Жовтневий районний суд м.харкова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа №2-4602/2007
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2017 р. Жовтневий районний суд м.Харкова
у складі- головуючого- судді Єрмоленко В.Б.
при секретарі- Слюсаревій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву ст. державного виконавця Дзержинського відділу державної виконавчої служби м.Харків Головного територіального управління юстиції у Харківській області ОСОБА_1 про встановлення порядку виконання рішення Жовтневого районного суду м.Харкова від 08.11.2007 р. у справі за позовом Кредитної спілки Україна до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
Заочним рішенням Жовтневого районного суду м.Харкова від 08.11.2007 р. задоволені позовні вимоги Кредитної спілки Україна і стягнуто з ОСОБА_2 на користь позивача заборгованість за кредитним договором № 63 від 02.03.2006 р. у загальній сумі 82951 грн. Дублікат виконавчого листа № 2-4602/2007 р., виданий Жовтневим районним судом м.Харкова 02.08.2013 р. перебуває на примусовому виконанні у Дзержинському відділі державної виконавчої служби м.Харків Головного територіального управління юстиції у Харківській області ( далі Дзержинський ВДВС ГТУЮ) з 07.10.2014 р.
Заявник- ст. державний виконавець Дзержинського ВДВС ГТУЮ у Харківській області Ковальова Є.С. звернувся до суду із заявою про встановлення подальшого порядку виконання рішення суду і просить звернути стягнення на частку боржника ОСОБА_2, який є засновником ТОВ НВАК Чайка , в уставному фонді, равній розміру його внеску до статутного фонду 31000 грн. В судове засідання ст. державний виконавець не з'явився, вказавши у заяві про можливість розгляду заяви про порядок виконання рішення суду без його присутності.
В поданні зазначено, що державним виконавцем вжиті всі необхідні дії щодо виконання рішення суду, але відповідно до інформації, що надійшла на запит державного виконавця, боржник не має розрахункових рахунків, на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України не перебуває, працює в ТОВ НВАК Чайка , але заробітна плата відсутня, майна, на яке можливо звернути стягнення немає. За даними ДПІ , боржник з засновником та має частку в уставному фонді ТОВ НВАК Чайка , розмір його внеску становить 31000 грн. З посиланням на ч.1 ст. 149 ЦК України державний виконавець вважає за необхідне звернути стягнення на частину майна ТОВ, пропорційно частці учасника товариства в статутному капіталі за його особистими боргами. Відповідна заява отримана від стягувача.
В судовому засіданні стягувач та його представник підтримала заяву державного виконавця і просили її задовольнити.
Боржник ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про день і час розгляду заяви повідомлявся, про причини неявки не сповістив.
Суд, вислухавши пояснення представника КС Україна , дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 373 ЦПК України, за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
За правилами ст. 140 ЦК України, ст. 50 Закону України "Про господарські товариства" товариством з обмеженою відповідальністю є товариство, що має статутний (складений) капітал, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.
За змістом частини 1 ст. 66 та ст. 139 ГК України майно підприємства становлять речі та інші цінності (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб'єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом формах обліку майна підприємства.
Отже, вартість частини майна товариства, повинна відповідати вартості чистих активів товариства, яка визначається в порядку, встановленому законодавством, пропорційно його частці в статутному капіталі товариства на підставі балансу, складеного на дату виходу (виключення).
Товариство є власником: майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу ; продукції, виробленої товариством у результаті господарської діяльності; одержаних доходів; іншого майна, набутого на підставах, що не заборонені законом ( ст. 12 Закону України Про господарські товариства .
Таким чином, вклад ОСОБА_2 до статутного капіталу в сумі 31000 грн. є власністю товариства та не свідчить про наявність такої суми на рахунку ТОВ.
Відповідно до ст. 149 ч.2 ЦПК України та ст.57 Закону України Про господарські товариства звернення стягнення на частину майна товариства з обмеженою відповідальністю, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі, за його особистими боргами допускається лише в разі недостатності у нього іншого майна для задоволення вимог кредиторів. Кредитори такого учасника мають право вимагати від товариства виплати вартості частини майна товариства, пропорційної частці боржника у статутному капіталі товариства, або виділу
відповідної частини майна для звернення на нього стягнення. Частина майна, що підлягає виділу, або обсяг коштів, що становлять її вартість, встановлюється згідно з балансом, який складається на дату пред'явлення вимог кредиторами. Звернення стягнення на всю частку учасника в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю припиняє його участь у товаристві.
За загальним правилом, закон не допускає звернення стягнення на частку учасника у товаристві по його власних зобов'язаннях. Таке стягнення можливе лише при недостатності майна учасника для покриття його боргів за вимогою кредиторів товариства.
Відповідно до ст. 32 Закону України Про виконавче провадження , який діяв на час звернення державного виконавця до суду , заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб; 2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні; 4) інші заходи, передбачені рішенням.
Право участі у товаристві є особистим немайновим правом і не може окремо передаватися іншій особі за ст. 100 ЦК України. За правилами ч.1 ст. 190 ЦК України майном як особливим об'єктом вважаються окремі речі, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки.
За приписами статті 167 ГК України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
З огляду на зазначені обставини, звернення стягнення на частку боржника ОСОБА_2, як засновника ТОВ НВАК Чайка , в уставному фонді не є заходом примусового виконання рішень.
На підставі викладеного і керуючись ст.373 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ст. державного виконавця Дзержинського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області ОСОБА_1 про встановлення порядку виконання рішення Жовтневого районного суду м.Харкова від 08.11.2007 р. у справі за позовом Кредитної спілки Україна до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,- залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова протягом п'яти днів з дня її проголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні-в той же строк з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ -
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2017 |
Оприлюднено | 15.02.2017 |
Номер документу | 64727143 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Єрмоленко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні