Провадження 1-кс/760/2000/17
Справа № 760/14795/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Букіна О.М., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області Корніцького Д.Ю., погоджене з прокурором відділу прокуратури Київської області Пригара О.М., про тимчасовий доступ до речей на документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000025 від 09.06.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.06.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) протягом 2013-2016 років, шляхом виготовлення необлікованої м'ясної і макаронної продукції, та подальшу її реалізацію за готівкові кошти, без відповідного відображення в реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, приховали об'єкт оподаткування з податку на прибуток та податку на додану вартість, чим самим умисно ухилились від сплати податків на суму понад 3,5 млн. грн., що є особливо великим розміром.
Суть злочинної схеми полягає в наступному: ТОВ МПЗ Баварія , згідно офіційно зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних закуповує товари, та компоненти, які необхідні для виробництва м'ясної продукції, тобі різні домішки, екстракти, приправи і т.д. також, весь необхідний інвентар для такого виробництва: холодильники, ножі, рукавчики, змішувачі, упаковки та інше. При цьому всьому ТОВ МПЗ Баварія , використовує колосальну елекро енергію, що свідчить про здійснення, вказаним підприємством виробництва продукції. Проте, за весь період діяльності ТОВ МПЗ Баварія реалізовувало лише послуги з навантаження та перевезення.
Також встановлено, що на території м. Києва та Київської області існує близько 100 точок реалізації м'ясної продукції із логотипом Баварія .
Враховуючи викладене, ТОВ МПЗ Баварія дійсно здійснює виробництво необлікованої м'ясної продукції, та реалізовує її у підконтрольних магазинах, без відповідного відображення у реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, що тягне за собою приховування реального об'єкту оподаткування, та відповідно ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.
Під час аналізу діяльності ТОВ МПЗ Баварія встановлено, що останнє згідно офіційно зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних закуповує товари, та компоненти, які необхідні для виробництва м'ясної продукції, тобі різні домішки, екстракти, приправи і т.д. також, весь необхідний інвентар для такого виробництва: холодильники, ножі, рукавчики, змішувачі, упаковки та інше у підприємств із ознаками фіктивності серед яких і ТОВ Амідпро та інші. При цьому всьому ТОВ МПЗ Баварія , використовує колосальну елекро енергію, що свідчить про здійснення, вказаним підприємством виробництва продукції. Проте, за весь період діяльності ТОВ МПЗ Баварія реалізовувало лише послуги з навантаження та перевезення.
Також, у ході досудового розслідування, під час проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що ТОВ МПЗ Баварія , здійснює реалізацію необлікованої м'ясної та макаронної продукції через кіоски, які належать ФОП ОСОБА_3 та ФОП ОСОБА_4, які перебувають у родинних відносинах із засновником та фактичним власником ТОВ МПЗ Баварія .
З метою забезпечення контролю за реалізацією необлікованої продукції та отриманої виручки за її продаж, службові особи та працівники ТОВ МПЗ Баварія оформлюють підроблені видаткові накладні, які з однієї сторони підписує працівник заводу а з іншої продавець магазину, який отримує продукцію для її подальшого продажу.
Вище вказане підтверджується показами свідків ОСОБА_5 (продавець магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1) та ОСОБА_6 (продавець магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_2).
Вказані видаткові накладні, відповідно до чинного Податкового кодексу України та п.2.4 розділу 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (Затвердженого наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 року, зі змінами та доповненнями) мають всі необхідні реквізити та відповідають критеріям первинних документів, а тому необхідні та можуть бути використанні при проведенні відповідної податкової перевірки.
Згідно офіційного державного порталу Міністерства агропромислової політики України на якому зберігаються відомості Реєстру операторів ринку та потужностей на які видано експлуатаційні дозволи (згідно наказу Мінагропрому України №40 від 10.02.2016, що зареєстрований Мінюстом України 12.03.2016 за №383/28513, ведення такого Реєстру є обов'язковим та оприлюднюється) підприємство-товаровиробник ТОВ МПЗ Бавария (код ЄДРПОУ 36261826) має експлуатаційний дозвіл a-UA-10-01-49-0-CS-1-SH, CP-V-MM, MP, MSM-XІІІ-PP від 22.01.2016 щодо діяльності з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (потужність загального призначення - холодильний склад - м'ясо свійських копитних - бійня, потужність з розбирання та обвалювання м'яса - кускове м'ясо, м'ясні напівфабрикати та м'ясо механічного обвалювання - потужність з виробництва кускового м'яса, потужність з виробництва м'ясних напівфабрикатів, потужність з механічного обвалювання - оброблені шлунки, міхури та кишки - потужність з виробництва. До цього дане підприємство мало експлуатаційний дозвіл тільки на виробництво ковбасних виробів без можливості здійснювати обвалювання м'ясних туш та виготовлення кускового м'яса.
23.09.2016 на території офісних та виробничих потужностей даного м'ясопереробного заводу працівниками ОУ та СУ ФР ГУ ДФС у Київській області проведено обшук під час якого вилучено оригінали первинних фінансово-господарських документів, які підтверджують тіньову реалізацію виготовлених ковбасних виробів ТОВ МПЗ Баварія . Зазначені документи були оглянуті в порядку ст. 237 КПК України та засвідчили випадки продажу з приховуванням від оподаткування доходів від реалізації у період часу з 01.01.2015 по час проведення обшуку, тобто 23.09.2016.
У подальшому представником ТОВ МПЗ Баварія оскаржено у судовому порядку дії слідчого щодо неповернення документації вилученої під час обшуку, а прокуратурою Київської області підготовлено апеляційну скаргу на рішення слідчого судді про відмову у накладенні арешту. Зазначену апеляційну скаргу залишено без розгляду всупереч вимогам абз. 2 ч. 3 ст. 395 КПК України. Текст ухвали від 19.01.2017 Апеляційним судом м. Києва на запит прокуратури області не видано, а здійснено відправлення поштовим зв'язком внаслідок чого відсутня можливість її оскарження на підставі ст.ст. 22, 424 ч.2 КПК України в касаційному порядку на загальних підставах.
За таких обставин, сторона обвинувачення на теперішній час має за потребу здійснити виконання рішення слідчого судді від 21.11.2016 щодо повернення вилучених під час обшуку документів та речей, які потрібні при проведенні позапланової документальної перевірки вже призначеної судовим рішенням від 04.01.2017. Однак, користуючись згідно ст. 7 КПК України основними засадами кримінального провадження, як то законність, обов'язковість судових рішень (необхідно виконати судові рішення як про визнання бездіяльності неправомірною так і про проведення позапланової перевірки по вилучених документах), рівність перед законом і судом, а також принцип змагальності сторін (самостійне обстоювання сторонами правових позицій, прав і свобод, законних інтересів; сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду …, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цих Кодексом) та свободи подання ними суду своїх доказів і доведення перед судом їх переконливості, слідчий та прокурор у кримінальному провадженні №32016110000000025 мають на меті отримати дозвіл слідчого судді для здійснення тимчасового доступу до документів ТОВ МПЗ Баварія з їх вилученням для використання їх під час проведення позапланової документальної перевірки призначеної згаданим вище судовим рішенням.
Вилучені слідчим первинні документи, передусім видаткові накладні про продаж продукції, відповідно до вимог Податкового кодексу України та п.2.4 розділу 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (Затвердженого наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 року, зі змінами та доповненнями) мають всі необхідні реквізити та відповідають критеріям первинних документів, а тому необхідні та можуть бути використанні при проведенні відповідної податкової перевірки.
Так, ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) протягом 2013-2016 років, в реєстрах бухгалтерського та податкового обліків відображало надання експедиторських послуг та послуг із перевезення вантажів для ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647).
Згідно п. 3 ст. 44 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями) платники податків зобов'язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш, як 1095 днів з дня подання податкової звітності.
На ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) зберігаються наступні документи: договори (угоди) укладені між ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) та ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); додаткові договори (угоди) укладені між ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) та ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); журнал реєстрації договорів ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647), в яких міститься інформація щодо реєстрації договорів з ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); накладні та податкові накладні, що свідчать про придбання ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) товарів, робіт (послуг) у ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); накладні та податкові накладні, що свідчать про придбання ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) товарів, робіт (послуг) перерахунок коштів (розрахунок за які) здійснювався на адресу ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); акти приймання-передачі виконаних робіт, наданих товарів (послуг) перерахунок коштів (розрахунок за які) здійснювався на адресу ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); рахунки-фактури на оплату ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) за придбані у ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) товари (роботи) послуги; рахунки-фактури на оплату ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) за придбані товари (роботи) послуги виписані на адресу ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); листування, кореспонденція та інші інформаційні документи адресовані ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) від ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826), та у зворотному порядку; копії документів, що підтверджують подальше використання, списання чи реалізацію товарів, робіт, послуг отриманих від ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826); завірені належним чином копії реєстраційних документів та податкової звітності, а саме: свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника, декларації з податку на додану вартість, з додатками №5, уточнюючі розрахунки до декларацій з ПДВ, декларації з податку на прибуток, акти планових та позапланових перевірок підприємства, з додатками до них, прийняті повідомлення-рішення по складеним актам, відомості щодо сплати донарахованих платежів, або документи щодо оскарження повідомлень-рішень службовими особами підприємства за період 2013-2016 років.
В зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Дані документи знаходяться тільки на ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647), тому існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.
Враховуючи вищевикладене, та приймаючи до уваги, що оригінали первинних бухгалтерських документів, які фіксують факти реалізації необлікованої м'ясної та макаронної продукції ТОВ МПЗ Баварія , необхідні для проведення позапланової документальної перевірки платника, судово-почеркознавчих і судово-економічних експертиз являються джерелом доказів та містять відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, а тому слідчий просив клопотання задовольнити.
Слідчий також просив постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Суд відповідно до частини другої ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи за наведених слідчим підстав.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
У відповідності до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною 2 статті 160 КПК України передбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя знаходить клопотання слідчого обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, оскільки з доказів наданих на його обґрунтування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих речах та документах можуть бути використані як докази, а довести на даному етапі досудового розслідування вказані обставини іншими способами неможливо.
Отже, з урахуванням вказаних обставин клопотання підлягає задоволенню.
За викладеним, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Корніцькому Д.Ю., слідчому слідчої групи - старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФс у Київській області Трофімову Б.В., тимчасовий доступ та можливість вилучення у ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647), оригіналів первинних бухгалтерських документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій між ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) та ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) за період часу з 01.01.2015 по 31.12.2016, у тому числі:
-договори (угоди) укладені між ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) та ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-додаткові договори (угоди) укладені між ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) та ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-журнал реєстрації договорів ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647), в яких міститься інформація щодо реєстрації договорів з ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-накладні та податкові накладні, що свідчать про придбання ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) товарів, робіт (послуг) у ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-накладні та податкові накладні, що свідчать про придбання ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) товарів, робіт (послуг) перерахунок коштів (розрахунок за які) здійснювався на адресу ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-акти приймання-передачі виконаних робіт, наданих товарів (послуг) перерахунок коштів (розрахунок за які) здійснювався на адресу ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-рахунки-фактури на оплату ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) за придбані у ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826) товари (роботи) послуги;
-рахунки-фактури на оплату ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) за придбані товари (роботи) послуги виписані на адресу ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826);
-листування, кореспонденція та інші інформаційні документи адресовані ГТОВ Росич (код ЄДР 20600647) від ТОВ МПЗ Баварія (код ЄДР 36261826), та у зворотному порядку;
- завірені належним чином копії реєстраційних документів та податкової звітності, а саме: свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника, декларації з податку на додану вартість, з додатками №5, уточнюючі розрахунки до декларацій з ПДВ, декларації з податку на прибуток, акти планових та позапланових перевірок підприємства, з додатками до них, прийняті повідомлення-рішення по складеним актам, відомості щодо сплати донарахованих платежів, або документи щодо оскарження повідомлень-рішень службовими особами підприємства за період 2013-2016 років.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.М. Букіна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64465885 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні