Провадження № 2/522/11029/15
Справа № 522/25393/15-ц
УХВАЛА
про забезпечення позову
25 грудня 2015 року Приморський районний суд м. Одеси
в складі: головуючого судді - Домусчі Л.В..
при секретарі - Шевчик В.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Споживче товариство Житлово-будівельний кооператив Будова-Жилбуд про поділ майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
18.12.2015 року позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа: Споживче товариство Житлово-будівельний кооператив Будова-Жилбуд про поділ майна подружжя .
Від позивача 25.12.2015 року надійшло до суду клопотання про забезпечення позову по даній справі шляхом накладення арешту на майнові права на приміщення квартири (житлові, нежитлові приміщення з будівельною адресою) №73, будинку №24 -Д, по вул. Генуезькій у м. Одеса, що придбані ОСОБА_2, громадянином ОСОБА_3 Федерації, ДРФО та ПП НОМЕР_1, посвідка на постійне проживання серії ОД №17563, видана ВГІРФО ОМУ ГУМВСУ в Одеській області 05.01.2011р., №323551, що мешкає за адресою АДРЕСА_1, на підставі Договору асоційованого членства в споживчій спілці №2/73 від 26.04.2013 року, що укладений зі Споживчим товариством Житлово-будівельний кооператив Будова-Жилбуд (код ЄДРПОУ 38109750, м. Одеса, вул.. Осіпова, 25). В обґрунтування поданої заяви зазначила, що оскільки нею подано позов до відповідача про поділ майна, набутого подружжям за час шлюбу, у добровільному порядку врегулювати спір є неможливим, вважає, що відчуження зазначених майнових прав може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення по справі у випадку задоволення їх позовних вимог.
Заява про забезпечення позову підлягає розгляду за правилами, встановленими частиною 1 статті 153 ЦПК України, за якою заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання позивача.
Річчю є предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов'язки (ст.179 ЦК).
Згідно з ст.190 ЦК майном як особ ливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.
З аналізу чинного законодавства (стст.190, 656, 717 ЦК, закон Про заставу від 2.10.92 №2654-ХІІ, закон Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати від 19.06.2003 №979-ІV, закон Про іпотеку від 5.06.2003 №898-ІV), а також з урахуванням висновків ВС за результатами розгляду спорів з приводу майнових прав (справи №6-29429св09, 6-52295св10, 6-32594св10), вбачається, що майнові права, поряд з будь-якими рухомими, нерухомими речами, грошима, цінними паперами, є об'єктами цивільного обороту.
У постанові Судової палати у цивільних справах ВС від 30.01.2013 у справі №6-168цс12 зроблено висновок, що майнове право, яке можна визначити як право очікування , є складовою майна як об'єкта цивільних прав. Майнове право - це обмежене речове право, за яким власник цього права наділений певними, але не всіма правами власника майна, та яке засвідчує правомочність його власника отримати право власності на нерухоме майно чи інше речове право на відповідне майно в майбутньому.
До майнових обов'язків належать, зокрема, договірні зобов'язання майнового характеру, зобов'язання з утримання тощо, обов'язки з відшкодування шкоди, а також обов'язки щодо вчинення певних дій стосовно майна, передбачених законом або договором, та на інших підставах (наприклад обов'язок щодо знесення самочинного будівництва).
Захист майнових прав здійснюється в порядку, визначеному законодавством, а якщо такий спеціальний порядок не визначений, захист майнового права здійснюється на загальних підставах цивільного законодавства.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
За змістом ч. 1 ст. 151 ЦПК України єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь-якої з осіб, котрі беруть участь у справі. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4 ст. 151 ЦПК), якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам . Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. (п.4 постанови Пленуму ВСУ від 22.12.2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову ).
Під час вирішення цього питання суд бере до уваги, що спір стосується майнових прав на приміщення квартири (житлові, нежитлові приміщення з будівельною адресою) №73, будинку №24 -Д, по вул. Генуезькій у м. Одеса, що придбані ОСОБА_2 на підставі Договору асоційованого членства в споживчій спілці №2/73 від 26.04.2013 року, що укладений зі Споживчим товариством Житлово-будівельний кооператив Будова-Жилбуд (код ЄДРПОУ 38109750, м. Одеса, вул.. Осіпова, 25), то суд вважає, що заява позивача про накладення арешту на вказані майнові права є обґрунтованою.
Таким чином, з метою захисту законних прав та інтересів позивача та з метою уникнення будь-яких дій з боку відповідача, спрямованих на відчуження майнових прав іншим особам, що, в свою чергу, унеможливить виконання можливого рішення, суд вбачає доцільним задовольнити подану позивачем заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майнові права.
Задовольняючи заяву позивача про забезпечення позову суд також виходив із співмірності з заявленими позовними вимогами
Керуючись ст.ст. 3, 11, 57, 154, 208-210 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільно-процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Споживче товариство Житлово-будівельний кооператив Будова-Жилбуд про поділ майна подружжя - задовольнити.
Накласти арешт на майнові права на приміщення квартири (житлові, нежитлові приміщення з будівельною адресою) №73, будинку №24 -Д, по вул. Генуезькій у м. Одеса, що придбані ОСОБА_2, громадянином ОСОБА_3 Федерації, ДРФО та ПП НОМЕР_1, посвідка на постійне проживання серії ОД №17563, видана ВГІРФО ОМУ ГУМВСУ в Одеській області 05.01.2011р., №323551, що мешкає за адресою АДРЕСА_1, на підставі Договору асоційованого членства в споживчій спілці №2/73 від 26.04.2013 року, що укладений зі Споживчим товариством Житлово-будівельний кооператив Будова-Жилбуд (код ЄДРПОУ 38109750, м. Одеса, вул.. Осіпова, 25).
Копію ухвали суду для виконання направити до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції (м. Одеса, вул. Старицького, 10-а), та сторонам для відома.
Виконання ухвал з питань забезпечення позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Ухвала з питань забезпечення позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Домусчі Л.В.
25.12.2015
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2015 |
Оприлюднено | 02.02.2017 |
Номер документу | 64374382 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Домусчі Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні