Апеляційний суд Кіровоградської області
№ провадження 22-ц/781/446/17 Головуючий у суді І-ї інстанції Терещенко Д. В.
Доповідач Мурашко С.І.
УХВАЛА
27.01.2017 року суддя Апеляційного суду Кіровоградської області Мурашко С.І. розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 13 грудня 2016 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання довічного спадкового права володіння та користування земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 13 грудня 2016 року позов ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання довічного спадкового права володіння та користування земельною ділянкою задоволено у повному обсязі.
Не погодившись із рішенням суду, ГУ Держгеокадастру звернулося до Апеляційного суду Кіровоградської області з апеляційною скаргою, у якій заявило клопотання про звільнення від сплати судового збору посилаючись на те, що відповідач є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, не є прибутковою організацією, кошти на сплату судового збору відсутні.
Зазначене клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.
Стаття 8 Закону України Про судовий збір . передбачає підстави відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з ч.2 ст.8 Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи або звільнити від їх оплати.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.29 постанови № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах роз'яснив, що відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Всупереч наведеним вимогам Закону заявник не надав докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. За таких обставин відсутні підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
При вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження встановлено, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху оскільки відповідачем не сплачено судовий збір за її подання.
З матеріалів справи вбачається, що позовна заява містить вимоги немайнового та майнового характеру.
Відповідно до п.п. 1, п.1.ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , у редакції, яка була чинною на момент звернення до суду із позовною заявою, за подання до суду до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п.п. 2, п.1.ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , у редакції, яка була чинною на момент звернення до суду із позовною заявою, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір складав 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні ціни позову та у фіксованому розмірі. Станом на 01.01.2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1378 грн. на місяць.
Згідно з п/п 6 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , в редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги, за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір складає 110 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи те, що розмір судового збору, який мав бути сплачений до суду першої інстанції, становив 7441,20 грн. (6890 грн. за вимогу майнового характеру + 551,20 грн. за вимогу немайнового характеру), за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції відповідач повинен сплатити судовий збір у розмірі 8125 грн. 32 коп. (7441,20 грн. х 110 % =8125,32 грн.).
Усунення зазначеного недоліку можливе шляхом сплати судового збору 8125,32 грн. та надання оригіналу квитанції Апеляційному суду Кіровоградської області для долучення її до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 295 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 ЦПК України, згідно з якою апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 13.12.2016 року відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 13 грудня 2016 року - залишити без руху.
Запропонувати відповідачу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали:
- сплатити судовий збір в сумі 8185 грн. 32 коп . на рахунок: отримувач коштів УК у м. Кроп../м. Кропивницький/ 22030101, Банк: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, Ідентифікаційний код: 38037409, Рахунок: 31214206780002, КБКД 2203001 Судовий збір. Призначення платежу: *;101; 22030001 Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Апеляційний суд Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 02894616 та надати оригінал квитанції про його сплату.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк апеляційна скарга буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
Суддя Апеляційного суду
Кіровоградської області С.І.Мурашко
Суд | Апеляційний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2017 |
Оприлюднено | 01.02.2017 |
Номер документу | 64356091 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Мурашко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні