ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2017 року о 10 год. 40 хв. Справа № 808/217/17 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Семененко М.О.
за участю секретаря судового засідання Бірюкової І.В.
за участю представників сторін:
позивача – не з'явився,
відповідача – не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Служби автомобільних доріг у Запорізькій області
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
13 січня 2017 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі – позивач) до Служби автомобільних доріг у Запорізькій області (далі – відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 20944,18 грн.
07 лютого 2017 року представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, в якому підтримав позовні вимоги. Відповідач в судове засідання не з'явився, письмові заперечення на позов не направив, подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з перебуванням представника відповідача в судовому засіданні в Орджонікідзевському суді м. Запоріжжя. Судом відмовлено у зупиненні провадження у справі, про що винесено відповідну ухвалу з питань зупинення провадження у справі. Про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду без поважних причин, розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, керуючись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін. На підставі ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України у зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В адміністративному позові зазначено вимогу про стягнення податкового боргу у розмірі 20944,18 грн. з рахунків платника податків Служби автомобільних доріг у Запорізькій області у всіх банках, що обслуговують такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належать такому платнику податків. Позивачем в підтримку позовних вимог надані відомості про відкриті банківські рахунки відповідача, з яких вбачається, що у відповідача відкриті рахунки в таких установах як: АКБ «Індустріалбанк», ГУ ДКСУ у Запорізькій області, ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Сбербанк», Держказначейська служба України, Запорізьке РУ ПАТ КБ «Приватбанк».
Судом встановлено, що Служба автомобільних доріг у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 25891336) зареєстроване 09.04.2002 року як юридична особа за № 11031200000002785, що підтверджується копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 22.11.2016, який міститься в матеріалах справи.
Згідно з обліковою карткою платника податків Служби автомобільних доріг у Запорізькій області відповідач має податковий борг з податку з орендної плати за землю з юридичних осіб у розмірі 20944,18 грн., в тому числі 10556,57 грн. за основним платежем та 10387,61 грн. пені.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПК України) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем 28.01.2014 подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, якою самостійно визначено суму грошового зобов'язання з орендної плати за землю 217415,04 грн. за 2014 рік, за кожен місяць – по 18117,92 грн.
Відповідачем було частково сплачено орендну плату за землю з юридичних осіб, у зв'язку з чим залишок зобов'язання склав 20944,18 грн., в тому числі 10556,57 грн. за основним платежем (грудень 2014 року з урахуванням наявної переплати) та 10387,61 грн. - пеня.
Відповідно до облікової картки платника податків, наданої позивачем, пеня за несвоєчасну сплату зобов'язань за поданими деклараціями нароховувалася відповідачу за період з 30.01.2015 по 24.10.2016 включно.
Як встановлено у п.287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У зазначені строки податкове зобов'язання відповідачем не сплачено, а тому у відповідності до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України вважається сумою податкового боргу.
Згідно з п.59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу була направлена податкова вимога форми “Ю” від 06.03.2014 №249-25 на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями 18099,82 грн., в т.ч. за основним платежем 18099,82 грн. та 0,00 грн. за штрафними санкціями. Зазначена податкова вимога була отримана відповідачем 11.03.2014, про що свідчить відмітка на податковій вимозі Доказів погашення боргу відповідач не надав.
Відповідно до приписів абзацу 2 п.59.5 ст.59 ПК України разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пп.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до приписів п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Аналіз зазначених вище норм законодавства, дослідження матеріалів справи свідчить про те, що відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового боргу в розмірі 20944,18 грн., а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Служби автомобільних доріг у Запорізькій області про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з рахунків платника податків Служби автомобільних доріг у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 25891336) у всіх банках, що обслуговують такого платника податків, податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб в розмірі 20944,18 грн. (двадцять тисяч дев'ятсот сорок чотири гривні 18 коп.) на р/р 33219812700003, код отримувача 38025440, МФО 813015, банк одержувача –ГУДКСУ у Запорізькій області, код платежу 18010600.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.О. Семененко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2017 |
Оприлюднено | 16.02.2017 |
Номер документу | 64677278 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні