 254, ст. 258, ч. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з державного відкритого акціонерного товариства комерційно-збутового підприємства "Олександріявуглезбут" (адреса: 28000, Кіровограсдька область, м. Олександрія, вул. Свердлова, 22; і. код 05511886) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (адреса: 25006, м. Кіровоград, вул. Преображенська, 4; і. код 26070328) 1 136 грн. 36 коп. заборгованості.
3. Виконавчий лист про стягнення судового збору видати за заявою позивача після набрання судовим рішенням законної сили.
4. Копії постанови направити сторонам.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя
07.05.06 12:20
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 643138 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні