Справа № 2-544/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.06.2010 р. Ренійський районний суд Одеської області
у складі: - головуючого судді Дудник В.І.;
-при секретарі Пройка С.В.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Рені справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Радувича про стягнення аліментів на період навчання, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково, за суттю аліментний обов'язок визнає, однак, оспорює розмір аліментів, оскільки вважає, що з урахуванням заробітку сторін та їхньої матеріальної забезпеченості, буде достатнім сплачувати 120 грн. щомісячно на сина ОСОБА_3, більшої суми він сплачувати не в змозі, оскільки він на підставі наказу РМТП № 112 від 04.03.2010 р. був переведений з посади головного енергетика порту з 15.03.2010 р. на посаду групового електромеханіка ПМ 1-го вантажного району, відповідно до цього була зменшена заробітна плата. На теперішній час перебуває у фактичних шлюбних відношеннях, має матеріальний обов'язок перед своєю сім'єю, а інших доходів окрім заробітної плати, не має. До досягнення сином повноліття він сплачував на користь позивачки аліменти на його утримання, крім аліментів, ще особисто давав гроші сину на кармані витрати. Інших утриманців не має.
Позивач на задоволенні позовних вимог наполягала, просила стягнути з відповідача аліменти на утримання його сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на період навчання, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісячно на період навчання. Вважає, що відповідач може надавати матеріальну допомогу, однак добровільно цього не робить. Він працює офіційно, отримує стабільну зарплатню. Син навчається у Дніпропетровському університеті економіки та права (Ренійська філія) на I-му курсі, на денній формі навчання за контрактом вартістю 420 грн. на місяць, та потребує матеріальної допомоги від батька.
Судом в ході розгляду справи були досліджені наступні документи: копія паспорту ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2; копія паспорту ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3; копія свідоцтва про розірвання шлюбу, копія договору про надання освітньої послуги за денною формою навчання № 41 від 2009 р.; копія квитанції про сплату за навчання в сумі 420 грн. 00 коп. за лютий 2010 р.; копія довідки про склад сім'ї ОСОБА_1; копія довідки Дніпропетровського університету економіки та права (Ренійська філія) від 30.03.2010 р., копія довідки про доходи ОСОБА_1, копія довідки про доходи ОСОБА_2, копія наказу РМТП від 04.03.2010 р. № 112.
Судом в ході судового розгляду справи встановлено, що позивач просить стягнути аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у зв'язку із його навчанням, з відповідача ОСОБА_2, з яким перебувала у шлюбі, і який є батьком дитини, зазначивши, що сімейне життя з відповідачем не склалося, сторони розійшлися і мешкають окремо. Після розлучення сторін неповнолітня дитина залишилася мешкати із позивачем. В даний час син ОСОБА_3 навчається в учбовому закладі на денній форми навчання за контрактом, ніде не працює, оскільки ще не отримав спеціальність, потребує матеріальної допомоги. Сама позивач працює, отримує заробіток, який є недостатнім для утримання сина, забезпечення його усім необхідним для навчання. Відповідач також працює, мешкає окремо від сина, отримує стабільну заробітну плату і має можливість надавати сину матеріальну допомогу. На даний час відповідач перебуває у шлюбі із іншою жінкою, має утримувати свою сім'ю, інших утриманців не має.
Вивчивши матеріали справи та надані документи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина обґрунтовані, однак підлягають частковому задоволенню.
Згідно ст. 198 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, потребуючих матеріальної допомоги, при умові, якщо вони можуть надавати таку матеріальну допомогу. Ст.199 СК України встановлено, що якщо повнолітні син, дочка продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення ними 23 років за умовою, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Виходячи з матеріалів справи, наданих документів, у відповідача є можливість утримувати свого повнолітнього сина ОСОБА_3, який на даний момент є працездатним, але ніде не працює, навчається в Дніпропетровському університеті економіки та права (Ренійська філія) і потребує матеріальної підтримки від батька. Сама позивач працює, проте, одержує заробіток, який не може дозволити забезпечення встановленого прожиткового мінімуму для сина у період навчання. З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що відповідач має змогу надавати матеріальну допомогу сину, оскільки він працює, отримує стабільний заробіток.
Аналізуючи сімейний та матеріальний стан сторін, суд зазначає, що у відповідача після розлучення створилася інша родина, яка також потребує матеріального забезпечення. Крім цього, відповідач на підставі наказу № 112 від 04.03.2010 р. був переведений, на підставі письмової заяви, з посади головного енергетика порту з 15.03.2010 р. на посаду групового електромеханіка ПМ I-го вантажного району з окладом згідно штатного розпису із збереженням 2-х тижневого середнього заробітку за попереднім місцем роботи. Крім наказу, доказом цього є довідка про заробітну плату ОСОБА_2 (довідка № 306 від 02.06.2010 р.), з якої вбачається, що він дійсно працює в Ренійському МТП з 06.12.1988 р., займає посаду групового електромеханіка перевантажувальних машин та отримує середню заробітну плату в сумі 1350 грн. Про те, що відповідач був переведений на іншу посаду, позивачу було відомо. Що стосується сімейного та матеріального положення позивачки, то вона після розлучення мешкає разом із сином, працює також в Ренійському МТП з 28.09.1981 р. на посаді техніка II-ої категорії, та отримує середню заробітну плату приблизно однакову з відповідачем - 1320 грн. (довідка № 305 від 02.06.2010 р.).
Беручи до уваги вищенаведене, суд задовольняє позовні вимоги позивача частково, визначаючи відповідачу розмір аліментів у твердій грошовій сумі - 200 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212, 213 ЦПК України, ст.ст. 182, 184, 191, 198, 199, 200 Сімейного кодексу України, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 Радувича, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродж. ІНФОРМАЦІЯ_5 РФ, гр-на України на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 200 (двісті) грн. щомісячно, починаючи з 18.01.2010р. на період його навчання у Ренійській філії Дніпропетровського університету економіки та права, тобто до 01.07.2013 року. У разі припинення навчання, право на отримання аліментів сином ОСОБА_3 - припиняється.
Стягнути з ОСОБА_2 Радувича 51 грн. держмита в доход держави, а також 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області.
Згідно із ст. 367 ЦПК України, рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання підлягає негайному виконанню - у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Строк оскарження рішення в Апеляційний суд Одеської області через Ренійський районний суд Одеської області: 10 днів - з дня проголошення рішення, 20 днів - після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.І. Дудник
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2010 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64475988 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ренійський районний суд Одеської області
Дудник В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні