Провадження 1-кс/760/2001/17
Справа № 760/14795/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області Корніцького Д.Ю., погоджене з прокурором відділу прокуратури Київської області Пригара О.М., про тимчасовий доступ до речей на документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000025 від 09.06.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання про призначення позапланової документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України службовими особами ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826).
Слідчій мотивував клопотання тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.06.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) протягом 2013-2016 років, шляхом виготовлення необлікованої м'ясної і макаронної продукції, та подальшу її реалізацію за готівкові кошти, без відповідного відображення в реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, приховали об'єкт оподаткування з податку на прибуток та податку на додану вартість, чим самим умисно ухилились від сплати податків на суму понад 3,5 млн. грн., що є особливо великим розміром.
Суть злочинної схеми полягає в наступному: ТОВ МПЗ Баварія , згідно офіційно зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних закуповує товари, та компоненти, які необхідні для виробництва м'ясної продукції, тобі різні домішки, екстракти, приправи і т.д. також, весь необхідний інвентар для такого виробництва: холодильники, ножі, рукавчики, змішувачі, упаковки та інше. При цьому всьому ТОВ МПЗ Баварія , використовує колосальну елекро енергію, що свідчить про здійснення, вказаним підприємством виробництва продукції. Проте, за весь період діяльності ТОВ МПЗ Баварія реалізовувало лише послуги з навантаження та перевезення.
Також встановлено, що на території м. Києва та Київської області існує близько 50 точок реалізації м'ясної продукції із логотипом Баварія .
Враховуючи викладене, ТОВ МПЗ Баварія дійсно здійснює виробництво необлікованої м'ясної продукції, та реалізовує її у підконтрольних магазинах, без відповідного відображення у реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, що тягне за собою приховування реального об'єкту оподаткування, та відповідно ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.
Під час аналізу діяльності ТОВ МПЗ Баварія встановлено, що останнє згідно офіційно зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних закуповує товари, та компоненти, які необхідні для виробництва м'ясної продукції, тобі різні домішки, екстракти, приправи і т.д. також, весь необхідний інвентар для такого виробництва: холодильники, ножі, рукавчики, змішувачі, упаковки та інше у підприємств із ознаками фіктивності серед яких і ТОВ Амідпро . При цьому всьому ТОВ МПЗ Баварія , використовує колосальну елекро енергію, що свідчить про здійснення, вказаним підприємством виробництва продукції. Проте, за весь період діяльності ТОВ МПЗ Баварія реалізовувало лише послуги з навантаження та перевезення.
Також встановлено, що на території м. Києва та Київської області існує близько 50 точок реалізації м'ясної продукції із логотипом Баварія .
Враховуючи викладене, ТОВ МПЗ Баварія дійсно здійснює виробництво необлікованої м'ясної продукції, та реалізовує її у підконтрольних магазинах, без відповідного відображення у реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, що тягне за собою приховування реального об'єкту оподаткування, та відповідно ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.
Крім того, згідно рапорту старшого оперуповноваженого з ОВС ОУ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 від 07.06.2016 року та протоколу допиту свідка ОСОБА_4 - ТОВ МПЗ Баварія для виготовлення необілкованої м'ясної продукції використовує виробничі приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Також згідно автоматизованої інформаційної системи ДФС України - АІС Податковий блок , встановлено, що ТОВ МПЗ Баварія дійсно здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_1, що згідно інформаційної довідки із Державного реєстру на нерухоме майно на праві власності належить ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2 виданий 02.04.1996 року).
Згідно офіційного державного порталу Міністерства агропромислової політики України на якому зберігаються відомості Реєстру операторів ринку та потужностей на які видано експлуатаційні дозволи (згідно наказу Мінагропрому України №40 від 10.02.2016, що зареєстрований Мінюстом України 12.03.2016 за №383/28513, ведення такого Реєстру є обов'язковим та оприлюднюється) підприємство-товаровиробник ТОВ МПЗ Бавария (код ЄДРПОУ 36261826) має експлуатаційний дозвіл a-UA-10-01-49-0-CS-1-SH, CP-V-MM, MP, MSM-XІІІ-PP від 22.01.2016 щодо діяльності з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (потужність загального призначення - холодильний склад - м'ясо свійських копитних - бійня, потужність з розбирання та обвалювання м'яса - кускове м'ясо, м'ясні напівфабрикати та м'ясо механічного обвалювання - потужність з виробництва кускового м'яса, потужність з виробництва м'ясних напівфабрикатів, потужність з механічного обвалювання - оброблені шлунки, міхури та кишки - потужність з виробництва. До цього дане підприємство мало експлуатаційний дозвіл тільки на виробництво ковбасних виробів без можливості здійснювати обвалювання м'ясних туш та виготовлення кускового м'яса.
23.09.2016 на території офісних та виробничих потужностей даного м'ясопереробного заводу працівниками ОУ та СУ ФР ГУ ДФС у Київській області проведено обшук під час якого вилучено оригінали первинних фінансово-господарських документів, які підтверджують тіньову реалізацію виготовлених ковбасних виробів ТОВ МПЗ Баварія . Зазначені документи були оглянуті в порядку ст. 237 КПК України та засвідчили випадки продажу з приховуванням від оподаткування доходів від реалізації у період часу з 01.01.2015 по час проведення обшуку, тобто 23.09.2016.
Крім того, 23.09.2016 у ході обшуків за адресами роздрібної реалізації необлікованої продукції виробництва ТОВ МПЗ Баварія виявлено документи та журнали обліку проданої продукції.
У даному кримінальному провадженні 04.01.2017 слідчим суддею надавався дозвіл на проведення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ МПЗ Баварія у провадженні №32016110000000025, однак наказ про проведення цієї перевірки був проігнорований службовими особами підприємства, що зафіксовано у відповідності до вимог ПК України.
Так, 24.01.2017 співробітниками управління аудиту ГУ ДФС у Київській області на виконання ухвали слідчого судді Солом'янського районного суду м.Києва від 04.01.2017 про проведення позапланової виїзної документальної перевірки здійснено виїзд на місце реєстрації ТОВ МПЗ Баварія де до проведення перевірки їх не допустили у зв'язку з чим складено відповідний акт.
Як наслідок, на теперішній час виникла необхідність в отриманні дозволу слідчого судді на проведення позапланової документальної невиїзної перевірки ТОВ МПЗ Баварія у провадженні №32016110000000025 на підставі документів, які вилучені органом досудового розслідування, за період діяльності даного підприємства з 01.01.2015 по 31.08.2016, що відповідатиме місячним звітнім податковим періодам з податку на додану вартість та з податку на прибуток, про який звітується за рік по результатах роботи платника податків.
Разом з тим встановлено, що ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) перебуває на податковому обліку в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Отже, під час досудового розслідування достовірно встановлено, що вказані вище дії здійснюються службовими особами ТОВ МПЗ Баварія поза офіційними обліками, в порушення вимог діючого законодавства, з метою незаконного збагачення шляхом мінімізації сплати податків до державного бюджету.
Відповідно до п.п. 78.1.11 п.78.1 ст. 78 ПКУ, документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Необхідність проведення перевірки виникла у зв'язку з нарахуванням збитків завданих державі діями службових осіб ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826).
Враховуючи вищевикладене, слідчий просив клопотання задовольнити.
Згідно з ч.1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є: 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи.
Слідчим подано до суду клопотання про призначення позапланової документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України службовими особами ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826).
Разом з тим, призначення позапланової документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України не є заходом забезпечення кримінального провадження в розумінні вимог ст. 131 КПК України та не передбачено нормами КПК України.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що призначення позапланової документальної невиїзної перевірки не передбачено нормами КПК України, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 309 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області Корніцького Д.Ю., погоджене з прокурором відділу прокуратури Київської області Пригара О.М., про тимчасовий доступ до речей на документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000025 від 09.06.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.М. Букіна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64465777 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні