Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/1649/16-к
Провадження 1-кс/483/53/2017
У Х В А Л А
Іменем України
03 лютого 2017 року м. Очаків
Слідчий суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Казанлі Л.І.
при секретарі Гречці С.Є.,
за участю прокурора Гавенка В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання начальника Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И Л А :
02 лютого 2017 року начальник Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївській області із клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
Своє клопотання прокурор обґрунтовував тим, що органом досудового розслідування здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016150100001100 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України, вчинених за наступних обставин.
29 вересня 2016 року у черговій частині Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області зареєстровано інформацію від начальника Очаківського міжрайонного відділення управління СБУ в Миколаївській області ОСОБА_2 про те, що у 2008 році посадові особи фермерського господарства Сана , зловживаючи владою в інтересах третіх осіб, під час розпаювання підприємства включили до його складу осіб, що не є родичами, та, порушуючи норми земельного законодавства та Закону України Про фермерські господарства , заволоділи земельною ділянкою загальною площею 24 га, вартістю станом на 2008 рік приблизно 70 000 грн, чим спричинили збитки державі на вказану суму.
Відповідно до п. 2 статуту ФГ Сана , зареєстрованого 19 лютого 1996 року із змінами в новій редакції, засновником господарства є ОСОБА_3, членами господарства - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6.
25 березня 2004 року відповідно до заяви члена ФГ Сана ОСОБА_5 до Очаківської РДА першою надано прохання про приватизацію земельної ділянки з фермерського господарства Сана .
Відповідно до розпорядження Очаківської РДА від 29 березня 2005 року № 80 членам ФГ Сана ОСОБА_4, ОСОБА_5І,, ОСОБА_6 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення товарного сільгоспвиробництва в межах території Кам'янської сільської ради Очаківського району площею по 11,92 га вартістю 36140 грн кожному. Предметом розгляду та прийняття рішення за вказаним розпорядженням були заяви членів фермерського господарства.
15 грудня 2008 року відповідно до розпорядження Очаківської РДА № 545 затверджено проект землеустрою щодо відведення у приватну власність членам ФГ Сана земельних ділянок державної власності.
Відповідно до ст. 3 Закону України Про фермерські господарства в редакції Закону, що діяв станом на 29.03.2005 членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім'ї, родичі, які об'єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень Статуту фермерського господарства. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом)
Таким чином, членами фермерського господарства можуть бути лише родичі.
Відповідно до інформації ДРАЦС Очаківського МРУЮ встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не є родичами голові ФГ Сана ОСОБА_3.
Допитаний за вказаним фактом в якості свідка ОСОБА_7 пояснив, що він не є родичем ані ОСОБА_4 ані ОСОБА_3. Крім того, ознайомившись із копіями та оригіналами документів щодо отримання у власність земельної ділянки з земель ФГ Сана , а також документів щодо включення його до членів ФГ Сана , він пояснив, що підписи в документах йому не належать, про те, що він оформлював проект землеустрою, ОСОБА_7А, не знав, та відповідно ніякі документи не підписував. Крім того, про факт того, що у нього в власності знаходиться земельна ділянка із земель ФГ Сана він вперше почув від працівників поліції. Аналогічні показання надала допитаний в якості свідка член ФГ Сана ОСОБА_5
Відповідно до листа-відповіді з управління Держгеокадастру в Очаківському районі проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність членам ФГ Сана ОСОБА_7, ОСОБА_5, ОСОБА_4 для ведення товарного сільгоспвиробництва із земель державної власності, що надані в постійне користування голові ФГ Сана , в архіві управління відсутній.
Допитана за вказаним фактом начальник управління Держгеокадастру ОСОБА_8 пояснила, що приблизно в 2010 році, точно не пригадає, ОСОБА_3 забрала проект землеустрою для усунення недоліків та до сьогоднішнього часу не повернула. Крім того, при підготовці відповідні на запит в архіві було відшукано технічну документацію, яка на даний час перебуває в управлінні. Крім того, вона додала, що державні акти на даний час громадяни не отримали. Також додала, що протягом 2008 - 2016 років ОСОБА_3 отримувала довідки про площі земельних ділянок ФГ Сана та надавала документи щодо договорів оренди та оброблюваних площ.
З огляду на викладене, з урахуванням того, що члени ФГ Сана повідомили, що не складали проекти та не мають відношення до членства в ФГ Сана , є підстави вважати, що технічна документація та проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність членам ФГ Сана ОСОБА_7, ОСОБА_5, ОСОБА_4 для ведення товарного сільгоспвиробництва із земель державної власності, що надані в постійне користування голові ФГ Сана , мають документи, що містять ознаки підробки та будуть мати як доказове значення за фактом вчинення кримінального правопорушення, так і необхідні для проведення ряду почеркознавчих та технічних експертиз.
Зазначені матеріали необхідні для проведення судово-почеркознавчої експертизи з метою встановлення особи, яка виконала документи, надала їм статусу офіційних, крім того, вказані документи можуть бути доказами кримінального правопорушення.
Крім того, окрім проведення такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ із можливістю вилучення документів, іншим способом отримати документи не є доцільним, таким як направлення запиту в порядку ст. 93 КПК України може поставити під сумнів збереження документів, посадові особи ТОВ Обласний земельно-кадастровий центр можуть бути зацікавленим у невидачі вказаних документів, можуть знищити їх, приховати, виправити з метою уникнення викриття протиправної діяльності та відповідальності за неї, що призведе до втрати речових доказів і тяганини по кримінальному провадженню.
Посилаючись на викладене, просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів, що знаходяться у володінні ТОВ Обласний земельно-кадастровий центр .
В судовому засіданні прокурор підтримав зазначене клопотання.
Згідно з ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши документи клопотання, дійшла такого.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе, крім іншого, наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Подане прокурором клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріали клопотання (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, копії протоколу допиту свідка, статуту ФГ Сана , розпорядження Очаківської РДА) містять достатні дані про розслідування органом досудового слідства вказаного вище злочину, а також про те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить прокурор, знаходяться у володінні ТОВ Обласний земельно-кадастровий центр і вони має суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст. 132, ч.ч. 5-7 ст. 163 КПК України, підстави для задоволення внесеного прокурором клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 163-166, 309, 532 КПК України, -
У Х В А Л И Л А :
Клопотання начальника Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати дозвіл начальнику Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_1, слідчому СВ Очаківського ВП ГУ Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_9 та оперативним працівникам за дорученням в порядку ст. 40 КПК України тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення, а саме: технічної документації та проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність членам ФГ Сана ОСОБА_7, ОСОБА_5, ОСОБА_4 для ведення товарного сільгоспвиробництва із земель державної власності, що надані в постійне користування голові ФГ Сана , а також договорів на виконання робіт, договору про замовлення виготовлення проекту та інших документів стосовно вищевказаних фактів, які знаходяться в ТОВ Обласний земельно-кадастровий центр за адресою: м. Миколаїв, вул. Потьомкінська,14.
Строк дії ухвали визначити до 04 березня 2017 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:
Суд | Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2017 |
Оприлюднено | 08.02.2017 |
Номер документу | 64512869 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Казанлі Л. І.
Кримінальне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Казанлі Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні