Ухвала
від 30.01.2017 по справі 573/2569/16-ц
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 573/2569/16-ц

Номер провадження 2/573/68/17

У Х В А Л А

іменем України

30 січня 2017 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області в складі:

головуючої судді Терещенко О.І.,

з участю секретаря Кислої Ю.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства Райз-Максимко до ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вікторія , Служби з державної реєстрації прав Білопільської міської ради про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок, скасування записів про державну реєстрацію речового права,

в с т а н о в и в :

19 грудня 2016 року ПАТ Райз-Максимко звернулося до ОСОБА_1, ТОВ АФ Вікторія , Служби з державної реєстрації прав Білопільської міської ради з позовом, в якому вказує, що 01 жовтня 2007 року товариство уклало з ОСОБА_1 два договори оренди земельних ділянок, які були зареєстровані в установленому законом порядку. Строк дії договорів закінчується в жовтні 2017 року.

01 вересня 2015 року між ОСОБА_1 і ТОВ АФ Вікторія було укладено договори оренди вказаних вище земельних ділянок, про що 29 вересня та 01 жовтня 2015 року внесено запис про інше речове право на підставі Рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Тобто одні і ті ж земельні ділянки двічі передано в оренду.

Посилаючись на ч. 1 ст. 203, ч. 1 ст. 215 ЦК України, просить визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 3,2 га, кадастровий номер 5920681800:01:002:0143, укладений 01 вересня 2015 року між ТОВ АФ Вікторія і ОСОБА_1, зареєстрований 01 жовтня 2015 року року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за номером запису про інше речове право 11424510. Скасувати запис про проведену державну реєстрацію речового права за номером запису про інше речове право 11424510, підставою внесення якого стало рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 24951253 від 01 жовтня 2015 року щодо права оренди земельної ділянки площею 3,2 га за кадастровим номером 5920681800:01:002:0143. А також визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 3,12 га, кадастровий номер 5920681800:01:002:0173, укладений 01 вересня 2015 року між ТОВ АФ Вікторія і ОСОБА_1, зареєстрований 29 вересня 2015 року року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за номером запису про інше речове право 11375055. Скасувати запис про проведену державну реєстрацію речового права за номером запису про інше речове право 11375055, підставою внесення якого стало рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 24844646 від 29 вересня 2015 року щодо права оренди земельної ділянки площею 3,12 га за кадастровим номером 5920681800:01:002:0173.

Представник ПАТ Райз-Максимко ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, направив суду заяву про розгляд справи без його участі, позові вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1, представник відповідача - ТОВ АФ Вікторія , представник відповідача - Служби з державної реєстрації прав Білопільської міської ради у судове засідання не прибули, причин свого неприбуття суду не повідомили, хоча належним чином були сповіщені про день, час і місце проведення розгляду справи, клопотань про відкладення судового засідання від них не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі за позовними вимогами ПАТ Райз-Максимко до Служби з державної реєстрації прав Білопільської міської ради про скасування запису про проведену державну реєстрацію речового права слід закрити з наступних підстав.

У відповідності з ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Частинами 1, 2 ст. 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України).

У відповідності з ч. ч. 1, 2 ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.

З огляду на положення ст. 26 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.

У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом а пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З огляду на викладене, оскільки спір виник з приводу здійснення суб'єктом владних повноважень (Службою з державної реєстрації прав Білопільської міської ради) владних управлінських функції (реєстрації договорів) у даному випадку вбачається публічно-правовий спір, який підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому провадження за позовними вимогами ПАТ Райз-Максимко до Служби з державної реєстрації прав Білопільської міської ради про скасування записів про проведену державну реєстрацію речового права слід закрити.

Роз'яснити ПАТ Райз-Максимко його право на звернення до суду з даним позовом в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 205, 209, 210 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Провадження у справі за позовом Приватного акціонерного товариства Райз-Максимко до Служби з державної реєстрації прав Білопільської міської ради про скасування записів про проведену державну реєстрацію речового права закрити.

Роз'яснити Приватному акціонерному товариству Райз-Максимко його право на звернення до суду з даним позовом в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Білопільський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено01.02.2017
Номер документу64349629
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —573/2569/16-ц

Ухвала від 21.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Левченко Т. А.

Ухвала від 28.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Левченко Т. А.

Рішення від 30.01.2017

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

Ухвала від 30.01.2017

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

Ухвала від 11.01.2017

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

Ухвала від 20.12.2016

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Терещенко О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні