ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
03.02.2017Справа № 910/19709/16
За позовомПриватного акціонерного товариства Страхова компанія Талісман Страхування до 1. Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 2. Товариства з обмеженою відповідальністю Автотранс Гарант за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача 2ОСОБА_2 провідшкодування шкоди в порядку регресу в розмірі 50 000,00 грн. Суддя Босий В.П. Представники сторін: не викликались.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
В провадженні господарського суду міста Києва знаходиться справа за позовом Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Талісман Страхування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю Автотранс Гарант , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача 2 - ОСОБА_2, про відшкодування шкоди в порядку регресу в розмірі 50 000,00 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 26.01.2017 розгляд справи призначено на 15.02.2017.
Розглянувши подане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до приписів статті 74-1 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
За приписами ч.5 ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 74-1 Господарського процесуального кодексу України ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Отже, зі змісту наведених норм права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені в законі, в зв'язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Однак, заявником не надано суду жодного доказу того, що з об'єктивних причин представника позбавлено можливості приймати участь у судових засіданнях.
Суд зазначає, що в разі неможливості направити уповноваженого представника в судове засідання 15.02.2017 відповідачі не позбавлені права направити до суду письмові пояснення, в яких викласти свою правову позицію, разом з клопотанням про розгляд справи за відсутності їх представника.
Водночас, в пункті 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 5041-VI від 04.07.2012 р. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції визначено, що до повного забезпечення функціонування системи відеоконференції зв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Судом враховано, обмежені технічні можливості господарського суду міста Києва на проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявний лише один зал судового засідання, обладнаний технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з дуже щільним графіком проведення судових засідань у цьому залі, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.
Також, суд звертає увагу заявника на те, що місцезнаходження обох відповідачів це місто Київ, та те, що обмежень, щодо кола представників в господарському процесі нормами чинного законодавства не передбачено.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що клопотання про участь представника відповідачів у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 74-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідачів про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Суддя В.П. Босий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2017 |
Оприлюднено | 08.02.2017 |
Номер документу | 64560816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Босий В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні