Справа № 755/9973/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" лютого 2017 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Дзюба О.А., при секретарі Корович О.С., за участю слідчого Левчука Є.В., розглянувши клопотання ст. слідчого Дніпровського УП ГУ НП в м. Києва Левчука Є.В. про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування за № 12016100040005285 від 13.04.2016 року ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло вище зазначене клопотання слідчого, яке погоджене з прокурором Київської місцевої прокуратури № 4 Анпілогова Б.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ПАТ "Український професійний банк", що за адресою: м. Київ, вул. Микільсько-Ботанічна, 6\8.
В судовому засіданні слідчий заявлене клопотання підтримав, просив задовольнити, з підстав викладених у мотивувальній частині клопотання.
В судове засідання не з'явилися прокурор та представник особи у володінні, якої знаходяться речі і документи, однак суд враховуючи положення ч. 4 ст. 163 КПК України, вважає за можливе розглянути дане клопотання у їх відсутність.
Зокрема, слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, заслухавши думку слідчого, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 2 Кримінального процесуального кодексу України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до вимог ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Таким чином, прокурором викладеними вище обставинами було доведено суттєве значення вказаних документів для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах.
Відповідно до статті 62 Закону України Про банки та банківську діяльність - інформація щодо юридичних або фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду. Одержати в інший спосіб інформацію, яка містить банківську таємницю, в межах вказаного кримінального провадження неможливо.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тому слід зазначити, що клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копій є достатньо вмотивованим.
Враховуючи що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що містяться в цих документах, виходячи з фабули кримінального провадження, можуть бути доказами у цьому кримінальному провадженні, зважаючи на неможливість іншим способом встановити обставини отримання вказаних документів вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з урахуванням вказаних обставин і визначенням обсягу і меж тимчасового доступу до документів.
За викладеним, керуючись ст. ст. 131,132, 159, 160, 162-164 КПК України, слідчій суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити.
Надати слідчому Дніпровського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві Левчуку Євгенію Володимировичу тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ПАТ "Український професійний банк", що за адресою: м. Київ, вул. Микільсько-Ботанічна, 6\8. та можливість вилучення їх оригіналів, а саме що містять банківську таємницю, а саме документи, постанови накази НБУ на підставі яких зроблено оцінку прав майнової вимоги ТОВ Бейкер Тіллі Україна ЕК за кредитними договорами що перебували в забезпечені під кредитами рефінансування по дог. № 19 від 24.03.2014, в тому числі й про кожне рішення про продовження кредитування ПАТ УПБ отриманого в НБУ, Документи служби безпеки ПАТ УПБ щодо перевірки та наявності земельних ділянок, що виступали забезпеченням повернення кредитів по договору про відкриття траншевої кредитної лінії № 602 ТОВ Енергопостач 2010 , № 414 ТОВ Регіональна енергетична компанія 1 (ЄДРПОУ 35231900), № 337 ТОВ Кристал -Інвест (код 32592730); звіт з оцінки права вимоги зобов'язань проведеного ПП Манускрипт згідно договору №70314МП від 19.02.2014 з усіма додатками..
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64464977 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Дзюба О. А.
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Дзюба О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні