ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"13" лютого 2017 р. Справа № 907/97/17
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "АКВА - ДРАГО", Хустський район, с.Забрідь
до відповідача ОСОБА_1, Хустський район, с.Драгово
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2, Закарпатська область, Хустський район, с.Драгово
про зобов"язання ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на виконання умов протоколу №1 зборів засновників ТОВ "АКВА-ДРАГОВО" від 15.02.2008 зареєструвати за товариством з обмеженою відповідальністю "АКВА - ДРАГО" ( код 35355504, Хустський район, с.Забрідь, вул. Джерельна, б/н) право власності на об"єкти нерухомого майна, а саме:
комплекс нежитлових будівель загальною площею 455,1 кв.м ( АДРЕСА_2 ( цех розливу води ( літ. В), пляшко - мийне ( літ.Г), насосна ( літ ( Е));
комплекс нежитлових будівель загальною площею 275,4 кв.м. (АДРЕСА_2 "а" (адмінбудинок ( літ. А), майстерня (літ. Б)),
які розташовано на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2 площею 0,28 га.
Головуючий суддя Івашкович І.В., розглянувши матеріали
за заявою Вх.№02.5.1-11/1933/17 від 10.02.2017 товариства з обмеженою відповідальністю "АКВА-ДРАГО", Хустський район, с.Забрідь
про забезпечення позову шляхом заборони відповідачеві ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вчиняти реєстраційні дії щодо об"єктів нерухомого майна, (відчужувати, укладати договори оренди), а саме :
комплексу нежитлових будівель загальною площею 455,1 кв.м ( АДРЕСА_2 ( цех розливу води ( літ. В), пляшко - мийне ( літ.Г), насосна ( літ ( Е));
комплексу нежитлових будівель загальною площею 275,4 кв.м. (АДРЕСА_2 "а" (адмінбудинок ( літ. А), майстерня (літ. Б)),
яке розташовано на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2 площею 0,28 га.
ВСТАНОВИВ:
Позивач товариство з обмеженою відповідальністю "АКВА - ДРАГО", Хустський район, с.Забрідь звернувся з позовом до відповідача ОСОБА_1, Хустський район, с.Драгово, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2, Закарпатська область, Хустський район, с.Драгово про зобов"язання ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на виконання умов протоколу №1 зборів засновників ТОВ "АКВА-ДРАГОВО" від 15.02.2008 зареєструвати за товариством з обмеженою відповідальністю "АКВА - ДРАГО" (код 35355504, Хустський район, с.Забрідь, вул. Джерельна, б/н) право власності на об"єкти нерухомого майна, а саме:
комплекс нежитлових будівель загальною площею 455,1 кв.м ( АДРЕСА_2 ( цех розливу води ( літ. В), пляшко - мийне ( літ.Г), насосна ( літ ( Е));
комплекс нежитлових будівель загальною площею 275,4 кв.м. (АДРЕСА_2 "а" (адмінбудинок ( літ. А), майстерня (літ. Б)),
які розташовано на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2 площею 0,28 га.
До господарського суду позивачем товариством з обмеженою відповідальністю "АКВА - ДРАГО" повторно подано заяву про вжиття заходів до забезпечення позову, згідно з якою просить в порядку ст. ст. 66, 67 Господарського процесуального кодексу України до вирішення спору по суті вжити заходи до забезпечення позову та заборонити відповідачеві ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вчиняти реєстраційні дії щодо об"єктів нерухомого майна, (відчужувати, укладати договори оренди), а саме :
комплексу нежитлових будівель загальною площею 455,1 кв.м ( АДРЕСА_2 ( цех розливу води ( літ. В), пляшко - мийне ( літ.Г), насосна ( літ ( Е));
комплексу нежитлових будівель загальною площею 275,4 кв.м. (АДРЕСА_2 "а" (адмінбудинок ( літ. А), майстерня (літ. Б)),
які розташовано на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2 площею 0,28 га.
Необхідність вжиття обраних позивачем заходів до забезпечення позову шляхом заборони відповідачеві ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вчиняти реєстраційні дії щодо об"єктів нерухомого майна, (відчужувати, укладати договори оренди), мотивовано з посиланням на ті підстави, що відповідач протягом тривалого часу уникає виконання взятих на себе засновницьких зобов"язань, не здійснює реєстраційні дії щодо майна, яке передано ним як частку до статутного капіталу підприємства. При цьому таке майно використовується як майно підприємства, належить до його основних фондів.
Разом з тим, заявником подано до господарського суду додаткові обґрунтування (заява Вх.№02.5.1-11/1973/17 від 13.02.2017) до вимог, викладених у заяві про забезпечення позову. Зокрема, вказано на наявність поведінки відповідача ОСОБА_1, яка свідчить про можливе створення перешкод для виконання судового рішення у даній справі у випадку, якщо позов буде задоволено.
Розглянувши клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову, заслухавши доводи представників сторін, суд констатує такі висновки.
За правилами ст. ст. 66,67 Господарського процесуального кодексу України вжиття заходів до забезпечення позову допускається на будь-якій стадії провадження у справі за наявності достатньо обґрунтованих та підтверджених доказами підстав, за яких може бути зроблено обґрунтоване припущення про те, що без вжиття заходів забезпечення позову виконання судового рішення у випадку задоволення позову може бути неможливим або суттєво утрудненим. На підставі поданих сторонами доказів суд має прийти до обґрунтованого висновку про існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання рішення у випадку, якщо позов буде задоволено. При цьому має бути враховано відповідність обраного заявником виду забезпечення позову позовним вимогам.
З урахуванням правових позицій, викладених у постанові пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11 № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову", у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснювати оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх вжиття з урахуванням, зокрема, розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника; забезпечення збалансованості інтересів сторін та інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним видом заходів до забезпечення позову та предметом відповідної вимоги, запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів.
Як зазначено у п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" суд має з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Тобто господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається.
Виходячи з правових позицій, які наведено у п. п. 43-47 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008р. №13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" при вирішенні питання про забезпечення позову у справах, що виникають із корпоративних відносин, господарські суди повинні оцінювати обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням таких умов: наявність зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; імовірність ускладнення виконання або невиконання судового рішення у разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, які не є учасниками вказаного судового розгляду.
З урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язком заявника є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Враховучи обґрунтованість доводів позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову, зокрема, адекватність вимог про забезпечення позову відносно предмету позовних вимог, на підставі ст.ст. 66, 67 Господарського процесуального кодексу України вжити заходів до забезпечення позову та встановити заборону ОСОБА_1 вчинення дій по розпорядженню майном ( в т.ч., але не виключно, передача в оренду, іпотека, застава, реєстрація, перереєстрація, тощо), а саме, комплексом нежитлових будівель загальною площею 455,1 кв.м ( АДРЕСА_2 (цех розливу води ( літ. В), пляшко - мийне (літ.Г), насосна (літ ( Е)); комплексом нежитлових будівель загальною площею 275,4 кв.м. (АДРЕСА_2 "а" (адмінбудинок ( літ. А), майстерня (літ. Б)), які розташовано на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2 площею 0,28 га.
Керуючись ст. ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
1. Задоволити заяву позивача Вх.№02.5.1-11/1933/17 від 10.02.2017 товариства з обмеженою відповідальністю "АКВА-ДРАГО", Хустський район, с.Забрідь про забезпечення позову.
2. Заборонити відповідачеві ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Закарпатська область, АДРЕСА_1) вчиняти дії щодо розпорядження майном (в т.ч., але не виключно, передача в оренду, іпотека, застава, реєстрація, перереєстрація, тощо), а саме, комплексом нежитлових будівель загальною площею 455,1 кв.м (АДРЕСА_2 (цех розливу води (літ. В), пляшко - мийне ( літ.Г), насосна (літ ( Е)); комплексом нежитлових будівель загальною площею 275,4 кв.м. (АДРЕСА_2 "а" (адмінбудинок (літ. А), майстерня (літ. Б)), які розташовано на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_2 площею 0,28 га.
3. Уповноважити позивача товариство з обмеженою відповідальністю "АКВА - ДРАГО" в особі його уповноваженого представника подати (скласти, підписати) заяву до відповідних осіб та уповноваженого органу для проведення заходів згідно пункту 2 резолютивної частини даної ухвали, для чого надіслати йому на поштову адресу: м.Берегово, вул.Архітектурна, 5 рекомендованим листом з повідомленням про вручення необхідну кількість оригіналів ухвали господарського суду Закарпатської області від 13.02.2017 по справі №907/97/17 ( 2 примірники).
4. Копію ухвали надіслати на адресу відповідача ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), та на адресу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 (АДРЕСА_3) рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя І.В.Івашкович
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2017 |
Оприлюднено | 15.02.2017 |
Номер документу | 64712477 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Івашкович І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні