ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02 лютого 2017 р. Справа № 909/1064/16 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., секретар судового засідання Савчин Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу:
за позовом: Приватного підприємства "МВМ-ІФ",
вул. Ясна, 9, м.Івано-Франківськ, 76018;
до відповідача: Державної організації "Резиденція Синьогора",
вул. Зарічна,4, с.Гута, Богородчанський район,
Івано-Франківська область, 77745;
про: стягнення 976 675,27грн.,
за участю:
від позивача: ОСОБА_1 - юрист, (довіреність №1 від 04.01.2017р.);
від відповідача: не з"явилися.
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав, вимоги ухвали суду від 12.01.17р. не виконав. Крім того, подав клопотання вх№1289/17 від 02.02.17р., в якому, у зв"язку з можливістю врегулювання спору в добровільному порядку та необхідністю надання додаткових доказів по справі, просить суд продовжити строк розгляду спору на п"ятнадцять днів та відкласти розгляд справи.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений ухвалою суду від 12.01.17р., про причини неявки суд не повідомив.
В силу ч.3 ст.69 Господарського процесуального кодексу України, у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів. Постанова пленуму Вищого господарського суду України "Про судове рішення" №6 від 23.03.12р., встановлює, що рішення з господарського спору повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі. Рішення суду не може бути умовним, а повнота судового пізнання фактичних обставин справи передбачає залучення всіх необхідних доказів.
Слід зазначити, що ухвалою від 12.01.17р., судом відстрочено позивачу - Приватному підприємству "МВМ-ІФ сплату судового збору в розмірі 14 650,13грн. до 02.02.17р. Однак, позивач доказів сплати судового збору в розмірі 14 650,13грн., в судове засідання, не подав.
Якщо строк, на який судом було відстрочено сплату судового збору, закінчився, а таку сплату не здійснено, господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи може своєю ухвалою продовжити цей строк але не довше ніж до прийняття судового рішення по суті справи (п.3.3. постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.13р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").
Згідно ч.1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд відкладає розгляд справи, в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Разом з тим, і нез"явлення в судове засідання представника відповідача, неподання витребуваних доказів є обставинами для відкладення розгляду справи (п.п.1,2 ч.1 ст.77 цього ж кодексу).
Враховуючи зазначене вище, зважаючи на приписи п.4 ч.3 ст. 129 Конституції України, згідно яких, основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості та норми ч.3 ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України, у відповідності до яких, господарський суд, створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи та правильного застосування законодавства, суд вважає за можливе, клопотання представника позивача вх№1289/17 від 02.02.17р., задовольнити та продовжити строк вирішення спору на п"ятнадцять днів, а розгляд справи в судовому засіданні відкласти та продовжити позивачу строк для сплати судового збору в сумі 14 650,13грн. до 14.02.2017р.
Керуючись п.4 ч.3 ст.129 Конституції України, ч.3 ст.4-3, ст. 69, ч.1 ст.77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк розгляду спору у справі №909/1064/16 на п"ятнадцять днів до 21.02.17р.
2. Розгляд справи в судовому засіданні відкласти на 14.02.17р. о 10:45год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за
адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 16.
3. Відстрочити Приватному підприємству "МВМ-ІФ", вул. Ясна, 9, м.Івано-Франківськ, 76018, сплату судового збору в розмірі 14 650,13грн. до 14.02.2017р.
4. Зобов'язати неодноразово надати в судове засідання:
позивача
- докази сплати судового збору в розмірі 14 650,13грн., в т. ч. докази його зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України;
відповідача
- відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву направити позивачу;
- докази сплати суми позовної вимоги (письмові пояснення причин несплати);
- довідку органів статистики (реєстратора) про включення до ЄДРПОУ (ДРФО) та свідоцтво про державну реєстрацію станом на час розгляду справи;
Сторонам провести звірку взаємних розрахунків станом на день розгляду справи. Обов'язок проведення покласти на позивача, при цьому зобов'язавши відповідача забезпечити належне проведення даної взаємозвірки розрахунків. Складений за результатами взаємозвірки розрахунків Акт сторонам надати в засідання суду. У разі неможливості провести взаємозвірку розрахунків, зобов'язати сторін надати суду письмові пояснення, в яких зазначити причини невиконання вимог ухвали суду.
Суд одночасно звертає увагу позивача, що господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, а саме: за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнено в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а також, суд виявивши порушення законності або недоліки підприємства, установи, організації, державного органу, має право винести окрему ухвалу (ст.4-5, п. 5 ст. 83, ст. 90 Господарського процесуального кодексу України). Крім того, суд повідомляє, що у разі неподання позивачем без поважних причин витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, суд, на підставі п.5 ч.1 ст.81 ГПК України, має право залишити позов без розгляду.
Представникам сторін з"явитися в судове засідання та, відповідно до ст.28 Господарського процесуального кодексу України, представити суду документальне підтвердження своїх повноважень у справі, а також подати докази в обґрунтування заявлених доводів та заперечень .
Відповідно до вимог ст . 36 Господарського процесуального кодексу України сторонам письмові докази подати в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Суддя С.Кобецька
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64466436 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні